Licytacja koni z Ośrodka MOSiR w Wodzisławiu Śląskim ! 1.02.2013

Konie zmęczone fizycznie i psychicznie - po odpowiedniej przerwie, żywieniu...mogą być wspaniałymi przyjaciółmi i dobrymi towarzyszami jazd. Nie można mówić, że się do niczego nie nadają...

A co do wieku widziałam już nie raz konie 7 letnie wyglądajace jak 30-letnie szkapy - które pracowały po 10 godzin dziennie w upale bez wody i regularnego karmienia, a pracę w siodle zaczynały jako 2-latki. Uwieżcie mi, że tak łękowatych koni w życiu nie widzieliście.  I nie dziwię się ze te 12latki tak mogą wygladać.  🙄
Amasza   Końskie ADHD
01 lutego 2013 18:19
Olga, Dahira miała 3 lata skończone jak była zajeżdżana.
Obliviate, Eryk i Dunia mają błędną wpisaną datę. W paszportach jest błąd, ale to już do PZHK o pretensje

Te konie trafiły do człowieka, który nie da im wypocząć (chyba że na wiecznych pastwiskach)  i tu cały problem. Było wiele ludzi i osób które chciały wykupić te konie dla zapewnienia im lekkiego życia, ale nie dano im żadnych szans. Kupił je (oficjalnie) człowiek, który handluje sportowymi końmi, po co mu niby TAKIE konie? Śmierdzi mi ta sprawa i będę dowiadywać się dalej co z nimi zamierza zrobić...
mtl   I M Equestrian
01 lutego 2013 18:35
Olga, Dahira miała 3 lata skończone jak była zajeżdżana.
Obliviate, Eryk i Dunia mają błędną wpisaną datę. W paszportach jest błąd, ale to już do PZHK o pretensje

Te konie trafiły do człowieka, który nie da im wypocząć (chyba że na wiecznych pastwiskach)  i tu cały problem. Było wiele ludzi i osób które chciały wykupić te konie dla zapewnienia im lekkiego życia, ale nie dano im żadnych szans. Kupił je (oficjalnie) człowiek, który handluje sportowymi końmi, po co mu niby TAKIE konie? Śmierdzi mi ta sprawa i będę dowiadywać się dalej co z nimi zamierza zrobić...


moge prosic na PW kto je kupil?  :kwiatek:
Obliviate   Na brak talentu, użyj patentu :>
01 lutego 2013 20:02
Domyśliłam się, ale nie warto wierzyć w to co tam pisze, bo wygląda to jakby na pradę było pisane na kolanie.. konie mają opcje zamiast opoi i no i są nerkowane, a nie werkowane   🤔wirek:
Mi się wydaje, że Kaczyna dużo do tego wszystkiego ma  😀 On to zawsze ma ludzi od brudnej roboty ...  poszukał kogoś kto daleko mieszka i ma stajnie żeby żaden tam nie zaglądał,  postoją tam miesiąc, dwa, a potem pójdą wiadomo gdzie   🙁
przynajmniej takie moje zdanie 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postow
O matko! Przynajmniej! Nie bynajmniej!  😵
I edytuj posty, tzn. nie pisz posta pod postem...
Obliviate   Na brak talentu, użyj patentu :>
01 lutego 2013 20:17
znaczy dwa razy napisałam to samo, a nie umiem usunąć więc edytowałam i napisałam co innego 😀
Kupił je niejaki pan Nowicki 🙂
Amasza dahira miała przeszło 2 lata jak ja zajezdzili. Wszyscy mysla, ze 3 ale to przez to, ze na tabliczce u niej byla data o too poklamana, by nie bylo, ze 2 letni kon chodzi w rekreacji
Obliviate   Na brak talentu, użyj patentu :>
01 lutego 2013 20:46
Dokładnie.. Dunia miała 3 to prawda, ale Dahirę wcześnie zajeżdżali ...
Amasza   Końskie ADHD
01 lutego 2013 21:04
Dahira miała 2,5 roku jak przyjechała do Ośrodka. Potem przez pół roku chodziła tylko na pastwiska, nauka lonżowania. Potem były oprowadzanki, jazda na lonży i przez dobry rok chodziła tylko pod dwiema lub trzeba osobami a potem tylko pod jedną bo nikt nie chciał na niej jeździć (była porywczym koniem). Przez dłuższy czas jeździła na niej tylko sekcja. Skakania uczyła się bardzo późno. Jej gehenna rekreacyjna zaczęła się dopiero po trzech latach, gdy zmieniono instruktorkę, która Dahirę nie lubiła. I ogólnie można dużo na jej temat pisać, bo to kontrowersyjny koń był od samego jej przyjazdu.

