Wcierki rozgrzewające i przeciwzapalne.

Ruda_H , firma Italia nie biorę już pod uwagę - dziękuję 🤣
Hippicę sobie podaruj - część koni jest bardzo wrażliwa na jakiś składnik - od wielu osób słyszałam, że podrażniła mocno skórę...
Hippika też odpadła... w zasadzie zastanawiam się między tymi dwoma...
Weterynarz polecał mi jeszcze FORAN ANTIPHLOGISTINE DRESSING - GLINKA ROZGRZEWAJĄCA - opakowanie 1.5kg ale nie mam czasu czekać, aż mi ja przyślą - i cena też mniej przyjemna niż Eclipse

[img]http://www.hippoland.abc24.pl/zdjecie_full.asp?id=18687[/img]
Ruda_H   Istanbul elinden öper
21 października 2010 08:26
glinka hippiki jest dziwna, kupiłam ją raz chyba z 5 lat temu i jej konsystencja i ogólny wygląd były dość mocno beznadziejne😉

Cobrinha, nie ma co się zastanawiać 😉 a co to za kontuzja ?
Najpierw sobie uszkodziła tył (naciągnięcie więzadła przyśrodkowego w stawie pęcinowym), jeszcze tego nie wyleczyła do końca, wyszła na jeden dzień spokojnie na wybieg, i pechowo załatwiła sobie przód - źle stanęła jakoś i skręciła w stawie pęcinowym - uraz dość poważny  😕 ręce mi opadają...
Cobrinha ja bym brała flogestan. Cena odstrasza,ale przynajmniej działa i wielu weterynarzy ją poleca
Czy jeśli wcieram wcierki lub maści rozgrzewające 3 razy dziennie to powinnam za każdym razem myć noge czy wystarczy tylko raz? Jak myć to z mydłem czy wystarczy samą wodą?
Powiedzcie mi proszę jak się robi wcierki rozgrzewające od A do Z?  🙂
Nigdy nie musiałam tego robić, ale teraz mój koń ma problemy ze ścięgnami (przykurcze) i jestem zmuszona coś z tym zrobić...  😕
Potrzebuję coś dla konia z opuchlizną, jak już zacznie funkcjonować mu noga to chciałabym doprowadzić nogę do normalnego wyglądu. Kupiłam tą wcierkę Thermaflex, dobry pomysł? Jakieś sugestie, uwagi?
A czy ktos stosowal ten zel??Jest napisane ,ze tylko dla lekarzy weterynarii ale mozna go normalnie kupic...http://www.okser.pl/gp-equine-super-dmso-zel-p-6385.html
Również slyszałam, że Flogestan jest dobry. Ostatnio też weterynarz polecił mi tańszy odpowiednik - Flogestine Rosa. Póki co się sprawdza 🙂
Na szybko potrzebuję opinii... potrzebuję wcierki mocno rozgrzewającej - niestety tej której do tej pory stosowałam nie ma w sklepie, i nie wiadomo kiedy będzie.
Testował ktoś:

Okład rozgrzewający HIPOVET


Balsam z arniką


Wcierka rozgrzewająca Pharma Strong


Rozgrzewająca nalewka z arniki


Będę bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:

EDIT:
Pani w sklepie polecała jeszcze glinkę
ja używałam obydwu z Hipovetu okładu rozgrzewającego i nalewki z arniki😉 ten okład mi odparzył konia po kilku dniach stosowania, a ta nalewka jest całkiem fajna tylko jak dla mnie  trochę za słabo działa. Natomiast ta ostatnia glinka jest baaaardzo fajna, używam od jakichś 3 mcy na przemian z  flogestanem i na razie nie zmieniam 😉
Ada   harder. better. faster. stronger.
30 czerwca 2011 11:51
Cobrinha, jeżeli ten okład Hipovetu jest koloru szarego, w postaci jakby takiej płynnej glinki to nie polecam! Nie jestem pewna czy to to samo, ale efekt był zerowy. Natomiast nalewkę z Hipovetu jak najbardziej polecam, używałam pod ochraniacze stajenne, efekt zadowalający.

