Becia23

Permanent verbal diarrhoea

Konto zarejstrowane: 16 maja 2010
Ostatnio online: 04 grudnia 2022 o 15:17
"Wszystkich zadowolić nie sposób, ale wszystkich wk*ć to już łatwo" 🤣

Najnowsze posty użytkownika:

Odchudzanie/rzeźbienie ciała- sprawozdania
autor: Becia23 dnia 21 września 2022 o 00:57
Czy ktos tu zrzucal kilogramy nabrane przez antydepresanty?

Cale zycie na granicy niedowagi przy zarciu wszystkiego i jak popadnie. 4 miesiace na citalopramie i +10kg, ktore pomimo odstawienia leku, cwiczen i zdrowego odzywiania, nie chca sie odpier*....
Czuje sie bezsilna...
Pralka i inne AGD - uwagi i rady.
autor: Becia23 dnia 21 sierpnia 2022 o 22:38
Dzieki bardzo za odpowiedzi, stanelo w koncu na Beko heat pump (pompa ciepla po polsku?) 🙂
KOTY
autor: Becia23 dnia 13 sierpnia 2022 o 23:57
Wpadam tylko podziękować w imieniu mamy za wszystkie porady, podniosłyście ją bardzo na duchu! 🙂 🙂
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Becia23 dnia 13 sierpnia 2022 o 21:24
martrix - https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaleszczotek_ksi%C4%85%C5%BCkowy może?
Edit: nie potrafię naprawić hiperlinka
Pralka i inne AGD - uwagi i rady.
autor: Becia23 dnia 13 sierpnia 2022 o 20:18
Dorosłam wreszcie do kupna suszarki do ciuchów.
Im mniej kosztuje, tym lepiej. Nie zależy mi na jakichś bajerach sterowania z telefonu, acz timer (tzn. ustawienie, że się włączy np. za 3h) byłby mile widziany.
Najważniejsze, żeby dobrze suszyła.
Nie znam się za bardzo na technologiach suszenia jakie teraz w nich są, ale najlepiej taka, żeby nie trzeba było do żadnych rur podłączać, ani rury wentylacyjnej mieć.
Ktoś coś? 👀
KOTY
autor: Becia23 dnia 09 sierpnia 2022 o 00:25
Bardzo dziękuję Wam wszystkim za pomoc i podniesienie na duchu, że damy radę 🙂 🙂


Dziwne, co piszesz, że wymagają dostępu do ogrodu, bo wszystkie które ja znam, mają kategoryczny prykaz że koty mają być tylko niewychodzące, co najwyżej zabezpieczony balkon.

zembria, zapomniałam odpowiedzieć - rozumiem, że Ty mówisz o polskich schroniskach 🙂 my mieszkamy w Wielkiej Brytanii i to tutaj schroniska są takie powalone, i społeczeństwo ma takie pomylone pomysły na "dobrostan" zwierząt. Psa też nie zaadoptujesz bez ogrodu (ale zabieranie psa na spacery tylko na weekendach jest ok), albo jeśli pies ma zostawać sam dłużej niż 4h dziennie i inne takie. Ale z paskudną wrzechobecną legalną pseudohodowlą to nikt nic nie zrobi, bo schroniskom i charities za bardzo biznes napędzają 😉
KOTY
autor: Becia23 dnia 08 sierpnia 2022 o 13:53
Bardzo dziekuje za wszystkie porady! 🌷🌷
Jeszcze kwestia sterylki:
W jakim wieku mala najlepiej wysterylizowac? I kocia mama tez jeszcze nie jest wysterylizowana, czy jest jakas konkretna ilosc czasu, jaki trzeba odczekac po porodzie?
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Becia23 dnia 07 sierpnia 2022 o 22:52
Ktoś wie, dlaczego kokosnuss zniknęła z forum? 👀
KOTY
autor: Becia23 dnia 07 sierpnia 2022 o 22:46
Dziewczyny, pliz pomóżcie! Jak oswoić dzikiego dorosłego kota z kociątkiem?

Po przykrym odejściu naszej Flaffutki, pomogłam mamie zaadoptować kocicę z małą kotką, ale jako że ja niewiele w sumie wiem o kotach, nie wiem jak w ogóle podejść do całej sytuacji.

Więc tak.
Dorosła kocica, która była dzikim kotem i żyła sobie gdzieś na jakimś osiedlu przemysłowym. Zaadoptowana przez mamę z domowego schroniska prowadzonego przez faceta, który jest miły i ewidentnie chce dobrze, ale jest dosyć niekomunikatywny, więc tutaj pojawia się dużo niewiadomych:

nie wiemy kiedy i gdzie urodziła kocięta. Nie wiemy, czy została odłowiona w ciąży, czy już z kociętami. Nie wiemy ile kocięta mają (najprawdopodobniej coś około 10 tygodni, ale tu też mama dostała sprzeczne dane co do wieku).
Ostatnie 3 tygodnie spędziła w domu tymczasowym z kociętami, ale jak na moje to mi się wydaje, że nikt się tam specjalnie nie zajmował jej oswajaniem, pani DT się przyznała, że ma swoje koty i kocicę trzymała osobno zamkniętą w salonie. Kocica cały czas spędziła chowając się za kanapą u DT i tak chyba była sobie tam pozostawiona.
Dwa kocięta oddzielone i oddane komuś innemu przez schronisko, i kocica z małą kotką do adopcji jako parka.

Mama ma je u siebie w mieszkaniu od czwartku i dorosła kocica jest ewidentnie zupełnie nieoswojona. Cały czas chowała się za kanapą, za naradą DT mama postawiła miskę i kuwetę obok kanapy. Po jednym dniu odsunęła kanapy od ściany, tak że koty mogą się tam chować, ale nie są już tak odizolowane i nie jest to już taka kryjówka.
Kocica czasem wychodzi i np. siedzi w kącie obok krzesła i daje mamie usiąść na krześle i nie ucieka, bardzo też lubi siedzieć na parapecie. Ale nie toleruje na razie (oczywiście) dotyku ani zanadto zbliżania się do niej. Je i używa kuwetę w nocy.
Mała kotka, jak już wyjdzie, to daje się brać na ręce, głaskać i bawi się. Ale dużo czasu spędza schowana z kocicą, i naśladując kocicę, syczy na ludzi i ucieka.
Mała dalej pije z cyca od kocicy.

