żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Posiada ktoś tą podkładkę?? Czy opis jest aby napewno prawdziwy, chodzi mi o to czy siodło się przy niej nie przesuwa.
PILNE.
http://pasi-konik.pl/pl,product,3607830,horze,podkladka,neoprenowa.html
Czy ktoś ma żel Norton II ? Jakie są opinie na jego temat ?
[img]http://www.gnl.pl/siodlo-norton-pi-3473.html[/img]
Chciałam wam powiedzieć ze mattesy bez futra są jakieś gigantyczne. Normalnie moje siodło trochę nachodziło na futro w Lce, kupiłam rozmiar L bez futra z tyłu myśląc ze będzie w sam raz pod siodło natomiast wystaje mi dobre 3 cm  😵
Pod moje siodło mam mattes z futrem L. Kupiłam teraz mattes correction bez futra M i wystaje za siodło  🤔 Dobrze że Dorcysia mnie uprzedziła że wypadaja duze  :kwiatek:
Rozmiarówka w mattesie jest taka sama, bez względu na to czy jest futro czy go nie ma.
Rozmiar L to 58 cm. W podkładce z futrem, między obszyciami jest 48cm. Dlatego podkładki correction trzeba brać o rozmiar mniejsze.
Mają wystawać z przodu i z tyłu ale nie za dużo.
ja się niestety nie dowiedziałam... No cóż, będę musiała przeżyć z tą Lką.
Wiecie może, jaki rozmiar mattesa z całkowitym obszyciem i korektą przodu brać pod Prestige joy jumper 16" ? :kwiatek:
Caira najlepiej zmierz siodło, obejdzie się wtedy bez niespodzianek. Mattes zresztą szyje też na wymiar.
ja mam prestige lucky dressage i mattesa Lke i jest na styk..
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 czerwca 2011 22:48
dostanę z jakiejś firmy żel obszyty futrem taniej niż Norton (290 zł)?
coś w tym stylu:
sei raczej nie ...

Macałam ostatnio futerko Torpol..masakra  🤔 W dotyku jak wata  🤔
a ja mialam w rekach zel fouganzowski i musze powiedziec, ze jest rewelacyjny. gruby, miesisty, porzadnie wykonany. ten:
http://www.decathlon.com.pl/PL/amortyzator-neogel-85518815/
szukam jakiegoś grubego żelu, który 'pomniejszy' rozstaw łęku o jakieś 0,5 rozmiaru do 1 rozmiaru
mam teraz najzwyklejszy żel, gruby jest na może centymetr, ale potrzebuję czegoś grubszego

ma ktoś może podkładkę memory pad? czy ona się nie uklepuje?
czy memory form i memory pad dużo się różnią?
hmmm z grubszych to chyba lamicell i veredus z kulami
ash   Sukces jest koloru blond....
27 czerwca 2011 10:31
tyle, że veredus z kulkami nie jest już w sklepach dostępny 😤 sama szukałam i niestety Equishop mi powiedział, że veredus zakończył produkcję! 🤔
A to nawet nie wiedziałam, ja swój kupiłam z ogłoszeń na forum🙂
korsik, ten fouganzy, ktory przed chwila linkowalam jest gruby. a deca masz swiezo otwarte w koronie.
mam lamicella, tego starszego. slyszalam, ze jest troche grubszy i jakby lepiej wykonany od tego nowszego, pokrytego siatka. moj sie nie uklepuje, jest dosc twardy.
lit
a on jest równomiernie gruby i z przodu i z tyłu?
tak, on jest gruby, nie uklepuje się i równo jest wypełniony
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad ochroną grzbietu mojego konia, no i mojego....
Koniecznie zależy mi na czymś, co można położyć bezpośrednio na grzbiet zwierzaka, ale stawiając się na miejscu konia chyba nie chciałabym na owłosionej części mojego ciała, pod pracującym siodłem i czaprakiem żeby leżał żel, wolałabym coś futrzanego, naturalnego. Podkładki żelowo-futrzane są bardzo drogie i wpadłam na pomysł, żeby kupić kawałek skóry owczej, takiej z krótkim włosiem /relugan/, wyciąć na kształt podkładki i taką kłaść na grzbiet.
Robił ktoś z was takie coś?
Ja miałam jakiś taki skrawek futra nawet nie wiem z czego, zanim kupiłam mattesa, spoko, konia nie obcierało ani nic, ale szczerze mówiąc nie bardzo miałam pomysł jak by to wyprać, skoro z jednej strony było futro, ale z drugiej prawdziwa skóra, żeby nie stało się to niczym papier i nie straciło elastyczności...
tajnaa a dlaczego chcesz koniecznie kłaść bezpośrednio na grzbiet a nie na czaprak?
Bo dla mnie położenie futerka na grzbiet będzie miało lepszy efekt, niż na czaprak. Na pewno będzie to przyejmniejsze dla konia. Ubzdurałam sobie taką teorię i postanowiłam przetestować owy kawałek skóry, tylko jeszcze nie wiem czy podszyję tym czapraki, czy kupię skórę i powycinam coś na kształt podkładki i tak będę kładła na końskie plecy.
No chyba że tak, ale według mnie umrzesz piorąc to 😉
Widocznie życie mi nie miłe  🤣
Myślałam i nad tym. Z jednego relugana można zrobić 2 podkładki i prać na zmianę w płynie przeznaczonym do prania wyrobów wełnianych np. z mattesa.
tajnaa Masz na mysli cos ala czaprak mattes z futerkiem  😎 Ja mam taki  😀 I zdecydowanie lepiej lezy niz czaprak + podkladka.
tajna- ja tak szyłam. Kupiła relugan na allegro i podszyłam nim czaprak wycięty. Kładzie się czaprak futrem do konia. Zawęża to nieco siodło, bo grube toto.
Zanim zaczniesz kupować i szyć, mogę Ci pożyczyć ten czaprak i sobie wypróbujesz jak się jeździ na takim futrze.
( ja to zrobiłam kiedyś, kiedy koń był po operacji grzbietu, miał mało włosów, bo były golone przez weterynarza i łatwo się obcierał podczas jazdy z powodu niedoboru sierści)
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
29 czerwca 2011 18:15
Jaką polecacie podkładkę podnoszącą tył siodła? Kupiłam futerkową z Horze ale niestety za mało podnosi tył 🙁. Rakietka odpada ze względów praktycznych, a Mattes korekcyjny ze względów finansowych. Czy znajdę coś do 250 zł?
Doszyj do tej podkładki Horze materiał w tyłu i będzie podnosiła więcej. Użyj np filcu.
zwykla podkladka horze nie bedzie podnosic tyl. kup sobie mattes correction bez futra od dorcysi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się