Młode Konie

haha właśnie dostałam foty Bondzia z dzisiajeszej przeprowadzki do nowego "pokoju" w nowym "akademiku"  🏇



ps. na dechę w boksie obok proszę nie patrzeć - panowie montowali ociepliny do poidel :p
ash   Sukces jest koloru blond....
02 listopada 2011 14:21
W sobotę byliśmy odwiedzić naszą małą w Kozienicach. Mała to ona była 😲 teraz jest tylko młoda  😁

Skubana nie ma jeszcze 2 lat a w kłębie ma coś ok. 160cm 😲
iwona9208 SP, ojciec po han. West. Co do matki nie jestem pewna-wydaje mi sie,ze po Geniusie. 😉 Aktualnie mamy na stajni 6letniego ogiera po tych samych rodzicach na sprzedaz-wiec jakby ktos szukal jakiegos sportowca to robie reklame  😀
Sankaritarina tak ona. California  🙂
subaru2009 nie wiem czy dobrze zrozumialam, ale mloda na zdjeciu pracuje z jednym wypinaczem podpietym do mostka  🤣
Powiedzcie, ze bedzie jej brzydko w brązie 👀


w jakim? ;>
Shantowa, Brzydko. 😀iabeł: Ale ja jestem stronnicza, bo nie lubię takich brązów. 😉

floow, Do mostka? I co, jak to się sprawdza? Przyznam, że dziwne zapięcie. Nie masz może więcej zdjęć, żeby zobaczyć jak koń pracuje?

777, Ona tak ze złości czy wypatrzyłyście reakcję na coś konkretnego? Mój mi potrafi przywalić z krzyża przy zagalopowaniu, ale to w 100% moja wina, bo siedzę jak jakiś menel pod sklepem, a nie jak dobry jeździec.
Fajnie, że zajeżdżona i masz kogoś, kto się z nią potrafi uporać. 🙂

subaru2009, Eno, aż tak źle chyba nie jest. 😉 Nie widać połaci tłuszczu na szyi i zadzie. 🙂 A jak zdrówko kucyka?
Na brzuch chyba tylko praca dobra. 🙂

zabeczka17, Fajnie, fajnie. 🙂 Z młodym jak na wojnie: spokojnie aż p*lnie 😉 Codziennie pracujecie? W którymś innym temacie pisałaś, że teraz kiepsko, bo ciemno.
Choć mnie chodziło bardziej o podłoże. ^^ Jak sobie na nim koń radzi? Bez problemu? 🙂
CeraŁ   dużo dużo zmian..
03 listopada 2011 07:57
Shantowa  zależy w jakim brązie 🙂 Moim zdaniem będzie jej super w brązie ale o innym odcieniu niż koń i jeżeli chodzi o czaprak to najlepiej z jakąś grubą kontrastową lamówką 🙂
Sama nie wiem czym te bunty są spowodowane. Do galopu jeszcze nie doszliśmy. Młodej jak już się znudzi to pokazuje fochy - dokładnie tak jak jej mamuśka. Dobrze chodzi po kole pod jeźdźcem w prawo a w lewo ....  na początku nie chce........ i walka się zaczyna i chody boczne przy ogrodzeniu.
Dziewczyna która ją zajeżdża nie waży mało - może to dla młodej też stanowi jakiś problem - nie wiem.
Raz można na nią normalnie wsiąść a raz zajmuje to z 10 minut - bo nie pozwala, się kręci i denerwuje.
Poza tym dziewczyna zaliczyła już kilka groźnie wyglądających upadków ale jest twarda i się nie poddaje - ja bym już wymiękła. Przypuszczam że dla tego też młoda jest "krótko trzymana" - co widać na fotce - a to ją też dodatkowo złości i błędne koło się robi......
Błąd był popełniony na początku. Koń mój nie lubi jak ktoś obcy się nim zajmuje. A tu przyszedł jakiś obcy 😉 pewny siebie i swoich umiejętności i od razu noga w strzemię i heja na młodego konia na którym nikt wcześniej nie siedział a już na pewno nogi w strzemię nie wkładał. Koń się przestraszył i zaczęła się bieda bo nie pozwalała już nawet do siodła dotknąć - a wcześniej przecież sama "jeżdziłam" przewieszona jako balast na siodle i koń w ogóle nie reagował ....... Oczywiście koń stanął dęba, baranki robił; , znowu dęba i tak do skutku aż złapał ze można się tego kogoś pozbyć  z grzbietu i to teraz wykorzystuje. Ale łatwo mi mówić - ne wiadomo co by było gdybym sama to zajeżdżanie dokonczyła - może po prostu nie dobrnęłam z młodą do "punktu krytycznego".
Co do dziewczyny to mimo powyższego cieszę się ze znalazł się ktoś taki - zawzięty, uparty do tego bardzo w porządku - dziewczyna bardzo "słowna" - jak mówi ze bedzie w czwartek o godz .... to nie martwię się bo wiem ze na 100 % będzie i grad ani wichura jej nie zatrzyma 🙂
Oho niezły gagatek  😲 BTW wykluczyłaś problemy zdrowotne, powodujące ew. dyskomfort  👀 ?Czy ona taka przyżyciowo temperamentna ? Mam nadzieję, że uda się Wam ją nawrócić.
subaru
Jaka kula, spojrzenie ma zabójcze  😎

