Problemy z trawieniem, kolka u konia

zembria, właśnie też kojarzę że niektórzy po zootechnice umieli. Nie da się niestety z tego co mi wiadomo inaczej dać dużej ilości parafiny, zrebakow można strzykawka ale dawki na dużego konia to już sonda
Gillian   four letter word
03 sierpnia 2023 18:13
Da się tego nauczyć, znam właściciela stajni, który w razie potrzeby robi to sam zanim doczeka się łaskawie weta 🙂 ja bym się nie odważyła, za duże ryzyko.
Gillian, u nas z doczekaniem się też różnie bywa, dlatego pytam czy to jest w ogóle wyuczalne
Intensywne gazy u konia, brak wrzodów (kilkukrotnie sprawdzane), usg jamy brzusznej czyste, w badaniach krwi zaburzone białe krwinki, biopsja w normie, testy wchłaniania w normie, stwierdzone alergie na praktycznie wszystko (zboża, lucerna, soja), po wyeliminowaniu alergenów brak zmian 😨 W przeszłości wykryto pasożyty w kale, odrobaczanie schematem fenbenat- ivermektyna- moksydektyna, dalej obecne tasiemce, po ponownym odrobaczeniu moksydektyną badania kału czyste. Mimo tego koń dalej w słabej kondycji, niechętny do ruchu. Chociaż zawsze po odrobaczeniu następuje krótkotrwała poprawa. Weterynarze trochę bezradni 😅 Szukam właścicieli koni z podobnymi objawami lub takich, którzy wykonywali przeszczep kału u swoich koni (tego jeszcze nie próbowaliśmy).
Probiotyki podawane, zioła, cokolwiek mi się nasunęło, to próbowałam, ale nic nie przynosi zadowalających rezultatów...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 sierpnia 2023 21:53
Jeśli mnie pamięć nie myli, to był na forumie taki trudny przypadek
konia użytkowniczki o nicku dea... szukajka powinna wypluć...
Ten Twój jest młody?
Nie jest, od zawsze był "dziwny", że tak powiem, ale teraz wiemy, że to problemy z przewodem pokarmowym, tylko ciężko dotrzeć do sedna..
Ale dziękuję za podpowiedź, spróbuję wyszukać 🙂
Jm24, a na tasiemce nie był dawany prazykwantel w dwuskładniku?
Moksydektyna + parazykwantel, czyli equest pramox
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się