Z pewnych względów nie mogę odwiedzić mamy i sprawdzić sytuację organoleptycznie, więc tyle wiem z opowiadania mamy.

Moja mama oczywiście chce najlepiej, i częściowo podsycana niecierpliwością/rozczarowaniem innego domownika, zaczęła się bardzo przejmować i czytać na internecie. Raz że jak małego kotka oddzieli się od matki, to matka później przestaje swoje dziecko rozpoznawać, i będzie traktować obcego kota. Zaraz że dzikie małe kotki trzeba jak najszybciej i jak najmłodziej oddzielić od matki, bo inaczej nauczą się od matki nieufności i strachu do ludzi, i nie oswoją, a dorosłe dzikie koty to już w ogóle pewnie nigdy się nie oswoją.
No i teraz wpadła w panikę, że małą kotkę trzeba zupełnie i natychmiast oddzielić od dorosłej kocicy, bo inaczej też zostanie dzikusem.

Z jednej strony wiem - i staram się uspokoić - że ma je dopiero od kilku dni, i oswojenie dzikiego kota zajmie miesiące, i muszą po prostu być cierpliwi, i dać obydwóm kotom czas.
Z drugiej - jako że się nie znam na kotach - nie potrafię jej poradzić, co POWINNA zrobić, czy oddzielenie kotki od kocicy to dobry pomysł, czy zły.
Mama oczywiście rozumie i akceptuje, że dorosła kocica to nie jest i jeszcze długo nie będzie przytulanka, ale bardzo się teraz stresuje i martwi, że mała kotka wyrośnie na dzikusa przez kopiowanie kocicy.

Czy ktokolwiek ma doświadczenie albo wiedzę i może pomóc i poradzić, jak postępować?


NB:
Wiem, że w PL dzikie koty traktuje się zgoła inaczej i nie próbuje na siłę udomawiać, więc szybko tłumacząc: w UK panują nieco inne zasady i normy społeczne/dotyczące zwierząt, i dorosłe dzikie koty się wyłapuje i usypia (a małe zabiera i oddaje do adopcji). Nie tak jak w PL, że się sterylizuje i wypuszcza. Tej kocicy widocznie się poszczęściło, ale dlatego została oddana do adopcji, a nie wypuszczona z powrotem.
Mama miała też ogromny problem, żeby kota w ogóle zaadoptować: wszystkie (wszystkie) schroniska mają tu jakąś manię, że o ile kot nie jest bardzo stary/schorowany, absolutnie MUSI mieć dostęp do ogrodu prostu z domu. Nie wydadzą ci inaczej kota. Nie ma czegość takiego, że sobie wybierasz, że ty chcesz mieć kota niewychodzącego.
Mama mieszka na 2 piętrze, więc bezpośredniego dostępu nie ma. Miała umówioną inną kocicę z tego schroniska, ale przez niedomówienie, pan się nie zorientował, że mieszka na drugim piętrze. Więc w dzień, kiedy kota miał wydać, zadzwonił tylko z przed bloku, że on sobie policzył, że mama jest na drugim piętrze, i to było nieporozumienie, tego kota jej nie da, bo kot nie miałby bezpośredniego dostępu do ogrodu z mieszkania.
Mama (za moją namową zresztą) na tą kocicę z kociątkiem się zdecydowała, kiedy nie przedstawiono jej całej sytuacji (że to dziki kot), tylko że nerwowy i nada się na kota domowego/niewychodzącego.
No wyszło jak wyszło, wiem że teraz to trochę uszczęśliwianie na siłę kota, który na razie nie chce być w otoczeniu ludzi.
wasze ulubione seriale
autor: Becia23 dnia 07 sierpnia 2022 o 22:17
<b>Becia23,</b> mnie opinie już zniechęciły do 2 i się nie zabrałam za to.. 2 mówisz dobra?
xxagaxx,
Eee, na początku dobry, ale mnie osobiście w końcu bardzo znużyła postać Dolores i jej pieprzenie w kółko o tym samym. Ale dało się oglądnąć jeszcze.
3 był dziwny i imo niewypał. 4 oglądam już tak na luzie, wiedząc że w połowie/pod koniec sezonu będzie kolejny timelinowy twist i się okaże, że znowu nie wiem co w ogóle oglądałam, i tak na luzie podchodząc, daje radę całkiem 😉
wasze ulubione seriale
autor: Becia23 dnia 05 lipca 2022 o 19:18
Ktos cos na temat nowego sezonu Westworld'u? Warto?
3 byl dziwny i chyba nikomu sie nie podobal, bo jak nawet tutaj piano nad 1 i 2, tak o 3 nikt nigdy nie wspomnial 🤣
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Becia23 dnia 30 czerwca 2022 o 23:16
donkeyboy, w UK są alarmy sequentially confirmed - działają na zasadzie aktywacji dwóch różnych czujników w domu jeden po drugim (np. drzwi wejściowe z zewnątrz do porch i z porch do domu, albo drzwi wejściowe i do salonu). W ten sposób rozróżnia się aktywację przypadkową przez właściciela, a faktyczne włamanie.
Te alarmy są automatycznie podłączone do policyjnego systemu i jeśli zostanie sequentally confirmed, do policyjnego systemu dispatch'u wysyała jest automatyczna wiadomość >> z automatu wysyłana policja na sygnale, no i te wszyscy policjanci z góry traktują jako prawie pewne włamanie.
Z dojazdem policji zależy, gdzie mieszkasz - jak w Londynie, to będziesz miała policję przy drzwiach w mniej niż 10 minut (w Mecie to już w ogóle wszyscy na interweniówce kochają "suspects on" i nawet najleniwsi pędzą z językiem na brodzie), w hrabskich zadupiach może być już dłużej.