Ale w tym wątku chodzi chyba o przyszłość tych koni, nie przeszłość...
Dokladnie, nie wiadomo czemu, ale konie te poszly za więcej niz sa warte, gdyz za 5 zaplacili ok 30tys. No chociazby eryk poszedl za 5.5tys co jest podejrzane, gdyz  nie jest tyle wart
Co do cen - koń jest tyle wart ile za niego zapłacą.

Zawsze przecież ktos mógł licytować...kto był zainteresowany...

A teraz siejecie tylko różne domysły i plotki...

Czas wszystko pokaże...znajdźcie kogoś kto mieszka w okolicy stajni nowego wlaściciela koni i dowiadujcie się jak się czują w nowej stajni. Tylko tyle możecie zrobić.
ta licytacja budzi moją nadzieję, odnośnie "kupna konia z sentymentu". Wychodzi na to, że niepotrzebnie martwię się o pewną gromadkę szkółkowców zagrożoną w najbliższym czasie licytacją komorniczą 🙂
Zawsze możesz stanąć do licytacji...
Amasza   Końskie ADHD
02 lutego 2013 19:35
chyba że w prasie informacja ukazuje się dzień przed a wadium było do zapłacenia 28 stycznia. O licytacji wiedzą tylko instruktorka, pan Kaczyna i dwie osoby bezpośrednio związane z nimi...więc osoba z zewnątrz, która chciała kupić konie nie mogła przystąpić do licytacji

edit. Chodzi mi o konie wodzisławskie
Amasza   Końskie ADHD
06 lutego 2013 16:34
Kochani, jest nowa licytacja koni! Ten co kupił konie za pierwszym razem, nie zapłacił!
http://mosircentrum.home.pl/pfe/dokumenty/aukcjakonie.pdf
asds   Life goes on...
06 lutego 2013 16:39
Cóż za zwrot w sprawie...
Amasza   Końskie ADHD
06 lutego 2013 17:15
Wszystkie konie mają swoje "dobre duszyczki", które przystępują do licytacji. Trzymajcie kciuki, żeby nie znalazł się znowu jakiś przekręt związany z tymi końmi :/
Obliviate   Na brak talentu, użyj patentu :>
09 lutego 2013 15:53
Podobno pan Nowicki zalicytował tak, że nikt go nie umiał przebić i nie kupił ich, żeby MOSiR musiał zapłacić Kaczynie jeszcze pensjonat za luty ; )
nie potwierdzona informacja ale bardzo prawdopodobne przypuszczenie : )
desire   Druhu nieoceniony...
09 lutego 2013 22:08
Obliviate, takimi "podobno" itp.  można czasem komuś niezłego smrodu narobić, "prawdopodobne przypuszczenia" dość infantylne i nie sądze żeby panu K. chodziło o pare stówek za pensjonat...  facet ma przecież pieniądze i biedy nie klepie - to już jest fakt . 😉
Amasza   Końskie ADHD
10 lutego 2013 21:43
Ja "teorii spiskowych" słyszałam tysiące, ale wiem jedno, że pierwsza licytacja naprawdę "śmierdziała". Jednak już nie drążę tematu, bo chodzi mi teraz tylko o dobro koni i o to, że następna licytacja wydaję się być sprawiedliwsza i że konie będą miały świetne walentynki ze swymi nowymi kochającymi właścicielami 🙂
mam pytanie czy wszystkie koniki sa bezpieczne....wiadomo cos,ze znajda dobrych nabywcow.nie ukrywam ze dunia eryk leza mi na sercu
Amasza   Końskie ADHD
11 lutego 2013 11:30
Eryk na pewno, a Dunia nie jestem na 100% pewna, ale podobne też
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 lutego 2013 17:34
Tak, konie na których uczyłam się jeździć... Ogromny sentyment, aż żal człowiekowi. Mam nadzieję, że dobrze trafiły.
Obliviate   Na brak talentu, użyj patentu :>
11 lutego 2013 22:48
Desire dlatego też napisałam 'niepotwierdzona informacja, a teraz - po tych wszystkich sprawach to nie byłabym taka pewna czy aż tyle kasy ma 😉
Rozmawiałam z Marysią i mówiła, że chyba będzie sprzedawać Dialaktykę  🤔 szkoda... taki fajny koń... no ale tu nie o tym 😀
a wcześniej zamieszczona informacja nie była mojego autorstwa, a  znajomej... Uparcie twierdziła, że to przez to, ale czy ja tam wiem... Wydaje mi się, że w sumie to by mu się to opłaciło, bo wadium za konia było 100.- a pensjonat za jednego już wychodzi 500.- ... 😉 No nie wiem... W każdym razie, oby teraz trafiły w dobre ręce  💘  tyle się napracowały i tyle jeźdźców uczyły, że im się należy  😀 

EDIT.

No to teraz wszystkie koniki mają dobry dom 🙂 najlepiej ma się chyba Dunia, bo poszła do fundacji 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się