nagana

Konto zarejstrowane: 16 lipca 2009
Ostatnio online: Aktualnie online!

Najnowsze posty użytkownika:

Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: nagana dnia 25 marca 2024 o 20:42
Pszenica, Akademia Avatar dawniej Agrostrzecha a jeszcze dawnej Quicstep jako jeden z wielu byłych pensjonariuszy polecam omijać szerokim łukiem jeśli lubisz swojego konia 😉
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: nagana dnia 13 marca 2024 o 11:00
sweetie, potwierdzam Omega Fiber gluci się super jak na gotowca. I wcale nie trzeba wrzątkiem zalewać żeby było śliskie, Ja zalewałam ciepłą wodą z kranu.
preparaty na stawy
autor: nagana dnia 04 marca 2024 o 10:53
RR4, na opakowaniu masz podane dawkowanie dla psów, gdyż w PL pentosan ma tylko rejestrację na psy. Dla koni dawkowanie jest nieco niższe ja sobie przeliczałam na postawie ulotki z Cartrophenu Equine (ta sama substacja czynna), czyli 2-2.5mg/kg. Wtedy wychodzi właśnie 10 ml Osteopenu na konia 500 kg.
preparaty na stawy
autor: nagana dnia 27 czerwca 2023 o 12:27
zembria, a polecasz jakąś konkretną w tabletkach? Ostrovitu już nie ma od dłuższego czasu a kiedyś jak szukałam alternatywy w tabletkach to nie znalazłam.
PSY
autor: nagana dnia 22 lutego 2023 o 22:04
ajstaf, z pozycją to jasne zależy od psa. Mi akurat tak nawygodniej, bo jest mały i "do góry nogami" po prostu lepiej widzę co robię. Też do pozycji na boku lub właśnie na plecach był już przyzwyczajony przy okazji innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Ja przed pierwszym użyciem frezarki poświęciłam około tydzień na oswojenie z dźwiękiem. Na początku po prostu włączałam ją na chwilę w obecności psa i dawałam smaczka. I tak kilkanaście razy dziennie, stopniowo coraz bliżej psa i na dłużej. Mimo, ze jakoś niespecjalnie przepada za samym piłowaniem pazurów, to jak włączę frezarkę to zawsze przylezie sprawdzić czy coś dostanie 😉
PSY
autor: nagana dnia 22 lutego 2023 o 20:52
ajstaf, ja używam frezarki do piłowania całych pazurów. Mój pies toleruje ją znacznie lepiej niż obcinanie. Przy cażkach stresował się i potrafił gwałtownie wyszarpnąć łapkę w momencie zaciskania ciążków a ja się bałam, że go przez to skaleczę. Trzeba było go mocno trzymać, więc w pojedynkę nie dało rady.

Frezarkę toleruje lepiej, nadal bez entuzjazmu, ale się nie wyrywa i dużo mniej go to stresuje. Kładę go na plecach między moimi nogami i powoli piłuję. Ja też czuję się dużo pewniej, gdyż ma czarne pazury a frezarką skracam sobie pazury po kawałeczku. Osobiście zdjęłam tę osłonkę i piłuję gołą frezarką. Przy piątym pazurze zdarzyło mi się ze 2 razy wkręcić ją we włosy, ale moja nie jest aż tak mocna, żeby wyrwać włosy, po prostu się zatrzymuje. Nawet wkręcenie kłaków było dla mojego psa mniej stresujące niż cążki 😉
Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)
autor: nagana dnia 11 października 2022 o 10:54
Mam już drugie auto z gazem i nie wyobrażam sobie innego. W Corsie miałam instalację starszego typu, wlew w zderzaku i mały zbiorkik, który starczał na około 320 km. Teraz w Astrze mam wlew obok wlewu paliwa także nawet się schylać nie muszę przy tankowaniu. Instalacja jest nowszego typu, więc nawet nie zauważam kiedy się przełącza na gaz i nie wymagała regulowania od 4 lat jedynie wymiana filtów. Przy ekonomicznej jeździe potrafię zejść poniżej 7,5 l na 100 a na zbiorniku robię około 630 km, także tankuję raz w tygodniu. Już nie pamiętam kiedy tankował mi pracownik, teraz praktycznie na wszystkich stacjach jest samoobsługa, chyba że jakieś małe no name.

