Owijki a ich użytkowanie

Dzięki, dzięki, zalicytowałam 🙂 Tylko, czy zakładać pod nie podkładki? Mam bawełniane. W jakiej sytuacji będą użyte? Pony games. Chyba lepiej jeszcze zabezpieczyć nogę, tylko czy się nie ugotuje pod taka warstwą 😉 Znając życie i naszą stajenną organizację, ze 2-3 godziny będzie musiał w nich biegać.
Jasnowata, zwlaszcza teraz, owijki z podkladkami wcale mocno nie grzeja, a zawsze grzeja mniej niz ochaniacze.
Dzięki Katija, czyli nie mam się co martwić 🙂
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
09 października 2011 21:46
Dziewczyny jak to jest z podkładkami pod polary? Bo niby pod polary nie trzeba, a inni zakładają
Ja zakładam, dość szybko zaczęłam, zawsze to nie ma stresu czy zawiązałam mocniej czy lżej.
ja uwazam, ze jesli owijki maja chronic to zawsze z podkladka.
Może mi ktoś powiedzieć czy owijki Jorka są dobrej jakości?  👀
Mam na myśli takie: http://allegro.pl/owijki-polrowe-wiele-kolorow-york-okazja-zapraszam-i1851763138.html
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
09 października 2011 22:12
Burza - ja zakładałam zawsze pod elastyki/wełniane itp. Pod polary tak się teraz bije z myślami bo głównie zawijam bez.

Ale w sumie racja nigdy równo się  tego nie naciąga i tak jak mówi katija jest to swego rodzaju ochrona.
No nic spróbujemy z młodzieżą następnym razem z podkładkami 😉

A czy jak zawijacie na podkładki robicie to jakoś inaczej? W sensie czy np. mniej gęsto zawijacie w odstępach czy bardziej gęściej niż na "gołą" nogę? Wiadomo też zależy to od wzrostu konia ale tu raczej kieruje się z pytaniem stricte do Ciebie Burza bo młody jest właśnie wzrostu Twojego Pioruna 🙂
tylko wez pod uwage, ze piorek ma raczej grubsza nozie 😉
Ja mam na przodach nakostniaki i im grubsza warstwa tym dla nas lepiej zwłaszcza przy drągach i kawaletkach.
Nie pamiętam dokładnie jak to wychodziło bez podkładem, myślę że wtedy było gęściej, po lewej na podkładki po prawej bez

Tylko trzeba wziąć pod uwagę dwa lata codziennego zawijania 😉
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
09 października 2011 22:28
Zawijanie problemu do mnie nie stanowi uczyła mnie caroline i od tej pory wszystko jest dobrze 😉

Burza wydaje mi się w podkładkach jakoś tak normalnie masz zawinięte a bez gęściej  😉
Medziiik, ja też jestem poniekąd po szkole Caro, w rękach Sierry 😉 mój koń ma krótkie nogi i muszę i tak nakombinować zeby sensownie zawinąć. IMO nie bierz pod uwagę zawijania bez podkładek, bo po co?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
09 października 2011 22:50
Burza - u nas bez podkładek też jest gęsto dla tego teoretyzując z podkładkami powinno być mniej gęsto 😁
Mam pytanie  - można zawijać owijki na Hubertusa? 🙄
Dosienieczka, a dlaczego ma to być zabronione?
Dosienieczka, ja bym nie zawijała, jeśli to będzie taki normalny Hubertus z terenem. Wiadomo, jaka jest Hubertusowa pogoda - jak nie deszcz, to jakaś kałuża może się przynajmniej zdarzyć, a nasiąknięte owijki mogą zjeżdżać lub końcówka może wysmyknąć się spod reszty, nawet nie mówiąc już o zwykłym odpięciu się - i kłopot gotowy.
Jasnowata Pytam bo na zawodach są zabronione. Lepiej teraz się zapytać niż potem sobie wstydu narobić  😜
kenna Dzięki za radę 😉
Dosienieczka, nie istnieją żadne oficjalne zasady Hubertusa. To zabawa, a nie zawody 🙂
heh no tak 🙂
czy posiada ktoś podkładki pod owijki schokemohle? takie z "magnetycznym" zapięciem z coolmaxu czy czegoś w tym stylu.
czy to magnetyczne zapięcie nie będzie wywoływało dyskomfortu jesli np. będzie leżeć na ścięgnie lub nawet kości?  😡
mam nadzieje że ktoś wie o co mi chodzi
jakie podkładki kupić pod owijki polarowe do jazdy?
są neoprenowe, piankowe,z podszyciem frotte