Ale... żadnym alarmem, monitoringiem, prywatną firmą ochroniarską nie uchronisz się przez włamywaczami na 100%. Tak naprawdę najlepszym lekarstwem jest po prostu nie mieć/mieć jak najmniej wartościowych rzeczy w domu. I aby zminimalizować kuszenie innych, i żeby nie było bardzo żal, jeśli dojdzie do najgorszego.
Monitoring (dobrej jakości!) jednakże jak najbardziej polecam, bo jest niezastąpiony w dochodzeniu i wsadzeniu włamywacza do pudła.

Nawet bycie w domu 24/7 nic nie da, bo... bardzo dużo włamań zdarza się w nocy, kiedy cała rodzinka smacznie śpi na górze.
Jak dużo pracujesz z domu, to IMO mieć głośniej grającą muzykę, TV, itd., dającą znać jasno, że ktoś jest w domu.

Z tą samoobroną przed włamywaczem to... pamiętasz parę lat temu, jak był bulwers tutaj, że stary dziadziuś, który niechący zabił włamywacza, został zaaresztowany za to? Samoobrona musi zostać ustalona w czasie dochodzenia, więc nie polecam, bo to dalej jest stres siedzenia w areszcie, przesłuchania, miesięcy dochodzenia, zanim zostanie się uniewinnionym (a w najgorszym przypadku, rozstrzygnięcie czy była to proporcjonalna samoobrona - dopiero w sądzie).

Ogólnie włamywacze częściej tutaj targetują bardzo konkretne rzeczy, niż włamanie żeby ukraść jakiś laptop i kasę z portfela.
Najczęściej chodzi o biżuterię (zwłaszcza hiduskie złoto), drogie samochody (włamanie po kluczyki), sprzęt budowlany/DIY, droższe rowery, itd. Najlepsza rada - nie posiadać takich/nie w domu 😀
W moim domu najdroższą rzeczą możliwą do ukradnięcia, poza autem mojego faceta jest... mój pies 😀
Prawda jest też taka, że nawet jak samemu w domu się nie ma nic wartościowego, to na im bogatszej ulicy się mieszka, tym większe szanse, że Ci obrobią dom.

Poza takimi konkretnymi targetami, reszta to zwykli "career burglars" - włamują się, żeby zapieprzyć sprzęty elektroniczne, gotówkę, wiertarki, rower, itd. - byle opylić za chociaż parę stówek.
Ci się znowu dzielą na Irish travellers (warto mieć rozeznanie, czy i kiedy w okolicy gdzieś na tydzień się pojawią, i wtedy wyjątkowo pilnować domu), i tych, którzy żyją w systemie włamywanie do domów-do pierdla na parę miesięcy-włamywania-do pierdla-włamywania-do pierdla, i tak w kółko... Dopóki brytyjski system sprawiedliwości będzie tak ch* (nie)działał, nie będzie ani adekwatnych kar, ani odpowiedniego systemu rehabilitacji, dopóty włamywania do domów będą. Poza Irish travellers, gwarantuję Ci, że w Twojej okolicy do domów włamują się w kółko te same osoby.

Trzeba też bardzo uważać na wszystkie osoby, które w jakichkolwiek celach pojawiają się w Twoim domu, czy nawet przy drzwiach - door-to-door sales, roznoszenie ulotek, nawet kurierzy - każdy z nich może mieć wgląd do środka Twojego domu i obczaić/natknąć się na coś, co ich może skusić (nawet jeśli sami się nie włamują, mogą dać cynk kumplowi, że tu i tam do zgarnięcia jest to i to), każdy z nich może badać rutynę obecności domowników, zabezpieczenia w domu, zamki w drzwiach, itd.
Np. my kilka miesięcy temu mieliśmy na naszej ulicy dwóch kolesi, którzy chodzili z dużymi torbami pełnymi ekwipunku do czyszczenia domów (szmatki, spraye, itd.) - podając, że sprzedają je od drzwi do drzwi z jakiegoś charity dla ex convicts - mieli nawet jakieś tam wydrukowane "ID". Jestem 99% pewna, że robili wywiad co jest na naszej ulicy do zgarnięcia w domach, kiedy i kogo nie ma o tej a tamtej porze, itd.
Wszystkie takie dziwne sytuacje należy zgłaszać policji (i zachęcić sąsiadów, żeby tez tak zrobili - im więcej osób to zgłosi, tym pewniejsze, że policja zrobi jakieś prewencyjne patrole, itd.), z dokładnymi opisami wyglądu osób, rejestracji samochodowych, itd.


Nie trzymać w domu rzeczy wysokiej wartości/dużej ilości gotówki/mieć sejf, nie trzymać kluczyków do samochodu i domu blisko drzwi wejściowych/na widoku, nie trzymać rzeczy wartościowych na widoku od drzwi wejściowych/z zewnątrz. Nie dawać obcym ludziom wglądu do środka domu/zabezpieczeń domowych, być czujnym na dziwne sytuacje/zachowania tychże.
Dobrej jakości monitoring, alarm domowy pokrywający wszystkie wejścia do domu, dobrze widoczne oznaczenie na zewnątrz domu ostrzegające o alarmie/monitoringu. Sprawdzać wszystkie drzwi jak się wychodzi/przed snem (nawet nie wiesz, ile włamań jest do niezabezpieczonych domów, bo się komuś zapomniało drzwi ogródkowe zamknąć na klucz).

