abbigail

jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić

Konto zarejstrowane: 28 października 2010
Ostatnio online: 17 maja 2024 o 15:55

Najnowsze posty użytkownika:

Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?
autor: abbigail dnia 10 lutego 2020 o 21:43
Czy na forum jest może ktoś kto zna kontakt do osób ktore szyły kantary cavezzy? 🙂
Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?
autor: abbigail dnia 05 sierpnia 2019 o 18:27
Ahh.. nigdzie nie mogę znaleźć kantarów cavezza. Mam jeden już 2 lata i nie wyobrażam sobie kupić innego 🙁 sprał się i koniuch go wytaplał ale nic a nic się nie niszczy. Nie wiecie czy gdzieś jeszcze można je dorwać???
Ochraniacze
autor: abbigail dnia 22 lutego 2018 o 17:51
Zastanawiam się czy ich nie zareklamować 🙁  bo teraz będę jeździć i się stresować. Dopinać na siłę to jeszcze gorzej. Zresztą w galopie po koniu widziałam,że jest coś nie tak. Dam im jeszcze jedną szansę, ale zawiodłam się trochę. Ktoś jeszcze tak ma z tymi BR? Hmmm..
Ochraniacze
autor: abbigail dnia 21 lutego 2018 o 13:35
Mam pytanie o BR pro max. Kupiłam na mojego młp na przody M na tyły L. Przy przymiarce wyglądało, że będą pasowały extra, ale na treningu tyły zaczęły się zsuwać. Dopiełam je mocniej,ale znowu zjechały z pół cm w dół. Jestem sierotą i nie zrobiłam zdjęć. Czy ktoś z was ma może zdj dokładne jak układają się tyły od wewnątrz?  U nas trochę odstają od nogi na samym dole. Przody M leżą lepiej, ale na tylne nogi beda za małe. Jak tylko będę w stajni, zrobię zdjęcia. Ajajajjjj...
Kącik Ujeżdżenia
autor: abbigail dnia 08 lutego 2018 o 08:14
Widziałam fajne filmy z ćwiczeniami na których dziewczyna radziła, żeby w galopie mocno skierować palce u stóp w stronę konia. wręcz dotykać palcami za popręgiem. I tak pośmigać przez chwilę, odpuścić i jechać normalnie i potem znowu. W kłusie podobnie.. Skupienie, żeby nie robić czegoś mechanicznie.
I jeszcze jedno ćw, ale to bardziej na opuszczenie kolana i rozluźnienie nogi. W galopie wyjąć nogi ze strzemion, opuścić luźną nogę i palce stóp skierować maksymalnie w dół, jakbyś chciała po ziemi szukać palcami stóp. 
preparaty na stawy
autor: abbigail dnia 02 lutego 2018 o 10:02
Ja po podawaniu 1 butelki czarciego zauważyłam bardzo dużą poprawę. Koń zdecydowanie chętniejszy do pracy. Teraz odstawiłam, już od 3 miesięcy czarciego nie dostaje i dalej jest ok.
Co zrobić, żeby koń przytył/ schudł ?
autor: abbigail dnia 26 stycznia 2018 o 06:55
A ile dajesz ryżowych?
szkolenia, kursy
autor: abbigail dnia 06 stycznia 2018 o 17:50
UWAGA! UWAGA!
Zwolniło się miejsce na kursie i pilnie szukam zastępstwa!!
W warsztatach J.Gołębia, które odbędą się BARDZO niedługo-  12-14 sty 2018
http://konie.rancho-stokrotka.pl/events/kopyta-doskonale-31/

Może akurat ktoś chciał jechać, a nie było już miejsc? ???