Zapakowalam ostatnio młodemu pas z czaprakiem (tak dla sprawdzenia reakcji i przymiarki) - reakcji nie było, jego to chyba nic nie zadziwi  😁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
03 listopada 2011 09:48
[subaru2009 nie wiem czy dobrze zrozumialam, ale mloda na zdjeciu pracuje z jednym wypinaczem podpietym do mostka  🤣


dobre zrozumiałaś 😀 Dzięki za odpowiedź 😀

Sankaritarina kucyk dobrze, jest tak podekscytowany nową stajnią ... bryka jak nigdy. Od długieeeego czasu nie widziałam go z takim ADHD 😀 Cieszy mnie to 😀 Tłuszczu może nie .. ale bebzol to ma największy w czasie naszej kariery ...

armara Kula kula .. źrebny ogr  😎
equusmoth   Gudi &Greeys &Fokus
03 listopada 2011 10:10
A to jesteśmy my 🙂

Słaba jakość zdjęcia...
Może nie już aż taka młoda, ale duszą i wariacjami wciąż zalicza się do  młodziaków 🤣 💘
777 a moze problem tkwi w tej osobie, która twojego  konia zajezdza. Moze kon poprostu jej nie toleruje? Moze wlasnie pewnosc siebie tej osoby tak na nia działa. a próbowałas z kims innym?
Oho niezły gagatek  😲 BTW wykluczyłaś problemy zdrowotne, powodujące ew. dyskomfort  👀 ?Czy ona taka przyżyciowo temperamentna ? Mam nadzieję, że uda się Wam ją nawrócić.

Młoda raczej indywidualistką jest - ma to po mamusi.
Koń sprawny nic mu odpukać nie dolega a i apetyt dopisuje. Zastanawiam sie jednak nad jej grzbietem. Może ciężar za duży. No i wydaje mi sie że ciut z mięśni opadła tu przy kłębie :/ ale może mi się wydaje.
anil22 myślę za troszkę masz w tym racji
777, jakby mi ktoś na mojego niezajeżdżonego konia, który nigdy na sobie nikogo nie miał, włożył nogę w strzemię i heja, to bym się nieźle zastanowiła nad jego kwalifikacjami...
a ty myślisz ze nie miałam dylematu. Gryzłam się z myślami długo ale wyboru w sumie tez nie było. Szlag mnie trafiał i do dziś nie podobają mi się pewne sprawy ..... jednak pozostawię to bez komentarza
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 listopada 2011 13:55
zabeczka17, Fajnie, fajnie. 🙂 Z młodym jak na wojnie: spokojnie aż p*lnie 😉 Codziennie pracujecie? W którymś innym temacie pisałaś, że teraz kiepsko, bo ciemno.
Choć mnie chodziło bardziej o podłoże. ^^ Jak sobie na nim koń radzi? Bez problemu? 🙂


Pracujemy co drugi trzeci dzień. Zalezy od tego o której wrócę z roboty i jakie są obowiazki.
Młoda jest na etapie przybierania na wadze oraz pracy na lonży i pod siodłem. Mam nadzieje że w przyszłości nam to zaowocuje  porządnym zapleczem mięsniowym 🙂 O co zamierzam walczyć.
Fakt nie moge powiedzieć że mam z nią  konkretne problemy ( odpukać) bo w porównaniu z tym jakie akcje mogą odwalać młode koniska to Iskrze trzeba sprawdzić puls czy zyje :P Ale no czasami lubi pokazywac foszki które osobiście ignoruję i z anielską cierpliwością powtarzam prośby o wykonanie poprawnie ćwiczenia. I póki co jakoś nam to idzie.
Na spokojnie ale idzie...

Jesli chodzi o podłoże to Iskra od prawie  półtora roku ma werkowane kopyta naturalnie więc chyba jej się wygodnie chodzi 🙂 Owszem może kiedyś częśc padoku pokryje sobie piachem... nie przecze 🙂 Ale do tego jeszcze daleko.  Nie zauwazylam zadnych bolesci no ani kopyt. Jest wszystko ok.