A! I bardzo uważać, czym się człowiek w necie chwali, zwłaszcza przez zdjęcia... bo dojść, gdzie ktoś mieszka, to naprawdę nie problem jak ktoś ciągle wali bezmyślne zdjęcia na publiczne insta, fejsa, itd.
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: Becia23 dnia 19 maja 2022 o 19:59
Dzięki, wyczyściłam cookies i catche i dalej to samo. Ja już nie mam pamięci na tel, żeby kolejną apkę instalować 🙄 muszę faceta poprosić.
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: Becia23 dnia 18 maja 2022 o 19:26
Głupi Wizz Air już z co najmniej 4 dzień ma problemu techniczne na stronie, że wyszukiwanie i bookowanie lotów nie działa. Ile można tego nie naprawiać? 🙄
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Becia23 dnia 18 maja 2022 o 19:24
Facella, jak kiedyś pracowałam w call centre w PL, to to działało tak, że różne niezależne call centers, które mają podpisaną umowę z x firmą (telewizja N, orange, itd.), dostają bazę danych klientów, którym kończą się umowy, i próbują przedłużać. Często ta sama baza danych jest dawana kilku/kilkunastu call centres naraz.
Więc może być tak, że każdy telefon jaki dostajesz, wychodzi z zupełnie innego, niezależnego call centre, w różnych częściach PL. Czyli dzisiaj dzwonią do Ciebie z call centre x w Warwszawie, jutro z call center y w Katowicach, itd..Każde call centre ma swój własny system i tylko wewnętrzną bazę danych, więc może i firmie x zaznaczyli kiedy dzwonić, ale w firmie y nie będą tego widzieć.
Usługi call centre typu przedłużanie umów są outsourced od wielu lat, bo nie opłaca się firmom mieć własnych wydziałów do tego, Orange i inne takie pewnie własny wydział call centre mają do obsługi technicznej czy coś innego, co wymaga dostępu do wewnętrznych systemów tu i teraz.
Body Modifications ( dawniej "piercing, tatuaże " )
autor: Becia23 dnia 16 maja 2022 o 15:54
Poleci ktoś studio tatuażu we Wrocławiu? Chodzi o napis na przedramieniu więc nic skomplikowanego 🙂
Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.
autor: Becia23 dnia 14 kwietnia 2022 o 22:45
Ja mam pytanie w druga strone, tzn. Przylot do PL z UK. Jak jest teraz?
Wiem ze we wrzesniu byla obowiazkowa kwarantanna 2 tyg i musielismy juz z jednego slubu zrezygnowac 🙁
New in Poland and want friends
autor: Becia23 dnia 12 marca 2022 o 03:15
Where are you guys from originally? 🙂 Welcome to Poland!

There is a topic on the horse section of the forum, about horse riding abroad, and I suspect that like me, lots of users of the forum like reading what the equestrian world looks like in other places.
Although traditionally it has been used by Polish people who emigrated to other countries, I think it actually might be fun to find out how you are finding the equestrian world here in Poland compared to back home, and what customs you are used to! I'm sure moderators won't mind you writing in English there 🙂 will probably be also a good way to get to know each other with other users 🙂
Link: https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/823/184/
Ukraina
autor: Becia23 dnia 28 lutego 2022 o 23:49
halo - no tak, z tym się zgodzę. Nie wiem komu w ogóle publikacja tego artykułu przeszła przez klawiaturę tutaj, bo wszystkie brytyjskie wywiady z Ukrainkami po już polskiej stronie są takie same - matki z małymi dziećmi, które z braku pociągów/utknięcia w już stałym korku samochodów, musiały iść na piechotę po 30km z tymi małymi dziećmi i walizami, i stać dwa dni w kolejce na granicy bez jedzenia i toalety.
Więc nie wiem komu w ogóle przeszło przez klawiaturę sugerowanie, że zdrowi studenci w sile wieku musieli iść na piechotę 30km czy stać w kolejce godzinami, tylko dlatego, że są czarni. Albo że - dla mnie to i tak jest naprawdę niesamowite i warte podziwu całym sercem, jak błyskawicznie i sprawnie Polacy zorganizowali całą oficjalną pomoc - po prostu ludzki error, że nikt nie pomyślał, że w polskich państwowych punktach trzeba też tłumaczy francuskich, i pewnie są spore problemu w dalszej pomocy na tle językowym.
No ale właśnie o tym mówię jeśli chodzi te tutejsze fake newsy pchane przez Rosję.

Co do granicy z Białorusią, to też miałam taką samą myśl.
Ukraina
autor: Becia23 dnia 28 lutego 2022 o 23:14
vanille, Dreamer, baba_jaga - dziękuję 🙂

Facella - hę? 🙄 czill, nikogo nie oskarżam ani już na pewno nie próbuję wpychać do dyskusji modnych woke'wych tematów - próbuję jedynie zdobyć fakty aby móc takie "artykuły" dementować, właśnie dlatego, że artykuł brzmi jak bzdury napisane przez pseudo-dziennikarzy zbyt leniwych na fakt-checking, próbujący zdobyć kliki modnymi hashtagowymi tematami. No i jest pewna część brytyjskich dziennikarzy, którzy lubią taką anty-polską, Polacy-to-rasiści retorykę - pamięta ktoś jeszcze prezentera BBC, którzy 10 lat temu jak głupi powtarzał w TV i gazetach, że jeśli ciemnoskóra osoba pojedzie do Polski na Euro, to wróci do domu tylko w trumnie?

Mam ograniczony ogląd na to co się dzieje, bo brytyjskie media są dosyć powściągliwe w swoich reportażach i wiele różnych faktów/całoobrazowo nie pokazują. W dodatku od lat są ulubioną platformą dla rosyjskiej maszynki fake newsów i manipulowania opinią publiczną, bo w UK ukrywa siebie i swoje miliardowe bogactwo dziesiątki topowych oligarchów, którzy są najlepszymi kumplami i najwyższymi donorami obecnego rządu. Najłatwiej mi więc wytykać ludziom, że wierzą w bzdury, jeśli mam sprawdzone info i mogę naprostować co i jak.

<b>Becia23</b> A gdzie tu mowa o Polsce???<br>
Ukraina ponoć nie wypuszcza mężczyzn. Może tego nie rozumieją ciemnoskórzy mężczyźni?<br>
Polska zezwoliła na wjazd/wejście nawet ludziom bez dokumentów.

halo,
"Poland has also reportedly been refusing asylum to black refugees while letting in white Ukrainians, some of those trying to cross the border have claimed"
Zamieszczony jest również tweet od kogoś twierdzący, że komuś odmówiono przejścia przez granicę dwa razy, twierdząc że biali pierwsi.
Co do mężczyzn nie wypuszczanych z Ukrainy - no chyba tylko obywateli ukraińskich?

