Siodło skokowe

Ja mam Equipe Synergy 2 tybinkowe i Expression 1 tybinkowe. Oba są super, dla mnie synergy bije na głowę meredith...
Klami czekam już ponad 8 tygodni, dostałam informację że jest już gotowy, ale czeka na transport do Polski. Za ok 2 tyg powinien być u mnie i na pewno podzielę się wrażeniami 🙂
do tego czasu dostałam do jazdy tester equipe carbon evo.
wiem,że taki lekki  🚫 mam nadzieje,że mnie nikt nie usunie  :kwiatek:

znalazłam fajnego Michela Roberta za bardzo dobrą cene. 😍 😍
Problem w tym,że ma mega przetartą tybinke (praktycznie dziura)... 🙁
myślicie że da sie to naprawić czy lepiej nie ryzykować...? 🤔
Jak patrzałam na cennik prestiga to chcą 1600 zł  😲-co mnie lekko , szczerze mowiąc przeraza ... a model mega kusi. 💘
wichrowelove, a jak Ci się na dłuższą metę jeździ w tym testowym carbonie ??

Dramka, ale ja nigdzie nie napisałam że siodło beznadziejne czy coś. Napisałam tylko że mi już nie pasuje.


Może mi się dobrze jeździ bo nie miałam jeszcze nic lepszego, natomiast na mojego konia trudno znaleźć siodło z rozstawem 35-36  😤

gossu Musisz wymienić całą tybinke  😉
Klami bardzo fajne siodło, świetnie wykonane, daje dużo swobody. Dobrze mi się w nim skacze, bo akurat ten tester nie ma klocków z przodu, co pomaga przy mojej uciekającej łydce.
Mam wrażenie, że EK26 bardziej trzyma w skoku, a ja wolę właśnie takie siodła. Jeśli chodzi o jazdę po płaskim to lepiej "wsiadło" mi się w 26, czułam się bliżej konia.

