Ochraniacze

florcia9, zgadzam sie, aczkolwiek moj kon strasznie sie nie strychuje, wiec po zadnych ochraniaczach nie widze jakiegoś większego zużycia. veredusow uzywam na zmiane z takimi za przyslowiowe 5 zl, ale to tylko do jazdy po plaskim i po ujezdzalni, bo na skoki i tereny obowiazkowo coś lepszego musi być. kiedys w terenie Karus sie wpie... dosyć nieźle przywalił (😉) w korzeń drzewa i gdyby nie dobry ochraniacz na łapie, to skończyłoby się to pewnie czymś wiecej niz tygodniowa kulawizna.
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
24 stycznia 2012 20:51
etosha - to chyba stare Gera 😉 teraz na necie chodzą fotki Ger'y ale ala Veredus Piaffe Evo 😉 firma niemiecka z tego co pamiętam
da radę neopreny wrzucić do pralki? nie skurczą się czy coś takiego? 👀
fruity_jelly, da się, nic im się nie stanie 🙂
Tylko nie przesadzaj z temperaturą, ja piorę na 40stopni + max. wirowanie 1200
Dzieczyny chce kupic Kentaury skorzane na kolki. Moje pytanie czy te kolki wytrzymuja troche? Boje sie troszke ze dziurki sie poluzuja i beda wypadac te kolki z dziurek  😲
basteros nie wydaje mi sie zeby sie tak stalo 🙂 ja osobiscie wole ochraniacze na kolki niz te na rzepy bo uwazam ze mniej sie wlasnie odpinaja. Ale to moja prywatna opinia 😉

+ mam pytanie co do ochraniaczy Acavallo: polecacie???
Halucynkaa, dzieki wielkie  :kwiatek:
aralimbo   ...marzenia są po to, żeby je spełniać...
26 stycznia 2012 20:00
ja używam teraz Veredusów Olympic i szczerze powiem, jestem zadowolona...są praktycznie nie do zdarcia, dobrze trzymają się na nodze.
Carbon Gele są prawie takie same, macałam obie pary i chociaż na początku byłam bardziej za Carbonami to jak posłuchałam opinii koleżanki, która takie ma szybko z nich zrezygnowałam. Warstwa żelu jest cienka i owszem, chociaż ma swoje właściwości i je spełnia to jednak wielkiej różnicy dla konia one nie robią...a ponad 200 zł więcej 😉
Sunny :kwiatek: wczoraj szarym mydłem szorowałam, bo nie miałam weny jak się do tego zabrać 😉
mnie się nigdy nie chciało ręcznie prać i nigdy się na to nie zdobyłam.
Wrzucam do pralki z czymś innym niż ubrania, np. dywaniki łazienkowe, buty sportowe, torba sportowa etc. Czasami dorzucam tam jeszcze ze dwie piłki tenisowe, to dobrze robi na takie pranie (np. pranie ochraniaczy, czapraków etc), na 40stopni, maksymalne wirowanie i są jak nowe 🙂
asds   Life goes on...
27 stycznia 2012 13:23
czy ktos moze mi powiedzieć do czego są przeznaczone te ochraniacze Veredusa?

ash   Sukces jest koloru blond....
27 stycznia 2012 13:25
asds to są Carbon Gel z przedłużoną wstawką neoprenową. Są znacznie dłuższe niż zwykłe Carbony i droższe.
Sa bardzo ładne, dobrze wykonane - jak to u Veredusa. Przydatne, gdy potrzebujesz wyższych ochraniaczy, ale nie typowo ujeżdżeniowych jak Piaffe Revo.
Veredus stworzył je z myślą o koniach skokowych, wkkwistach.
Taki podział - Revo ujeżdżenie,a XPRO dla skoczków.
asds   Life goes on...
27 stycznia 2012 13:27
No własnie jestem ciekawa do jakiej dyscypliny one mają zastosowanie? skoki?
ash   Sukces jest koloru blond....
27 stycznia 2012 13:29
skoski, wkkw.
Ogólnie bardzo fajne ochraniacze. Koleżanka je zamówiła u mnie wiec miałam możliwość zobaczenia na żywo co to za cudo za taką kasę 😀
Na koniu leżą bardzo dobrze i spisują się podobno świetnie.
asds   Life goes on...
27 stycznia 2012 14:20
ash