Wygląda na to, że większość wymienionych problemów dzieje/działo się po ukraińskiej stronie granicy, no ale oj tam oj tam, Europa Wschodnia to jeden pies...🤦
Dzięki Polishisblack na insta dotarłam już do bardziej konkretnych info - po stronie polskiej problem leży bardziej po stronie bariery językowej w oficjalnych punktach pomocy, oraz po stronie niechęci ludzi prywatnych do oferowania transportu/noclegu.
Jeśli ktoś na forum jest otwarty na pomoc osobom czarnoskórym, to można napisać do nich na insta, koordynują pomoc.
Ukraina
autor: Becia23 dnia 28 lutego 2022 o 00:28
Oswieci mnie ktos w tej sprawie?
https://www.independent.co.uk/news/world/europe/ukraine-refugees-racism-russia-invasion-b2024175.html

Oskarzenia ze Polska jest rasistowska i nie przepuszcza przez granice afrykanskich studentow z Ukrainy. Jakie sa zasady otwarcia granicy dla Ukrainy, tylko dla ukrainskich obywateli? Studenci sa w Ukrainie na ukrainskich wizach studenckich, wiec rozumiem, ze w PL w normalnie byliby nielegalnie. Czy tymczasowe otwarcie granic dotyczy wszystkich rezydentow Ukrainy?
Ukraina
autor: Becia23 dnia 26 lutego 2022 o 16:34
Tak, w BBC mowili ze juz ponad 100tys przyjechalo do Polski (na 120tys ogolnie), byl korespondent nawet na dworcu w Przemyslu pokazac jak tam pomoc wyglada. Poza tym wspomniano ze uchodzcow tez przyjmuja na granicach Wegry, Lotwa, Rumunia. Nic nie jest wspomniane by ktorekolwiek z nacji zachodnich pomagaly w sposob inny niz wysylanie broni?

W sumie tak naprawde tej prawdziwej skali pomocy calego polskiego obywatelstwa i tak nie pokazali (zwyklych ludzi, sieci komorkowych, supermarketow, agroturystyk, firm przewozowych, adwokatow, tlumaczy, itd., itd.).
Ukraina
autor: Becia23 dnia 26 lutego 2022 o 15:54
Tak w ogole, mieszkajac od tylu lat w innym kraju, uwazam ze Polska i wszyscy Polacy powinni byc naprawde dumni z pomocy jaka udzielamy Ukraincom uciekajacym do Polski. Absolutnie np. nie wyobrazam sobie tak koletywnej, empatycznej, cieplej i otwartej pomocy od spoleczenstwa angielskiego. Uwazam, ze reakcja Polakow jest w tym momencie naprawde niesamowita i wyjatkowa na skale swiatowa.
Ukraina
autor: Becia23 dnia 26 lutego 2022 o 14:59
Dziekuje!
Ukraina
autor: Becia23 dnia 26 lutego 2022 o 14:41
Czy sa juz organizowane jakies oficjalne zbiorki pieniezne na pomoc Ukraincom w PL?
Ukraina
autor: Becia23 dnia 25 lutego 2022 o 23:26
Wszystkim dziekuje za wyjasnienia i linki 🌷 doceniam!

Jesli chodzi o gaz - dlaczego od tylu lat inne kraje tak bardzo polegaja na Rosji (skoro juz troche wiadomo ze Putin to nieprzewidywalny psychopata), zamiast brac gaz od innych krajow? Tylko ze wzgledu na ceny?

Co do NATO - tak teoretycznie jaka jest umowna kara/konsekwencje, gdyby ktorys z sojusznikow (lub kilku naraz) NATO stwierdzil, ze on swojego wsparcia zbrojnego/wojskowego nie da i ten kraj sie nie bedzie mieszal? Czy NATO jest w praktyce umowa naprawde konsekwentnie wiazaca, czy tylko umowa dzentelmenska i cale zaufanie opiera sie na wierze w zasady moralne politykow? (Dobry oksymoron 🤣😉
Ukraina
autor: Becia23 dnia 25 lutego 2022 o 12:07
Wątek do dyskusji sytuacji na Ukrainie, oraz do organizacji/dzielenia się miejscami i sposobami pomocy.


Co do sytuacji.
Jestem niewyedukowana historycznie, politykę światową ogarniam tylko troszkę jako laik, sytuację oglądam przez TV, z odległości 2,5tyś km.
Dlaczego Rosja najechała na Ukrainę? O co chodzi? Wiem, że Ukraina ma dużo bogactw naturalnych i jest jednym z najważniejszych eksporterów wielu tychże, że jest jednym z największych powierzchniowo krajów Europy. Czy chodzi Rosji tylko o to? Czy są inne powody?

Dlaczego reszta świata, największe, najbogatsze i najbardziej wpływowe kraje Zachodu sytuację tylko biernie obserwują i "nakładają sankcje finansowe"? A, no i jeszcze odebranie Rosji mistrzostw piłki nożnej.
Po co w ogóle te sankcje, skoro w UK np. otwarcie się przyznaje, że nie będą one miały wpływu ani teraz ani na dłużą metę? UK nałożyło sankcje na Rosję 8 razy od czasu drugiej wojny światowej i żadna z nich nigdy nie przyniosła żadnego efektu. Dlaczego w takim razie w ogóle marnuje się czas, podczas kiedy ludzie na Ukrainie umierają, a Rosja postępuje?
Wiem, że Ukraina nie jest częścią NATO, ale przecież UK, US, itd., nie wahają się ani sekundę aby bardzo doraźnie się mieszać do wojen na innych kontynentach w krajach, które do NATO też nie należą? Czy jak zwykle też chodzi o pieniądze i tym, że te bogate kraje nie mają nic do wygrania pomagając Ukrainie?
Czy chodzi o to, że te kraje po COVIDzie nie mają pieniędzy, kiedy rozpaczliwie próbują reanimować swoje gospodarki? (W UK właśnie np. prawnie COVID przestał istnieć - zniesiono wszystkie prawne obostrzenia, łącznie z wymogiem testowania, kwarantanny jeśli jest się chorym, specjalnego chorobowego, itd.)

