Młode Konie

Anai
Jak On dorosnie i nabierze rownowagi to bedzie niezla maszyna  😍 Mysle ze i Tobie wtedy bedzie sie na nim łatwiej odnaleźć. Swoja droga wiekszosc Argentinusow to takie wielkonie, ale za to z fajnym ruchem potem 🙂

lusia722
Rysio mi sie podoba  😜 wstawiaj go tu czesciej!

A ja wsiadalam na 3,5 latke haflingerke, bylo ok, wiec odstawilismy ja totalnie do wiosny. Wlascicielka na szczescie nie ma parcia na szybkie zajezdzanie, wiec klucha ma jeszcze chwile wakacjie. Ale na wiosne pojdzie juz do sensownej roboty. Widze po niej ze to bedzie typ lenia smierdzacego, a to znaczy ze sie niezle upoce 😉
2 hafek popyla samodzielnie w terenach . Drze co prawda jape do koni cala droge, ale idzie ładnie. I jest okrutnie odwazny. Nie moge sie doczekac wiosny i tego jak zaczniemy skakac. Po tym jak sadzi nad kaluzami itp jestem pewna ze bedzie fajny.
Z 8 latka za to jedziemy w poniedzialek na treningi dresaggowe. Jestem strasznie ciekawa trenera i tego jaki sajgon C. zrobi na hali. Bo jestem pewna ze wiele rzeczy bedzie ja straszylo i wydaje mi sie ze 4 letni hafek bylby tam odważniejszy 😉

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 grudnia 2017 17:52
Moon mam nadzieję, że tak już im zostanie 😉
KaNie Rysiek to ukochane dziecko (jak wszystkie praktycznie :hihi🙂, jest od jednej z moich ukochanych klaczy-Piłeczce i po moim ukochanym Ryżolu.
Mam nadzieję, że pójdzie w ślady taty i będzie równie fenomenalny, ale jeśli nie to i tak nadrabia urokiem osobistym i charakterem. Jest nieśmiały i wycofany do ludzi, ale dzielny i ambitny.
Pepcio za to kompletnie mnie zaskakuje, bo bardzo dynamicznie się zmienia. Przez to, że bardzo mocno nam wyrósł w ostatnim czasie ciężko mu odnaleźć balans, ale mamy czas. Niemniej jednak powoli zaczyna się otwierać.
A jeszcze nie dawno takie to były słodziaki

Lusia
Fajny ten ogier. Moj typ . Na dokladke mam slabosc do rudych 😉
W temacie Pepe sie celowo nie wypowiadalam, bo mi sie aktualnie nie podoba, ale wiem ze konie takie jak on potrafia zaskoczyc solidnie jak tylko wydorosleja i nabiora rownowagi.
W tym roku na aukcji sprzedawal sie jeden z moich koni , ktory byl tragiczny do zajezdzania, brzydko skakal, gubil sie, przod mu wisial itp. 2 lata pozniej wyglada jak milion dolarow i skacze tak, ze szczeka opada.
Ale i tak nie lubilam dziada 😉
Tak ze wierze ze za rokczy dwa, bedziesz sie tu chwalic super poprawnym skoczkiem 🙂

