Stajnie Świętokrzyskie

mam nadzieje, ze wlasciciele nie beda miec nic przeciwko...

stajnia (czes boksow) :
http://www.photoblog.pl/annee/46979397
http://www.photoblog.pl/annee/29898028

pastwiska ( i konie przy okazji):
1) http://www.photoblog.pl/annee/48109137/hellada.html
2) http://www.photoblog.pl/annee/48426943

plac do jazdy:
http://www.photoblog.pl/annee/53392768
http://www.photoblog.pl/annee/47980921


Fakt kapkazy sa dosc "daleko", za to sa swieta sprawa na wakacje z koniem, dluzszy trening czy po prostu odpoczynek...;D
Mnie tam brak hali akurat nie wadzi, jak do tej pory nie było tak zebym nie jezdziła
Ale fakt- nieraz jak gruda duża to się nie da. W Borkowie hala jest troche powiększona- jakieś 3 lata temu, ale i tak to nie to.
akzzi- ładnie tam faktycznie, fajne pastwiska.
marysia550 tą stajnię znam. Czy dobrze prosperująca, hmm To raczej hodowla 😉
A wiem, ze jest jakas stajnia (chyba nawet dobrze prosperująca) tuż przed Końskimi od strony Stąporkowa, czyli Skarżyska.


Chodzi o stajnie u Cieplego?
[quote author=marysia550 link=topic=829.msg465894#msg465894 date=1264952708]
A wiem, ze jest jakas stajnia (chyba nawet dobrze prosperująca) tuż przed Końskimi od strony Stąporkowa, czyli Skarżyska.


Chodzi o stajnie u Cieplego?
[/quote]

Chyba chodzi o tą stajnię. Mieści się ona dokładnie w Pile, trasa Stąporków-Końskie. Jedna z forumowiczek trzyma tam konia.
tak, to ta stajnia.
Taka prawda, że żadna stajnia szału nie robi.. Ale każda ma też swoje plusy i minusy, ja mogę napisać o Borkowie, bo w przeciwieństwie do niektórych osób o stajniach w których nie stoję, a słyszę tylko z plotek się nie wypowiadam.. W Amazonce sporo się pozmieniało- na plus: nowa instalacja elektryczna, myjka wewnętrzna, nowe poidła, w sumie 4 pokoiki do dyspozycji pensjonariuszy, prawie wykończona łazienka z prysznicem w samej stajni, jest hala (w miejscu byłej powozowni, sporo poszerzona i wydłużona). Moim zdaniem najlepszy maneż-parkour w województwie z dobrym podłożem, 2 małe maneże, 1 padok i jedno pastwisko, tereny 💃. Sporo boksów i co moim zdaniem ważne kilka osóba bardzo pomocnych, na które zawsze można liczyć. Co do samego hotelu to można by pisać i pisać, generalnie jak ktoś dba o swojego konia, to koń będzie miał czysto, dużo żarełka i co tam jeszcze potrzebne, jak komuś nie zależy i nie przypilnuje to raczej tego mieć nie będzie..

Episode, ja mam konia w okolicach Radoszyc i jesli chodzi o konie to jest bida z nedza, tz nikt nie jezdzi... wiec raczej zarobkowo nie liczylabym na taka stajnie.
A jest ktos z okolic Konskich/Sielpi?
Freddi- a dlaczego pytasz?? Prawdopodobnie w okolicach wakacji mnie tam zawieje  🏇
[img]http://_Kalia_[/img] wydaje mi sie ze pijesz do mnie 😉 zgadza sie ze juz od dwóch osób i to w przeciagu dwóch ostatnich dni słyszałam że źle sie dzieje w borkowie. Może to i plotka ale w każdej plotce jest ziarenko prawdy.

I tu się z toba nie zgodzę

jak ktoś dba o swojego konia, to koń będzie miał czysto, dużo żarełka i co tam jeszcze potrzebne, jak komuś nie zależy i nie przypilnuje to raczej tego mieć nie będzie..

