wypieki i słodkości domowej roboty

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 lutego 2009 17:50
a któras pisała o muffinkach z bananem i cynamonem - jak dodać tego banana?  😡


ja rozgniatam go widelcem, taką papkę robię z niego🙂

a moje muffinki nie chca rosnac 🙁


spróbuj dodać pół łyżeczki sody oczyszczonej. ważne jeszcze, żeby najpierw oddzielnie pomieszać składniki suche, potem mokre, i dopiero wtedy je połączyć. najlepiej widelcem, żeby ciasto miało grudki, nie może być absolutnie gładkie.

a ja ostatnio zrobiłam z żurawiną, a w piątek robię na słono z serem cheedar 😉
laski jestem pod wrazeniem!
ja po muffinkomanii teraz szukam orbitreka hihi
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 lutego 2009 18:13
muffinki rządzą! 😀 tydzień temu zaprosiłam znajomych. zrobiłam muffinki. a co oni przynieśli? muffinki!
w ten weekend przyjaciółka zaprosiła mnie na kawkę. przyniosłam muffinki. czym ona mnie poczęstowała?
oczywiście muffinkami 😉
robił ktoś foremki do muffinek z folii aluminiowej ?  😀
ja  😜 wyszły super, kształtowałam na szklance, potem obcięłam skrawki niepotrzebnej folii.
w szkole jutro luz, trochę posprzątam i tez sia zabieram za muffinki, tylko jeszcze musze znaleźć, a raczej wybrać jakiś fajny przepis, robiłam z przepisu Edytki ale wydaje mi się, że w przepisie jest za malo masła a za dużo mąki, ale i tak były dobre  🤣

a tego banana to nie lepiej pokroić w malutką kostkę i tak dodać?
zaba   żółta żaba żarła żur
03 lutego 2009 21:20
Od kilku dni strasznie chodził za mną koktail.Owocowy.Najlepiej bazujący na samych owocach,bez cukru,mleka itp.Dzisiaj stworzyłam sobie mieszanke kiwi z bananem.Wyszło wielkie mniaaaaam  😀iabeł:
Macie może pomysły na cos podobnego?
o, kiwi z bananem często sobie robię do płatków 🙂

ja się nie mogę doczekać trusssskaweeeek  😜
zaba   żółta żaba żarła żur
03 lutego 2009 22:31


ja się nie mogę doczekać trusssskaweeeek  😜


nom,bo mrożonek mam juz dosc!  👿
a ja zrobilam przed chwila babeczki bananowe i kurde jakies gowniane za przeproszeniem wyszly 🙄  w smaku dobre, tylko wygladaja jakby je ktos podeptal 😁
dokładnie! moja mama stwierdziła, że wyglądają jak sznycle  😎
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
04 lutego 2009 17:51
Jesteście okropne! Sznurka ty w szczególności!  🤬   😜  Postanowiłam, że upiekę muffinki   😂 Tylko sobie zakupie papiórki i składniki;D
Edit:
Zamówiłam foremke i papilotki o takie:


zdjęcia ze sklepu mniammniam.pl
Już się nie mogę doczekać jak dojdą  😜
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 lutego 2009 18:33
robiłam z przepisu Edytki ale wydaje mi się, że w przepisie jest za malo masła a za dużo mąki, ale i tak były dobre  🤣

mi z niego wychodzily idealne 😉 ale ilosc zawsze moza nieco zmodyfikowac, bez utratu smaku 🙂
czyli formujecie te foremki z folii na szklance i co ? do nich pozniej ciasto? I tak bez niczego do piekarnika? ale ja jestem ciemna jeśli chodzi o pieczenie - wybaczcie  😡


dobra muffinki  (a wlascwie ciasto muffinkowe 🙂 ) juz w piekarniku.
Z blaku laku wlałam ciasto do silikonowej okraglej formy.
;P
też zamówiłam 2 komplety tych papiurków

ann, ja formowałam na szklance, obcinałam niepotrzebną folię (jak były za wysokie) wlewałam ciasto, kładłam na taką podstawkę od piekarnika i wsio do piekarnika.

