Pożar w Stajni Konik Dzieciom

rybka   Różowe okulary..
24 listopada 2019 12:57
Kochani dziś w nocy u naszych sąsiadów w Grzmiącej spłonęła stajnia. 9 koni uratowanych, jeden niestety odszedł na wieczne pastwiska… Wiele już doniesień prasowych na ten temat pojawiło się w mediach. Pan Piotr Rybka - Wójt Gminy Żabia Wola, który był na miejscu podczas akcji gaśniczej i obiecał pomoc Gminy utworzył również oficjalną zrzutkę:

https://tiny.pl/tnk9x

Jeśli ktoś chce i może pomóc finansowo to to jest oficjalne miejsce.
Konie są obecnie zabezpieczone w sąsiedniej stajni. Na tą chwilę nie są znane przyczyny pożaru. Trzeba dać właścicielom otrząsnąć się z szoku i zapewne sami powiedzą niebawem jakiej więcej pomocy potrzebują, ale na tą chwilę napewno będą potrzebne pieniądze, jak zawsze w każdej tragedii.


Prisze skracac linki!!!
VissMod
Zrzutka wpłacona i czekam na info czy potrzebują jakiegoś sprzętu, wiem że na ten moment szukali rąk do pracy przy czyszczeniu terenu 🙁
Dziś  dzięki    wspaniałym ludziom  pracujacym  od rana  teren został uprzątnięty  i  zabezpieczony .  Pomagało dużo osób  ze  Stajni Grzmiąca  , sąsiedzi ,  strażacy  i  wszyscy zaprzyjaznieni  ze  Stajnią Konik . Konie  mają się dobrze . Sprzęt  nie jest zniszczony  - głównie  osmolony    i zalany - jutro bedziemy  organizować  pralnię    dla  derek żeby jak najszybciej  dało sie ich uzywać  i sprawdzać  co jest  jeszcze  potrzebne .

Wszystkim bardzo dziękuje w imieniu właścicieli za pomoc i wsparcie .
Proponuję aby Admin 'podwiesił' ten post !

Tam pomoc jest i będzie jeszcze potrzebna !!!!
Jeżeli  ktoś chce  pomóc  nie wpłacając na zrzutkę     to potrzebne  są  :

- czapraki  głownie shetty , pony   , 
- skrzynki  na szczotki i  szczotki lub  zestawy szczotek   dzieciece 
- kaski dzieciece 
- derki  kucykowe
- kamizelki dzieciece
- worki na sprzet , kaski
- podkładki pod  siodła   rozmiar   pony , cob
- 4 posłania dla psów 

Jak pisałam sprzet sie uratował , ale okazało sie  sie że nawet  po praniu  , myciu  po prostu śmierdzi  i nie da sie go używać  . 

Bardzo dziekujemy .
Jakie rozmiary derek?
Derki  najbardziej potrzebne to  dla kucyków    typ shetland   70 -90  cm ,
przyda sie  tez  rozmiar  145,155,165   .  tak samo czapraki /sprzet   to najbardziej  rozmiar  shetty  lub   pony.  

Najmłodsze jezdzące  u nas   dzieciaki bardzo przezywaja tę  sytuację  i  dla nich chcemy jak najszybciej "stanąć na nogi "

Dziękujemy   za każde wsparcie  .
Bardzo dziękuję w imieniu właścicieli   Ani i Marcina -   Monice  Giedrojć  - wspaniałej osobie i trenerce za    zorganizowanie  zbiórki rzeczy   w stajni Bajardo  .

Cudowne ,że    tyle  osób jest  z nami  !!!

Zbiórka   na zrzutce  trwa  , bo to dopiero   poczatek prac  :  koszty odbudowania stajni , uprzątniecia pogożeliska   są  wysokie :  nowy dach , wylewki  , materiały  budowlane , farba,  nowe boksy , okna , tysiące  rzeczy ( kable ,  włączniki, izolacja , ) ,o których nawet sie nie mysli . 
Przyległy dom wymaga ozonowania (zeby   ludzie byli w stanie mieszkać 😉 i poźniej odmalowania  , wstawienia   drzwi  balkonowych ( na razie deska )   wybitych podczas ratowania  psa   .
Pralka , wyposażenie  stajennej  łazienki , żłoby, poidła  , sól  dla koni , wiadra , sprzet  do sprzatania stajni , posłania psów  , cześć  sprzetu , miski  itp itd   spaliło sie lub nie nadaje  się  do ponownego użytku .

Kochani , 

serdecznie dziekujemy  za owies i sprzet   od stajni ze Służewca   oraz od wszystkich zaprzyjaźnionych koniarzy    co zrobili    porządki w pakach  🙂

W  sprzet, czapraki , szczotki  jestesmy zaopatrzeni .     

Potrzebne sa dalej środki na  odbudowę   stajni , teraz  priorytetowe jest  zrobienie     dachu i tymczasowych boksów - niestety proponowane środki z ubezpieczenia są wręcz mikroskopijne  ...     .
Bardzo prosimy o wpłaty  ( zbiórka jest  prowadzona przez  wójta  gminy )  każda  złotówka się liczy  https://zrzutka.pl/hwgwbu

Zrzutka zakończona, da się jeszcze jakoś dorzucić?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się