Ode mnie ze stajni poszło niedawno 7 zamówień na Equipe'y, w tym 5 to skokowe carbony, więc mam dość dobre porównanie. Model Special One też bardzo mi przypasował. Miałam dylemat między nim, a 26 właśnie z tej racji, że lepiej trzymały w skoku niż Evo, a na tym między innymi zależało mi przy wyborze siodła.
edit. a Ty testowałaś już jakieś Equipe? Nad którym modelem się zastanawiasz?🙂
wichrowelove, dzięki za opinie. Ja się generalnie zastanawiam nad carbonami, jaki model na razie nie wiem. Żadnego jeszcze nie próbowałam. Na tą chwilę to odkładam kasę i zbieram motywację żeby wrócić do zabawy w sport, bo jak nie wróce to szkoda tyle kasy na siodło skoro obecnemu w zasadzie nic nie dolega i to tylko moje "widzimisię" z tą zmianą.
Andre   I am who I am
03 kwietnia 2014 10:05
Orientuje się może ktoś czy w nowych siodłach Pessoa z wymiennymi łękami pasują do nich łęki z Winteców/Batesów? 😉
dziewczyny orientuje sie ktos ktre z skokowych prestige należa do tym miekkich.
jezdziłam ostatnio w Meredith i szukam czegoś jescze bardziej “wypchanego”.
gossu, prestige miękkie? Nie powiedziałabym.
Naprawdę? Moje meredith jest bardzo wygodna i miękka
Dramka, a w życiu. Te siodła może i są wygodne, ale miękkie to one nie są w żadnym wypadku. Ani Meredith, ani Carisma, ani Paris ani żaden inny model nie jest miękki. Miękkie to są francuskie siodła, czy np. Equipe. Prestige może nie jest deską jak Stubben, ale miękki to on nie jest na pewno.
Siedziałam w carismie i potwierdzam deska ale meredith jest miękka..
Hej wszystkim 😉 dzisiaj przychodzi moje siodło czyli equipe expression w końcu ! 🙂 bo troche opóźnienia tam mieli 😉 więc podzielimy się z niuniem wrażeniami i fotkami napewno 🙂 teraz jeżdże w testówce i jest cudowna , ale nie ma podniesionego tyłu 🙁 tak więc zobaczymy jak nowe będzie się spisywać z podniesionym  😀
A próbował ktoś może te nowe Prestige ?? W sensie nową wersję MR, Meredith X i Paris ??
słyszałam od paru osób że nowa meredith jest gorsza niż poprzednia
Dramka, ale siodło to jest tak subiektywna sprawa, ze tylko w niektórych przypadkach (czytaj ortopedycznych :P) można mówić gorsze/lepsze. Niby czemu gorsze? Jakość? Wykonanie? Cena/Jakość? Bo inaczej to znowu, nie można powiedzieć obiektywnie.
Ja się z siodeł Prestige wyleczyłam, mi się w nich wcale bosko nie jeździ. Podczas testów Stubbena, model Edelweiss odpadł na starcie bo dla mnie porażka, a forumowa Anai ma i sobie chwali. Klami jak wybierała swoje siodło, prawie od razu odrzuciła Roxane, a mi się super w niej jeździło. Więc nie słowo "gorsze" naprawdę niewiele mówi.
Dramka, a co znaczy gorsza ?? To bardzo względne pojęcie. Szczególnie, że np. mi osobiście w przez chwile produkowanej Meredith Limited Edition jeździ i skacze sie bardzo fajnie. Natomiast w tej "normalej" Meredith nie jestem w stanie w ogóle jeździć. Jak miałam okazje popróbować, to miałam wielką ochotę w połowie jazdy konia rozsiodłac i dokończyć na oklep.
Pytanie zadałam oczekując, że może ktoś jeździł, ma porównanie do innych siodeł, a więc napisze coś konkretnego i ciekawego. Jakąś charakterystykę, do jakiego innego siodął podobne itp. itd.
Już rozwijam..gorsza w sensie że gorzej się siedzi, inaczej wyprofilowana. Ale sama nie siedziałam w nowej meredith. Dziwie się że piszecie że jest jak decha bo mam chude kościste dupsko i dla mnie miękka. Natomiast jazda w carismie była dla mnie torturą..a są osoby co sobie chwalę
Dramka, skoro inaczej się siedzi, jest inaczej profilowana to dla mnie na plus akurat. 😉 Jak pisałam, w normalnej Meredith siedziało mi sie fatalnie.
Natomiast Carismę miałam i bardzo ja sobie chwaliłam. Musiałam niestety sprzedać, bo już dalej nie dało się jej bezpiecznie poszerzać a potrzebowałam zdecydowanie szerszego siodła. Obecnie zastanawiam sie czy sobie znowu nie kupic Carismy właśnie, bo nie ukrywam, że trochę "tęsknię" za tamtym siodłem.
i believe i can fly1, I jak siodełko? Przyszło?
Klami Widać każda pupa jest inna 😉
Dramka, oj prawda 🙂

Które sklepy przyjmują siodła w rozliczeniu? X-horse?
dziewczyny orientuje sie ktos ktre z skokowych prestige należa do tym miekkich.
jezdziłam ostatnio w Meredith i szukam czegoś jescze bardziej “wypchanego”.


może roma? przed zakupem testowałam zarówno meredith jak i romę i roma wydawała mi się właśnie "bardziej wypchana" niż meredith. Z pewnością jeśli chodzi Ci o takie siodło, to odpadają wszystkie close contact, bo one na pewno nie będą potęgować uczucia "wypchanego" siodła :-)

Co do miękkości to zgadzam się z xxagaxx, z miękkich to raczej equipe niż prestige..

Aczkolwiek porównując z innymi modelami skokowymi prestige, to meredith wypada naprawdę bardzo wygodnie - w przeciwieństwie do carismy od której przynajmniej mnie - tyłek bolał przez 3 dni..

W moją meredith nawet jak wsiadają pingwiny to czują się wygodnie i mają pozytywne (jak na sokówkę) odczucia.
Jakie opinie o siodlach z firmy siodlarz pleszew? Lepsze są ich skokówki czy daw magu grand prix 🙂? :kwiatek:
Dla mnie meredith jest bardzo wypchana jak na skokówkę  😂
anai - tak dotarło siodełko i jest świetne ! 🙂 jestem nim zachwycona ! 🙂
i believe i can fly1, wygląda fajnie, wszystko masz, tak jak chciałaś? Gdzie zamawiałaś?
tak 🙂 w x-horse i jestem naprawde zadowolona 🙂 nie mam do czego się przyczepić 😉
Dramka, prawda prawda. Nie ukrywam, że ja po prostu lubię raczej twardze i płaskie siodła. W miękkich źle mi się siedzi.

anai, zmieniasz siodło ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się