Rolnik szuka żony - kontra koń pana Roberta

No to teraz troche zrozywki 🙂 🤣

Ponieważ świat jest mały a rodzina koniarzy zna się z całej polskie to mam pytanie.

http://rolnikszukazony.tvp.pl/21318815/robert

Prosze o obejrzenie filmu spod tego linku i odpowiedzenie mi na pytanie. Co to za konia ma pan Robert?
Zaintrygował mnie  to bo dziwne u rolnika koń z angielskim kantarem i taki ogarnięty?

Nie wątpie że znajdzie się forumowicz sąsiad albo znajomy co uchyli rąbka tajemnicy.

Ja obstawiam na xx z angli albo AQH
No rzeczywiście bardzo dziwne. Przecież rolnik to musi mieć oblepionego gnojem grubasa. A konie zadbane i szlachetne to tylko po miastach stoją w boksach ze złotymi gałkami  🤔wirek:
Dokładnie. 🙂🙂 ale nie dość tego że zadbany konik to ten kantar mi nie daje spokoju.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 sierpnia 2015 10:30
Wiesz co BH demeter pocałuj się w d...ę. Na wsi mieszka dużo fajnych ludzi, zejdź na ziemię to ich znajdziesz.
Hihi... wszystkie konie, na których jeżdżę od 2 lat to konie rolnika. Takie z gospodarstwa. I rolnik hoduje bydło 😁
Wszystkie mają ładne, kolorowe kantarki jednej z topowych firm, wszystkie chodzą w kolorowych szmatkach, dodatkach pod kolor. O! I regularnie widzą się z wetem i kowalem. To ci dopiero...
Ja od 10 jeżdżę u rolnika, człowieka, który całe życie mieszkał na wsi. Zapraszam do KR, wrzuciłam zdjęcia trzylatka, właśnie wsiowego. Nie rozumiem, tak nie może wyglądać koń ze wsi?  👀
asds   Life goes on...
22 sierpnia 2015 11:01
Nie wiem jak się czuć jako rolnik (sadownik)....

O mój biedny koniu z 17 kantarami kolorowymi z futerkami, czerpaczkami i derkami. 😉

Zaintrygował mnie  to bo dziwne u rolnika koń z angielskim kantarem i taki ogarnięty?



Ukradł. Jak nic. Albo kupił za flaszkę wódki. W końcu każdy rolnik to pijak, a każdy pijak to złodziej.
Gillian   four letter word
22 sierpnia 2015 11:19
Fajnie macie. Ja w okolicy nie widziałam, żeby rolnicy mieli zadbane konie.
Isabbele zagolopowałaaś się z pijakami i złodziejami. Ja mieszka na wsi hoduje krowy i jestem na ziemi.  do tego moge nazwać się rolnikiem pełną gembą bo z rolnictwa i ziemi żyje.  😜 Wypraszam sobie robienia ze mnie złodzieja i pijaka.

A co do konia to jest dziwne i to bardzo. Bo pierwsze  to jakoś nie widze aby u rolników były skurzane kantary z grawerowanymi brytyjskim okuciami. Owszem pełno jesty kolorowych kantarków i nawet prostych skórzanych ale nie takich jakie ma koń na tym filmie.
Rzuciło mi się to w oczy bo to rzadkość nawet w najlepszych stajniach sportowych. A jak już są to skurzane ale bez grawerowanych okuć.

Ja mam jednego konia co ma taki kantar ale jest to welsh cob i przyjechała z tym kanytarem z angli. W polsce nie ma zwyczaju robić aż takich rzeczy.
Dlatego ciekawi mnie co to za koń !
Poprostu myślę że to jest jakiś ciekawy okaz.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 sierpnia 2015 11:26
Kup sobie może z kolejnej dotacji unijnej słownik, bo czytać się tego nie da.
Bhdemeter  Mam poważne podejrzenia że Ciebie nie koń i kantar interesują , ale sam pan Robert który szuka żony  💡  😉
Wichurkowa   Never say never...
22 sierpnia 2015 12:32
A co dziwnego w tym koniu a tym bardziej kantarze?
Widać że całe gospodarstwo na wysokim poziomie,zadbane i w wysokim standardzie. Także skórzany najzwyklejszy kantar  nie robi na mnie wielkiego szoku:-)
Nic,tylko się cieszyć że dobrze się ma konik i krówki :-)
Wichurkowa nie wiem pytaj Bhdemeter to Ona zadziwiona 🤔zok:
Kup sobie może z kolejnej dotacji unijnej słownik, bo czytać się tego nie da.


buahahaha, Edzia, make my day!!! 😉
bhdemeter, szczerze to pojechałaś po całości 🤔
Normany człowiek, ze sporym gospodarstwem i zadbanym koniem - nawet minimalnie nie wyglądającym jak AQH (skąd w ogóle taki pomysł??). Z resztą co za różnica jakiej koń jest rasy i jaki ma kolor kantara?  🤔wirek:
Jednym z moich przedstawicieli handlowych jest - uwaga rolnik. Ma krowy, świnie i kawał ziemi
wygląda tak
Drugi hoduje i oprzęga konie zimnokrwiste
wygląda tak
Obaj skończyli m.in. MBA... wow - noo takie chłopy ze wsi po taakich studiach noo
Reprezentują bardzo dużą korporację - największy w Polce kompleks chemii rolnej...

