Zaświadczenie lekarskie

christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
27 kwietnia 2011 20:48
sprawdzilam przepisy organizowania zawodow jezdzieckich i wg nich dokladnie punktu 17

17. Zapewnić w czasie trwania konkursów i prób:
lekarza weterynarii;
lekarza medycyny;
podkuwacza.

http://pzj.pl/modules/mastop_publish/?tac=214
i co z tego. Wszyscy oczekują tylko karetki z ludźmi w środku, ostatni raz lekarza widziałam na WKKW, na ujeżdżeniu i skokach w naszym regionie nie ma lekarzy
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
27 kwietnia 2011 20:56
jeszcze w Wasz region nie trafilam. ale na mazurach, w lodzkim i mazowieckim lekarza nie zdarzylo mi sie nie trafic stad moje zdziwienie 😉 sklad jak zauwazylam zawsze jest 2 ratownikow + lekarz.

ale jezeli komus cos sie dzieje i nie ma lekarza to chyba organizator ponosi konsekwencje? nie znam sie, ale chyba ratownicy maja w stosunku do lekarza troche ograniczona mozliwosc niesienia pomocy?
Karmelka - w Aromerze jest karetka z ratownikami medycznymi. badania trzeba zalatwic wczesniej no 90% (wedlug tego co rtk napisala)
<a np. na te zawody 7-8maja jest napisane w propozycjach, ze bedzie ratownik >
christine ale przecież to jest taka karetka jak codziennie jeździ po mieście i ludziom życie ratuje. Co taki lekarz może "w polu" zrobić?? Czego nie może zrobić ratownik??
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
27 kwietnia 2011 21:04
no wlasnie nie wiem co moze. ja sie na tym totalnie nie znam i chcialabym w sumie wiedziec czego np nie moge oczekiwac od ratownika.

na szczescie z uslug lekarza bylo mi dane korzystac ze 3 razy jak wlasnie nie mialam badan co zreszta absolutnie nie bylo celowe. tak naprawde nie zwracalam nigdy uwagi na to kto mnie ratuje, ale w karetce zdarzylo mi sie jechac kilka razy i swiecie bylam przekonana ze lekarze byli.

a co z tym, ze pzj tego wymaga?
Ratownik poradzi sobie ze wszystkim, co może zdarzyc się na zawodach. Lekarz jest od leczenia, przydaje się dopiero w szpitalu. Ratownik ma leki, których może używać zgodnie z ustawą i wiele czynności medycznych do wykonania, lekarz z reguły tylko przeszkadza, bo panikuje nie widząc takich sytuacji na co dzięń.
Zadaniem ratownika jest uratować twoje życie w drodze do lekarza, który cię wyleczy.
Obecność lekarza w karetkach nie jest obowiązkowa, a wręcz rzadka. A już na pewno nie na zawodach.
christine, w aktualnych przepisach FEI WKKW! jest już zapis o zapewnieniu ratowników a nie lekarzy. Sądzę, że pozostałe przepisy też już tak mają (przyznam, że najnowszych angielskich wersji wszystkich przepisów jeszcze nie czytałam) - a polskie stopniowo zostaną przetłumaczone 🙂
sama na okręgówki karetkę zamawiałam i zawsze bez lekarza ( w Pogotowiu , gdzie brałam mówili , że taka wystarczy) . Po prostu jest taniej.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
28 kwietnia 2011 09:51
to zly znak, ktory mowi ze trzeba pamietac o badaniach. no coz czas sie przyzwyczaic 😉 skad inas strona pzj powinna wysylac powiadomienia o konczacych sie badaniach 😁
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
10 stycznia 2012 18:04
Hej 🙂
Mam pytanie.
Czy ktoś mógłby mi dokładnie opisać, jakie badania są potrzebne aby dostać zaświadczenie od lekarza aportowego, jak to wygląda, czy dostaję tylko kawałek papieru, który będę mogła brać na zawody przez pół roku, czy to jest jakaś książeczka?

