Pomysly na przeszkody czyli parkur DIY

Gdzie w okolicach Warszawy najlepiej opłaca się kupić drągi (może jakiś tartak?) i stojaki?
o, że też nie zauwazylam tego tematu. niedlugo sie biore za drągi, mysle nad zrobieniem stojaków tylko w miarę "mobilnych" i lekkich, szukam inspiracji, bo jakos nie mam pomyslu jak to zrobic szczerze mówiac.

najbardziej ciekawi mnie czy cavaletti powinny byc przybite do koziolków, bo napewno wygodniej niz nosic same koziolki i drągi, tylko czy to rozwiazanie pozytywne? bo puknięcie musi byc duzo bardziej bolesne niż przy drągu, który jest "ruchliwy"
Ja sobie ostatnio zrobiłam stojaki całkiem fajne są, listwy dokupiłam, ale do kolejnych mąż ma mi jakos inaczej rozwiązac sprawe kłódek. Dołączam foto.

Drągi zamierzam kupić, właśnie nie wiem gdzie w okolicy najlepiej takich szukać.

W cavaletti powinny być drągi przybite na stałe, tylko wtedy można je usatwiać na różnych wysokościach, do cavaletti sie dopiero przymierzam, jak już te drągi będe miała





montana,twoje stojaki są naprawdę świetne 🙂!Wyglądają jak kupne 😀.
Sami wykonaliśmy rok temu cały kompletny parkur. Dwa razy był już na zawodach regionalnych i przeżył. Nie był potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt: piła łańcuchowa, wyrzynarka, wkrętarka, młotek i głowy pełne pomysłów 🙂. Mamy dzięki temu kpl. 15 przeszkód i chyba 8-10 stojaków treningowych. Wszystko z drewna pozostałości z więźby dachowej, kupione były jedynie listwy, kłódki no i ozdobne płotki. Przeszkody prezentują się tak:

pozmniejszaj zdjecia!  👿 i wstaw jeszcze raz, bo przeszkody byly bardzo ladne, szkoda zeby nikt nie obejzal slonecznikow. 🙁
gdzie mage dostac plastikowe klodki i listwy ?
czy ktoś z was robił "deski" do przeszkód? chodzi mi o listwy o wysokości np 30 cm które możesz powiesić zamiast drągów
z czego najlepiej zrobić takie "cóś"? zakładając, że dobrze by było żeby miało ok 3,5 m długości....

jakieś pomysły? z góry dziękuję za pomoc i sugestie 🙂
my ostatnio robiliśmy cały parkur i takie oto mamy przeszkody




piękne!!

słuchajcie, tak kombinuję nad stojakami to stacjonat, ale mobilnymi i lekkimi. bo w planach sa metalowe, bardzo ładne samoróbki, mamy takie dwa stojaki i są bardzo ładne, ale myslalam nad czyms innym, macie jakis pomysl co jeszcze mozna spłodzić?

moze ktos z okolic łodzi wie gdzie dostac drągi logiczne jakies?

albo moze jakas szkółka wyprzedaje?
Pilnie poszukuję kłódek bezpiecznych, macie jakieś namiary?
Jedyne jakie udało się znaleźć to te: http://www.e-sprzet-jezdziecki.pl/parkur-akcesoria/573-klodka-polokragla-metalowa.html ale cena mnie przeraża! Kiedyś były wiele tańsze  🙄
Na stronach alfako, gali itp są w ofercie, ale tylko sprzedaż hurtowa, a ja na początek chcę z 10-20 sztuk.
nasze ,,crossowki" DIY

najbardziej pracochłonna ( 3h)







ten "żywopłot" jest świetny  😀
Pilnie poszukuję kłódek bezpiecznych, macie jakieś namiary?
Jedyne jakie udało się znaleźć to te: http://www.e-sprzet-jezdziecki.pl/parkur-akcesoria/573-klodka-polokragla-metalowa.html ale cena mnie przeraża! Kiedyś były wiele tańsze  🙄
Na stronach alfako, gali itp są w ofercie, ale tylko sprzedaż hurtowa, a ja na początek chcę z 10-20 sztuk.


prosze bardzo, ja zakupiłam na allegro [[a]]http://allegro.pl/listing.php/search?string=k%C5%82%C3%B3dka&category=13663[[a]]
montana, ale na allegro bezpieczne klodki sa w dokladnie takiej samej cenie co w tym sklepie 😉
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
04 listopada 2011 22:10
galopada wow świetny jest ten żywopłot.



zygzak:


firanki:


mam jeszcze inne ale nie bede Was nimi zanudzała, bo to bardziej przeszkody z ściezki huculskiej 🙂
1 i 2 to jest bezpieczna przeszkoda? 🤔
cieciorka   kocioł bałkański
04 listopada 2011 23:02
katija, wygląda jak po prostu stajace paliki, czyli się rozleci jak się trąci. ale nie wiem, czy tak fajnie jak sie poturla pod nogi.
cieciorka to są raczej przeszkody stałe. Pewnie niezbyt bezpieczne, ale crossówki często się tym charakteryzują  😎
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
04 listopada 2011 23:14
przeszkody sa jak najbardziej bezpieczne 🙂
jeszcze się nie stało tak żeby poleciały pod nogi 🙂
gorzej jak ktoś poleci na nie 😉
Martuha, co ty opowiadasz! Krosówki muszą być maksymalnie bezpieczne. A to tutaj - to pierwsze nie wiem co jest - może "ekologiczna" odmiana beczek do objechania? A to drugie - to korytarz, którego środkiem trzeba przejechać.
A wam tylko skoki w głowie  🤬  😀
halo maksymalnie bezpieczne na ile to możliwe. dla mnie przeszkoda która się nie rozbudowuje nie jest zbyt bezpieczna dla upadającego na nią jeźdźca lub konia który źle się wybije i się o nią zahaczy.
Martuha, ale za to drąg między nogi nie wpadnie 🙂 (i nikt się nie każe źle wybijać  :cool🙂
przymocowana na stałe kłoda też może "wpaść" między nogi. Efekt gorszy niż w przypadku drąga.
Martuha, rany, ależ ty masz wyobraźnię 🤣
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
04 listopada 2011 23:35
kilka przeszkód ze ścieżek, może komuś coś się przyda 😉
1. niski przejazd


2.sierżant




3.opona


4.


5.


6.






halo to nie wyobraźnia, a fakty 😉 lubię oglądać wkkw i trochę wypadków niestety widziałam. Ale koniec  🚫
Huculska Ostoja, fajne, nie licząc oznaczonej 4. A to pierwsze-że-pierwsze zdjęcie, to co to jest? Nie chcesz powiedzieć, że przeszkoda do skakania, prawda? Bo to nie trzeba wyobraźni Martuhy, żeby niefajne obrazki sobie przedstawić  😲
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
04 listopada 2011 23:57
7. moja  ulubiona przeszkoda -  domek


8.  grzybki


9. dziura  w płocie


10. mostek


11.równoważnia


12.




Huculska Ostoja a Ty uznajesz jakiś dialog czy tylko posty ze zdjęciami nabijasz...?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się