http://www.okser.pl/york-podklady-pod-owijki-p-7572.html
czy takie są warte zachodu -czy lepiej zainwestować w droższe?

Perlica takie są ok 😉 Fair Play ma też fajne z tego co kojarzę 😀
Perlica takie są ok 😉 Fair Play ma też fajne z tego co kojarzę 😀


Mam te fair playa. Używałam nie do jazdy ale do zawijania na noc. Mają swoje wady i zalety. Są dobrze uszyte i dobrze się trzymają, rzepy we właściwym miejscu- wygodnie i równo się zakłada... ale są mega sztuczne. Nie wiem jak to powiedzieć- koń mi się odparzał przez noc...

Ja do polarów nie zakładam podkładek ale my jesteśmy bosi i mamy male i krótkie girki więc owijki np. full eskadrona są dla nas baaaardzo owijające😉. No ale jak jakaś konkretniejsza praca , tak jak Burza napisała- drągi, kawaletki to z lenistwa wkładam ochraniacze.

Realnie to chyba trzeba nogę zwinąć daną owijką i obmacać czy warstwa, która nam powstała rzeczywiście chroni czy tylko "do wyglądania" się nadaje.
kotbury z tego co czytałam to pod każde owijki należałoby pakowc podkładki żeby ucisk był wórnomiarny i żeby nie dało się za mocno nogi ścisnąć.

Ja najbardziej zadowolona jestem z climatexów eskadrona, nigdy żaden koń mi się nie odparzył, są dość długie więc nawet grubsze nogi dobrze chronią.
Dzięki za opinie, wezmę te yorki w takim razie, bo na treningi ujeżdżeniowe zakładam owijki.
Ochraniacze czasem- też z lenistwa 😀
Mam jeszcze pytanie odnośnie różnicy w użytkowaniu:
- climatexy eskadrona nie mają rzepów?  👀 ale z opisu w sklepie wynika że mają 😕
Czy obecność rzepa ( fairl play mają jakoś istotnie pomaga? czy taki rzep nie będzie uciskał konia uciśnięty owijką?
Widzę że ich cena jest nie zła bo 4 w opakowaniu
http://www.okser.pl/eskadron-podkladki-climatex-duze-p-2857.html
169zł
a trochę mniejsze
115zł
http://www.okser.pl/eskadron-podkladki-climatex-male-p-2856.html

A FP 69 ale 2 co za 4 daje 138zł czyli prawie tyle samo.
http://www.okser.pl/fair-play-podklady-pod-owijki-p-5066.html
ale mniejsze niż eskadrony.

Które lepsze? help me  😅
Climatexy nie mają rzepów, duże są naprawdę duże, co najwyżej na tyły dla większości koni, widziałam fair playe ale jednak mi się climatexy najlepiej zawija.
Burza :kwiatek:
Czytam swojego posta i nie wiem jak mnie zrozumiałaś 😂 bo sama się nie rozumiem.
To chyba wybiorę te Climatexy mniejsze 🙂 Wychodzi taniej niż FP
Burza słyszałam, że Climatexy mają teraz produkować tylko takie duze, zarówno na przody jak i na tyły jedna rozmiarówka. A wypadają naprawde długie

Perlica jeśli chodzi o podkładki z rzepami to tylko i wyłącznie dla Twojej wygody, ale jeśli umiesz zawijać to myślę że z Climatexami bez rzepów nie będzie problemu, bo naprawde super sie sprawują
Ja dałam climatexy do zmniejszenia i mi Babcia na maszynie zrobiła to w 5 min 😉 Naprawdę nie ma problemu, a teraz pasują mi idealnie na moje zwierze 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się