Monia
A jak tam Twoj rudy?
KaNie Lonżuje się i skacze sam, ja od dwóch tyg. chodzę z bolącą głową, myślałam, że mi czaszkę rozwalił  🤔wirek:  Brak ekonomiczności w skoku, ostatnio w stępie na drągu tak wywalił, że mało mnie nie zabił. 
Z mężem twierdzimy, że jest chory psychicznie  😵  ale dziś już skakał ok, fantazja odeszła ciekawe na jak długo.
Teraz daje dużo straszaków żeby się przyzwyczaił.  W niedziele jadę na trening na parkur po zawodach bo mi zostawią na trening  😉
Monia
No to niezly jest.
Parkuru zazdroszcze. Ja tez musze wyczaic jakies miejsce gdzie moglabym poskakac z "moja" kobyla. Bo bez hali sie nie da :/
Wstaw jakies foty z niedzielnego treningu jak bedziesz miala. Jestem ciekawa Twojego gagatka.
KaNie, powiem Ci, że jak patrzę na niego, jak pracuje na lonży, to aż mi się buzia cieszy taka maszyna 🙂 Ja wiem, że on duży, musi się po prostu ogarnąć, nabrać mięsni, równowagi. I że przy tym rozmiarze trochę wolniej mu to może przychodzić. Dlatego nie spieszymy się, dajemy mu z trenerką czas. Ale ma takie fajne momenty, nie ma treningu, z którego nie byłybyśmy zadowolone 🙂 Daj znać, jak było na tym treningu!
monia, no to nieźle, niezły wariat 😉 uważaj na siebie i też wstawiaj zdjęcia/film z parkuru!
lusia722, oj Rysiek jaki szybki przodem, super!
A ja się muszę pochwalić, w czwartek pierwszy raz jeździłam na moim młodym sama, bez lonży, po całej hali! 😍 Trafiło mi się genialne dziecko... 💘
My już po treningu, dwa konie ok, przerwa zrobiła swoje.  Syn zawalił sprawę ze zdjęciami, wszystko rozmazane  😤  Pierwszy raz na nowej hali a te dwa łośki jakby u siebie.  Transport wzorowo, chyba mój ogr dorósł .
Ogólnie ok, wychodzi brak treningów skokowych, jechałam tragicznie tak nie pewnie i jak kołek. 
Monia
Łoooo, biore tego gniadego!  💘
A Rudy jaki śmieszny 🙂 taki dzieciuchowaty przy tych przeszkodach jeszcze.
Fajnie ze bezproblemowo mozesz je jezdzic w nowym miejscu. Jak tam jedziesz to masz trening z kimś czy sama sobie skaczesz?

Ja jestem ciekawa jak siwa jutro na hali... 🤔 Wczoraj w lesie troche jej odwalalo, a dzisiaj juz super, wiec mam nadzieje ze jutro tez bedzie fajna. Widzialam dzis filmy z jej skokow przed źrebakiem i kurde strasznie żałuje ze nie mamy gdzie poskakac bo , mimo że dyńke ma lekko zrytą, to mysle ze moze niezle wymiatac. Szczegolnie jak sie zgramy i sobie zaufamy.

Edit
Dostalam wlasnie fote siwej z dzidziorem.
Ogier po Dominator Z. Chyba zaluje ze pojdzie na sprzedaz, bo jestem strasznie ciekawa co z niego wyrosnie. Ruchowo bedzie cala mama, ktora byc moze nie jest jakas super urodziwa pokrojowo, ale za to ruchowo jest szalowa jak na skoczka. A dzis widzialam jak mlody klusowal i galopowal na padoku i chyba sie lekko zakochalam.
KaNie gniade to rudy tylko ciemny, mam dwa rudzielce teraz do jazdy. Trenera mam ale na dziś nie był mi potrzebny, dziś tak na spokojnie do 110cm a młody same mini do 80cm.  Po świętach daje młodego na stajnie do trenera i tam nas popilnuje. Normalnie bym dała też ogiera ale jak widzę foty mojego ogiera na FB z dziećmi to krew się buzuje. (rozchodzi się o bezpieczeństwo dzieci i mojego konia)

Co do źrebaka ja bym brała, zastanów się, jak chcesz startować. Daj znać jak tam twoje siwe na hali, na bank będzie dobrze. Daleko macie do hali ?
Monia
O sorry na zdjeciu wyglada jak gniady. Masz ochote wstawic wiecej jego zdjec?  :kwiatek: 💘
Ogier z dziecmi? Jak to?

A co do zrebaka. To niestety nie mam zbednych 6tys euro na chwile obecna. A poza tym nie chce miec konia. Pensjonaty mnie skutecznie wyleczyly z checi posiadania. Niemieckich standardow nawet mi sie nie chce sprawdzac. No i wole jezdzic cudze konie i rozne 🙂
Poki co w lutym jade z siwa zrobic licencje. I od wiosny mam nadzieje zaczniemy sie pokazywac. A na hale na ktora jede jutro mam jakies 7km  i mysle ze uda mi sie wlascicelke przekonac do jedzenia tam raz w tygodniu. Ale to zalezy od tego co siwa jutro tam bedzie robila 😉
KaNie  Dzieci sobie otwierają boks i robią foty z ogierem, nie wiedzą jakie to może mieć skutki. Mój jest grzeczny ale to ogier. 