proszę o jak najzwięźlejszą wiadomość, jeśli ktokolwiek tu zaglądnie 😉
Jak ja robiłem badania w poradni sportowej to robili mi rano badania krwi, ekg, badanie wzroku i w zasadzie to tyle... później po połódniu badanie przez samego lekarza razem z interpretacją wyników i krótkim wywiadem... 🙂 Lekarz wypisywał na kartce że nie istnieją przeciwwskazania do brania udziału w zawodach tego typu i przez pół roku ta karteczka była święta bo kosztowała 50zł  😁

A co do wcześniejszych wypowiedzi dotyczących ratowników... pracowałem jako kierowca karetki wiec co nieco wiem o tym...
W świetle obowiązujących przepisów podstawową załogę karetki stanowią tylko i wyłącznie ratownicy medyczni... lekarze już od kilku lat nie wyjeźdzają no chyba że jest to karetka specjalistyczną np noworodkowa to wiadomo, że w niej jeźdzą lekarze i pielęgniarki.
Na zabezpieczenie zawodów wynajmuje się karetkę właśnie z podstawową załogą.
I tu naprawdę nie ma sie czym martwić... uwierzcie, że jeżeli chodzi o wypadki wszelkiego typu i doraźną pomoc to ratownicy częściej mają większą wiedzę na ten temat niż lekarze... wkońcu to oni na codzień mają z tym styczność...
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
11 stycznia 2012 09:29
siódemka bardzo dziękuję  :kwiatek:
ja mialam wypadek we Wroclawiu na Partynicach,spadlam podczas zawodow,zostalam zabrana z parkuru przez ratownikow.pozniej zostalam przekazana innej karetce zamowionej ze szpitala we Wrocku z lekarzem.I chyba to sie tak odbywa,bo nawet jakby cos sie stalo powaznego to karetka nie moze opuscic miejsca zawodow.ratownicy udzielaja pierwszej pomocy i w razie potrzeby przekazuja dalej.


a swoja droga..

PILNIE POTRZEBUJE NAMIAROW NA LEKARZA SPORTOWEGO w Warszawie najlepiej szybko,tanio,bezbolesnie  😀
Cóz, ja właśnie zmęczona juz półrocznymi terminami do laryngologa z NFZ w Krk zadzwoniłam do prywatnej przychodni i włos mi sie na głowie zjeżył jak dostałam cenę końcową za cały zestaw badań.. Czytałam tu różne wypowiedzi, proszę niech mi ktoś raz a konkretnie powie - na jak dlugo mamy wazne poszczególne badania? Mamy EKG, laryngologa, okulistę i badania analityczne - które sa ile ważne? Wywiad i orzecznictwo sportowo-lekarskie - pół roku, a reszta?
Wiek powyzej 21 lat, rzuciło mi sie w oczy, ze badania dla seniorów - raz na rok. Czy mogę np z zeszlorocznymi badaniami pójść jeszcze raz po pieczątkę 'zdolny'? Dziękuję z góry za odp  :kwiatek:


EDIT:

Znalazłam na jakiejs stronie o siatkówce, ale mysle ze w jeździectwie jest podobnie ;P

* Co 6 miesięcy (ogólne badanie lekarskie, badanie ortopedyczne oraz pomiary antropometryczne.)=czyli w praktyce wizyta u sportowego lekarza i ogólny wywiad.

*Co roku – test wysiłkowy, przegląd stomatologiczny ( :???🙂 , badanie elektrokardiograficzne, badanie ogólne moczu z oceną mikroskopową osadu, odczyn opadania krwinek czerwonych oraz morfologia krwi obwodowej z wzorem odsetkowym.

* Co dwa lata – konsultacja laryngologiczna i konsultacja okulistyczna.

Wiec okulista i laryngolog, co pochlania jakieś 50% kosztów pierwszych badan (oczywiście prywatnie) tylko raz na dwa lata - uff.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się