Sama mam konia i zalezy mi na jego dobru ale na chwile obecną z różnych wzgledów nie mogę poswięcić mu wystarczająco dużo czasu i nie moge dbac o niego tak jak powinnam. Ale na całe szczęście stoi w stajni gdzie niczego mu nie brakuje i wiem ze mogę spać spokojnie a on nie stoi chłodny i głodny
Episode .... ja bym nie polecała stajni w okolicach Końskich choć jeśli byłaby hala dobry trener to może i ja bym sie nawet skusiła ale... no właśnie zapał koneckiej mlodzieży jest bardzo krótki przyklad stajnia w Brodach ruch był ogromny w ciągu pierwszego roku naprawde duzy póxniej cisza ośrodek znajomy zlikwidował na rzecz koników polskich , stajnia u Ciepłego początkowo prężnie działająca rekreacja teraz nawet znaku przy drodze nie ma więc to musi o czymś świadczyć.
... 🙂
[img]http://_Kalia_[/img] wydaje mi sie ze pijesz do mnie 😉 zgadza sie ze juz od dwóch osób i to w przeciagu dwóch ostatnich dni słyszałam że źle sie dzieje w borkowie. Może to i plotka ale w każdej plotce jest ziarenko prawdy.

I tu się z toba nie zgodzę

jak ktoś dba o swojego konia, to koń będzie miał czysto, dużo żarełka i co tam jeszcze potrzebne, jak komuś nie zależy i nie przypilnuje to raczej tego mieć nie będzie..

Sama mam konia i zalezy mi na jego dobru ale na chwile obecną z różnych wzgledów nie mogę poswięcić mu wystarczająco dużo czasu i nie moge dbac o niego tak jak powinnam. Ale na całe szczęście stoi w stajni gdzie niczego mu nie brakuje i wiem ze mogę spać spokojnie a on nie stoi chłodny i głodny


Akurat nie do Ciebie, a swoją drogą to "słyszałam" że dobre rzeczy też Ci mówiono o Amazonce 😎
Absolutnie nie mam na celu namawiania Cię czy kogokolwiek innego do przenoszenia się, cieszy mnie, że w Stangrecie dobrze dbają o Twojego konia i jesteś zadowolona!
Oczywiście rozumiem to, że nie masz czasu i płacąc liczysz na super opiekę nad Twoim koniem, tylko moim zdaniem żeby mieć super opiekę tzreba też super zapłacić, niestety nikt tu charytatywnie niczego nie robi, a patrząc jaką infrastrukturą dysponuje ośrodek to nie oszukujmy się, że ta cena nie jest adekwatna..

Freddi- a dlaczego pytasz?? Prawdopodobnie w okolicach wakacji mnie tam zawieje  🏇

No jak to dlaczego pytam, zeby miec z kim jezdzic  🏇
robie wypady w okolice Sielpi, a tereny ze mna to rzecz niezapomniana  😎
Freddi to już Ci piszę- prawdopodobnie cały sezon spędzę w Sielpii z kasztanem, a do tego dojdą hucułki. W sumie hucki miały iść teraz, ale potrzebuję czasu żeby z nimi dojść do ładu, więc póki co zostajemy w Kielcach (dopiero są zakupione, jeszcze nie dojechały). A tereny poznam chętnie. O ile będzie się dało wyjechać z ośrodka konno ( w srodku sezonu pewnie nie bardzo)
No właśnie dlatego ubolewam że "źle" się dzieje bo Borków według mnie ma największy potencjał jesli chodiz o usytuowanie, infrastrukturę itp. tyle ze przydałby sie porządny manager który by tą stajnie jeszcze wypromował. I fakt od dłuższego czasu slyszałam same superlatywy o stajni 🤣Ponadto każdą stajnie tworzą przede wszystkim ludzie,a u was towarzystwo doborowe(przynajmniej tak tez słyszałam).

