konie fryzyjskie

KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
04 kwietnia 2012 07:19
Ale zabilas cwieka z tym czambonem , teraz siedze i sie zastanawiam  🙂 ale wydaje mi sie ze nie powinno to byc problemem . W Cabrioli lonzowalysmy fryzy na pessoa i bylo ok wiec czambon chyba tym bardziej sie nadaje , ale reki sobie obciac nie dam
nie wiem skąd takie "nowinki", że fryzów nie lonżuje się na chambonie... obie zwyciężczynie polskiego IBOPa chodziły na chambonie i jak widać na dobre im to wyszło 🙂 (a z pewnością nie zaszkodziło 🙂 )
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
04 kwietnia 2012 10:13
Tez mi sie wydaje ,ze chambon to raczej ciezko zeby zaszkodzil bo kazdy kon powinien  wypuszczac sie do dolu zeby plecy nabudowac i sie troche wyciagnac . A teraz juz mamy potwierdzenie 🙂
KarolaHeliowa w związku z tym (a może powinnam zacząć: "ponieważ" 😉 ), że nie jestem ani fanką fryzów ani hiszpanów muszę powiedzieć, że Warlandery mnie zachwyciły  😲

Dobrze, że mnie na nie nie stać i nie mieszkam w USA, bo Czardasz miał by braciszka a ja kredyt na 30lat  😜
mewa: dzieki za rozwianie watpliwosci. Sama zawsze wychwalam czambon (skorzany), a tu nagle  🤔, dobrze, ze sie wyjasnilo 🙂

Wbije się w temat z naszym stajennym Fryzem  🤣
Koń znajomych niedawno go kupili, oto Kserkses Equus Negrus czyli po stajennemu Ksero  😁
Urodzony w 2008 roku. Wałaszek
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
04 kwietnia 2012 20:29
Podoba mi się. Tylko co tam zamazałaś?  😀
a to data była zła ;D
wawrek Weź się już najlepiej nie odzywaj na temat moich koni. Nie podobają CI się trudno. Nie widziałeś nie oceniaj. Nic tu po mnie. Miło było.
Znany koń.
Powiesz coś więcej co u nieo.
Sucha jeśli to do mnie to już piszę 😉
Trafił do bardzo fajnych ludzi, małżeństwo maja już jednego westfalskiego rumaka 😉
Bardzo dbaja o swoje konie, do wszystkiego podchodzą ze spokojem, bardzo je kochają. Ksero jak Ksero, mały szajbus  😜 . Ostatnio mieli z nim ciężkie dni przez świerzba, który sięgnął aż po łopatkę i miał zgolone szczoty, przez które wyglądał jakby miał pończochy na nóżkach  😍 . Ale jak mówię, krzywda mu się nie dzieje, właściciele go kochają to taki drugi rodzinny konik do przytulania ;P. Oczywiście jeżdżą na nim też, ale to inna bajka.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
04 kwietnia 2012 20:51
Ksero jest piekny , bardzo mi sie podoba
Sierra fryzy i pre sie nie podobaja to dostaniesz w  🤬  ale faktycznie warlandery boskie 🙂 to tez dla ocieplenia klimatu wstawilam
Tia nie 2008 a 2003... Z deka go odmłodziłaś...
I bądź tak miła i nie publikuj zdjęć, których jestem właścicielką.
Grzecznościowo udostępniłam je właścicielom Ksenia, ale nie Tobie.
Karola mi fryzy i hiszpany jako konie-piękne zwierzęta podobają się jak najbardziej. Zresztą ich uroda jest dla mnie bezdyskusyjna. Ja nie jestem ich fanką w sensie użytkowym 😉 a ponieważ jestem laikiem, bez kompleksów przyznaje że ta krzyżówka - Warlandery - naprawdę mnie zachwyciła 🙂
No dobra, niech Ci będzie.

