PannaDziewanna

Konto zarejstrowane: 14 marca 2023
Ostatnio online: 30 maja 2024 o 02:04

Najnowsze posty użytkownika:

kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 30 maja 2024 o 02:04
Macie jakieś tricki na równe podzielenie grzywy na pół, na dwie strony ?
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: PannaDziewanna dnia 24 maja 2024 o 21:54
Korzystał ktoś z masek przeciwowadowych z Bucasa ? Widzę, ze są wersje z taką hm bardziej przezroczystą siateczką na oczami i jednolite, jest miedzy nimi jakaś istotna różnica poza wizualną ? Jakiś filtr UV albo w sztywności ?
Może ktoś jest w stanie mi coś powiedzieć o rozmiarówce tych masek ? Dokładnie to chodzi mi o rozmiary Full/XFull, czy wypadają raczej małe/duże. No i czy wsadzona pod kantar trzyma się łba ?
NAUSZNIKI
autor: PannaDziewanna dnia 24 maja 2024 o 20:37
Jak wyglądają rozmiarówki nauszników ? Kupiłam na próbę nauszniki Full z Covaliero, oczywiście na moją kobyłę są z deka za małe. Muszę się tym samym pogodzić, że żadne Eskadrony też nie są dla nas i szukać tylko XFullów lub robić na wymiar ?
Konie zimnokrwiste i pogrubiane
autor: PannaDziewanna dnia 22 maja 2024 o 21:42
Moja niespełna 6 letnia klaczucha PKZ <3
Końskie plecy, grzbiet
autor: PannaDziewanna dnia 18 maja 2024 o 23:39
karolina_, Ale po co ? Ten koń nic takiego nie robi, po prostu nie potrzebuje skośnika, po prawdzie to pewnie mógłby wcale nie mieć nachrapnika. To jest anioł profesor chodzący od łydki w momencie, kiedy jeszcze chodził pod siodłem. Teraz nie chodzi pod siodłem i jest tylko lonżowany, po co mam mu zakładać skośnik czy cokolwiek tego typu ?
W sumie, ma wędzidło oliwkowe, jakbym całkiem zdjęła nachrapnik i przypięła lonże do tego, to będzie to miało sens ? Wydaje mi się niestety, że nie bardzo..
Z drugiej strony, dzisiaj chodził na halterku i mimo ogólnego rozproszenia (wiał wiatr, latał piach, obok na placu 3 inne konie) chodził ładnie, więc pewnie zostaniemy przy halterze.
Końskie plecy, grzbiet
autor: PannaDziewanna dnia 18 maja 2024 o 22:36
No dobra dobra, ale jeśli skośnik NIE JEST potrzebny danemu koniowi- no to ja wolałabym go nie mieć, nie używać. Jeśli mam pracować z koniem, to chcę żeby miał maksymalną swobodę (w granicach bezpieczeństwa, zdrowego rozsądku i tak dalej).
Jeśli chodzi o nachrapnik meksykański- nie mam nic przeciwko, jeśli jest odpowiednio dobrany. Jeśli jest założony "bo ładnie wygląda" bez choćby chwili refleksji nad jego dopasowaniem, to jestem przeciwna, jak każdemu niepasowanemu sprzętowi.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 18 maja 2024 o 21:55
Bardzo żołtodziobowo.. czy jakiekolwiek tętnienie tętnicy palcowej u konia to już kierunek ochwat ? Czy jeśli tętni lekko wyczuwalnie, nogi nie grzeją a koń zachowuje się normalnie to jest normalnie ? Koń bardzo chętny do ruchu, ogólnie normalny, ale przy takim rutynowym omacaniu nóg to zauważyłam. Dwie przednie nogi tak samo.
sklepy internetowe
autor: PannaDziewanna dnia 15 maja 2024 o 10:52
Horsetack ma kiepskie opinie ? O kurde.. a Pasikonik ? To są jedyne 2 sklepy, które mają w ofercie wędzidło, które chcę kupić.. BR Soft Contact podwójnie łamane z wąsami, inne sklepy nawet jak mają w ofercie BR to nie mają tego z wąsami..
