konie, jeździectwo w telewizji

Cresta, Ty chyba nie widziałaś jak koń wali ze zirytowania ogonem... Myślę, że ten kuc gdyby faktycznie mu to mocno nie pasowało to by się pozbył tego dziecka raz dwa.

Imho każdy trening jest w pewnym stopniu dla koni co najmniej irytujący więc chyba w ogóle musimy przestać jeździć, bo jeszcze koń machnie ogonkiem na łydkę.
Gillian   four letter word
19 grudnia 2022 18:06
Chciałam tylko powiedzieć, że jako zwycięzca konkursu udzielałam wywiadu i gość mnie na żywo zapytał czy wolę startować na trawie czy na kwarcu a ja powiedziałam mu, że na trawę bardziej miekko się spada 🤔 to tak odnośnie wypowiedzi tego dzieciaka 😅
Cresta, marzę żeby wszystkie 8 latki tak jeździły, miały zapewnione takie wsparcie trenerskie i zaplecze końskie jak Lucynka. Nie wiem ile dzieci w tym wieku uczyłaś ale chyba nie za wiele skoro nie rozumiesz, że wiele pojęć jeździeckich dla dzieci w tym wieku jest niezrozumiała, a panowania nad ciałem dopiero się uczą. Ich rączki i nóżki nie są super precyzyjne, co widać np w zeszytach do języka polskiego gdzie literki są zazwyczaj mocno chwiejne. Takie dzieci mają się skupić na jeździe do przodu i na tym, żeby konika wziąć na trawę i wyczyścić. A to Lucynka zawsze robi, zawsze pomaga, zawsze ma czysciutkie, zadbane konie. To, że nie ma w PL dużo sportowych kuców powoduje, że nie ma w czym przebierać. Bardzo nie podoba mi się jak łatwo teraz poddać kogoś ocenie.
Gillian, ja lata temu miałam swój występ w TV lokalnej jako pełniąca funkcje dyrektora zawodów skokowych. Tak mnie powycinali, że z mojej wypowiedzi śmiali się moi niekońscy znajomi, bardzo długo się śmiali...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się