Cena za źrebaka jest dobra, dobrze, że mój budżet na rok 2017 jest wyczerpany  😁 
Myślę, że 7 km to jest bardzo mało jak na trening wyjazdowy, więc właściciel powinien się zgodzić . Ja mam do Drzonkowa 70km. do trenera 20 km w jedną stronę.

Może uda Ci się zrobić jakieś foty na treningu, chętnie zobaczę. I powodzenia, udanych lotów  :kwiatek: 
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 grudnia 2017 11:38
KaNie a po czym matka? Kurcze ładniutki ten maluch 😜
I jak tam trening wyjazdowy?
monia Poważnie ktoś bez pozwolenia może sobie konie otwierać 🤔?

W tym roku z racji długich przerw trochę nam się wszystko opóźniło, ale już wracamy do pracy.
Najbardziej cieszą mnie postępy 6-latków, jeszcze chwilę musimy poczekać, żeby praca w domu miała przełożenie na parkury, ale naprawdę zaskakują coraz bardziej.
Powoli też przygotowujemy do debiutu nasz nabytek, prace są w toku 😁 Będziecie musieli naprawdę mocno trzymać kciuki.
Współpraca ze znakomitą trenerką ujeżdżeniową w przypadku koni skokowych okazuje się strzałem w dziesiątkę.
Żeby nie było wątpliwości ujeżdżenie zawsze było u nas obecne, ale to kompletnie inna sprawa, kiedy robi się z profesjonalistką, niż kiedy robi się to z trenerem od skoków.
Lusia 722  Tak to jest jak dzieci sobie biegają po stajni, więc nie będę ryzykować z ogierem. 

Chwal się tym nowym nabytkiem, aż jestem ciekawa.  😜 
Lusia22
Matka po Clinton  💘

My dzisiaj rzeźbilismy z trenerem ujeżdżeniowym, nie skakalismy. Bo mnie bardzo zalezy, zeby mnie ktos dobrze usadzil, zanim zaczne skakac.Jednak jezdzenie młodych mocno sie odbija na tym jak sie siedzi i jak sie jezdzi.
Kon byl bardzo spoko. Bylo troche ciezko na kontakcie bo sie mocno wyryjala z byle pierdoly (bo ktos przyszedl, bo kon zarzal, kazdy powod byl dobry zeby walnac lame ), no i pedzila strasznie. W sumie pracowalismy mocno do dołu i duzo nad zgieciami, nad tempem i ogolna odpowiedzią na pomoce.
Ogolnie trening bardzo na plus. Lubie ta klacz. I fajny ten trener byl. Daje na trening sluchawke i nie trzeba sie wysilać zeby cos uslyszec
😁

Fotek w sumie nie mam szczegolnie. Moj operator kamery byl zajety nianczeniem mojego dziecka i pltokami z kolezankami 😉 tylko to

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 grudnia 2017 17:28
KaNie kusisz tym maluchem 😁
Na zdjęciach całkiem przyzwoicie wygląda.
monia nabytek już od wiosny u nas, trochę zaryzykowałyśmy  🤦 i potrzebowałyśmy czasu żeby móc normalną pracę zacząć,
potem zawodniczka miała wypadek i właściwie kilkanaście tygodni nam wypadło z życiorysu.
Ale powoli wracamy do roboty.
Lusia722
Mogę Ci porobić jakie foty i film 😉  😁 no i nie az tak daleko od Polskiej granicy jak coś 😉
Wygladalo to chyba ogolnie spoko, ale odczucia byly srednio fajne momentami. Trener w kazdym badz razie stwierdził że nie ma sie czym przejmowac.
Co masz ciekawego teraz?
KaNie Fajnie to wygląda na fotach, a siwa oswoi się z czasem, życzę owocnej pracy.

Lusia722 Ty już tak nie ukrywaj, chwal się  😀  Po czym masz tego konia ?
Monia
Dziekuje 🙂 Mam nadzieje ze z treningu na trening bedzie lepsza i sie jakos fajnie zgramy. Narazie jeszcze slabo sie znamy.

