ciąża, wyźrebienie, źrebak

jeździć dalej, byle nie skakać. A zgięcia i chody boczne wyłączyć, gdy zauważysz, że robi się jej ciężko. Jednak jeździć do samego końca, lepiej się wtedy klacze wyźrebiają, źrebaki są mocniejsze, i bardziej żywotne. 😀
Moje najmłodsze maleństwo skończyło niedawno 3 miesiące


Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 września 2012 21:23
To i ja pochwalę się dzisiejszymi zdjęciami Wisienki. Dokładnie dzisiaj skończyła 2 miesiące 🙂
Louisa

Toz to.... mój alien jest ?!
To dopiero wszędobylskie stworzenie😉
Louis
Maleństwo jest przeboskie !! Śliczna, żeńska klaczucha  😜
dominoxs podobna?

jak tak to mamy parkę do bryczki  😉

armara dzięki, mała fajnie się rozwija, wygląda i się rusza

Żałuję tylko że ma "stare" towarzystwo, przy dwóch źrebakach fajniej się chowają 
armara dzięki, mała fajnie się rozwija, wygląda i się rusza

Żałuję tylko że ma "stare" towarzystwo, przy dwóch źrebakach fajniej się chowają 

Ano lepiej, ale ja nie narzekam, bo wyrastają na bardzo uczłowieczone 🙂 Junior tak się chował i zdrowy pscyhcicznie i fizycznie jest, a stare towarzystwo ma "rozrusznik" w postaci malucha  😁
BTW ona jest po Corvus Z ?
Tak, Corvus Z to ostatnio etatowy ogier u mnie  😉

W lutym urodzi się jej towarzystwo  😉, moje młode to już stare młode, bo 3latki
A poprzedni rocznik to ogierek - ten ze źrebnymi kobyłami chodzi, nie ma bodźców to i nie ma głupich pomysłów  😉
Fajnie, że pzrywrócono mu licencję. To ile brzdąców w przyszłym roku ?
Ja źrebaki po nim wpisuję do Zangersheide, a z PZHK staram się mieć jak najmniej wspólnego  😉
W przyszłym roku 2, luty (kto chętny w zimie, w środku nocy, z mrozach, śniegach i w ogóle chodzić pilnować  😎 już mi się nie chce  :zemdlal🙂 i maj.
Niestety plan trochę nie wypalił, jedna źrebna coś zrobiła z ciążą nie wiadomo kiedy  👿
No to ładnie 🙂 Luty jest chyba zawsze najmroźniejszy, choć znajoma pilnowała w tym roku w styczniu, brrr.
U nas po trzech powtórkach obie puste, takiego pecha (bo nie wiem jak to nazwać, do tej pory skuteczność 100% i wszystkie ciąże od pierwszego razu). Fakt szło jak po grudzie, a to nasienie nieświeże, a to kobyła nie pękała kiedy miała pekać itd. Może za rok się uda 🙂
Mi tylko jedna nie zaskoczyła, ale tylko raz była kryta i właśnie nie bardzo coś wychodziło, pomimo że naturalnie, i nie zaskoczyła ale że to było w czerwcu i następna ruja lipcowa by była dałam jej spokój do przyszłego roku
No i ta "zniknięta" ciąża 🙄

Trzymam kciuki za klacze w przyszłym roku  😀
No jakiś dziwny rok, z kim nie rozmawiam to wszyscy narzekają. Dobrze, że wtym roku coś się urodziło przynajmniej 🙂 BTW mała, kończy 5,5 miesiąca 🙂

Ale one szybko rosną,  niedawno taki pająk z niej był a teraz bardzo zgrabna panienka  😍 Macie jakieś czempionaty w planach?
Po ilu od krycia robi się USG? Czy jakoś inaczej można stwierdzić, że klasz jest w ciąży?
Zależy od weta i od sprzętu. Od 11 dnia już widać, przy usg na 18 dzień i widać ciążę i można oszacować ewentualną następną owulację jeżeli klacz nie zaskoczyła
Jak nie dostanie rui to można jedynie podejrzewać że jest ciąża równie dobrze klacz mogła się przyblokować.
Louisa
Dzięki, wybieramy się na Mazowiecki Czempionat Źrebiąt, o ile uzbiera się odpowiednia ilość maluchów. Narazie z tym kiepsko  🙁
łania
Doświadczony lekarz może "wymacać" ciążę bez usg. Innych metod stwierdzania ciąży raczej nie ma. Brak ruji, ta jak napisała Louisa wcale oznaką ciąży nie jest.
A to nasza malutka która również ja Alien jest z nieprawego łoża  🤣
Skończone 4 miesiące na dokumenty jeszcze za młoda 😉 Zdjęcie robione przeszło miesiąc temu



ciekawa jest co z tego wyrośnie 😉

asds   Life goes on...
05 września 2012 14:48
Kolejne dziecię z mezaliansu 🙂
Jaki słodziak : ) śliczna!
Ha, bękarty górą !!!! A oto co  z niej wyrośnie : najpierw , zapewne,  nieustraszony i dzielny mały niszczyciel😉. Na kolejny etap sama czekam ...
A rodzice znani , czy wpadka- ruletka ?????
Wpadka ruletka  😀iabeł:

A dokazywać mała już zaczyna 😉

to z dziś



nieustraszony 😉



tak też potrafi 😉

ansc
Pilnuj nóżek, bo pęciny przednich nóg wyglądają na miękkie. Ogier wyskoczył z padoku czy kupiłaś kobyłkę z bonusem w środku ?
dominoxs
Fajny ten Twój alien, szkoda że bękart.
Kobyłka przyszła do mnie z bonusem 😉
To tak jak moja.. z tym że zadałam sobie trochę trudu i tatuś został wytropiony : )
Mała to jego klon - na przykład taka cecha , że ma sierść krecika - zawsze mięciutka i lśniąca , nawet bez czyszczenia . Jak tatuś .
Pamiętacie mojego małego urwiska? Escado kończy dziś 3 miesiące!  😅
Mam nawet dzisiejsze zdjęcia:

gryglodor
Wow, ale wyrósł. Przystojniacha straszliwy  😜
Iwan 
monia bardzo fajne podsumowanie pierwszych miesiący życia młodego  😀

Edit: gryglodor boski młodziak  😍, nie siwieje?
Louisa na szczęście nie, ale wszystko może się zdarzyć... ; )
armara  :kwiatek:
monia świetny jest! i ta maść!  😜
gryglodor  Louisa  Dzięki  :kwiatek:   mam jeszcze do zrobienia 2 filmy o źrebakach  🏇  

Wasze źrebaki są prześliczne  :kwiatek: 

edit literówka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się