Jesli ktoś byłby zainteresowany, prosze o kontakt ewelinaochniob@gmail.com

Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: abbigail dnia 05 września 2017 o 08:50
Świetne dzieciaki i rodzice jeszcze lepsi!!  😀 😀 😀
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: abbigail dnia 09 maja 2017 o 19:54
Bucik świetny! Mój biedny kulawiec chodzi już od 2 tygodni..  Jeszcze w kłusie lekko znaczy, ale tu już kopyto musi odrastać i pracować. Przy koronce zrobiło się okropne pęknięcie, ropa wyszła górą, a nie dołem, jak wiercił weterynarz, więc w sumie chyba dobrze.. Ale co ja się naprzeżywałam, to moje.. i plany treningowe wzięły w łeb 🙂 jak zwykle ;D ale koniuch najważniejszy, może być brudny, wredny i na łące, oby nie cierpiał.  Ale za rok wiosenne szaleństwa będę traktować meliską..  🏇
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: abbigail dnia 26 kwietnia 2017 o 08:10
Po 2 dniach z rivanolem koń zaczął obciążać nogę. Teraz codziennie łazi cały dzień z tymi opatrunkami. Ale.. jak nogi nie stawiał, prawie w ogole nie była spuchnięta. Teraz stawia- a noga spuchła jak bania.. No ja nie mam siły 🙁  😵  Ale łazi, łazi i łazi.. Dziura w podeszwie taka, że ja nie wiem, chyba go bede miesiac w opatrunkach trzymać.
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: abbigail dnia 21 kwietnia 2017 o 20:02
Jutro zaczynamy chodzenie, po wizycie weta. Na razie koń nie pozwala. Nie chce sie ruszyć. 🙁 Obrót w boksie do poidła jest mega wysiłkiem 🙁 Całą noc działa rivanol.. Zobaczymy 🙁  😕  😕 😕 Weterynarz chciał go zobaczyc w stępie, ale zrezygnował odrazu jak zobaczył co jest...  🙁
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: abbigail dnia 21 kwietnia 2017 o 15:55
Wet na jutro umówiony. Trzeba działać.. Wypłata z tego miesiąca pójdzie sie bujać..  Dzisiaj rivanolu poszły litry i konio stoi, mam nadzieje ze tylko do jutra, żeby na tych 3 nogach nie kicał 🙁  a jak tylko poczuje ulge, bedziemy spacerować w opatrunkach.. Za rok na wiosenne fisiowanie bede mu ziółka na uspokojenie  aplikować..
Moja bida 🙁
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: abbigail dnia 21 kwietnia 2017 o 10:46
wczoraj. najgorzej, ze trzymalam konia i nie widzialam wszystkiego dobrze od samego początku. Kilka razy skrobnął nożem i pokazała się dziura. z której zaczęło się sączyć. podważył odrobine podeszwe nad dziurą, bo była pod kątem ale koń bardzo był obolały. Od razu zrobil opatrunek. Wet za 2 dni ma wrócić, czyli w sumie jutro.
Do tego Rivanol. Dzisiaj mu zaleje bucik tak fest tym rivanolem znowu.
Na szybko mam tylko taką fote
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: abbigail dnia 21 kwietnia 2017 o 10:20
ok, otworze mu boks i na spokojnie zobacze co bedzie sie działo.. potem zachęcę do ruchu 🙁 Ale obolały jest niezwykle 🙁 patrzę i płaczę 🙁
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: abbigail dnia 21 kwietnia 2017 o 08:28