Swoja droga przede mna miala trening dziewczyna na andaluzyjskim 4 latku. Kurde jaka maszyna. Mnie jest daleko do ujezdzenia, ale blisko mi do tego zeby sibie usiasc na takie cudo i powygladac fajnie 😉  😜
Przyznac sie kto jezdzil cos hiszpansko-portugalskiej produkcji? Jakie to jest pod siodlem?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 grudnia 2017 22:24
monia 7 latkę po Tjungske
Niestety wideo mam tylko z pierwszych skoków u nas, ale no nie było wtedy jeszcze czego prezentować.
Lusia722
Fajna. Taka smukła bardzo. Jaka jest wysoka?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 grudnia 2017 07:35
KaNie 163/164
Zazdraszczam, bo ja nie mam na czym skakać  😀
Oba moje w treningu u trenerki, a ja przetrząsam ogłoszenia i dzwonię i niestety nic nie ma, a wymagania mam żadne, bo koń na p i n, bez możliwości na więcej  i nie stoper, może brykać,mocno iść do przeszkody i może mieć wcale nie idealne RTG  😁 no i nic nie ma ...
vissenna   Turecki niewolnik
12 grudnia 2017 08:59
KaNie Ja jeździłam kilka barokowych koni.
Ogólnie pierwsze wrażenie to szeroko pod tyłkiem i szyyyyyja. Wielka, ogierzasta szyja 🙂
Generalnie są to konie dość spokojne, łagodnie noszące, siedzi się jak na fotelu, choć temperament mają, lubią się ruszać, czuć moc. Fryzy jako kłusaki mają mocny kłus - uczucie jest takie, że bardziej porusza się w górę niż do przodu 😉 Lipicana jeździłam jednego i pamiętam mało wygodny ale za to pełen ekspresji galop.
Andaluzy to głównie spora moc i genialne możliwości pracy w zebraniu. Skracanie tych koni to wielka przyjemność, bo to ich "ustawienia domyślne", różnie natomiast bywa z poszerzeniami. Nie miałam okazji jeździć koni w jakimś zaawansowanym wyszkoleniu, a te które jeździłam były zazwyczaj młode (max 5 lat) i przy poszerzeniach miały tendencję do przyspieszania, drobienia i bujania się na boki. Przypuszczam, że dobrze "zrobiony" koń jednak dawałby inne wrażenia.
Na pewno konie te są super efektowne i są fajnymi partnerami do zabawy w amatorskie ujeżdżenie. Łączą spokojne usposobienie i fajne, nie nudne temperamenty 😀

Perlica napisz na PW bo chyba wiem, kto mógłby Ci coś fajnego pokazać 🙂
Spełniło mi się marzenie, więc chwalę się na całego 😍
Jest dokładnie taki jaki mi się wyśnił 😀 Ma niecałe 4 lata,a na dodatek to Wielkoń z prawdziwego zdarzenia, więc z robotą powoli i na spokojnie. 😉



Siwaa
Ooo piekny. Po czym? Jakie macie plany na przyszlosc?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 grudnia 2017 11:09
Perlica to właśnie jest paradoks, że jak ma się konkretne wymagania to nagle okazuje się, że nie ma koni.
Napisz może czego konkretnie szukasz i jaki budżet, może być na PW.
Siwaa faktycznie spory  😁
Siwaa
Ooo piekny. Po czym? Jakie macie plany na przyszlosc?


Po Harper/Cabrol/Caletto I
Od Galilea/Aviano/Avero

Po trochę wszystkiego i zobaczymy co się chłopakowi bardziej spodoba, rusza się naprawdę fajnie i widziałabym go na czworoboku, ale też luzem skacze przez wszystko co stoi i widać, że go to bawi, więc ciężko mi na razie się określić.

Siwaa faktycznie spory  😁


W ogłoszeniu było 175, ale to wyraźne niedociągnięcie... 😀
vissenna   Turecki niewolnik
12 grudnia 2017 11:29
Ale fajny ten siwus. Z pyska taki sympatyczny, pozytywnie nastawiony 😀
Powodzenia w pracy!
Siwaa, ale śliczny!
Perlica, szukanie konia  może być faktycznie frustrujące...
lusia722, próbowałam kiedyś kobyłe  po tjungske, strasznie była elektryczna, zresztą patrząc na jej obecne parkury, nic jej nie przeszło. A jak ta wasza? Też taka charakterna?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się