Zdjęcia Naszych Koni cz.V (sezon 2012)

Sankaritarina
Niekoniecznie. Moim zdaniem mała reklama tych pięknych, prawdziwych fryzów. Ja nie wiedziałam że takie są w Polsce. Teraz już wiem i na pewno nie będe mówić, że każdy przedstawiciel tej rasy w naszym kraju, to stworzenie nie przypominające konia.
wątek zamknięty
Ja w pełni zgodzę się z Cieciorką.... To jest godna moim zdaniem pożałowania postawa mówiąc "... szkoda tłumaczyć bo i tak nic nie zrozumiecie..." Ja widziałam Erica na żywo i jest to koń moim zdaniem zapierający dech w piersiach i raczej średnio mnie obchodzi jaką ma licencję. Te prawdziwe Czarnówkowe fryzy nie zachwycają mnie wogóle. Ale wasza w tym głowa jako fachowców z ogromna wiedzą  żeby tłumaczyć, bo jest tutaj grono ludzi włącznie ze mną, które chętnie się czegoś dowiedzą. Spróbujcie nam wytłumaczyc dlaczego fryz z Czarnówki jest taki wyjątkowy bo ja jako totalny laik nic specjalnego w nich nie widzę 🙂
wątek zamknięty
Katharina   "Be patient and trust in the process"
06 stycznia 2012 13:40
Donia Aleksandra piękne konie, piękne zdjęcia  💘
wątek zamknięty
Widzę,że zaszła jakaś ironia na forum. Chciałabym zwrócić uwagę, że nasze konie nie są jak to ktoś powie "krajowymi" fryzami, i nie są też odpadami z zachodu. Przywiezione były jako roczne, z dobrymi holenderskimi papierami. Jest różnica między fryzem urodzonym w Polsce po byle czym, a fryzem wyszukanym w Holandii. Na dodatek czy koń przywieziony do Polski z zachodu z zachodnimi papierami jest zły, że hoduje się go w Polsce? Bo tak to zabrzmiało, że fryz może być och ach ale jedynie jak będzie w rodzimym kraju.

Nasz ma licencję PZHK, nie miał łatwo, bo w sumie nie ma go do jakiej grupy koni zaliczyć i musiał konkurować z zimnokrwistymi i innymi grubasami. To, że fryz, nikt na to nie zwracał uwagi, musiał spełniać wymogi.

Z tego co wiem z opinii znajomych i nie tylko fryzy z Czarnowic nie są aż tak zachwycające i dużo osób które kryły u nas z praktycznie całej polski nie chciałoby się zdecydować na krycie tam.

Zadziwia mnie tylko jedno, dlaczego każdego wielkiego znawcę drażni to, że fryzy z Polską licencją, że to hańba dla rasy. A inne rasy są do przełknięcia?
Savannah Tu zwrócę się specjalnie do Ciebie. Pytanie za pytanie, czy np. Każdy hanower dostaje licencje za to że jest tylko hanowerem? To nie jest tak jak myślisz, a poniżanie polskiej hodowli tylko dla tego że polska to według mnie nie w porządku. To nie znaczy, że mamy gorsze fryzy. Wystarczyło by jedynie zmienić myślenie ludzi.

ola8719.... Ola coś o naszych ogierach wie, bo widziała i mogła ocenić na żywo.

Ale chętnie posłucham opinii innych, nie jestem z tych co nie umieją przyjąć krytyki 🙂
wątek zamknięty
secretary, zapominasz o edycji. Edytuj posty, nie pisz jednego po drugim.  😉
wątek zamknięty
Ironia to moze i była w moim poście , w ktorym zapytalam czy Janus Wam sie podoba, po tym jak niektórzy skrytykowali polska hodowlę a następnie zachwycali sie przedstawicielem tejże własnie.

Savannah Tu zwrócę się specjalnie do Ciebie. Pytanie za pytanie, czy np. Każdy hanower dostaje licencje za to że jest tylko hanowerem? To nie jest tak jak myślisz, a poniżanie polskiej hodowli tylko dla tego że polska to według mnie nie w porządku. To nie znaczy, że mamy gorsze fryzy. Wystarczyło by jedynie zmienić myślenie ludzi.


Zaraz , zaraz czegos tu nie rozumiem. Kilka postów wcześniej pisalaś , że te polskie Ci sie nie podobają, nie maja tego czegos. Twój nie jest polski a uzurpujesz sobie prawo do nazywania go takim tylko dlatego , ze ma polską licencję.
Nie neguję w żaden sposób jego urody ale wybacz z iloma osobnikami w swojej rasie musiał konkurowac? Kolejna sprawa czy zrebaki, ktore sie po nim urodzą bedą miały w paszporcie rasa fryzyjska? A gdzie potem te zrebaki będą poddawane ocenie?W jaki sposób ogier zostanie poddany weryfikacji czy sprawdza sie jako reproduktor?  No i czy tylko klacze fryzyjskie będą nim kryte?
Ja nie czuję się osobą z odpowiednią ilością wiedzy na ten temat, ponieważ relatywnie krótko interesuję sie fryzami ale wydaje mi się, że własnie takie myślenie jakie prezentujesz Secretary jest najlepszą drogą do produkcji "polskich fryzów" ktore potem zalegaja ogłoszenia i nie przypominaja konia ( jak ktoras z forumowiczek to okresliła).