Końskie plecy, grzbiet
autor: PannaDziewanna dnia 15 maja 2024 o 10:27
keirashara, Znaczy tak, w dół i w przód go rozciągam czy proszę o te parę kroczków. Bardziej mi chodzi o to pokazanie mu kierunku, który nagradzam. Jak mówię, właścicielka konia kawecanu nie ma, jeśli ja kupię to chcę kupić skórzany z QHP ale no w rozmiarze na mojego konia (nie stać mnie żeby fundować nie swojemu konikowi prezent za przeszło 300zł :/ ) czyli XFULL. Z halterem nie ma problemu, tu faktycznie oddałam mu swój (ale to jest 30zł) a z ogłowiem.. dużo teraz czytam, żeby nie lonżować na wędzidle, w sensie na lonży przypiętej do wędziła. Inna sprawa jest taka, że koń ma ogłowie z nachrapnikiem meksykańskim, czyli od razu ze skośnikiem, którego on zupełnie nie potrzebuje i po prostu unikam tego ogłowia.. już rozważałam kupno jakiegoś taniego nachrapnika do tego ogłowia, żeby nie było od razu ze skośnikiem.
W stępie chodzimy na spacerki, górki i tak dalej.
Aha, wet powiedział, że ma mieć głowe na wysokości nadgarstków. Tak patrzę na niego i wydaje mi się to strasznie nisko, ale z drugiej strony moja kobyła faktycznie tak potrafi w rozluźnieniu, nawet pod siodłem jak dostanie luźne wodze, tylko ma sporo krótsze nogi :P Więc trochę sama nie wiem, ale z drugiej strony nic na siłę w przypadku tego wałacha, bo nie chcę mu zaszkodzić czy spowodować ból tych pleców.
Końskie plecy, grzbiet
autor: PannaDziewanna dnia 13 maja 2024 o 23:28
zembria, Nie mam kawecanu, przymierzam się żeby kupić dla swojej kobyły- ale moja kobyłka to XFULL, wałaszek FULL, ale cicho liczę, że jak maksymalnie zmniejszę xfull to będzie ok też na niego.. Poczytam o tym co mówisz, kłus w takim układzie omijamy. Zaczynałam z wałaszkiem na ogłowiu, potem parę razy na halterze a ostatnio całkiem ładnie chodził na kantarku. Poza stricke bieganiem robię przerwy żeby się rozciągnął za smaczkiem, albo proszę o kilka kroków z nosem bardzo nisko.
Końskie plecy, grzbiet
autor: PannaDziewanna dnia 13 maja 2024 o 13:17
Sankaritarina, No to dopytam czy właścicielka konia ma pas i gog a jak nie to czy kupi. A z tymi chodami, to mam w ogóle nie dawać mu kłusować podczas lonży ? Pracować tylko stęp i galop ? Bo tak to zrozumiałam, ale nie wiem..
Końskie plecy, grzbiet
autor: PannaDziewanna dnia 11 maja 2024 o 21:46
keirashara, Okej. Ale to i tak, musiałby jeszcze mieć pas do lonżowania do tego, prawda ? Dopytam czy właścicielka konia ma. Konik ogólnie opuszcza głowę, przynajmniej "się stara", nie powiem że całą lonżę biega idealnie z głową przy nadgarstkach, ale myślę, że więcej ma w dole, niż w górze. Poza tym staram się go rozciągać i na pewno jest lepiej niż na początku mojej pracy z nim, choć na pewno nie jest idealnie.
Dopięcie czegokolwiek do popręgu siodła (bez jeźdźca) moim zdaniem nie wchodzi w gre, koń w gorszą pogodę potrafi się uginać od samego dotyku, wręcz nie mogę go wyczyścić nawet czasami, więc mu nie wrzucę siodła na ten grzbiet.