Najważniejsze to wyminiać regularnie filtry, sprawdzać poziom oleju, nie jeździć na rezerwie benzyny - nie tylko wtryski, ale i pompa paliwa obrywa wtedy, no i świecie też regularnie wymieniać, bo gaz ma wyższej temp.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: nagana dnia 08 października 2022 o 21:40
jabooshko, czytałam kiedyś, że kask jeździecki ma inną budowę ze względu na inną specyfikę upadków. Statystycznie spadając z roweru najwięcej urazów głowy jest w przedniej części głowy i kask jest tak skonstruowany aby własnie tu chronił najbardziej. A przy upadku z konia statystycznie najwięcej urazów głowy jest w okolicy potylicy, dlatego kaski jeździeckie są bardziej zabudowane w tym rejonie niż rowerowe.
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: nagana dnia 06 października 2022 o 15:25
Cobrinha, niedawno jak prosiłam koleżanke wet o sprawdzenie to Osteopen wychodził około 1000 zł za 4 dawki a Cartrophen około 1300 zł za 4 dawki dla 500 kg konia. Po kosztach bez marży weta.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: nagana dnia 04 października 2022 o 21:43
Plamkakochanie, ja daję cały, czarny właśnie taki dla ptaków. Daję około 200 g dziennie. Nie zauważyłam żadnych całych ziaren w kupie i na padoku też nic nie rośnie 😉
strzyżenie / golenie koni
autor: nagana dnia 29 września 2022 o 13:00
Marthiiina, mój w tym roku też wyjątkowo szybko zaczął zarastać, myślałam, że może to kwestia wieku w końcu na wiosnę 25 lat. Teraz chodzi w 40g
Derki
autor: nagana dnia 12 września 2022 o 21:41
tereska, mam Bucasa 200 g wg producenta od -12 do +8 i tak w tym zakresie temperatur koń zawsze tak samo ciepły ani przegrzany ani zmarznięty. Popieram poprzedniczki gdyby nie cena miałabym tylko Bucasy. Odkąd kupiłam tę derkę już nie muszę codziennie sprawdzać 5 prognoz pogody i zastanawiać się czy albo w co przebrać 😅
Derki
autor: nagana dnia 28 lipca 2022 o 09:16
kamcia665, nie zauważyłam żeby marzł, mój koń stoi w niej do wyschnięcia w boksie a potem wrzucam normalną derkę
Derki
autor: nagana dnia 27 lipca 2022 o 10:41
kamcia665, ja używam do osuszania konia po jeździe również w zimie. Robi to znacznie lepiej niż polarówka.
PSY
autor: nagana dnia 09 maja 2022 o 17:23
honey, mój na suchej robił więcej kup zarówno pod względem częstotliwości jak i objętości. Teraz jest na BARF i jak czasem dorwie się gdzieś do suchej np w gościach to od razu widać różnicę w kupie.
Paka :-)
autor: nagana dnia 23 lutego 2022 o 12:00
czeggra1, mam pakę Nortexu 5 lat jako stacjonarną, jeździła tylko tyle co przy 3 przeprowadzkach. W obcnej i poprzedniej stajni łącznie od 3 lat na korytarzu w stajni, więc dość trudne warunki - zimno, wilgoć. Ma już trochę rys i odprysków farby a ze względu na wilgoć w miejscach gdzie odpryskuje farba pojawiło się trochę rdzy. Poza tym nic jej nie jest. Myślę, że jako paka stacjonarna i biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny sprawdza się dobrze.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: nagana dnia 02 lutego 2022 o 20:10
xxagaxx, no właśnie nic się nie stało. Przetuptał sobie na lajcie i tyle.Jestem pod wrażeniem tej gównoburzy.
fundacje ratujace konie...
autor: nagana dnia 31 stycznia 2022 o 18:24
Pati2012, taaaa to już kolejny koń bez nogi - brak słów https://centaurus.org.pl/mela-3/#historia
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: nagana dnia 28 stycznia 2022 o 12:56
Karla.03, pewnie niewiele pomogę, ale miałam taką sytuację w wynajmowanym mieszkaniu i efekt podobny. Wentylacja tak mocno wyciągała powietrze, że robiło się jakby podciśnienie w mieszkaniu i strasznie świszczały mi okna, również drzwi wejściowe stawiały opór przy otwieraniu,gdyż je zasysało. Problem znikał po uchyleniu chociaż jednego okna w mieszkaniu, więc najbardziej było to uciążliwe w miesiącach zimowych.