Nie robił RTG, bo stwierdził ropę szybciutko. Więcej mi nic nie tłumaczył.   Powinnam go poprosić, żeby dla pewności zrobił? Koń jak narazie nie da rady wyjść z boksu. Ledwo w ogóle się okręca na tej zdrowej nodze ;(  Jak długo zabezpieczać później tą 'dziurę'? Boję się strasznie, że tam się syf dostanie. A koń fisia dostaje od stania 3 dzień w boksie.. Co bedzie dalej..
edit
Ok. przeczytałam odpowiedź jeszcze raz. 🙂 Na spokojnie. Odpuszcze na razie to RTG, skoro zdarza się rzadko pęknięcie kk.    Ludzie... przy innych koniach człowiek jakoś tak rozsądnie i na spokojnie, a przy swoim lekko draśnięcie czy coś i wariuję..  w przenośni i dosłownie...
To jeszcze pytanie. Jeśli mała dziura byłaby ok, to koń po 2 dniach powinien być dużo lepszy?  Wiele osób pisało, że szybko następuje poprawa?
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: abbigail dnia 21 kwietnia 2017 o 07:54
Kochani, przebrnęłam pół wątku, ale muszę lecieć do stajni, więc tak na szybko piszę. Koń na 3 nogach. Był wet,  podejrzene pęknięcia kości kopytowej, w rzeczywistoci ropa przy pazurze w tylnej nodze.  😵 Uff..  Zanim się obejrzałam, zrobił dziurkę, zaczęła się minimalnie sączyć ropa, dał koniuchowi zastrzyk z antybiotykiem, skasował 250 polskich $ i poleciał. Kazał zalewać bucik rivanolem i kontrola za 2 dni. Gdyby ból nie ustąpił, powiedział, że jak przyjedzie, da mu znieczulenie i powiększy kanał ujścia ropy. Ratunku. Pozwolić czy nie? Jedni kategorycznie odradzają, ale wet to wet. I to z z  kliniki okolicznej.. i by się nie znał?  Co potem z tą dziurą? 🙁  🤦
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: abbigail dnia 04 kwietnia 2017 o 07:36
Kochani, potrzebuję pomocy z kopytami. Ale szukam najlepszego specjalisty jaki mieszka na lubelszczyźnie i mógłby do nas dojechać, 120 km od lublina). Do 2, 3 koni z stajni, na konsultacje i struganie..  I szukam kogoś z mega dośwadczeniem, bo mam traume po kowalach 🙁 Po niektórych koń musiał 3 miesiac byc odstawiony od jazdy, albo ledwo doszedł na wybieg..  Szczeg na pv  :kwiatek:  :kwiatek: 
COPD
autor: abbigail dnia 07 marca 2017 o 13:27
sprawdzić nie zaszkodzi.   :kwiatek:
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 28 lutego 2017 o 13:06
Dobry sąsiad jest na wagę złota. I przypilnuje kiedy trzeba i poratuje.
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 24 lutego 2017 o 16:39
Trudno to nazwać budynkami, bo to stare już rozpadające sie drewniane 2 szopy. Sytuacja jest w ogóle troche śmieszna.. Bo ileś lat już temu  sąsiad się pobudował na tej działce którą chcemy kupić. Ale w ramach rekompensaty powiedzial obecnemu właścicielowi, ze pokryje wszelkie koszty geodety itp i jak widzicie na mapie, oddał część swojej działki. Kiedyś tak się robiło, to było powszechne. Teraz trzeba to prostować.  Stajnię planuję trochę dalej od domu, niż stała ta szopa.