Końskie plecy, grzbiet
autor: PannaDziewanna dnia 11 maja 2024 o 21:15
Mam pod opieką konia, który totalnie nie ma masy i pleców. Odstawiony od pracy pod siodłem, tylko praca z ziemi. Wet go dzisiaj ostrzykał i zalecił lonżowanie stęp/galop z głową na wysokości nadgarstków, i jeśli koń sam tak się tak nie ustawia, to zastosować "gog". Z tego co wyczytałam, to patent podobny do czambonu. Ja do patentów nie jestem przekonana, szczególnie w przypadku konia totalnie pospinanego i nierozciągniętego, w mniejszym lub większym bólu, dyskomforcie. Moja pierwsza myśl to to, że zamknięty w patent tylko bardziej usztywni obolałe plecy. Może ktoś potwierdzić moje przypuszczenie lub wyjaśnić mi, że jest inaczej ?
W dodatku stęp/galop bez kłusa, to dobrze ?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: PannaDziewanna dnia 22 kwietnia 2024 o 23:53
Sankaritarina, Regularnie NIC. Wiem, że to bardzo źle dla konia w jego wieku, to jest kolejny powód, dla którego próbuję mu pomóc. Nie chcę, żeby koń się posypał, nawet jak nie jest mój.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: PannaDziewanna dnia 21 kwietnia 2024 o 13:19
marianna152, No taak, ale każdy owies waży tyle samo. Nie mówię o "miarce paszy" tylko owsa.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 21 kwietnia 2024 o 13:12
espana, Z futrem jest ok, normalnie lnieje tylko nie był wyczesywany od.. dość dawna.. ale widuję go i ten postęp jest raczej normalny.
BUCK, Mam 101 ćwiczeń ale totalnie nie potrafię się w tej książce odnaleźć, jeśli chodzi o to, co daje dla konia w sensie gimnastycznym dane ćwiczenie. Tą drugą mam na oku i chyba najwyższy czas ją też kupić.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 20 kwietnia 2024 o 22:30
BUCK, Tzn. ? Drągi, górki, kłus w niskim ustawieniu ?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: PannaDziewanna dnia 20 kwietnia 2024 o 22:29
zembria, Nie mam pojęcia, to nie jest mój koń 🙃 Z resztą moja kobyła dostaje tą samą "miarkę" jęczmienia do każdego posiłku i nikt mi nie powiedział, ile to w gramach.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: PannaDziewanna dnia 20 kwietnia 2024 o 16:12
zembria, Owsa miarkę na posiłek (2 posiłki dziennie), paszy nie wiem dokładnie, raczej tyle ile zaleca producent na +/- wagę danego konia.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: PannaDziewanna dnia 20 kwietnia 2024 o 14:26
Dobra, kochani, jeszcze raz. To nie jest mój koń, więc nie mogę mu zrobić badań. Mogę to jedynie zasugerować właścicielowi, który przyjeżdża do konia raz w miesiącu poskakać. Wiem, że w przeciągu ostatniego miesiąca miał robione zęby. Mogę konia doglądać, brać na pracę z ziemi czy spacerki, ale prawda jest taka, że mam też swojego konia i swoje życie. Staram się pomóc, mogę coś zasugerować ale nie zarzucę osoby, która nie widzi problemu, badaniami i robieniem meszu codziennie, jak jest w stajni raz w miesiącu, raz na parę tygodni. Po kolei. Wiem, że jutro cała stajnia dostaje iwermektyne, mogę na następne odrobaczenie zaproponować, żebyśmy zrobili obu koniom (mojemu i temu ze zdjęć) jakieś lepsze odrobaczenie.