Jako, że mieszkanie było wynajmowane po prostu wymieniłam kratkę wentylacyjną na taką zamykaną i przymknęłam ją prawie całkowicie. Inaczej to świszczenie z okien doprowadzało mnie do szału.
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: nagana dnia 17 stycznia 2022 o 21:24
Fokusowa, z Marią Adamowicz nie miałam styczności, ale Karolinę Radwańską bardzo polecam do spraw ortopedycznych - dokładna, rzeczowa, ma bardzo rozsądne i całościowe podejście.
Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)
autor: nagana dnia 23 listopada 2021 o 10:49
Użytkuję HKM Country Arctic już 3 lata, teraz będzie ich 4 sezon a naprawdę ich nie oszczędzam. Przetrwały błoto, śnieg, myjkę a nawet to, że jak było paskudnie zimno to zakładałam je również do chodzenia na codzień. Nadal są ciepłe i nieprzemakalne. Co prawda po tych 3 latach futro się już ubiło i musiałam włożyć dodatkową wkładkę z futrem natualnym, ale nigdy w nich nie zmarzłam w stopy nawet jak było -20.
strzyżenie / golenie koni
autor: nagana dnia 23 listopada 2021 o 10:24
flygirl, chyba innej metody nie ma jak sobie odmierzyć i zaznaczyć kluczowe punkty, żeby było symentrycznie. Bierzesz sznurek odmierzasz z jednej strony od kręgosłupa przekładasz sznuek na drugą stronę i zaznaczasz sobie kredą albo palcem pod włos dokąd masz ogolić.

Nie wiem ile zostawiałaś na kłodzie w tym trace clip, bo wersje są różne, ale np ja jak robiłam blanket clip to sobie położyłam czaprak, żeby było równo z lewej i z prawej.
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: nagana dnia 09 listopada 2021 o 14:11
keirashara, na zawodach koń musi mieć szczepienie nie starsze nić 6 miesięcy +21 dni. Dlatego przyjęło się mówić, że koń który startuje musi być szczepiony co pół roku, co jest prawdą tylko w sytuacji kiedy startuje cały rok. Sama baza jest ważna rok +21 dni, więc np jeśli startujesz tylko w sezonie otwartym możesz szczepić raz w roku. Ja tak robiłam. Mam termin szczepienia w połowie kwietnia i startując tylko w sezonie otwartym, który kończy się z końcem września szczepiłam tylko raz w roku, nigdy przy sprawdzaniu problemu nie było.

