Siodła syntetyczne a skórzane

Ja mam winteca 500 dressage, jeśli o tego Ci chodzi. Jutro jadę do stajni zrobić pomiary, bo za radą voltowiczów chcę się go pozbyć.
chodziło mi o wszechstronne, bo chcemy czasem poskakać 😉

a czemu swojego chcesz się pozbyć?
Bo jest za duże na Jasnego i w sumie na mnie też. Kupiłam 17,5, a teraz chcę 17.
Wintec Jump Close contact z cair 🙂
tak to skokówka 🙂
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
08 kwietnia 2011 19:17
tak, Epikea ma rację, jeździłam na takowym u nas w stajni 😉
I jakie wrażenia z jazdy w tym siodle? Da się porobić w nim coś ujeżdżeniowo, czy tylko do skoków się nadaje?
Nigna   Warto mieć marzenia...
10 kwietnia 2011 09:05
ja mam Isabelke i ostatnio w niej siupałam przeszkody ; d Da sie skakać jak sie człowiek przyzwyczai : ) Wiadomo że skokówka to nie jest no ale  ; p . ...
ja mam Isabelke i ostatnio w niej siupałam przeszkody ; d Da sie skakać jak sie człowiek przyzwyczai : ) Wiadomo że skokówka to nie jest no ale  ; p . ...


no, no, ale, ale tereny jeszcze ;D!... 🏇
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
10 kwietnia 2011 11:36
I jakie wrażenia z jazdy w tym siodle? Da się porobić w nim coś ujeżdżeniowo, czy tylko do skoków się nadaje?


Da się i owszem, nie jest wcale źle, ale nie nadaje się zbytnio to siodło do ujeżdżenia. Choć jeździłam w tym i pro Jumpie i w pro Jumpie da się już coś niecoś uskutecznić, aczkolwiek też z ujeżdżeniówką się to nie równa :P
Czekajcie, bo nie za bardzo łapię ;D. Są takie modele Winteca skokowego:

NEW Wintec Pro Close Contact

NEW Wintec Pro Jump

NEW Wintec 500 Close Contact

NEW Wintec 500 Jump

to ten którego foty wstawiłam to jaki model 🙂?
Za 1 000 zł opłaca się kupić to siodło, czy dostanę za tyle coś lepszego?
PODBIJAM, bo nie otrzymałam odpowiedzi, a bardzo mi na niej zależy.
według mnie "pro" miałoby napis na tym motylku przykrywającym zamek od puślisk
a przynajmniej modele pro z którymi się spotkałam mialy 😉
Nigna   Warto mieć marzenia...
17 kwietnia 2011 08:54
A ja mam pytanie do właścicieli Isabelek ...
moja ma jakieś 2 tyg i jest mega przetarta w miejscu gdzie kończy sie zamsz a zaczyna syntetyk (pod łydką ), w sumie przy samym łączeniu tyh 2 materiałów... i teraz pozostaje pytanie czy to kwestia puślisk (kupiłam specjalnie takie które miały NIE przecierać siodła ;/ ) czy może od łydki albo ew przeciera sie jak przerzucam strzemiona ( kończą sie akurat w tym miejscu gdzie przetarcia .... )
Livia   ...z innego świata
17 kwietnia 2011 14:42
Nigna, dziwne, ja moją Isabelkę już trochę mam (będzie ze 2 miesiące) i nie zauważyłam żeby cokolwiek się przecierało na tym łączeniu...
Proszę pomóżcie mi rozszyfrować modele.

szlachta to drugie sama probowałam roszyfrować i wyszło mi że wygląda jak izabelka tylko nie ma napisu, potem doszukałam że jest to bodajże wintec pro dressage ale jakis starszy model. Oczywiście moge się mylić.
niby napis pro jest ale jak patrzyłam na stronie winteca to kształt poduszek kolanowych jest ciut ciut inny.
A czy orientujecie się czy te starsze modele mają system cair?

I jeszcze 🙂
czy wintec ma model bates? ( w sensie syntetyczne)? zdawało mi się ze bates to takie skórzane wintecki?