Mogę zaproponować wzbogacenie diety konika i jestem gotowa zobowiązać się do robienia mu pudełek z tymi cudami (i tak robię swojej, nie zbawi mnie kolejne 10-15 minut), ale pytam, co mogę konkretnie zaproponować. A prawda jest taka, że mogę usłyszeć odpowiedź, że nie ma po co bo on całe życie dostaje to samo i jest super. Powiedzmy, że jeśli chcę poprawić komfort życia tego konia, to muszę działać małymi kroczkami.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 20 kwietnia 2024 o 12:23
Iskra de Baleron, Zęby robione w przeciągu ostatniego miesiąca, ogólnie badań nie zrobię bo to nie mój koń. Mogę zasugerować, ale raczej się na to nie zdecydują.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: PannaDziewanna dnia 20 kwietnia 2024 o 12:21
Koń lat 19, prawie nie pracuje ale wygląda najwyżej średnio, w moim odczuciu na żywo nieco gorzej niż na zdjeciach. Siano do oporu, cały dzień na dworze, w lato będą łąki. Czy Mebio Build Up + otręby to dobry pomysł ? Aktualnie dostaje pasze z Sukcesu plus owies. Koń nie jest mój, mojej koleżanki, mam pozwolenie na doglądanie go i pracę z ziemi jak mam czas, chcę zaproponować jej zmianę żywienia. Odrobaczony będzie na dniach razem z całą stajnią.
A jeśli nie Mebio Build Up + otręby, to co może być dobre ?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 20 kwietnia 2024 o 12:00
zembria, Konie są odrobaczane 4 razy w roku jakby "odgórnie" przez stajnie, w sumie teraz na dniach powinny być pasty więc na pewno ją dostanie, z tego co pamiętam teraz będzie pasta jednoskładnikowa. Czyli moje obawy są raczej słuszne ? To mogę uciekać do wątku o paszach ? Mam pomysł co można by mu dać, ale wolę podpytać 🙈
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 20 kwietnia 2024 o 11:44
zembria, Konik nie jest mój, dlatego nie chciałam zdjęć wstawiać, ale dobra.. mam pozwolenie na pracę z ziemi z nim i ogólne doglądanie, więc nic nie robię za plecami właściciela oczywiście. Mam wrażenie, że te zdjęcia nie oddają stanu faktycznego, jutro będę w stajni to mogę zrobić jeszcze. Foty robiłam żeby mieć pomoc w nauce anatomii na studia, nawet się śmiałam że nawet mi na rękę jak wygląda bo wszystko na nim widać i czuć, w przeciwieństwie do mojej kobyłki, ale im dłużej na nie patrzę i myślę o nim, tym się bardziej martwię..
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 20 kwietnia 2024 o 11:05
Pytanie bardzo żółtodziobowe. Koń lat naście, prawie 20. Jeżdżony sporadycznie (właściciel potrafi przyjechać raz na parę tygodni i rzadziej), więc głównie stoi. Czy zapadnięte plecy, w sensie brak mięśni, to normalne czy przy "odpowiedniej" diecie jest szansa, żeby nie wyglądał tak źle ? Siano do oporu, wiem że dostaje owies plus bardzo podstawową paszę, nie jest wychudzony czy niedożywiony, tylko po prostu.. nie ma mięśni, na całym ciele w zasadzie. Warstwy tkanki tłuszczowej też w sumie nie, bym powiedziała, że tak na styk. Zastanawiam się, czy to normalne w takim układzie czy może zmiana diety na coś dla seniorów by była wskazana, mogłabym wtedy spróbować doradzić zmianę paszy dla dobra konia, jest szansa, że nawet właściciel by się zgodził.
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: PannaDziewanna dnia 13 marca 2024 o 21:00
Orientujecie się ile +/- kosztuje tarnikowanie zębów u dr. Łukaszczyka ? Chodzi mi o widełki, na ile się nastawiać
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 05 marca 2024 o 12:08
Facella, Z innych się sypie z tego co wiem, moja ma 5. Nie znam dokładnie każdego konia w stajni, ale ogólnie znajomi mówią, że konie już zaczęły gubić sierść.