Ludzie z reguły powtarzają takie utarte stwierdzenia jak np koń startujący musi być szczepiony co pół roku bez zrozumienia przepisów. Nie zawsze jest to konieczne zależy kiedy wypada termin i w jakich okresach koń startuje.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: nagana dnia 06 listopada 2021 o 22:17
Gillian, w Dromy wychodzi kwas boswelinowy 4600 mg na dzień, ale np już w Horseline 2000 mg tylko tam jest jeszcze dodatek MSM.

dziunka, dawałaś już? Widać efekty? Cenowo wychodzi bardzo obiecująco.
Derki
autor: nagana dnia 31 października 2021 o 18:02
Fokusowa, ja impregnowałam używaną plandekę, która jak się okazało przeciekała. Efekt był całkiem dobry, tylko dość krótkotrwały. Musiałam ją impregnować po każdym praniu obowiązkowo.
Derki
autor: nagana dnia 29 października 2021 o 21:59
Fokusowa, ja bym jednak zaczęła od plandeki. Jeśli nigdy nie derkowałaś to musisz na początek poobserwować jaki Twój koń ma komfort cieplny i odczuwanie temperatury. Co koń to może być inaczej. Tak wiem, że koń nie może stroszyć futra pod derką, ale tak naprawdę przy temperaturach jakie panują obecnie to może nie mieć znaczenia, sama ochrona od wiatru i wilgoci/deszczu zapewni mu komfort. Mój jak był niegolony to był ok w samej plandece póki było odczuwalnie do około 5 na plusie, w grubszej się przypacał. Potem zakładałam 100, a 200 dopiero przy dużych mrozach tak w okolicach -10. Teraz jest ogolony (nie cały- zostawiony grzbiet i góra zadu), stoi w titanie 40 i jest optymalnie ciepły.
Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze
autor: nagana dnia 22 października 2021 o 13:04
mindgame, planuję póki będzie chciał i miał komfort. Obecnie 23 i pół roku. Pracuje pod siodłem bez ograniczeń, jedyne co to stępuje 20 min przed jazdą, żeby się dobrze rozruszać i nasmarować, no ale to też kwestia jego KSS. Teraz ma swojego juniora pod którym w tym roku chodził czworoboki L/P a na przyszły rok też mamy jeszcze plany startowe. Widać, że lubi tą robotę i jak ma przerwe w pracy ewidentnie się nudzi.
Derki
autor: nagana dnia 22 września 2021 o 12:08
blysku mam Bucasa 2 lata i nigdy nie przemokła, a koń wychodzi w każdą pogodę na cały dzień. Ja mam akurat model Atlantic, bo ze względu na imprezowe towarzystwo kupuję już tylko derki z balistycznego nylonu albo 1680D.
PSY
autor: nagana dnia 07 września 2021 o 22:57
smartini, dzięki, spróbuję czegoś poszukać w tym kierunku, bo już mi się mózg lasuje od przeglądania tych kursów i szkół. Trochę się może zraziłam po tym przedszkolu, bo też trafiliśmy na trudną grupę, tzn. ja ze swoją szaloną szczotą, która z natury jest ciekawska i odważna + 3 pieski lękowe/reaktywne z niedoświadczonymi opiekunami. Efekt był taki, że byliśmy mocno przed grupą z ćwiczeniami i robiło się nudno po prostu. Cały czas sobie coś z nim dłubię, tylko własnie chciałabym tą naszą pracę uporządkować w jakieś ramy i konkretne cele. Trochę mi też brakuje zewnętrznej motywacji w postaci kogoś patrzącego z boku.
PSY
autor: nagana dnia 07 września 2021 o 13:53
smartini, no właśnie co ja chcę z nim robić i czy cokolwiek poza towarzyszeniem mi ogólnie w życiu to jeszcze nie wiem. Dlatego chcę się skupić na solidnej podstawie z posłuszeństwa takiego właśnie na codzień. Ot żeby mieć komfort na spacerach, na wakacjach, na wycieczkach, w stajni, żeby bez stresu móc zabrać go wszędzie i żebyśmy oboje mieli z tego frajdę.
PSY
autor: nagana dnia 07 września 2021 o 12:34
Czy znacie godną polecenia szkołę dla psów w Warszawie? Mam półrocznego Cairna. Na ten moment interesuje mnie posłuszeństwo, mamy podstawy przywołanie, siad, leżeć, czekaj, jakieś początki dostawiania się no nogi i chodzenia przy nodze. Chętnie taką, gdzie zajęcia odbywają się na zwenątrz a nie w sali, zależy mi na doskonaleniu posłuszeństwa w trudniejszych warunkach niż zamknięta sala i psy odgrodzone parawanem.Teraz mam wrażenie, że behawioryści i pozytywne szkoły wyrastają jak grzyby po deszczu i nie chciałabym się znowu naciąć. Z przedszkola do którego chodziliśmy byłam średnio zadowolona, więc nie chcę u nich kontynuować.
PSY
autor: nagana dnia 23 sierpnia 2021 o 11:55
smartini, tu nie chodzi o jazdę, jeszcze nie jesteśmy na takim etapie, żebym miała pewność co do kontrolowania go z konia, ale dzięki za podpowiedź pewnie z czasem będziemy nad tym pracować. Teraz to jeszcze szalony dzieciak, który wkroczył w burzę hormonalną, więc czasami mu mózg odjeżdża mimo, że ogólnie to grzeczny szczeniak. Z racju tego, ze to terier od maleńkości główny nacisk poszedł na przywołanie cokolwiek by się nie działo i trzymanie się blisko mnie jak jest bez smyczy.