Co najazd na Ukrainę znaczy dla Europy i całego świata długofalowo? Czy jesteśmy właśnie świadkami wstępu do trzeciej wojny światowej? Czy skończy się na najeździe na Ukrainę?
Pomocowo.
Wiem, że agoturystyki i prywatni ludzie zaczynają oferować miejsca dla uchodźców.
Na FB została założona grupa: Pomoc dla Ukrainy� Допомога Україні: mieszkanie oraz inna pomoc obywatel
Tutaj ktoś organizuje pomoc dla psów i kotów z Ukrainy, DT, pomoc prawna związana ze ściąganiem ich, itd: https://www.facebook.com/monia.leska/posts/5088238811214599

Jak wygląda sytuacja z końmi, czy można pomóc hodowcom, właścicielom, ośrodkom, ściągać konie na DT?
wasze ulubione seriale
autor: Becia23 dnia 20 lutego 2022 o 16:05
Grettiena, Modern Family 🙂
PSY
autor: Becia23 dnia 04 stycznia 2022 o 16:07
Oj tak, w UK RSPCA ma wpisane w swoje zasady, ze nie wydaja psa jesli pies ma zostawac sam dluzej niz 4h. Doslownie wola, zeby psy gnily w boksach schroniskowych, niz dac im dom "bo pies bedzie sam dluzej niz 4h". A ile ludzi sobie moze pozwolic na niepracowanie, 100% pracowanie zdalnie albo na pol etatu? Mialam juz raz klotnie przez maila z pracowniczka RSPCA ze psy i tak spia 16h dziennie. Nie bo nie, bo takie sa zasady adopcji od RSPCA. 🙄
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Becia23 dnia 25 listopada 2021 o 00:15
Dlaczego krowy mleczne wygladaja jak sama skora i kosci (np. w okolicy miednicy, kregoslupa)? Czy to geny, czy nadmierna eksploatacja na produkcje mleka?
wasze ulubione seriale
autor: Becia23 dnia 11 października 2021 o 23:50
Może polecicie jakiś mega lekki serial dla wrażliwych (na Netflix albo HBO Go)?<br>
Potrzebuję coś do odpalenia jak dziecko mi zaśnie, coś pozytywnego, gdzie nikt nie umiera, nie porywają nikomu dzieci, nikt nie choruje na raka...<br>
Jakoś tak mi się porobiło w 2 ciąży, że mega wszystko przeżywam i jak nawet w serialu komediowym pojawi się jakiś smutny wątek, to nie mogę potem spać.<br>
Teraz się ratuję Przyjaciółmi (oglądanymi setny raz chyba), Ranczem i HIMYM (też oglądanym po raz enty) 😱, ale chłop mi płacze, że ma dość.<br>

pati12318, Modern Family! Jest super zabawny i napompowuje pozytywna energia 🙂
PSY
autor: Becia23 dnia 11 października 2021 o 21:58
Jeeeej, wreszcie mogę się pochwalić - 4 miesięczna Leeloo już z nami 😍😍
LAFADI SHASH Hemadri FCI

Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Becia23 dnia 23 września 2021 o 14:39
ekwan, Ty na serio myślisz, że gwałciciele gwałcą, bo są niewyedukowani i niewychowani i mylnie myślą, że nie znaczy tak? Na serio myślisz, że nie jest tak, że gwałciciele gwałcą właśnie DLATEGO, że doskonale wiedzą, że kobieta nie chce - ale to jest właśnie tym, co ich podnieca?

Sorry, ale myślenie, że da się ot tak wyeliminować Złych ludzi poprzez "zmienianie mentalu" jest bardzo infantylne.
Najważniejszego nobla w historii ludzkości temu naukowcowi, który odkryje przyczynę bycia złym człowiekiem i wymyśli, jak Złych ludzi wyeliminować ze społeczeństwa na całym świecie.
Źli ludzie są i będą. Naukowcy nie wiedzą, dlaczego - geny, wychowanie, otoczenie, mikstura wszystkiego. Po prostu jakiś procent społeczeństwa od zarania dziejów nie ma zupełnie szacunku ani względu dla innych ludzi i po prostu ROBI CO CHCE. Bo tak, bo ich to podnieca, bo mają w tym interes materialny, bo cokolwiek. Włamią Ci się do domu, do samochodu, okradną, pobiją, będą grozić. Byli i będą gwałciciele, pedofile, ludzie znęcający się nad swoimi partnerami i dziećmi. Będą ludzie, którzy lubią psychicznie znęcać się, zastraszać i bullingować innych. Będą politycy okradający społeczeństwa z milliardów. Będą kłamcy, będą ludzie zdradzający swoich partnerów.

Co możemy zrobić? Dojść do tego, które geny powodują takie tendencje i odtąd mnożyć ludzi tylko poprzez selekcję genetyczną embrionów? Upewnić się, że żadne dziecko na całym świecie nie będzie wychowywane w patologii, przemocy fizycznej/psychicznej/seksualnej, nie będzie świadkiem wojny i mordów? Że nikt nie będzie żył w biedzie, nie będzie narkomanem ani alkoholikiem? Znaleźć lekarstwo na psychopatię, zaburzenia osobowości?

Naprawdę myślisz, że NORMALNI, dobrzy faceci wszyscy myślą, że nie znaczy tak i bez pytania wsadzają Ci rękę w gacie? Czy to tylko jakiś ułamek populacji mężczyzn, którzy tak się zachowują nie dlatego, że są facetami, a dlatego że są Złymi ludźmi?


Akurat każda osoba pracująca w wymiarze sprawiedliwości powie Ci, że zapobieganie i prewencja jest o wiele lepsza, niż myślenie takie jak Twoje. Bo są aż nadto świadomi, że Źli ludzie są i będą i nawet 20 lat za kratkami ich nie zmieni.
Jeśli w ogóle odpowiedzą za swoje zachowanie... gwałty np. są szalenie trudne do udowodnienia bo zwykle dzieją się za zamkniętymi drzwiami, bez monitoringu w miejscu zdarzenia samego gwałtu, sam na sam między ofiarą i gwałcicielem. Jak udowodnić na 100% kto mówi prawdę, jeśli ma się tylko słowo przeciwko słowu? A przecież decyzję, komu wierzyć, wydają ostatecznie ludzie tacy jak ja czy Ty - ława przysięgłych. Wiesz jak szalenie rzadkie jest, że akurat jest monitoring, jak na ulicy gwałciciel siłą dopada i ciągnie ofiarę za fraki, czy monitoring pokazujący, że ofiara była tak pijana, zataczająca się na boki i potykająca się, że na pewno nie mogła świadomie zgodzić się na cokolwiek?