Jeszcze zapytam Ciebie Secretary , tak bez złośliwości czy Ty wiesz jaka droge musi przejśc ogier aby uzyskac licencje KFPS? I jak jest weryfikowana jego przydatnośc potem?

Ja nie twierdzę, ze tylko polskie są piękne. Twierdzę, ze polskie TEZ sa piękne.

Ja widziałam Erica na żywo i jest to koń moim zdaniem zapierający dech w piersiach i raczej średnio mnie obchodzi jaką ma licencję.


A potem w ogłoszeniach pełno "polskich fryzów" nie przypominajacych konia...Podkreslam jeszcze raz Eric jest piękny, tego mu nie można odmówic ale to nie jest gwarancja, że takie bedą zrebaki...

Może rzeczywiscie ktos to powiniem przeniesc do wątku fryzyjskiego.







wątek zamknięty
Manta   Tyłkoklep leśny =)
06 stycznia 2012 16:42
Tak miedzy fryzy wrzuce Basiowa NNke ;P z 30.12 ;-)
jakby ktos sie zastanawial czy zyjemy np ;P hehe
wątek zamknięty
Negri   Miłość na dwa serca i 6 nóg.
06 stycznia 2012 17:02
secretary i szuwar wasze Fryzy są obłędne. 😍
Wstawiam Rudą (2 zdj. z lata) 😉
wątek zamknięty
Negri..... ślicznie umaszczona 🙂 To ja wrzuce Czesława fot. Karolina Wengerek
wątek zamknięty
Savannah Nie, nie źle mnie zrozumiałaś. Dla mnie fryz z Holandii z Holenderskimi papierami zawsze będzie fryzem z Holandii, bez względu na rodzaj licencji. Skoro dopuścili go do krycia, to PZHK musi mieć jako tako przywilej, bo nie igrało by chyba z Holandią. Jeśli chodzi o to czy wiem jakie wymagania musi przejść ogier aby uzyskać licencję KFPS, owszem jest to niezmiernie trudna próba dla tych ogierów. Ale nadal nie rozumiem tego czy ogier sprowadzony z Holandii i który dostanie licencję PZHK jest gorszy od tych Holenderskich? Dodam że PZHK nie chce dawać licencji ogierom fryzyjskim tylko z Polskimi papierami.
Z tego co nam mówiono w związku będą miały w paszportach rasę fryzyjską, ale nie będą uznane w Holandii, tylko dlatego że urodzone za ich granicą. Ale może w UE coś się zmieni.

Fryz fryzowi nie równy. Ja jestem zdania jeśli ktoś chce pokryć naszym ogierem to proszę, a jeśli chce nasienie z Holandii to niech sobie jedzie. Nikt nikogo nie zmusza, każdy ma prawo wolnego wyboru.

Polskie prawo jest trochę inaczej skorumpowane co do fryzów. Nie ma wystaw, przeglądów itd tak jak w Holandii, a szkoda. Wiadomo, nie jesteśmy krajem rodzimym koni fryzyjskich i nigdy nie będziemy, ale jesteśmy krajem otwartym na współpracę, bynajmniej tak mi się wydaje.
wątek zamknięty

Polskie prawo jest trochę inaczej skorumpowane co do fryzów. Nie ma wystaw, przeglądów itd tak jak w Holandii, a szkoda. Wiadomo, nie jesteśmy krajem rodzimym koni fryzyjskich i nigdy nie będziemy, ale jesteśmy krajem otwartym na współpracę, bynajmniej tak mi się wydaje.