Bardziej mi chodzi o sytuację kiedy kręcimy się po stajni. Jak np czyszczę konia on potrafi beztrosko położyć się z jakimś patykiem między przednimi nogami konia albo zacząć kopać dołek 10 cm od zadniej nogi. Musze mieć naprawdę oczy dookoła głowy, wszędzie go pełno, wszystko go interesuje, nie można go spuścić z oka na 2 sekundy. No, ale może to jest pomysł z komendą odejdź i wypracowanie kontekstu, ze jak ja jestem przy koniu on musi utrzymać dystans.
PSY
autor: nagana dnia 23 sierpnia 2021 o 10:49
Mam półrocznego cairna i szukam pomysłu jak nauczyć się nie plątania się koniom pod nogami.

Wzięłam go z hodowli, gdzie właścicielka miała swoje prywatne dwa konie + od początku jeździ ze mną do stajni. Konie są dla niego zupełnie naturalnym elementem krajobrazu, nie boi się ich, nie goni, nie ma problemu z końmi galopującymi wokół niego. Niestety też beztrosko biega koniom między nogami czy pod brzuchem jakby w ogóle nie zwracając na nie uwagi. Z moim to nie kłopot, bo on ma wywalone na wszystko, kiedyś nawet kociaki w stajni skakały i wieszały mu się na ogonie a on nie reagował. Jednak nie wszystkie konie będa tak łaskawe, zwłaszcza, że mówimy o 6 miesięcznym terierze z dużym poziomem energii. Wolałabym, żeby jednak trzymał odrobinę dystansu, a przynajmniej nie wchodził pod konia. Oczywiście pilnuję go, przywołuję, a jak jest duży ruch to trzymam na smyczy no ale jednak docelowo chciałabym żeby sam trzymał bezpieczny dystans co obojgu nam da więcej swobody. Nie mam pomysłu jak rozgryźć ten temat.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: nagana dnia 15 lipca 2021 o 09:53
Serio??? Musicie tutaj???<br>
W stajni w Swiętochowie zniknął stajenny wraz z gotówką ukradzioną z domu i nowym samochodem właściciela stajni.<br>
To są wkurzające sytuacje. <br>
Okładanie się na forum, słowo przeciw słowu... żałosne, durne, śmieszne. <br>
Idę po popcorn