Nie wiem ile masz lat i czy masz dzieci, ale jakbyś miała córkę - jakby skończyła 18 lat i zaczęła chodzić na dyskoteki i po klubach, nie uczulałabyś jej żeby nigdy sama nie chodziła się mocno upijać, ani sama pijana nigdy z nikim nieznanym nie odchodziła od swoich koleżanek?


Przecież ten tekst wysłany do maise o okresie i piersiach jest zwykłym bullingiem i zastraszaniem. To już nie jest sexual harassment, żaden nawet w połowie normalny facet nie myślałby, że takim tekstem wygra sobie drogę do jej majtek. To nie był facet, który był namolny i nie rozumiał nie, to był tyran i osoba lubiąca zastraszać innych. Jemu nie chodziło tyle o seks z nią, co o to, żeby mieć nad nią władzę psychiczną. Domyślam się po wypowiedziach maise, że była podatna na zastraszanie, i po takich tekstach widocznie się go bała. I jemu chodziło o to, a że akurat tak najłatwiej było ją zastraszyć...

A sorry, takimi tyranami i społecznymi psychopatami to są nie tylko faceci. Mi akurat najbardziej życie zniszczyła kobieta. Wyższa ode mnie rangą. Im bardziej jej się stawiałam, tym bardziej się zacietrzewiała i niszczyła moje życie, bo jej chodziło o pokazanie, że ma nade mną władzę i kontrolę. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że gdybym nie miała wtedy mojego partnera, popełniłabym samobójstwo. Byłam kompletnie bezradna, nawet kiedy zostałam przeniesiona do innego oddziału i nie była już moją przełożoną, dalej próbowałą mi zniszczyć moją karierę. Musiałam kompletnie zmienić miejsce pracy.

Na takie osoby nie ma rady. Jesteś bezradna - mają co chcą. Stawiasz się - jak płachta na byka i zrobią wszystko, byle ci pokazać, kto tu rządzi. Nie ma znaczenia, czy facet czy kobieta. Po prostu Zły człowiek.
PSY
autor: Becia23 dnia 21 września 2021 o 18:47
donkey, moglabym tak z ciekawosci zapytac, ile ta hodowczyni chce za szczeniaka? Moze byc na PW jesli wolisz, jesli nie chcesz w ogole to spoko 🙂
PSY
autor: Becia23 dnia 21 września 2021 o 16:40
IMO to brzmi definitywnie tak, ze albo sama jest takim obsesysjnym organiczno-naturalsem, albo taki chwyt marketingowy wycelowany w taki typ klientow w takim razie. Jesli sama w to nie wierzy, a jest to chwyt, to chodzi o to, zeby bardziej sie podobac wyzszym klasom spolecznym i zeby mogla wolac wiecej kasy za szczeniaki, bo "takie naturalne i organiczne i ą i ę", nigdzie indziej takich nie znajdziesz!
Wyzszym klasom sie nudzi, lubia wydawac kase i ulegac roznym modom podnoszacym status spoleczny. To cale naturalne organiczne pierdu pierdu tym wlasnie tutaj jest. Popatrz sobie kto chodzi do roznych specjalmych organicznych sklepow np.

Pamietaj, ze tutaj hodowla psow jest tak oplacalna, ze czesto jest jedynym zrodlem zarobkow, a wiec hodowcy sa nie tyle pasjonatami, co biznesmenami.


O spanielach i kto je tu ma, takie mam obserwacje po 11 latach wloczenia sie po roznorakich dog walking areas South East, wiec to takie moje osobiste wnioski, ale bardzo sprawdzajace sie.
PSY
autor: Becia23 dnia 21 września 2021 o 12:32
donkey, wetem nie jestem wiec sie nie bede wymadrzac wiedza powtorzona z neta 🤣 ale tak, lungworm moze doprowadzic nawet do smierci, w miedzyczasie utrudnia/niszczy prace serca i pluc.
W UK widzi sie staly wzrost przypadkow w ostatnim czasie. Strony podaja, ze najbardziej podatne sa spaniele wlasnie - nie wiadomo dlaczego, moze genetyka, ale ja bardziej podejrzewam ich zachowanie i spedzanie calych spacerow z pyskiem przy ziemi niuchajac po kazdym krzaku i kacie - podejrzewam ze wlasciciele nawet nie wiedza, ze cos zjadaja regularnie.
Ze lisy same Ci nie wejda to nic nie znaczy, bo rozprzestrzeniaja ta slugi - poprzez zjadanie odchodow lisow i psow. Wystarczy ze slug moze Ci pod plotem przejsc. A wiesz jaka tu plaga slugow.

Z ta homeopatia ja bym sie tez zastanowila, czy to nie taki chwyt reklamowy, targetujacy pewna konkretna klase spoleczna... ktora akurat IMHO tez bardzo lubi posiadac spaniele. Mianowicie ta comfortably middle class, ktora to lubuje sie w takich "naturalnych ą i ę" metodach, wszystko "organiczne" i tak dalej.

Pamietaj ze to narod, ktory specjalizuje sie w pozorach i przedstawianiu siebie/swojego biznesu w dobrym swietle i maniuplacji swoim imagem.

Nie wiem, ja bym nie kupila tutaj szczeniaka, ktory nigdy nie byl odrobaczany. Ta wymowka z tymi szczepieniami brzmi tez bzdurnie, nie slyszalam o takim problemie, weci szczepia wedlug ustalonego schedule i nie chce mi sie wierzyc, ze jakis by "zaczynal od poczatku" "bo nie ma odpowiednich szczepionek pod reka". Brzmi jak BS.
PSY
autor: Becia23 dnia 21 września 2021 o 11:58
donkey, jaka to rasa tak z ciekawosci?
Z nawet KC registered uwazaj, to nie jest tak jak ZKwP w PL, nawet pod KC mozna spokojnie uprawiac dzika pseudo. KC ma chyba bardzo luzne zasady, czy tez moze bardziej guidelines.