Zobaczcie na to? warto za 900zł? wintec bates??
Szlachta, ale w nowszych wintecach masz system wymiany poduszek(klocków) kolanowych, więc może akurat te z Twoich zdjęć miały inny rozmiar niz te ze strony winteca, albo tak już wyjeżdżone 😉
Wydaje mi się, żę starsze nie mają cair. Mogę się mylić, ale nie spotkałam się jeszcze z tym systemem w starym wintecu. W internecie też chyba nie widziałam. Zawsze jest napisane, czy cair jest, czy go nie ma.
bo na stronie winteca masz zapewne nowe modele, a to pewnie jest starszy.
Co do batesów to z moich obserwacji wychodzi, że wintec bates nie jest skórzane tylko takie skóropodobne. Dotykałam pare dni temu własnie takiego winteca / batesa i głowę bym dała sobie uciąć że skóra to nie była. Więc nie wiem jak to jest bo też słyszałam opinie że winteci są syntetyczne a bates to to samo tylko skorzane.
A i jeszcze ten wintec / bates co go oglądałam wymiennych łęków nie miał i systemu cair też, więc warto sprzedającego zapytać.
Szlachta, a no właśnie tak jak Chilli2 mówi. Jakby się tak przyjrzeć dokładnie zdjęciom, to to jest chyba materiał taki jaki ja mam w (jeszcze) moim wintecu. To jest takie skóropodobne, śliskie jak skóra, ale właściwości syntetyczne, że tak powiem 😉
Na tym zdjęciu chyba widać mniej więcej materiał:

sprzedawca powiedział ze to ten sam materiał, też są wymienne klocki i łęki jak w "zwykłych" wintec'ach. i się zastanawiam, czy kupić to "zjechane" wintec pro za jakies 600 czy tego batesa za 800 ( sprzedawca opuścił na nim stówkę i baaardzo mnie na niego namawia, aż dziwne??). wizualnie to drugie jest w duuuzo lepszym stanie a tylko 200 PLN droższe.

Aj dylemat mam... siedzę od 2 dni na tym forum, szperam na allegro i nic nie wiem... a siodło potrzebne na już a kasy na lepsze brak.... eh...
Znajdę gdzieś w sprzedaży stary model ujeżdżeniowki syntetycznej thorowgood griffin ??
Ja od niecałych dwóch lat jestem szczęśliwą posiadaczką wszechstronnego Winteca500. Szczęśliwą bo w moim mniemaniu siodło sprawdza się rewelacyjnie. Jeżdże sportowo, dużo skacze, siodło jest wygodne, idealnie dopasowywuje sie do każdego konia i to co mnie najbardziej urzekło, to to że jest niesamowicie trwałe. Ma już swoje lata, a gdzie nie pojade ludzie pytają mnie czy to nówka sztuka, bo faktycznie tak wygląda mimo że jakoś szczególnie o nie nie dbam 😀 Oczywiście nie jest to jakiś fenomen w porównaniu do Prestige'ów czy Stubben'ów ale myśle że jest godne polecenia 😀
[s]a to co za model winteca?[/s] 🙂  :kwiatek:

edit:
już wiem 🙂
faith, A too ci! Producent siodeł daslo musi czytać revoltę 😉 Wygląda dosyć interesująco. Jestem ciekawa, jak się w tym siedzi.
no wlasnie nie tez mega zaciekawilo😉 leki nadal wymienne i rozmiarowka 16,5 jest... no bardzo jestem ciekawa, bo potrzebuje taniego siodla na swoj mikro tylek😉 Knights mnie tyez kuis, w tym samym sklepie😉
Tylko kurde, zdjecia takie nieudane, klockow nie widac ani nic...
Livia   ...z innego świata
02 maja 2011 09:22
faith, wygląda ciekawie, może da się do sklepu napisać z prośbą o dodatkowe zdjęcia? Gdybym nie miała Isabellki, pewnie mocno bym to Daslo rozważała, bo cena jest przyjemna, a dotychczasowi użytkownicy wszechstronnych też zadowoleni 🙂
Livia: tak tez uczynilam, aczkolwiek dzis chyba nikt tam nie egzystuje😉 no strasznie jestem ciekawa🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się