ekhem, Znacząco szybciej się męczy, wzięłam ją ostatnio na spokojny spacerek w stępie, może parę metrów kłusa dosłownie, i sierść była taka.. hm.. jakby już było czuć że od spodu coś jest na rzeczy. Dlatego się zaczęłam martwić. Ale w sumie doszły już do mnie prognozy przymrozków na najbliższe dni, więc ona chyba wie co robi
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 03 marca 2024 o 12:06
Fokusowa, Dzięki 😅
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 03 marca 2024 o 11:47
Koń bardzo zarośnięty zimowym futrem, na dworze cały dzień, noc w boksie, nie gubi sierści WCALE. Można złapać kępkę włosów, pociągnąć i nawet jeden nie zostaje w palcach. Martwić się ? Czy po prostu dać jej czas ? W zeszłym roku gubiła normalnie sierść, chociaż wtedy stała w stajni, gdzie znacznie więcej czasu stała w boksie, teraz cały dzień na wietrznym padoku..
sklepy internetowe
autor: PannaDziewanna dnia 21 stycznia 2024 o 12:00
Zrobiłam w końcu zamówienie na HappyHorses i może napiszę jak to się odbyło: zamówiłam paszę, halter i pastę siarczanową. Pasza miała ok 2 tygodnie oczekiwania, halter też, pasta miała być dostępna od ręki. Wybrałam, że poczekam na skompletowanie całego zamówienia.
Pasza doszła bardzo szybko- bezpośrednio od producenta, dosłownie w 2-3dni.
Na halter i paste czekałam miesiąc, w końcu stwierdziłam, że w sumie to mi to nie jest aż tak potrzebne i wiecej jak miesiąc nie chce czekać- napisałam maila, żeby anulowali mi te 2 przedmioty i zrobili zwrot. Brak odzewu, dopiero po hm.. 2 tygodniach od maila dostałam zwrot, 32zł- szczerze mówiąc kwota mnie zdziwiła, bo za halter płaciłam 18zł, za pastę chyba 12zł- no to się nie dodaje do 32zł. Jeszcze bardziej zdziwiło mnie to, że nadano do mnie paczkę, doszła, a tam pasta siarczanowa. Nie narzekam po prawdzie, tylko nie rozumiem 😅 W sumie nie wykluczam kolejnych zakupów u nich bo promki potrafią mieć fajne.
preparaty na stawy
autor: PannaDziewanna dnia 17 stycznia 2024 o 16:31
Horseline Pro Vitaflex- ktoś używał, jakieś opinie ? Cena wydaje mi się przyjemna.. Ostatnio pojawiło się nam strzykanie w stawach, ogólnie kobyła na hm niby w miarę prostych nogach ale krzywo je stawia i kowal stopniowo zmienia kopytka, pomyślałam, że może dobrze byłoby ją trochę wspomóc.
https://allegro.pl/oferta/horselinepro-vitaflex-2000-g-na-aparat-ruchu-13632542090
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: PannaDziewanna dnia 30 grudnia 2023 o 21:36
Polecicie jakiś dobry i w dobrej cenie najlepiej probiotyk ? Teoretycznie powinien być w paszy, ale kobyła jak zawsze robiła kupe na początku pracy tak ostatnio się nadyma, zatrzymuje, unosi ogon ale nie robi, albo robi dopiero po naprawdę dużym wysiłku, wydaje mi się że probiotyk może być dobrym tropem, żeby jej pomóc..
popręg
autor: PannaDziewanna dnia 30 grudnia 2023 o 21:25
Jak dobrać rozmiar popręgu ? W sensie, mamy teraz zwykły zwyczajny 140cm z gumami z dwóch stron, przymierzam się do kupienia popręgu półksiężycowatego z Mattensa i boję się, że rozmiar będzie zły.. da się to jakoś zmierzyć, sprawdzić ? 🙈 Czy mimo wszystko taki sam rozmiar jak mamy powinien być ok ? Przy zapinaniu na świeżo idą tylko pierwsze dziurki (w sensie nie dałabym rady od razu zapiąć dalej nawet gdybym chciała), potem już dopinamy normalnie dalej, jeśli ma to znaczenie.