https://zapodaj.net/da73c91077d31.jpg.html
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 24 lutego 2017 o 15:30

abbigail - ja bym jeszcze powiedziała, że przed zakupem warto spojrzeć na działki pod kątem budowlanki przyszłej - żeby się nie okazało, że nie ma gdzie legalnie postawić stajenki (no chyba że sąsiedzi spoko i nikt się do dodatkowego "nadprogramowego" budynku nie przyczepi)


To prawda. Na razie sprawdzaliśmy w Gminie. Cały teren jest objęty w studium jako obszad dozwolony do zabudowy.  Jeszcze dużo rzeczy będzie trzeba ogarnąć, oby wszystko było dobrze 🙂  W najgorszym z najgorszych wypadków pewnie trzeba by było stawiać stajnię w miarę blisko domu. 1800m2 jest obszarem siedliska i tam uzyskałoby się zgodę.
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 24 lutego 2017 o 10:44
melehowicz, dzieki! Będzie trzeba tak kombinować!  Wszystkie zabawki będą dla mnie 🙂 Pan mąż- szczęśliwe blokowe ciepolubne stworzenie, dostanie pilota do telewizora. A prosi jedynie o to, bym go nie zmuszłała na konia wsiadać 😉 
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 24 lutego 2017 o 08:54
Uaaaa!! Hihihiiii!!!  CHYBA JUŻ MAMY UGADANĄ NASZĄ DZIALKĘ pod mały domek i stajnię!! Za tydzień przyjeżdża właściciel i wszystko będziemy ustalać między sobą i w gminie. I będziemy się targować..  Niestety.. Nasze zasoby $ nie pozwoliły na zakup całości, ale chcemy 3 działki po 0,29 czyli.. Około 0,85ha pewnie wyjdzie jakoś.  Mało trochę, ale robię na kompie różne kosztorysy, plany zagospodarowania takiej działki i wasze podpowiedzi też tu były bardzo cenne.. No po prostu będzie trzeba się tam zmieścić jakoś..  Bede długo pakać za hektarem, którego nie damy radę dorwać tuż za domem, no ale cóż zrobić 🙁  Wczoraj byłam w naszym pensjonacie i wszyscy modlą się o wiatr i ciepło, żeby błoto jak najszybciej zniknęło. Jest po kostki...  I mam w zwiąku z tym pytanie. Chce tą działkę naszą podzielić na kilka części. 1000m2 pojdzie na dom i jakąś grządkę tylko dla nas, a pozostałych 7500 m2 na docelowo 2 konie.  Postawimy małą stajnię, która i tak będzie wciąż otwarta i ogrodzony dookoła niej plac (taki do totalnego zrycia. Z paśnikiem i siatkami na siano. Tylko w związku z tym pytanie. Jeśli chciałabym z wyprzedzeniem przewidziec błocko. Jak utwardzić ten teren? Bo nawet jeśi działkę podziele na kilka czesci, to tak niewielkie obszary one zryją i tak w sekunde.. wiec jeden mniejszy bym chciała zawsczasu planować i jakoś temu zapobiegać. 
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 22 lutego 2017 o 17:13
tu jeszcze tańszy niż quad z Chin
https://www.olx.pl/oferta/traktor-sam-traktork-ciagnik-ogrodowy-zamiana-CID757-IDksXiK.html#ba07dca16f

O właśnie! Rewelacja! Świetny po prostu! Idealne rozwiązanie!  Ja też mam problemy z kręgosłupem i biodrem. Trzeba się dziewczyny szanować..  kobiety na traktory 😀
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 22 lutego 2017 o 16:08

LSW, ale po błocie nie pojedzie, balota nie pociągnie, pewnie solidnej przyczepy gnoju też nie. Jak wydawać kasę to wg mnie na coś do czego potem można podpiąć brony, przyczepkę, może kosiarkę listwową.