Sama jestem ze wsi i gdyby nie rodzinna tragedia i kilka złych wyborów - nadal bym była wieśniakiem. Mówię trzema językami, jestem sędzią z uprawnieniami FEI (Międzynarodowa Federacja Jeździecka).... a dziś wyrzuciłam gnój z 2 boksów  😀iabeł:

Aaa tak dla uzupełnienia - na wsiach są też normalne łezienki z toaletą i prysznicem jakby co...
Tylko nie w okolicach Gillian  tam nadal chadzają do wygódki z serduszkiem na drzwiach czyli do tzw. sławojki  🤣
u mnie dużo ludzi nie ma łazienek. Dużo zwierząt jest zaniedbanych.

Ale jest też kilka gospodarstw bardzo wielkich, zmechanizowanych, wysokiej klasy, z new hollandami. Uogólniać nie można i nie należy. to tak jakby powiedzieć, że każdy warszawiak to snob a każdy poznaniak to dusigrosz. Nie każdy wieśniak to menel z flaszką. Krzywdzące jest to zdziwienie "ALE SKĄD rolas ma TAKIEGO konia?".
a czy bhdemeter nie chodzi o to, że to nie jest zwykły skórzany kantar, tylko jednak jakiś nietypowy, takie high level?

A co do konia to jest dziwne i to bardzo. Bo pierwsze  to jakoś nie widze aby u rolników były skurzane kantary z grawerowanymi brytyjskim okuciami. Owszem pełno jesty kolorowych kantarków i nawet prostych skórzanych ale nie takich jakie ma koń na tym filmie.
Rzuciło mi się to w oczy bo to rzadkość nawet w najlepszych stajniach sportowych. A jak już są to skurzane ale bez grawerowanych okuć.
Ja mam jednego konia co ma taki kantar ale jest to welsh cob i przyjechała z tym kanytarem z angli. W polsce nie ma zwyczaju robić aż takich rzeczy.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 sierpnia 2015 13:54
[quote author=edzia69 link=topic=98075.msg2409652#msg2409652 date=1440239179]
Kup sobie może z kolejnej dotacji unijnej słownik, bo czytać się tego nie da.


buahahaha, Edzia, make my day!!! 😉

[/quote]
A na zdrowie!
O ja jeb*e, serio? Ciągnik pana Roberta kosztuje więcej niż wszystkie kantarki i czapraczki w całej historii volty i re-volty razem wziętych 🤔wirek:
edzia  👍
Gillian   four letter word
22 sierpnia 2015 14:00
Tylko nie w okolicach Gillian  tam nadal chadzają do wygódki z serduszkiem na drzwiach czyli do tzw. sławojki  🤣


Tak. Wille stoją ale mentalność pozostaje.
no ale taki ciągnik to nie rzadkość na polskiej wsi, a taki kantar to ponoć unikat nawet w sportowej polskiej stajni 😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 sierpnia 2015 15:05
Aż obejrzałam filmik, żeby ten kantar zobaczyć. 😉 U nas co drugi koń taki ma. Kantar, jak kantar, nic nadzwyczajnego. Przynajmniej dowiedziałam się, co to są angielskie okucia.  😁
W której minucie ten kantar? Nie dam rady calosci obejrzeć chyba 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 sierpnia 2015 15:14
No solidny skórzany kantar. Ale żeby aż taką rzadkość stanowił to nie wiem. http://www.sklep-skoczek.pl/busse-kantar-skorzany-sign.html
czyli wszystko się o tę blaszkę do grawerki rozchodzi?
myślałam, że wszystkie klamerki są jakieś zdobione itd..
Czy ja napisałam że dziwie się panu Robertowi że ma zadbanego konia????? Chyba nie !!!!!

Napisałam że interesuje mnie sam koń!

A dlatego że na mojego nosa to coś ciekawego zapewne . Przynajmniej mi się tak wydaje.

A co do kantara elu owszem ten kantar co wstawiłaś link jest owszem skórzany ale nie taki jak na tym koniu.
Ten co jest na koniu ma zapięcie po prawej stronie co w europie się nie stosuje z wyjątkiem Angli. Czyli wniosek jest dla mnie taki że albo anglik albo AQH z USA

A co do kantara to ja właśnie po takim kantarze doszłam skąd pochodzi koń którego kupiłam od handlarza i okazało się że się nie pomyliłam bo koń okazał się welsh cob . I do tego odnalazłam jeszcze jego dokumętacje .


A sumując te wywody to nikt nie zna tego konia pana Roberta ? I nikt nic nie wie???
Kastorkowa   Szałas na hałas
22 sierpnia 2015 18:22
Bhdemeter nie chcę Cię zmartwić ale owy kantar ma zapięcia po obu stronach nie tylko prawej, a to bardzo często spotykane. Może napisz do pana Roberta z pewnością z chęcią opowie Ci o swoim koniu przy kawie.  😀
Bhdemeter nie chcę Cię zmartwić ale owy kantar ma zapięcia po obu stronach nie tylko prawej, a to bardzo często spotykane. Może napisz do pana Roberta z pewnością z chęcią opowie Ci o swoim koniu przy kawie.  😀



Zastanowię się 🙂🙂 nad twoją propozycja 🙂🙂  😁
Pewnie się dowiemy jak już program się zacznie 🙂🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się