szemrana, w tamtej stajni to akurat nie pierwsza ucieczka stajennego, nie pierwsze też oskarżenia o kradzież, w tym kradzież samochodu. Ze 2-3 lata temu była podobna akcja też z nocną ucieczką i kradzieżą samochodu. Stałam tam niecały rok i wiedząc co się działo od środka z dużą nieufnością podchodzę do tych rewelacji. Część z tego może być rzeczywiście prawdą ze względu na to, że prowadzący stajnię ma tendencję do zatrudniania podejrzanych ludzi, ale sam też ma swoje za uszami.
Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)
autor: nagana dnia 07 czerwca 2021 o 12:34
Również polecam Astę H. Mam zagazowaną 1.4 i owszem mimo pewnych wad jeździ się nią dość przyjemnie, a przede wszystkim jest to tzw. taniowóz. Przy ekonomicznej jeździe spala mi 7l gazu na 100 - ekonomicznej czyli bez przyspieszania z gazem w podłodze i po trasie tak w okolicach 130 km/h, powyżej spalanie wyraźnie rośnie. Naprawy i części nie są drogie. Szczerze mówiąc to moja Asteroida wizytuje warsztat tylko z powodu spraw eksploatacyjnych, żadna większa awaria jej się nie przytrafiła. Nie ma śladów rdzy, plastiki owszem trochę trzeszczą, nie jest to najlepiej wyciszony samochód świata i przyspieszenie nie zwija asfaltu, ale koszty eksploatacji to wynagradzają.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: nagana dnia 07 czerwca 2021 o 09:25
DeJotka, tak działają. Stoję tam od półtora roku także jeśli masz jakieś pytania mogę odpowiedzieć.
własna przydomowa stajnia
autor: nagana dnia 10 marca 2021 o 19:01
Frosska ja mam budowlane takie https://robo-kop.com.pl/s/1696-35930-0-RUBI-88900-kosz-wiadro-gumowe-weglarka-18L.html. Mój koń intensywnie grzebie i miesza w jedzeniu,więc potrzebowałam czegoś głębszego niż te dostępne w sklepach jeździeckich. Przy okazji większa pojemność i tańsze. Sprawdza się super. Jest ulane z grubej gumy, ciężkie. Po prawie roku jak nowe a po kolacji zostaje w boksie do rana i zdarza mu się po nim chodzić albo turlać na drugą stronę boksu.
Pentosan equine injection
autor: nagana dnia 08 marca 2021 o 10:14
umerle1, stosowałam u mojego starszego (20+) konia z KSS i efekt był bardzo widoczny w jakości ruchu i rozluźnieniu.
Derki
autor: nagana dnia 18 lutego 2021 o 07:57
freya, mam konia w Bucas Atlantic 200 g. Był częściowo ogolony na jesieni w derkę, ale już lekko odrósł. Nic nie dokładałam w te mrozy, koń przyjemnie ciepły.
Derki
autor: nagana dnia 26 stycznia 2021 o 13:56
Tez mam konia, któremu większość derek rozchodzi się na klacie a nie jest ani wybitnie szeroki ani wąski. Z mojego doświadczenia jest to kwestia kroju derki i tego jak układa się na klacie. Jak będzie się źle układała i ciągnęła to nie ma takiego zapięcia, które się nie rozjedzie prędzej czy później. Mam Felixa z rzepem z "klapką" i póki rzep był nowy i mocny trzymał, ale szwy w rzepie zaczęły puszczać i musiałam podszyć. Jak rzep się trochę zużył to zaczął się rozpinać. Póki co z derek, które miałam i się nie rozłażą na nim ani nie ciągną na klacie to Bucas z potrójnym zapięciem oraz PE. Każda z nich leży tak, że zawsze jest luz z przodu na klacie, więc nic się nie rozpina.
Derki
autor: nagana dnia 07 stycznia 2021 o 19:12
oli330, ja mam Bucas Atlantic 200 g, która jest od -12 do +8 i rzeczywiście do +10 koń częściowo ogolony jest w niej ok ciepły nie zgrzany. Na minusowe temperatury to nie było okazji za bardzo testować, bo mroźnych dni w ciągu ostatnich dwóch lat było kilka i to lekko na minusie. Jest bardzo pancerna, mój koń chodzi w rozrywkowym stadzie i jeszcze derka żyje, a inne potrafiły iść w strzępy w tydzień. Nigdy nie przemokła nawet po całym dniu równego deszczu. Kocham tą dekę, bo przy obecnej pogodzie praktycznie od jesieni do wiosny nie przebieram i nie muszę się bawić w pogodynkę 😉 A jeszcze dodam, że na mojego konia jest to najlepiej skrojona derka jaką miałam.
Derkowanie
autor: nagana dnia 01 grudnia 2020 o 09:11
Chcę ogolić konia, mam derki, ale właśnie przypomniałam sobie, że żadna nie jest z kapturem - wszystkie mają delikatne przedłużenia, ale pełnego kaptura żadna. Zamierzałam ogolić na wzór trace clip, wiec nie jakos duzo sierści, ale jednak jakaś część szyi bedzie ogolona. Jaką gramaturę wybrać przy temeraturach (+5st)? Czy kupować derkę z kapturem?


