TAMARYN wlkp. info, zdjęcia, potomstwo ...

Poszukuję zdjęć Tamaryna oraz informacji o nim, a ponieważ zebrało sie juz kilka osób dysponujących zdjęciami jeśli nie samego Tamaryna to potomstwa po nim, uzasadnionym stało sie założenie nowego tematu, aby nie zaśmiecać innych  😉
Zresztą bardzo milo będzie pokonwersować z posiadaczami "tamarynów".
Jako założycielka wątku pierwsza wkleję zdjęcia dwóch braci po Tamarynie, z czego 1 z nich nadal jest w moim posiadaniu  💘
Cekin od Czumiza po Tamaryn:

Brylant od Bella po Tamaryn

i parę lat temu razem:


Razem kupione 10 lat temu z Międzyrzecza Górnego, z KJ Czanka.
Jeśli chodzi o charaktery tych dwóch panów - łączyło je tylko jedno - obcym do boksu wstęp wzbroniony, poza tym dwa różne konie.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
04 marca 2009 10:34
Także jestem posiadaczką "Tamaryna", interesuje mnie przede wszystkim potomstwo po nim (lub po jego potomstwie), najlepiej na sprzedaż - co prawda nie jestem jeszcze na etapie kupna, ale się orientuję i nie ukrywam, że byłabym chętna 😉

Z moich obserwacji, gdy poszukiwałam informacji wynika, że potomstwo Tamaryna to w znacznej większości kasztany, chodzące w sporcie zarówno w ujeżdżeniu, jak i skokach i osiągające całkiem przyzwoite wyniki 😉

a to mój kasztan po Tamarynie:

Bajkał od Bajka, po Tamaryn:







Koń duży (175 w kłębie), masywnej budowy i tak jak u Azbuki - w boksie nie do zniesienia - i czasami nie tylko dla obcych. Mocny, dominujący charakter, ale pod siodłem - anioł  🙂

Żeby było śmieszniej - stoimy obecnie (od listopada) w JKS Czanki Międzyrzecze, skąd Azbuka kupiła swoje dwa "Tamaryny"  🏇
Aniapa, jaki ładny. Widzę podobieństwo do mojego Brylanta - takie same zadki. Za to głowa i uszy takie jak u Cekina. Mój pod siodłem również anioł, ale Cekin potrafił pokazać różki. A to, że w boksie nieprzyjemne - widocznie te typy tak mają  😉
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
04 marca 2009 12:57
Czy to TEN Cekin, który jakiś czas stał w Gliwicach lub okolicach Gliwic?
Alvika, tak zdarzyło mu się stać w Gliwicach  🙁  A skąd go znasz?

Cekin od Czumiza po Tamaryn:


Nie wiem czy to ta sama klacz ale CZUJKA z Woli też jest od Czumizy 🙂
Querido! Wstaw jej zdjęcie, przecież to też rodzina ! 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
04 marca 2009 20:37
Znam Cekina z krótkiego pobytu w Lewadzie.
Mam nadzieję, że bóle grzbietu już mu nie dokuczają. Miły był z niego facet, lekko uparty - ale współpracujący.
Tak, faktycznie Cekin był w Lewadzie na jakimś kursie z dziewczyną, która go dzierżawiła. Po za tym pamiętam, że w Gliwicach dali mu tabliczkę "uwaga koń gryzie" 😁
Jak wyjdę ze szpitala to postaram się wrzucić moje dwa  paskudy i jak znajdę to Czuję też.. 🙂
Ja mam gdzieś Czujkę w skoku z zawodów na Woli, ale czy ją znajde.....
Póki co Madzia obiecała sprawdzić w rodowodzie czy to faktycznie Czumiza po Tamarynie
Querido, ale Czumiza nie jest po Tamarynie. W wyniku połączenia Czumizy i Tamaryna powstał mój Cekin. Czyli Czujka jest półsiostrą Cekina 😀
Querido, ale Czumiza nie jest po Tamarynie. W wyniku połączenia Czumizy i Tamaryna powstał mój Cekin. Czyli Czujka jest półsiostrą Cekina 😀


Mój błąd.. Sorki 🙂
Sprawdziłam rodowód, Czumiza jest po ogierze Leszek.
@Azbuka, czy Cekin stał parę lat temu na poznańskiej Woli?
Pytam, bo pamiętam, że półbrat mojej Czujki, właśnie po Czumizie, kasztan, był w pensjonacie na Woli.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się