WYBIERAMY BYKA ROKU!

dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
25 stycznia 2012 19:30
Oj tam, oj tam.... każdemu byk się trafia 😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 stycznia 2012 19:32
pewnie że tak, tylko przez to poprawianie przestaje wyłapywać błędy 😉
Manta   Tyłkoklep leśny =)
25 stycznia 2012 22:04
Ze strony stajni,ktora pare razy na volcie okreslono jako renomowana, no ja padam:

"(...), ma bardzo urocze cztery miałe nugi.  Rusza się bardzo dobrze i ekspresyjnie we wszystkich 4 chodach. (...). Jest bardzo grzeczny i zruwnoważony, nadaje się dla karzdego jeżdzca"
Byk na byku i bykiem pogania - wygląda tak, jakby ktoś specjalnie napisał tekst, który miał tu trafić  😎


zaraz Ci walne bera! Nie rob z siebie 1. ofiary! KAZDY ma wady i zalety - fakt, ze czesto co 2. kuje nas w partnerze stanowi nasz problem, nad ktorym wypada popracowac, ale to dziala W DWIE STRONY! prosze Cie, nie zwalaj calej winy na siebie. Jeszcze raz i znajde Cie, bo wlasnie jade do PL! :P  🤣


1. Słowo ofiara nie jest poprawnie użyte - powinno być "nie rób z siebie jedynej winnej", czy coś w tym rodzaju. Sugeruje to fragment: "...nie zwalaj całej winy na siebie."

2. Poprawne: kłuje
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
26 stycznia 2012 19:43
(...) przynajmniej cofając się kilka stron wstecz,


😵 a można sie cofnąć do przodu?!
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 stycznia 2012 06:18
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
27 stycznia 2012 06:37
hydraulikię również jest godne uwagi.  😉
To jeden z tych bezsensownych demotów, w których błędy są celowe. Tak myślę. Mam nadzieję.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 stycznia 2012 06:43
Też mam taką nadzieję ale "hciał" wygląda tak... dziwnie 😁
Nawet nie pojadę pooglądać te zawody.

Przynajmniej znajdzie czas żeby poćwiczyć deklinację...  🙄
cieciorka   kocioł bałkański
27 stycznia 2012 13:26
a można spoza volty?
co autor miał na myśli: "nie boisz się efektów ubocznych, spadek libido, nadwaga, wątroba" 😁
cholercia, ja wątrobę mam od urodzenia 🤣


a deklinację mogliby również powtórzyć ludzie projektujący reklamy dla marketu Jula, czy też Julia "wszystko, co potrzebujesz"
cieciorka rozwaliłaś mnie.  😁

[...] nie lubi żerzuchy  😵
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 stycznia 2012 18:30
Podąrzając w stronę zahodzącego słońca....

pójdźmy zatem!
zdecydowanie zima i podkowy to mezalins

😁
ashtray - nie śmiałabym się aż tak bardzo ze zwykłej literówki :/
A uważasz, że mezalians jest tu prawidłowo użyty?

edit: Ja rozumiem, że marysia550 chciała napisać, że zima i podkowy do siebie nie pasują, ale użycie w tym wyrażeniu słowa mezalians jak dla mnie jest zupełnie od czapy. Nigdy w żadnym słowniku nie spotkałam się z tym, żeby mezalians był synonimem nie pasuje.
http://megaslownik.pl/slownik/synonimy_antonimy/9592,mezalians
Oczywiście można by powiedzieć, że osoby o skrajnie różnych statusach materialnych, tworzące związek czy małżeństwo (mezalians) do siebie nie pasują, ale to bardzo duże uproszczenie. Wystarczyło napisać, że zima i podkowy do siebie nie pasują zamiast wysilać się na mądre wyrazy.
No chyba, że o czymś nie wiem. Jeśli tak, to z chęcią się dowiem  👀
Ale mezalians używa się przenośnie, jeśli coś jest sparowane a jest "z innych bajek".
Bo ja wiem - może tak: porsche i hak do przyczepki to mezalians. Mezalians  - z francuskiego - "zły/nieudany związek".
W takim razie pierwszy raz spotykam się z taką przenośnią. Spotykałam się z tym określeniem, ale w stosunku do ludzi, a nie przedmiotów np. związek, w którym ona po studiach, on po zawodówce.
Jeśli tak to przepraszam Marysię.  :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
30 stycznia 2012 14:08
Normalnie ręce i c***ki opadają jak się słyszy takie słowa.

czy cycki są niecenzuralne?
Są pospolite. Ja bym nie wykropkowywała.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 stycznia 2012 15:27
Może to nie cycki? Za dużo kropek/ gwiazdek jakoś 👀
cycuki? 😁
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 stycznia 2012 17:51
cyczki? 😂
ja mam pewien pomysł ale ten jest faktycznie niecenzuralny i nie dotyczy kobiet a mężczyzn  😜
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 stycznia 2012 17:56
Też miałam taki pomysł ale i tak byłoby wykropkowane więc nie przytoczę 😁
W takim razie pierwszy raz spotykam się z taką przenośnią. Spotykałam się z tym określeniem, ale w stosunku do ludzi, a nie przedmiotów np. związek, w którym ona po studiach, on po zawodówce.
Jeśli tak to przepraszam Marysię.  :kwiatek:

Sama popełniłam mezalians. Ha ha a tak swoją drogą to tak myślałam, że ktoś się tego czepi, bo ludzi zaczynają na siłę wyszukiwać co tu wstawić- nie byki , tylko na upartego się doszukują problemów w przenośniach, neologizmach itp.
Opad cycka🙂
Na tym forum ludzie popełniają tyle błędów, że na siłę niczego szukać nie trzeba. Chyba nikt nie wchodzi tu po to, żeby doszukiwać się błędów, więc już nie przesadzaj.
Ty przesadziłaś.
Rozmawiałam ze znajomym po polonistyce i przyznał mi rację, że przedobrzyłaś z tym mezaliansem w kontekście zimy i podków.  Ale może jesteśmy inni.  😎
Z resztą w cytowanym przez Ciebie fragmencie mojej wypowiedzi padło słowo przepraszam, bo nie miałam zamiaru Cię urazić. Bez przesady. Chyba za bardzo przeżywasz to forum.
Weź na luz albo strzel focha. Jak tam sobie chcesz.
Dla mnie koniec tego tematu, więc już nie pisz do mnie.
A będę sobie pisać ile mi się podoba, możesz mi ignora wsadzić. Spoko. Sama jestem po humanistycznych studiach i nie widzę tu BYKA ROKU
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się