https://sklep.bergo.pl/-mattes-slime-line-crescent-popreg-polksiezycowy-z-naturalnym-futrem-48889
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: PannaDziewanna dnia 28 grudnia 2023 o 01:13
malinowaa, Taak bardzo fajny 🤣 Czuję, że jest idealny dla mnie
🤣🤣
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: PannaDziewanna dnia 27 grudnia 2023 o 20:44
Odpowiadam sama sobie, bo może komuś się przyda: -10% do Pegazshop "GRUBAWSIODLE10"
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: PannaDziewanna dnia 27 grudnia 2023 o 20:01
Jakiś kod do PegazShop ? 🙂
Końska Rewia Mody XVII (2023)
autor: PannaDziewanna dnia 22 grudnia 2023 o 20:11
kotbury, Jak ustawiasz pralke ? Wrzucasz coś poza czaprakiem ?
strzemiona
autor: PannaDziewanna dnia 21 grudnia 2023 o 11:20
Czy ktoś dorosły jeździł w strzemionach Flex On Junior ? Wersja NIE safe on. Kupiłam strzemiona od koleżanki i dopiero po paru dniach się kapnęłam, że mają napis "Junior". Rozmiar mają chyba nornalny, ale cóż, ważę więcej niż 60kg i zastanawiam się czy mogę w nich wsiadać czy zwracać/sprzedawać nowe nabytki 😅🙈
Końska Rewia Mody XVII (2023)
autor: PannaDziewanna dnia 20 grudnia 2023 o 23:14
No to jak zwykle mam teraz rozwaloną całą koncepcję 🙁 Bardzo bym nie chciała wydawać wiecej jak 200-250zł za czaprak, czy z PSoS wszystko jedno jaki wybiorę czy też na coś uważać ?
dzikadermi, Zakochałam się w tym ze względu na kolor https://sklep.bergo.pl/czaprak-wszechstronny-mattes-square ale to chyba nie jest velvet, co ? 🙁
Już nie mówiąc o tym, że bardzo chciałam coś pod kolor strzemionek..
Końska Rewia Mody XVII (2023)
autor: PannaDziewanna dnia 20 grudnia 2023 o 20:45
Dobraa, czaję. A czaprak od Mattensa ? Podkładki to są bardzo chwalone, a ostatnio jak przeglądałam internet za czaprakami to trafiłam na czaprak Mattens w kolorze idealnym, będzie to taki hit jak ich podkładki czy jednak faktycznie celować w te co wymieniłyście ?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: PannaDziewanna dnia 19 grudnia 2023 o 12:30
Czy jęczmień trzeba jakoś balansować ? Kobyłka jednak trochę za bardzo spadła z masy i poza paszą będzie dostawać jęczmień, czy coś jej do tego powinnam dorzucić ?
Końska Rewia Mody XVII (2023)
autor: PannaDziewanna dnia 17 grudnia 2023 o 13:41
Nie wiem gdzie zadać to pytanie, spróbuję tutaj. Jak wygląda przekrój jakości czapraków poprzez marki ? Czy nieco droższy Waldhausen będzie gorszy niż nieco droższy (nie cotton) Eskadron ? Zależy mi na komforcie konia, szukam grubszego czapraka ale nie ukrywam, że trochę zależy mi na kolorze (😅😉 i zastanawiam się czy warto dołożyć do Eskadrona. Dokładnie zastanawiam się nad tymi:
https://www.pegazshop.pl/czaprak-eskadron-reflexx-velvet-crystal-berryfusion-fuksjowy-2023-76631.html#/5563-rozmiar-vs/11395-kolor-berryfusion
https://sklep.bergo.pl/waldhausen-nairobi-czaprak-wszechstronny--50009

W sumie to chciałam, żeby coś mi pasowało do czarno-różowych strzemion Flex on, te modele nie są idealnie w tym kolorze, ale bardziej by pasowały niż mój aktualny, miętowy czapraczek. Aha, i czaprak nie może być śliski, bo konik okrągły.. raz pożyczyłam śliski czaprak i to nie było komfortowe
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 17 grudnia 2023 o 13:08
espérer, Powiedzmy, że muszę się dostosować, plus siatka już wisi. Raczej nie dają mniej tego siana niż na ziemie, ale martwi mnie właśnie ta nienaturalna pozycja.