Teraz w stajni bronuje nasz zimnokrwisty stajenny grubasek. 🙂 Dobra to dla niego praca, ale powierzchnia niewielka. Z zakupem, jak wiadomo, rozwodzi się o $. Z jednej strony kupić chinola i ile pojezdzi, tyle pojezdzi. a czesci do nich sa bardzo tanie.  a potem nastepnego.. Mysle ze do bron i tak bede zatrudniać sąsiada 🙂 Ale po 2 latach dygania z 'kupotaczką', czuje plecy :/  Wolałabym chińskiego kupoquada 😀 
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 22 lutego 2017 o 12:27
odnośnie jeszcz planowania stajni i kup 😀  (a to ci dopiero temat). Czy ktoś z was myślał albo ma na stanie u siebie quada z przyczepką? I jak się sprawdza? Do wożenia kostek, odśnieżania zimą a i jako mały kupowóz w takiej sytuacji jak teraz, nie sprawdziłby się?  Tylko podejrzewam, że takie quady za 5 tyś nie wytrzymają nawet sezonu?
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 22 lutego 2017 o 11:28
Tak.To świetny artykuł.  Pan z ANR potwierdził, ale wolałam się upewnić odnośnie tych łąk.  No i zmyliła mnie notariuszka, która wymiękła i odesłała do ANR a nie odesłała nas do gminy, żeby próbować dzielić na 0,29.
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 22 lutego 2017 o 11:07
Byliśmy u notariuszki. powiedziała siedząc nad nową ustawą: bez wódki nie razbieriosz, dzwoncie do ANR!   🥂 
A w ANR miły pan powiedział, że są 2 wyjścia
- wniosek który im się przedstawi  zatwierdzą po spełnieniu kilku wymogów (szkoła rolnicza a nie jakis tam półroczny kurs, mieszkanie na terenie gminy, SAMODZIELNE uprawianie ziemi, 10 lat bez jej sprzedawania, a na moje pytanie czy w skład uprawiania wchodzą pastwiska dla koni, powiedział: ,,yyy.. chyba tak"  ale podał też wyjście nr 2!
-Idzie się do gminy i pyta jakie mają ustalenia odnośnie najmniejszej powierzchni przy dzieleniu dzialek rolnych. Jesli można podzielić na 0,29, to trzeba braść i kupowac, Dzielić i budować, konie hodować i cieszyć się życiem, bo ANR nie wnika w dzielenie działek rolnych (tak jak sie obawialam) a z gminą zawsze łątwiej się dogadać, zwłaszcza ze byli przychylni, bo wg studium na tym terenie jest dopuszczona budowa.  Tylko minus taki: geodeta będzie kosztował, no ale co...  chcesz mieć konia, PŁAĆ.  😂 🏇
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 22 lutego 2017 o 07:44
To wydaje się fajne rozwiązanie...
W naszej stajni jest tyle rodzajów ogrodzeń, że chyba nie zliczę. Siatka leśna z pastuchem- ciągle z którejś strony przerwana i w sumie- niebezpieczna dla końskich kombinatorów. Ogrodznie ujeżdzalni niskie, metalowe z 1 poprzeczną barierką ? cóż to jest dla ogrów, które radośnie biorą je na klatę i lamią na spawach,  zwykła siatka z podmurówką o wysokości jakichś 180 cm narazie daje radę. Drewniane ze stempli powoli pruchieją ale też jeszcze się trzymają o dziwo. Gdybym miała robić u siebie, rozważałabym jeszcze betonowe słupy.. ostatnio widziałam na olx ogłoszenie z używanym ogrodzeniem. Z betonowymi słupami i metalowymi poprzeczkami okragłymi. Tylko zawsze jakoś mnie metal martwił. Deska przy mocniejszym uderzeniu pęka i delikwent rozrabiaka ma chyba większe szanse na uniknięcie uszkodzeń własnego ciała..    A ogólnie stemple, nawet okorowane nie są takie drogie..
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 21 lutego 2017 o 18:45
Jeszcze myślę, że gdyby mieć tak mało miejsca i wcześniej zaplanować taki "czarny wybieg" albo.. pole minowe...  to czy nie zrobić jakiejś warstwy żwiru, sama nie wiem czego.. ale pod kopytami i tak wszystko pójdzie w maź.  Jednak chyba jedyne wyjście.. spych-koparka wypożyczona na pół godziny..
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 21 lutego 2017 o 18:23
O! Dziekuję za wszystkie podpowiedzi!  Jutro właśnie mam spotkanie z notariuszem. Na szczęście wszyscy w gminie są bardzo przychylni. Mówią, żeby działkę kupować, bo jest piękna, szeroka a w tej miejscowości na 30 domów, mieszka chyba z 6 koniarzy 🙂 Więc wiadomo, że ze wszystkim łatwiej. Więcej sasiedzkiego zrozumienia 🙂  Właściciel obecny mówi, że podzielić mu działki- to  żaden problem (ale nie wiem, czy jest świadomy przepisów), ale chcę zrobić tak, żeby mieć na tyle miejsca, żeby móc pastwisko dzielić na kwatery. Te błoto z kupami to horror. Najbardziej się tego boje 🙁 W obecnej stajni chłopaki to sprzątają "cięzkim sprzetem" w postaci koparki 😀 na łychę i wywożą, ale u siebie nie bede mieć takiej możliwości.   A stajnię też będziemy planować angielską, albo dużą mądrze zaplanowaną wiatę.  Ciężko to wszystko zaplanować. Za dużo trawy - źle. Za mało, też źle, bo mój koniuch rozwala albo przeskakuje wszystkie ogrodzenia do lepszej trawy.   
Proooszę, wstawiajcie w wątku więcej zdjęć ze swoich stajni! Rozplanowania, co byście zmienili.  To jest bardzo dobra inspiracja i wiele cennych rozwiązań przy planowaniu własnej stajni!
ps. Łączę się ze wszystkimi zbieraczami wiosennych kup!
własna przydomowa stajnia
autor: abbigail dnia 21 lutego 2017 o 09:09
Ufff.. ja kiedyś przyłapałam kolesiówę, która w stajni raczyła mojego młodego kruchymi ciastkami...  A ten wniebowzięty je z zadowoleniem wciągał, robiąc przy tym oczki kotka ze Shreka (jakbym go nigdy nie kamila  😲)  Potem inna agentka dała mu garść pistacji w łupinach i zanim zdążyłam jej zabrać, ten radośnie schrupał już pół garści. Całą noc nie mogłam spać martwiąc się o kolkę... Gdzie ci ludzie mają mózg?  Ale mój łobuz to taki odkurzacz na wszystko. Zje i nawet nie powącha.. 