teraz kończę jeść czekoladowe z malinami, robiłam dopiero 2 razy ale jeszcze mi nie wyszły takie żebym się 'zachwyciła' smakiem, ot takie dobre



korsik Twoje muffinki były przepyyyyszne!!  😍
to dobrze że ci smakowały  😀

przyszły papiurki  🤣 🤣 coś dzisiaj upichcę 😎
Dzionka, dzięki

sprobuje tak zrobic moze wtedy urosna 🙂
ja dziś ucieszyłam rodzinę bułeczkami drożdżowymi z serem i marmoladą. 'mamowe' zawsze wychodziły twarde, po tych niczego specjalnego się nie spodziewałam, a tu niespodzianka (; mieciutkie i naprawdę pyszne! i ślicznie udekorowane kwaśnym różowym lukrem  😅

po zakupie nowego piekarnika troche się rozszalałam w kuchni ;P ciasto-przepisy narazie ciągnę głównie z bloga:
http://www.mojewypieki.blox.pl

i dzisiejsze bułeczki:
http://mojewypieki.blox.pl/2007/03/Buleczki-drozdzowe-z-nadzieniem.html
Kayra   Kucusiowy wariat :P
09 lutego 2009 12:15
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
09 lutego 2009 19:41
Soł....
Po raz pierwszy piekłam dziś moje minimuffinki i moje uczucia są mieszane  😁 Sami zobaczcie  😂 :

i jeszcze taki zniekształcony  😀iabeł:
Niewidzialna-w porownaniu do moich dziwnoksztaltnych muffinek Twoje sa idealne! 😀 z reszta, wazniejszy jest smak 😎
malusie takie - w sam raz na raz do buzi i ni ma  😁
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
09 lutego 2009 21:41
malusie takie - w sam raz na raz do buzi i ni ma  😁

o to to, dokładnie! hehe 😀

Ciri, mój brat cały czas je podkrada więc myśle, ze są dobre  😁
słuchajcie, potrzebuję na walentynki zrobić serce, z piernika najchętniej. Ma ktoś przepis, żeby proporcje były odpowiednie do wielkości?
Kasśś może Ty podasz swój przepis? 😉
pony   inspired by pony
15 lutego 2009 18:11
i mnie dopadł muffinkowy szał, zamówiłam papilotki- tylko właśnie, dziewczyny, pomocy😉 Czytałam wątek, może przeoczyłam, jesli tak to wybaczcie- wystaczy ze wleje ciasto do papirków i wloze do piekarnika czy konieczna jest jednak jeszcze foremka do muffinek? z góry dziękuje za odp. 🙂
jeśli dodasz wszystko zgodnie z przepisem papierek wystarczy 😉

tylko nie wlewaj baaardzo dużo ciasta bo wyłażą.

zrobiłyście mi ochotę na muffinki, paskudy  🤬 😉
pony   inspired by pony
15 lutego 2009 18:43
Dziękuję Kapriii!🙂
Dobra, masz u mnie muffinki jak tylko wrócisz , deal?😀
tiaaa...
nie zapomnij o świeczkach... :/

oczekuję jakiegoś komitetu powitalnego z tortem czy czym tam innym... i żeby mi nie brakowało za dużo sztuk jak przyjadę 😉  👀 😁
IloveMosiek   Mościsław & Co
15 lutego 2009 19:51
a ja właśnie raczę się szarlotką na ciepło z lodami waniliowymi, bitą śmietaną i polewą karmelową, kompozycja własna, robię sobie dzień dziecka  🏇
Jutro robie marchewkowe muffinki. Mam zwykłe biało-złote papierki i padłam jak zobaczyłam wybór na Allegro. Zdjęcia jutro. Robiłam już z dynią i wyszły pycha!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się