I musze przyznac ze gdyby nie wspaniała instruktorka w stangrecie to u nas tez była straszna lipa, a tak wiem że ona ma na wszystkie konie oko i stajenni sa przyplinowani. Szkoda tylko ze u nas nie ma pastwisk ale dzięki bogu jest wybieg gdzie każdy koń spędza dwie godziny.
No i taka osoba to skarb, szokda, że u nas drugiej Pani Iwnoki nie ma 🙄
Poza tym zgadzam się ze wszystkim co piszesz 😉
Marysia ale o jakim osrodku mowisz? Przeciez tam nie ma zadnego osrodka, w lecie wiem ze przyjezdzaja jakies konie i chodza pod dziecmi na koloniach. A Ty bedziesz po tej stronie "rekreacyjnej" czy po tej "dzikiej"?
Freddi- mówię o tej stronie z deptakiem  i innymi atrakcjami niestety 🙂 Koni tam do tej pory nie było, właściciel nowy i chce zeby atrakcja na osrodku były min koniki- hucułki. No i kasztan dla mnie i dla niego do jazdy.
Aha... to lipa troche bo ciezko z koniem przjesc na ta druga strone (mozna ew przeplynac  :hihi🙂 ale prowadzenie konia miedzy samochodami albo ludzmi po tym waskim chodniku to watpliwa przyjemnosc niestety. Juz raz wlasnie przeszlam, bylo ciezko. I ogolnie to nie jest moim zdaniem dobre miejsce na trzymanie kopytnych. Tz zarobek na pewno bedzie, ale tam jest po prostu ZA DUZO ludzi. Nawet bo tych biednych lasach sie plataja, o jakims szybszym galopie nie ma mowy. Mowiac "fajne tereny" mialam na mysli te dzika strone, tam naprawde jest gdzie jezdzic 🙂
Ja was zaskocze bo sielpie da sie przejść bez konieczności pływania 🙂 A jesli chodzi o jazde na terenie Sielpi to straszna lipa jest bo zarząd ośrodka powiedział kategoryczne nie niestety
"Koni tam do tej pory nie było, właściciel nowy i chce zeby atrakcja na osrodku były min koniki- hucułki. " przecież konie na Sielpi są co roku jazdy typowo rekreacyjne ale ruch mają bardzo duży 🙂
A jesli chodzi o jazde na terenie Sielpi to straszna lipa jest bo zarząd ośrodka powiedział kategoryczne nie niestety


co to znaczy??

i ola popraw ten ostatni post, bo Cięzko się go czyta.
Pisząc o tym, ze koni tam do tej pory nie było, miałam na myśli ośrodek nie całą Sielpię.
Ola, ktoredy da przejsc na druga strone? Tz mam nadzieje ze nie masz na mysli tej jezdzni ktorymi pedza busy i tiry do Malogoszczy....
A ciekawe jakby tamtędy spróbować co płynie rzeczka (po przeciwnej stronie tamy), tam mi się jakiś bród kojarzy. (kasztan i wejscie do rzeczki ha ha ha) zaraz poszukam, bo gdzieś takie foty z lotu ptaka widziałam
Tak można przeprawić się wodą tak bliżej rzeki tam woda sięga max po szyje 🙂 Chodziło mi o wakacje wiem że w czerwcu juz tam konie zjeżdżają i siedzą do początku września. Jesli chodzi o ośrodek na stałe to oczywiście przyznam wam racje 🙂
_Kalia_ maneż w Borkowie faktycznie jest super. Bardzo duży, możliwość postawienia ekstra parkuru. Nie wiele razy tam byłem, ale dosyć mi się podobało, choć szkoda tego ośrodka, można by tam było zrobić "coś" więcej, bo jest super umiejscowiony. I konie też fajne 🙂
ola- a gdzie są dokładnie te konie? w okolicach tamy??
grzesiek-każdy ma to samo zdanie na temt Borkowa. I tyle sobie możemy- pogadać.
Tak można przeprawić się wodą tak bliżej rzeki tam woda sięga max po szyje 🙂 Chodziło mi o wakacje wiem że w czerwcu juz tam konie zjeżdżają i siedzą do początku września. Jesli chodzi o ośrodek na stałe to oczywiście przyznam wam racje 🙂

Tam gdzie jest wodospad? Nie wiem jak to wyglada teraz, ale pare lat temu mozna bylo przejsc za wodospadem, woda siegala do kostek. Tylko wiecie, nie wszystkie konie chetnie wchodza do wody. Tz Forest wejdzie, ale najpierw zwykle musze wejsc ja  😁

Tutaj Forest zrobil popisowa kupe w Siepli  😁 odplynela w sina dal
Rada nr 1: nie probuj wylawiac konskiej kupy z rzeki. Nie ma to zadnego sensu 😀
Konie są bliżej molo hhhmm tak jakby na końcu deptaku tam jest też np harcówka, wiem też że przyjeżdżają tam też bryczką z Brodów też niby na polecenie jakiegoś osrodka 🙂 Pamiętam jeszcze czasy kiedy konie przyjeżdżały koło Sielpi i stacjonowaly na Wiośnie. Szkoda że przestali funcjonować
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się