A zmieniając temat na bardziej poważny..  Czy jest ktoś, kto trzyma 2 konie na działce 0,5 ha?  Zmiany w ustawie obrotem ziemią rolną utrudniają nam zakup siedliska, do którego chce się za jakiś czas przeprowadzić z koniem.  Nie będziemy mogli kupić działki na którą polujemy (2 ha w 1 kawalku) a tylko dozwolone 0,499 ha. I może jakimś cudem, jak właściciel nam to tak rozdzieli, to może jeszcze 0,3ha. (Czyli razem 0,8ha) Przez ustawę nie liczę już nawet na łąkę z której będzie trochę siana na zimę, ale chociaż na przyzwoite miejsce na mini paddock paradise.  Powiedzcie tylko.. czy uda się zmieścić tam 2 koniuchy? Żeby za chwilę nie tonąć w jednym wielkim błocie? 
preparaty na stawy
autor: abbigail dnia 10 lutego 2017 o 07:34
Ja ostatnio ściągnęłam z USA Pentosan. Bardzo fajnie podziałał na jednego konia u nas w stajni, kuracja jest w sumie całkiem tania, jeśli faktycznie działa minimum 6 miesięcy i nie tylko maskuje problemy ale wspomaga regenerację.
A powiesz coś więcej odnośni kosztów?
Dopasowanie siodła
autor: abbigail dnia 10 lutego 2017 o 07:22
Może się ktoś znajdzie, kto ostatnio kupował ujeżdżeniowe siodło od Andersza? Wyglądają całkiem fajnie. Jakis nowy design.  A nie wiecie jak z dopasowaniem? :/
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: abbigail dnia 12 grudnia 2016 o 21:39
macie jakiś sposób na "szybkie" pakowanie siatek z sianem? Można ześwirować pakując po "n" siatek dziennie jak się składają i nie współpracują, a chce sie je na max napchać... Słyszałam kiedyś o czymś na co się siatke zakłada i jest wtedy otwarta, napełnia się do fulla idealnie, ale nie wiem co to :P