Co do kaptura ja swojego konia też golę z szyją albo trace i nigdy nie zakładałam kaptura. Koń nigdy nie narzekał, jedyne co to sama szyja ciut szybciej odrasta niż reszta konia pod derką.
siodło ujeżdżeniowe
autor: nagana dnia 19 listopada 2020 o 20:28
tajnaa, nie powinno to mieć żadnego wpływu na późniejszą sprzedaż, większość osób go obcina 🙂 Ja w swoim obcięłam nożykiem do tapet i właściwie to jak ktoś nie wie, że on tam był to nie ma szansy zauważyć śladu po nim.
Derki
autor: nagana dnia 17 listopada 2020 o 15:42
Kastorkowa, zależy od jednostki. Mój jak był golony z szyja i miał zostawiany tylko wąski pasek na grzbiecie to póki temp była na plusie śmigał w 100g. Myślę, że 200g obecnie może być za dużo, ja bym celowała w 100 g i po pierwszym dniu sprawdzić czy ok czy trzeba dołożyć.
Derki
autor: nagana dnia 09 listopada 2020 o 08:08
IskraADHD, ja mam konia noszącego 145 i mam L-kę tą z kapturem różową jest sporo za duża brałabym M teraz.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: nagana dnia 02 września 2020 o 20:10
julka177, niestety jeśli od ostatniego szczepienia minęło więcej niż rok + 21 dni musisz powtórzyć bazę.
Derki
autor: nagana dnia 01 września 2020 o 09:05
paa, nie wiem czy jeszcze szukasz, ale jak nie potrzebujesz turbo niezniszczalnej to mi Caball szył taką przeciwdeszczówkę na wzór PE w bardzo przyjaznej cenie.
Kącik Ujeżdżenia
autor: nagana dnia 19 sierpnia 2020 o 07:50
Hermes, nie, siatki na nos nie są dozwolone.
preparaty na stawy
autor: nagana dnia 16 grudnia 2019 o 23:07
Viridila, dla mojego z KSS najlepiej sprawdza się Boswellia. Można podawać bez przerw nie działa drażniąco na układ pokarmowy. Odpuściłam sobie inną suplementację dopaszczową, gdyż nie widziałam po niej efektów. Rewelacyjnie sprawdził mi się Pentosan.
Derki
autor: nagana dnia 09 grudnia 2019 o 17:44
Szukam turbo niezniszczalnej derki padokowej 200g. Mój koń szanuje derki, ale w nowej stajni ma hardkorowego niszczyciela w stadzie i efekt jest taki, że 2 derki poszły w strzępy w ciągu tygodnia... Pryskanie preparatami nie pomaga, a zabranie ze stada ni wchodzi w grę. Pomóżcie w co celować.