Mam pytanie do Secretary - jak idzie hodowla monumentalnych fryzów? Czy oferowane przez Ciebie Caruzo i Cortina to owe monumenty? Czy może - pozwól, ze Cię zacytuję - ciekawe pokrojowo kundle? Pytam z ciekawości, bo dla mnie to ani monumentalne nie jest, ani ciekawe pokrojowo. Jedyne słowo, które pasuje do opisu to kundel. Ale grunt to dobre samopoczucie, prawda?

Nie wiem o co tu chodzi , ale chyba lepiej odpowiedzieć z sensem na tak zadane pytanie, bo z tego wpisu Wawrka wynika , ze wystawiłaś konie do sprzedaży , a sama ich wartość określasz trochę  niefortunnie , a mnie to intryguje , jak bierzesz się za hodowle i konie są oferowane do sprzedania , wypadałoby jednak udzielić odpowiedz w bardziej przyjaznym tonie , lub jednak wyjaśnić czy tak je określiłaś i czy je sprzedajesz . Czy nie lepiej wyjaśnić wszystko na spokojnie , przecież chodzi o konie Twojej hodowli , czy nie .
Ksenio piękny , ale rzeczywiście lepiej pokazać aktualne zdjęcia , bo czasem mogą wyniknąć nieporozumienia , jak jest to publikowane na forum . Pokaz bardziej aktualne , sama jestem ciekawa jak mu w nowym dom ,  ja też jestem z lubuskiego  😅


Jedno zdjęcie wzięłam ze strony www, ale jeśli uraziłam to przepraszam bardzo.
Choć skoro sa publikowane to nie wiem czemu. Z mojego źródła informacji on jest z 2008, a nie 2003 🤔 .
Ale sprawdze to jeszcze.
To masz złe źródło informacji.
Nie no, nawet na stronie internetowej stajni jest, że Ksero jest z 2008 roku. Znajoma z tej stajni też mówi, że 2008.
http://www.pwsz.sulechow.pl/oj/index.php?id=konie
Nijak ta data urodzenia nie pasuje do tego konia ze zdjęcia , chyba trzeba to zmienić , bo jednak widać różnice jak ktoś choć trochę zna fryzy
No to mają bubla na stronie i tyle.
Swoją drogą jeśli byłby z 2008 to wyjątkowo wyrośniętego roczniaka w 2009 kupiłam...

A tak BTW - cieszę się, że trafił właśnie w te ręce... Aż człowiek spokojniejszy na sumieniu...
Widek07 Swoich koni kundlami nie nazywam, bo nimi nie są. A jak wawrek ma z tym problem to trudno. Konie już dawno są sprzedane, długo nie czekały na nowego właściciela i trafiły do bardzo dobrych domów. Dodaje zdjęcia, nazywanych przez wawrka "kundli"
Kiedy zmieszamy kruszywo o różnych frakcjach co otrzymujemy? Ano błoto 😉

Przepraszam secretary, to przecież typ szlachetny. A sprzedajesz jako SP czy jako fryzy?  :kwiatek:
Bubla poprawią, już powiedziałam znajomej 🙂.
Wrzucam jeszcze jedna fotke Ksera pod właścicielem .
Tia,  on miał tu obcięte szczotki, na tym zdjęciu?

secretary, ładne. co mają w dokumentach?
tak, miał zgolone całe nogi przez chorobę skóry.
No takie rzeczywiście mało fryzie :/, a możesz przypomnieć z jakiego połączenia wyszły, matka czy ojcem jest fryzem .


To zdjęcie tak trochę niefortunnie pokazuje Ksenia,jakiś taki mały z niego gostek ,ile ma w kłębie
Pierwszy ogier po matce wlkp, a drugi po trakence. Fryz jest ojcem. Moga wam sie nie podobac ale jak dla mnie sa to konie z fajnym ruchem i bardziej użytkowe, bo lżejsze.
secretary,  a co mają w paszporcie PZHK?
OD matki wlkp... 🤔
Rasę? Typ szlachetny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się