Można zrobić takie z hamaków. otwierają się jak torby. Duże. Rozstaw dziurek idealny. Sprawdzony tani sposób 😀
Metoda IRAP
autor: abbigail dnia 12 grudnia 2016 o 18:12
Też chciałam odkopać.  Właśnie zastanawiamy się nad irapem na przewlekłą kulawiznę młodego konia. Jakie są Wasze spostrzeżenia po dłuższym czasie...? 
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: abbigail dnia 18 października 2016 o 08:48
i ja również Hoof Complete polecam, przetestowane. Koniuch wcinał jak szalony, i zero komplikacji. A odkarmiałam go, gdy miał dodatkowo przerwe po kontuzji.
Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)
autor: abbigail dnia 01 kwietnia 2016 o 12:19
Eterowa, a powiedz coś więcej, co się zmieniło, bo konik wygląda dużo lepiej 🙂
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: abbigail dnia 14 lutego 2016 o 14:57
Ma ktoś z Was może jakiś kod rabatowy do equidea?  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:
Cavaliada Warszawa
autor: abbigail dnia 10 lutego 2016 o 21:32
Można na facebooku śledzić, czasem ktoś chce sprzedać i tam napisze ogłoszenie 😉  A w piątek już na targach będą wszyscy wystawcy?
Cavaliada Lublin- wszystko o
autor: abbigail dnia 06 lutego 2016 o 06:53
Venus Mars  finał  🙂 🙂  Przyciszyć dźwięk warto ;D Publiczność SZALAŁA 😀 😀 😀
Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: abbigail dnia 03 lutego 2016 o 07:22
Ostatnio sklecone 😉  🏇 <-- nastawiona na odbiór krytyki wszelakiej 🙂Poszła łapka w górę 🙂 

Moja kontuzja już mnie dobija. Ech.. ale lekarz powoli pozwala wsiadać 😀  Z nudów ostatnio tworzę DIY z wszelkimi końskimi motywami.. Tutaj filcowy pokrowiec na telefon z konikiem 🙂 


hmm.. jeśli to bardziej pasuje do wątku DIY, to wybaczcie  :kwiatek:  dopiero się jakoś teraz skapowałam gdzie wstawiłam..
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: abbigail dnia 25 stycznia 2016 o 20:48
Ja polecam dr Zolkiewicz. Robi RTG i dojezdza
masaż koni
autor: abbigail dnia 25 stycznia 2016 o 20:47
Ja z kolei nie lubię naciagactwa albo bagatelizowania. Ostatnio do kulawego konia wezwalam i weta i kowala. Żaden z nich nie widział,że kon kuleje. Potem wymieniła siodło na super i wezwalam porządnego weta chiropraktyka i ortopede. Kon w koncu zdiagnozowany dokładnie, i z wyrozumiałościa do właściciela. Bo kon jak unika obciążania jednej nogi i nie chce się wyginac,to dla mnie kon kulawy. A dla wczesniejszego weta czy kowala,póki kon nie jest caly opuchniety, sztywny albo na maxa utyka,to jest ok. Ale przecież można leczyć zawczasu pierwsze symptomy. Achh... Nie miały baby kłopotu 🙂
Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: abbigail dnia 22 stycznia 2016 o 08:29
>Abigaiil, cudownie umaszczone to twoje konio!  😍

Dzięki 😀 Fajny chłopak z niego 😀  wszelkie braki nadgania charakterem 😀  😍
Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: abbigail dnia 18 stycznia 2016 o 19:59
hihi ;D ostatnio coraz częściej nachodzi go na sprzątanie z własnej woli ;D pańcia wniebowzięta  😁
Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: abbigail dnia 18 stycznia 2016 o 15:48
U nas przyszła kryska na matyska. Koniec z moim sprzątaniem po wszystkich chłopach.  Nawet na konia się uwzięłam i ma sprzątać sam swoje szczotki 😀 😀
Cavaliada Lublin- wszystko o
autor: abbigail dnia 16 stycznia 2016 o 22:43
Mam pytanko, czy w piątek na cavaliadzie już będą wszyscy wystawcy od rana? 🙂 Planuję małe zakupy 😀
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: abbigail dnia 16 stycznia 2016 o 22:24
Małe porównanie sieczki Dengie alfa a oil  i Prolinen alfibre oil.   W prolinen też znalazlo się troszke "patyków",ale jest tak jakby tłustsza. Nie pyli się tak. To ta ciemniejsza na zdjęciu. Ja jestem na +. Wychodzi troszkę taniej i koń wcina chętnie.
http://zapodaj.net/a8d69de991351.jpg.html