ochwat

Znam ten problem - w sensie problem z rozłąka.
Chociaż w moim przypadku kucyk wcześniej żył z bardzo dominująca kłącza która ( tak mi się wydaje ) nie lubiła innych koni. Miała je gdzieś, ewentualnie wyzywała na nich swoje stresy. O przyjaźni nie było mowy.
No ale jej już nie ma.
Teraz już z kucykiem stoi walach który zazwyczaj jest normalny i potulny a czasami robi akcje „BEZ KUCYKA NIE MOGĘ ŻYĆ!!!!” I płoty próbuje skakać. ALE jeśli wpadnie na genialny pomysł i stoi przy płocie od padoczku kucyka to nie ma problemu… gorzej gdy pójdzie sobie na pastwisko dalej i zobaczy kuca przez podwórko.

W każdym razie mimo, ze nie udzielałam się w tym wątku to chce się pochwalić. Mimo paskudnej zimy, bo kilka raz mieliśmy pogorszenie to udało się bez nawrotu ochwatu. Kowal kazał mi przeglodzic kuca. No tego bardzo się bałam i porcjowalam jej izolatke. Chudła i tyla tak ze straciłam nadzieje ze to ma sens. Ostatnio był kowal i bardzo pochwalił stan kopyt i samego kuca.
Chciała bym ja wdrożyć w jakaś prace ale co robić z takim maleństwem, nie mierzyłem jej ale może 115cm ma? Jeździć na tym nie będę. Jakiś zaprzęg?
Co robicie ze swoimi mini towarzyszami dla „normalnych” koni?
Wrzucam na grupe ochwatowa, bo chyba tu bedzie najwiecej wiedzy na temat kopyt � spojrzcie prosze na kopyta konia ze zdjecia. Czy oprocz tego, ze kopyta sa mocno zaniedbane, martwilibyscie sie koronka na kopycie? Kon mlody, w czerwcu byl problem z pasza (zanieczyszczona) po ktorej kopyto odrasta w ten sposob. Odrost wyglada calkiem ok.
IMG_0671.jpeg IMG_0671.jpeg
Post został usunięty przez autora
Nie wiem, czy lepiej tutaj, czy w wątku kaloszkowym - kalosze chłodzące przy ochwacie. Stosował ktoś?
Hit czy kit?
BUCK   buttermilk buckskin
24 kwietnia 2024 12:37
kalosze brzmi zbyt "nisko/krótko" to jest HIT, mam go z tyłu głowy w razie "W' , ale z tego co widziałam to są wysokie buty/worki w miejscem na lód
A to butów nie widziałam takich🙂 mamy zwykłe. Te kaloszki mi się w oczy na dniach rzuciły i kuszą żeby je mieć w razie potrzeby. Oby oczywiście takiej nie było, bo póki co trzymamy się dość dobrze. Tfu tfu.
Evka, ostry ochwat potrzebuje ekstremalnego chłodzenia. Zimny kaloszek tutaj nic nie da + będzie ciepły w momencie.
rox, to wiem. Lubię gadżety, zaciekawiło mnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się