W UK kleszczy jest niewiele, nie wiem jak z chorobami odkleszczowymi, ale my i tak od lat zabezpieczamy foresto, nie chce nawet ryzykowac.

Z tym nieodrobaczaniem, znajac angielskie realia, to juz zupelnie dla mnie odjazd. Robali tu duzo, jest duzy problem z lungworms przez duza populacje miejskich lisow i wszedobylska plage slimakow bezskorupnych. Problem z innymi pasozytami przez livestock zostawiany sam sobie na lakach wszedzie czesto miesiacami. Erm, ja bym sie takiego ryzyka nie tykala w tym kraju.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Becia23 dnia 18 września 2021 o 20:14
<br>
nawet policjanci wymuszający buzi za nielepienie mandatu..<br>

kotbury,
Hmmm, w ktorym hrabstwie i ile lat temu?
PSY
autor: Becia23 dnia 15 września 2021 o 16:00
<b>espérer,</b> ja to jestem fanką firmy el perro. Ja niby wiem, że to takie proste, toporne, na klamrę i w ogóle ale moje psy chodzą w tych obrożach wiecznie, tarzają się w błocie, kąpią się i nic im się nie dzieje. Jeden ma nawet tą obrożę do pracy - ma ją na gruzach, w lesie, do obroży przyczepione dzwonki, latarki, obroża jest rzucana przeze mnie gdzie popadnie, wala się między moimi ubłoconymi butami po gruzach i wyciągam i jest. A po praniu jak nowa. Sprzączki są mega mocne - w życiu mi się nie rozpięła żadna i także żaden z moich psów z niej nie wyszedł jak była dobrze zapięta co przy innych obrożach się zdarzało.
epk,
Podpisuje sie i tez bardzo polecam El Perro, jakosc nie do zdarcia 🙂 masz od razu szersze dla TTB, i mozesz wziac z podszyciem polarowym, bo staffik na pewno bedzie sie troche na gardle wycierac
PSY
autor: Becia23 dnia 07 września 2021 o 09:58
Dzieki bardzo dziewczyny! 😀
PSY
autor: Becia23 dnia 06 września 2021 o 17:07
falletta - gratulacje! niech się, tfu tfu, zdrowo chowa 🙂 niesamowite jaka malutka miała kuleczka teraz jest 😍


Mam okropnie durne pytanie, ale po raz pierwszy w życiu przymierzam się do pełnego klatkowania - czy podczas dłużej nieobecności (np. praca) wsadzacie psu do kennel klatki miskę z wodą? Jak się upewniacie, że nie rozleje, jeśli to szczeniak?

PSY
autor: Becia23 dnia 16 sierpnia 2021 o 15:08
esperer, ja na Twoim miejscu zasiegnela bym tez porady jakiegos stacjonarnego trenera, etc. Niech przyjdzie, popatrzy i pomoze pracowac. Staffik mlodziutki, ale staffiki tendencje maja jakie maja przez swoja historie rasy, i trzeba bardzo uwaznie pilnowac socjalu od najmlodszego wieku - bardzo latwo im przelaczyc w glowie guziczek od agresji do innych psow, a juz raz przelaczony - raczej tak juz bedzie do konca zycia. Dla staffikow agresja i walki sa bardzo samonagradzajace. Lepiej dmuchac na zimne, bo jak juz raz staffik polubi takie zachowania, mleko jest juz rozlane.
Kobitki... (antykoncepcja)
autor: Becia23 dnia 21 lipca 2021 o 08:36
Kilka dni, wiec mysle ze normalne
PSY
autor: Becia23 dnia 19 lipca 2021 o 10:45
kolebka, bardzo mi przykro 🙁
Pralka i inne AGD - uwagi i rady.
autor: Becia23 dnia 16 lipca 2021 o 14:34
majek, dziekuje Ci ogromnie za Twoja pomoc, podpowiedzi i zdjecia 😁 zmiezymy i pomyslimy.
Do tego wycinka mozna wsadzic takie dlugie duze lyzki do nakladania? Jesli tak to nam spasuje idealnie, bo zuzywamy kilka dziennie 🤣
Pralka i inne AGD - uwagi i rady.
autor: Becia23 dnia 16 lipca 2021 o 12:24
majek, ja to tak srednio polegam na ludziach w salonie Currys, mam wrazenie ze teraz wiekszosc nie ma bladego pojecia o sprzetach AGD poza wyuczonymi na szkoleniu formulkami :P musze na jakiegos nowego maila sie zarejestrowac znowu na which i popatrzec co tam pisza, ale ogolnie ta wlasnie zwrocila moga uwage jak szukalam, tylko mnie zmylili ludzie jeczacy ze musieli mniejsze talerze do domu kupic, bo normalne im sie nie miescily do niej 🤦 reviews sugeruja ze ta ma odliczanie czasu, tylko bardzo slabo widoczne?
Pralka i inne AGD - uwagi i rady.
autor: Becia23 dnia 16 lipca 2021 o 06:25
majek, dzieki! Patrzylam tez na nia, ale ludzie narzekaja troche. Mowisz ze mozna regulowac wysokosc tej szuflady? W low reviews ludzie jecza sie sie talerze nie mieszcza, czyzby nie wiedzieli ze sie da? 🤣 jesli tak to tak to wlasnie jest z tymi reviews, po przewertowaniu pol currys myslalam ze sie powiesze
Pralka i inne AGD - uwagi i rady.
autor: Becia23 dnia 15 lipca 2021 o 17:33
Dzieki dziewczyny za rekomendacje zmywarki, musze popatrzec glebiej bo to nie jest popularny brand w UK i te co znajduje, sa tylko na zabudowe, czego u nas sie nie da 🙁
PSY
autor: Becia23 dnia 14 lipca 2021 o 12:08
majek, trzymam tez!