Jak nie ma jak są????????
To ja wrzucę coś takiego...
Co do licencji polskiej - co potomstwo będzie miało wpisane jako rasa??? Ano sp.
Eric rzeczywiście łapie za oko, nie można mu odmówić urody, ale czy przeszedłby sito KFPSu???
wątek zamknięty
zima Wpisane będzie rasa fryzyjska. Sp mogą mieć wpisane jedynie "mieszanki" fryza z inną rasą. A nawet nie sp tylko typ szlachetny. Choć chodziły pogłoski aby wprowadzić coś takiego jak półfryz.
Co do tego czy by przeszedł, nie wiem. Ma licencję polską i kryje na polskich zasadach, tyle.
wątek zamknięty
Zimko no własnie mialam napisac, ze przeglady w Polsce są i to z udzialem holenderskiej komisji ale żrebaki po ogierze , ktory nie ma ich licencji,nie będą poddawane ocenie, a co za tym idzie nie bedzie rownież informacji jakim reproduktorem jest ogier. PZHK nie ma żadnej umowy z KFPS, a tym bardziej żadnych przywilejów!
No własnie dlatego dyskusja jest bezcelowa. Każdy robi tak jak mu sie podoba, czy to ma sens czy nie...
Jeśli ktos chce wiedziec wiecej to jest strona Zwiazku Koni Fryzyjskich w Polsce, mozna się wszystkiego dowiedziec.
wątek zamknięty
No właśnie dlatego zareagowałam, że są, ale po co się interesować tematem... Wystarczy stwierdzić, że nie ma, więc trzeba sobie samemu radzić... Jakoś...
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
06 stycznia 2012 18:27
Polskie prawo jest trochę inaczej skorumpowane co do fryzów. Nie ma wystaw, przeglądów itd tak jak w Holandii, a szkoda. Wiadomo, nie jesteśmy krajem rodzimym koni fryzyjskich i nigdy nie będziemy, ale jesteśmy krajem otwartym na współpracę, bynajmniej tak mi się wydaje.


Że co? 🤣

Skoro dopuścili go do krycia, to PZHK musi mieć jako tako przywilej, bo nie igrało by chyba z Holandią.

Przepraszam, ale co Holendrów obchodzi czy sprzedane przez nich konie są używane u nas do hodowli czy nie? To już nie ich sprawa. Chyba, że źle zrozumiałam to co napisałaś w zacytowanym fragmencie.
wątek zamknięty
Może i fakt faktem są przeglądy, a konie z licencją PZHK mogą brać w nim udziały z tym że nie dostaną premii, bo nie ich licencja.
To zrobiła się debata.
Ja poprzestanę na tym, że jeśli ktoś będzie chciał pokryć Ericiem, to pokryje. Nie można nikogo zmusić do krycia ogierami z licencją holenderską.

Bischa Skoro ich nie interesuje co się dzieje dalej z ich końmi to o co problem, że koń ma licencję PZHK i kryje? Holendrzy nie zakazują a PZHK przyznaje.

Savannah No własnie dlatego dyskusja jest bezcelowa. Każdy robi tak jak mu sie podoba, czy to ma sens czy nie...


Więc koniec dyskusji. Wstawiajmy zdjęcia swoich pociech 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] znow brak edycji. nastepnym razem dorobisz sie moderowanej. moze by tak regulamin przeczytac?
wątek zamknięty
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1677.540.html
Tu macie wyjasnione wszystko co i jak.
Bischa Skoro ich nie interesuje co się dzieje dalej z ich końmi to o co problem, że koń ma licencję PZHK i kryje? Holendrzy nie zakazują a PZHK przyznaje.


Zakazują dlatego nie są oceniane i nie mają przyznawanej premii, no i niebieski papier i 2 księga pomocnicza, co innego mają zrobić, zastrzelić konie czy właścicieli którzy tak postępują?
I na tym koniec, musialam dodać ten ostatni post bo pisalam go ponad godzinę.
wątek zamknięty
Niezły offtop 😁 A ile głupot 🤣
wątek zamknięty
Oj jakiś miły.
Można zawsze przenieść.
A też mógłbyś się pochwalić swoimi!
wątek zamknięty
Wrzucę się z portrecikiem Rudego, w obiektywie Juliadnej  😍
Z wrześniowych zawodów.



Uploaded with ImageShack.us
wątek zamknięty
Młoda z dziś  😉 
wątek zamknięty
W tym pomarańczu jej do pyska.  😉
wątek zamknięty
Być dzięki mi się bardziej podoba w niebieskim , znowu kupiłam kantary za duże  😵 


Edit . jeszcze mój ulubieniec ,czyli dziadek Rodi
wątek zamknięty
Podrośnie i będą te kantary w sam raz.  😉 A ten pomarańczowy to oryginalny.
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
07 stycznia 2012 16:26
monia, z czego ta hala przerobiona?
wątek zamknięty
Być kantar jest firmy Mustang + założone futerko na przodzie .

Blischa nie mam pojęcia ,ogólnie jest to stara stajnia poniemiecka ,hala jest w remoncie (dach ma już nowy )
wątek zamknięty
Czy ten kolor jest jaskrawszy niż na zdjęciu?
wątek zamknięty
Być ma taki kolor jak na zdjęciu

Zdjęcia mojego chłopaka  😉 
wątek zamknięty
Bischa - ta hala nie została przerobiona , została wybudowana na przełomie XIX/XX wieku właśnie do tego celu 🙂 a swoją drogą ciekawe czy na jakiejś belce nie zachowała sie dokładna data ?
wątek zamknięty
Może na początek 2012 dodam 3 zdjęcia z pracy jaką aktualnie można wykonywać  😉



wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.