jak bedziesz mieć mozliwosć to koniecznie cyknij fotke na zywo na koniu...Bo jestem ciekawa jak toto na nodze wygląda
ash   Sukces jest koloru blond....
27 stycznia 2012 14:21
ok, jak nie zapomnę i będę u niej to pstryknę!
Potrzebuje ochraniaczy ujeżdżeniowych w rozmiarze XL o ile ten rozmiar będzie pasował na nogę 36cm obwód w najszerszym miejscu. Nie mogę nic znaleźć  🙁 Najchętniej chciałabym Veredusy, ale pewnie nie mam co liczyć? W jakie firmy próbować "uderzyć"? Mam już powoli dość kupowania z nadzieją, że może będą dobre, a później prób sprzedawania.
aralimbo   ...marzenia są po to, żeby je spełniać...
27 stycznia 2012 15:34
jeśli masz fryza to Veredusów faktycznie bym nie polecała bo rozmiarówka jest tylko do L-ki, ja na mojego konia mam właśnie Veredusy L, chociaż kobyłka wysoka to nogi ma jednak szczupłe a ochraniacze leżą bardzo dobrze więc nie radziłabym z nimi ryzykować, tym bardziej, że cena jest taka, jaka jest 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
27 stycznia 2012 15:37
Amarotsa na fryza Veredusy odpadają. Mamy 3 Fryzy w stajni i nie ma szans żadnego upchąć w L.
mils   ig: milen.ju
27 stycznia 2012 15:37
Amarotsa u nas na fryzowe nogi wchodzą Piaffe Revo L na 2-3 dziurce. Jak będę w weekend w stajni to postaram się zmierzyć mu obwód nogi. 😉
edit. literówka 😡
ash   Sukces jest koloru blond....
27 stycznia 2012 15:38
mils poważnie??? u nas nie ma szans na dopięcie Revo L.
asds   Life goes on...
27 stycznia 2012 15:40
ash


Ja osobiscie Verdusy Olimpici zapinałam  na noge Fryza zmieszanego z zimnokrwistym i Lki dawały radę
mils   ig: milen.ju
27 stycznia 2012 15:40
ash poważnie. 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
27 stycznia 2012 15:41
Olimpici moze tak, ale ja piszę o Revo.
U nas chłopaki się nie zapięły w Revo.
aralimbo   ...marzenia są po to, żeby je spełniać...
27 stycznia 2012 15:48
no nie wiem..ja bym się trochę bała ryzykować
..ja na takie nogi zapinam Olympic L przody na 1-2 dzirurkę (od końca), tyły na 2, a nogi szczupłe, więc nie wiem  🤔
Z Veredusami mam ten komfort, że mogę wziąć do przymiarki, ale wolałabym wiedzieć wstępnie jaki mają obwód, bo jeśli mniej niż te 36 cm to nie mam nawet po co jechać. Interesują mnie i skokowe ochraniacze i typowo ujeżdżeniowe. W teraz przydadzą mi się również, a Veredusy mają ten plus, że są zapinane na kołki. Ja już nie mam pomysłów więcej na ochraniacze.. Eskadrony Allroundy? WW któreś? Irytuje mnie co raz bardziej zawijanie i pranie owijek w koło...
aralimbo   ...marzenia są po to, żeby je spełniać...
27 stycznia 2012 17:21
przed chwilą zmierzyłam L-ki...wyszło mi ok 34 w najszerszym miejscu..tak jakby na nadgarstku
ale to musiałoby parę osób zmierzyć żeby porównać bo ja nie jestem pewna czy dobrze to zrobiłam  🤔


myślę, że z przodami można byłoby spróbować czy się dopnie, bardziej bałabym się o tyły bo te ich L są trochę ciasnawe  🙄
Amarotsa ja nie wiem ile cm nogę ma koń Klami, ale ona też ma problem z ochraniaczami. Ale Veredusowska Lka jest na jej łogra dobra.
Czy mogłabym prosić o opinię na temat ochraniaczy Caldene?
Dokładniej myślę o tych:
http://www.caldene.co.uk/Horse-Boots/strapless-brushing-boot.aspx

lub o tych:
http://www.caldene.co.uk/Horse-Boots/brushing-boot.aspx

Czym one właściwie się różnią? Jak z jakością? Co one mają od strony wewnętrznej?
Szukam czegoś dobrego na codzień, do pracy bez skoków; niestety wymarzone Veredusy Piaffe Revo mnie przerastają...

Będę bardzo wdzięczna za opinie!  :kwiatek:

edit: zastanawiam się jeszcze jak one wypadają wielkościowo? Ile cm wysokości mają fulle i coby?
Dzięki z góry 🙂
Ma ktoś może skórzane KenTaury ?? Jak one wyglądaja rozmiarowo? Dadzą rade na spora noge ??
Miałam okazje pooglądać tylko te dwukolorowe i fulle sa jak dla mnie cobami. Pozostałe modele maja podobnie ??


aga, mój ogór ma spora łape, ale nie az tak. On ma "jedynie" 30 cm obwodu. Heh.... :/
Co nie zmienia faktu, że mało które które ochraniacze dobrze leżą. Wiekszośc nawet jak sie zapnie to wygląda komicznie, jakby sie cos z tyłu nogi przykleiło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się