Z preparatów, których używałam zauważyłam że najlepiej rozgrzewają wcierki/żele. Ale pewnie wpływ na to ma to jaki jest to preparat, a nie w jakiej formie.
Dzięki, zdecydowałam się na Arnikę bo ma bardzo podobny skład jak Pharma Strong który pani ze sklepu poleca, a jest dużo tańsza... dodatkowo wspomogę ją denaturatem dla lepszego grzania i zobaczę jak wyjdzie.
Stosowałam z tej samej firmy dwa żele rozgrzewający i chłodzący7 i byłam bardzo zadowolona - mam nadzieję, że Arnika też się sprawdzi.
Hermesiowa w 100% zgadzam się z Tobą, stosowałam wszelkiego rodzaju wcierki i nic nie działało tak jak Glinka Hippki, super sprawdza się przy koniach które mają problemy ze ściagnami lub są po jakiś urazach i wracają do treningu po roztrenowaniu.

Jedyna wadą jak dla mnie jest to, że długo się ją nakłada.
Stosował ktoś może wcierkę rozgrzewającą Pharma Heater ?

Do tej pory z tych rozgrzewających sprawdził mi się Eclipse Blue więc nie wiem czy dalej go stosować czy warto zmienić?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 sierpnia 2011 18:13
Ja bardzo polecam tą wcierkę: http://www.mksklep.pl/veyx-sunlitan-gel-1000-p-385.html
Polecało mi ją zresztą paru weterynarzy,  dobrze grzeje, niedroga i wydajna.
Koniczka, dzięki... masz może porównanie z Eclipse? Ona faktycznie grzeje 😉
Przerabiałam preparaty które miały grzać a jak się okazało były tylko wyrzuconymi w błoto pieniędzmi...  😵
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 sierpnia 2011 18:18
Eclipse miałam dawno, moim zdaniem ta grzeje lepiej. Na pewno grzeje dużo lepiej niż Absorbina.
Cobrina ja stosowałam Pharma Heather  i grzała, teraz przeszłam na arinkę tej firmy i zadowolona jestem, używałam też niedawno glinki rozgrzewającej z tej firmy


Teraz Arnikę mieszam z kroplami olejku eukaliptusowego i jestem baaardzo zadowolona 🙂
Arnikę tej firmy też mam, ale ona nic a nic nie grzeje... choć na to cicho liczyłam 😉
Arnika nie - bardziej grzeje ten olejek polecam bo na dużo dolegliwości, 6,8 zł w aptece i dodaję ok 10 kropli i mieszam w wcierką 🙂 ale wcierka grzała

ta wcierka z linku koniczki ciekawa, ja teraz musze szyjkę smarować 🙂
Ja kolejny miesiąc obie nogi... ciąg dalszy rekonwalescencji... więc szukam czegoś naprawdę mocno rozgrzewającego w przyzwoitej cenie.
Stosował ktoś może kamforę?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 sierpnia 2011 19:30
Kamfora jest podstawą wielu wcierek rozgrzewających, także grzać na pewno grzeje. Ta moja wcierka naprawdę porządnie grzeje i długo efekt się utrzymuje.
Koniczka, wiem że jest składnikiem... jako dziecko byłam spirytusem kamforowym smarowana - zapach do dziś uwielbiam hehe
A na polecaną wcierkę pewnie się skusze, jak mówisz że mocno grzeje... póki co mam jeszcze z arniki, którą denaturatem wzbogacałam żeby grzała tylko on wysusza skóre... 😉
Tylko przy wszystkich opisach wspominają, że jest do masażu... jakoś kojarzy mi się to z delikatnym działaniem rozgrzewającym - nie silnym
Dlatego zastanawiam się nad kamforą... kurcze, cena bez porównania do wcierek a też rozgrzewa 🙂
lu zmieszaj kamforę z maścią końską rozgrzewającą ziołową + olejki 🙂
Nie jest to zły pomysł hehe... tyle, że maść końska nic a nic nie grzeje.. a ponoć rozgrzewająca :P
O jakich olejkach myślisz?
Gillian   four letter word
03 sierpnia 2011 21:52
ja się dalej trzymam Flogestanu, póki co sprawdza się bez zarzutu. Uwielbiam w wersji chłodzącej - zresztą koń też 🙂
DicloZiaja
Taki Voltaren tylko tańszy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się