777 wspolczuje ci takiej sytuacji bo  zajezdzanie to trudny okres  dla kazdego mlodziaka... a tym bardziej przeprowadzony w taki sposob.
Życze ci oby mimo wszystko wysło wam to na dobre.
slojma   I was born with a silver spoon!
03 listopada 2011 15:25
Shantowa- pięknie jej będzie w brązie takim ciepłym czekoladowym  😀
777- mam nadzieję, że zajeżdżanie twojego młodziaka przebiegnie pomyślnie by w przyszłości nie było żadnych problemów
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 listopada 2011 15:53
Iskrzak sprzed kilku minut 🙂
777
Trzymam kciuki  :kwiatek:

A tu moje dziecko, rozbrykane  😡, na wystawie. Nie wiem co jej do łba strzeliło, żeby takie harce uprawiać  😁
armara gratuluje - czy ty masz jakiś monopol na te czempiony - śmiechowy filmik
co do mojej młodej myślę ze obecnie nie jest tak źle 🙂 a dzisiaj była na 4 +
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
03 listopada 2011 16:51
W międzyczasie mi wczoraj przyszło pierwszy raz wsiąść na mojego młodego w asyście xxmalinaxx. Opukiwanie w stajni, chociaż samo w sobie było nowością szło tak dobrze, że nie było na co czekać i Quando przyjął to bezproblemowo. Bardzo łatwo się współpracuje z tym zwierzakiem.

Zamaskowany Quando z końca września (mam nadzieję doczekać się nowych zdjęć z roboty w najbliższej przyszłości.
slojma   I was born with a silver spoon!
03 listopada 2011 16:57
zabeczka17- pięknie Iskierce w tym kantarze i jakie miny robi 🙂
armara - fajny filmik piękny ten twój kobylątek
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 listopada 2011 17:09
slojma dzieki  😉
Bronze   "Born to chase and flee.."
03 listopada 2011 19:09
777 - mam pytanie, koń wg. twoich słów całą swoja postawą i psychicznym nastawieniem pokazuje,że sposób jazdy jej nie odpowiada. Przecież to nie jest głupie, bezrozumne bydlę, które ma wykonywać polecenia mądrzejszego homo sapiens...kurcze, tylko partner "do tańca ", ma być delikatnie i roumnie prowadzony. Jak koń stawia opór to nie jest wina konia tylko jeźdźca. Dlaczego to tolerujesz?
777
Żaden monopol, ledwie kilka koni nam się urodziło, a sukcesy są przez małe "s" 😉
slojma
Dziękuję  :kwiatek:
Sankaritarina szczerze to koń pracował tak może z 2 razy 😉 Taka mała asekuracja. Żeby nie machała głową w każdą możliwą stronę. Wiadomo miała ograniczoną przestrzeń więc schodziła szyjką,rozluźniała się. Jednak nie ma to jak gumy  😀 kilka minut,drągi i od razu widac,że koń pracował  🙂 Tak dla porównania to co zauważyłam to po wypinaczu miała jedynie spoconą szyjkę,po gumach-klatę.  🤣

Ponieważ nie jestem u siebie na komputerze- mam jakieś jedno zdjęcie ale nie w ruchu  😉
kcj90 młoda super wygląda . Ucałuj małą od mamusi i braciszka  😉 

Na zdjęciu masz źrebaka po tych samych rodzicach .
CeraŁ   dużo dużo zmian..
04 listopada 2011 06:23
monia ucałuje 😀,  btw. ciekawa jestem czy młody będzie chociaż trochę podobny (maścią to już nie ma na co liczyć  😁 ale np. budową, wysokością - choć to ogier więc też różnie to bywa) do siostry ? 🙂
Bronze to do końca tak nie jest.
Ten typ wychowywał się od urodzenia u mnie i przyzwyczajony jest tylko do mnie i do tego ze ja czegoś od niej wymagam. Początki lonży były różne -jak młoda zaczynała sie już nudzić to próbowała ucieczek ale - nie ze mną te numery - znam konia i wiem kiedy co mu do łba wpadnie i jestem w stanie zareagować wcześniej. Ponadto była przyzwyczajana do tego ze wszystko powoli i na spokojnie i nie do znudzenia i zawsze cukiereczek na zachętę a tu - praca , nie ma cukierków, nie ma że mam już dość i wolę na łąkę ....... to też ma znaczenie.
floow - piękna kuleczka! 🙂 ile ma w kłębie?

monia - fajnie wygląda źrebaczek, taki proporcjonalny 🙂

Mnie konisko wczoraj zaskoczyło pozytywnie 🙂 Po kilku jazdach gdzie już myślałam, że nie jest nam pisana współpraca, młody chodził cudownie 🙂 I nawet zdążyliśmy sobie skoczyć 3 razy jakąś przeszkodę przed zachodem słońca. Widać, że lubi to robić 😀

i jakieś z początku września


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się