BUCK, Jakie zmiany na zębach i mięśniach szyi ? Rozwiń proszę
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 17 grudnia 2023 o 03:12
martrix, No właśnie ja mam niezbyt wysokiego konia, coś koło 150cm, więc no.. ma tą siatkę prawie że na wysokości pyska. Mamy poduchę z piceofhay, oczko 4cm.
sklepy internetowe
autor: PannaDziewanna dnia 16 grudnia 2023 o 23:32
Dzięki za odpowiedzi ! Teraz już będę wiedzieć na przyszłość 😅 Bym wiedziała, to bym wcale tych pierdółek nie brała. I z tego też rozumiem, że czas oczekiwania jaki oni podają na stronie w przypadku paszy nie ma żadnego znaczenia.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: PannaDziewanna dnia 16 grudnia 2023 o 22:33
Czy siatka na siano to zawsze dobry pomysł ? Zostałam poproszona o zakup siatki dla mojego konia, zrobiłam to i siatka wisi na bocznej ścianie boksu. Martwi mnie, że koń już nie je z podłogi, nie schyla się do pobierania siana.. No i w ogóle argument, że spowolni jedzenie wcale mnie nie pociesza- nie chcę jej ograniczać siana, ma go jeść tyle, ile potrzebuje.. Ma dostęp do wody i lizawki, więc nie widzę potrzeby ograniczania siana.. nie jestem przekonana i martwię sie, czy aby jej nie robię teraz krzywdy..
Może dodam, że do tej pory miała sianko na kupce pod żłobem. W lato konie schodziły do boksu o 20-21, teraz schodzą o 18.. martwię się, że to po prostu dlatego, żeby ta sama ilość siana starczyła na więcej czasu zamiast dać odpowiednio więcej jedzenia..
sklepy internetowe
autor: PannaDziewanna dnia 16 grudnia 2023 o 10:19
Pierwszy raz zamówiłam coś na Happy Horses i trochę nie rozumiem co właśnie się stało.. zamówiłam pasze i 2 pierdoły, z czego pasza miała najsłuższy czas oczekiwania. Wybrałam opcje, że poczekam i wszystko ma przyjść jedną paczką. Pierdoły na tyle małe, że spokojnie łapały się na jednego kuriera z paszą- halter i pasta do kopyt. A tu dzisiaj kurier inpost dzwoni, że ma pasze dla mnie- zdziwiona pytam czy może jest obrendowane z jakiego sklepu- Pan odpowiada że NUBA EQUIN Paweł Pękała. No, i faktycznie- jest pasza, pierdół nie ma. Jak to ? Nie narzekam, ale jak to ?
W międzyczasie zamówiłam drugi worek z allegro bo się żarcie kończyło i teraz mam 2 worki paszy 🙈
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: PannaDziewanna dnia 11 grudnia 2023 o 01:00
zembria, Kupiłam troszkę taniej Nube na Happy Horses, kwestia 20zł ale zawsze
sklepy stacjonarne
autor: PannaDziewanna dnia 10 grudnia 2023 o 16:51
Gdzie jest szansa na obejrzenie na żywo i przymierzenie bryczesów Horze i Elt ? Warszawa i okolice- będę w okolicach świąt.
Mieszkam w Bydgoszczy- znam Konika i Rekop, ale może o jakimś sklepie nie wiem ?
Bryczesy
autor: PannaDziewanna dnia 10 grudnia 2023 o 12:25
Jakie macie opinie o bryczesach ELT ? Rozważam zakup bryczesów z Horze, ale widzę, że ELT ma jeszcze spore rozmiary, spoko ceny, całkiem duży wybór. Potrzebuję czegoś z pełnym lejem silikonowym, spory rozmiar, dość rozciągliwe ale też wytrzymałe. Jakieś opinie ? Horze vs ELT ?