Ochraniacze

Medziiik, a jak z ciepłotą nóg? Faktycznie regulują temperaturę? Orientujesz się w rozmiarówce? Wyglądają na niewysokie, a ja potrzebuję solidny rozmiar, wielkości XL Woof Wear'ow.

Przymierzam się do kupna i zastanawiam się nad  Professional Choice ventech i właśnie tymi Veredusami.
Ja mam tattiniego i jestem zadowolona 😉 ale byłam ostatnio w decathlonie i tam były ciekawe i tanie neopreny  😉


A te Tattini mają mocne rzepy?
A Decathlon?

Ja miałam HKM ostatnio i jeszcze jakieś, ale naszywki odpadły, to w HKM rzep nie trzymał a te drugie jakoś się dziwnie układały i zjeżdżały w dół
Sunny, jeśli chodzi Ci o hi-techy to tak, mają bardzo mocne rzepy 🙂
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
15 stycznia 2012 20:43
Grace - jeśli szukasz XL to veredusy odpadają jak dla mnie wejdą co najwyżej na normalne L
Sunny - Tattini hi-tech (bo to jedyne neopreny 😉 ) maja bardzo mocne rzepy, łatwo się czyszczą i ogółem na + 🙂
co do decathlonowych nie wiem macałam tylko w sklepie 😉
zanim się te rzepy trochę wyrobiły to myślałam, że mnie krew zaleje jak zakładałam i musiałam coś poprawić takie mocne 😁
Medziiik :kwiatek:
A czy ktoś ma może ochraniacze Horze Prosoft?? Warto kupować? Ogólnie szukam kompletu neoprenowych, kontaktowych ochraniaczy tak do 250 zł, już chciałam kupować FP pirouette, ale pisałyście, że są dość cienkie...i teraz sama nie wiem :/
sushi, jeśli chcesz mieć ochronę ścięgien i wiązadeł konia w treningu ujeżdżeniowym to obawiam się się  że ochraniacze które spełniają tę funkcję są sporo droższe. Innymi słowy - kupno jakichkolwiek kontaktowych to pieniądze wyrzucone w błoto, atrapa na końskich nogach.
Myślę, że w moim przypadku zdecydowanie nie można powiedzieć o treningu ujeżdżeniowym, a już na pewno nie o treningu jakoś strasznie obciążającym końskie nogi, więc bez przesady 😉 Szukam ochraniaczy, które sprawdzą się i w terenie i przy okazji mojej zupełnie rekreanckiej jazdy na placu 😉
sushi OK, na teren i na rozgrzewkę na placu bardzo polecam Woof Wear  double lock. Pełne ochraniacze, mocne zapięcia, bardzo szybko schną, nie nasiąkają wodą.Wytrzymałe. Noga nie nagrzewa się.
Grace dzięki 🙂 chociaż nie ukrywam, że chętnie znalazłabym jakieś troszkę tańsze 😉

a czy ktoś może mi jeszcze coś napisać o YORKach pro tec

http://www.ostroga.pl/ochraniacze_neoprenowe_york_protec

i Horze pro soft

http://www.okser.pl/horze-ochraniacze-kontaktowe-prosoft-p-5326.html
asds   Life goes on...
16 stycznia 2012 08:05
sushi


Jeżlei chodzi o pełne neopreny to moge polecic Ken Taury, Mustangi i Eskadrony....Najdłużej u mnie zyły Ken Taury, Eskadrony niestety miały starcie z psem stajennym
a tak nawiązując do pytania Grace - co Waszym zdaniem jest lepsze w terenie - pełne neopreny czy skorupy?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
17 stycznia 2012 10:58
Sunny - moim zdaniem pełne neopreny, bo chronią większą powierzchnię nogi  😉
asds   Life goes on...
17 stycznia 2012 10:59
pełne
ja w teren jeżdżę w pełnych, ale może skorupy lepiej chroniłyby przed jakimiś silnymi uderzeniami?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
17 stycznia 2012 12:03
wydaje mi się, że nawet przed mocniejszymi chroni bardziej neopren bo w sumie jeśli cięższe to gdzie? przecież i tak zazwyczaj jeśli już pierwszy obrywa przód z przodu gdzie skorupki i tak nie chronią  - tak mi się wydaje 😉
http://www.gnl.pl/ochraniacze-neoprenowe-treningowe-horze-p-6655.html
Czy ktoś posiada te ochraniacze, są warte zakupu?
Proszę o opinie
Witam,
Zastanawiam się nad kupnem ochraniaczy Eskadron Pro Active, głównie do jazdy w teren:


Mam kilka pytań: czy podczas długich terenów ochraniacze nie nagrzewają za bardzo nogi (np. podczas 2,5 godzinnego terenu latem)? Czy piach itp. nie wpada pod ochraniacz i nie obciera nogi konia?

Jak z faktyczną ochroną ochraniaczy neoprenowych? Dlaczego uważacie, że do jazdy w terenie neoprenowe lepiej sprawdzają się od skorupek? (Poza uderzeniami nogi od przodu.)

Mój koń potrafi czasami uderzać jedną zadnią nogę o drugą- czy takie ochraniacze zapewnią ochronę jego nóg?


Naturalsi już kiedyś pisałam, że te ochraniacze bardzo szybko się niszczą. Nie są warte swojej ceny jak dla mnie  🙄
jakie polecacie ochraniacze do skoków.
dobre ale w dość niskiej cenie.
szukam od jakiegoś czasu, słyszałam wiele opinii ale nie mogę znaleźć 'tych idealnych' ;p
najlepiej z zapięciami na kołki ale jeśli macie inne które uważacie za lepsze to piszcie 😀
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
24 stycznia 2012 00:09
nie ma dobrych ochraniaczy w niskiej cenie. Właśnie dlatego ludzie płacą grube pieniądze za ochraniacze, bo cena równa się ich jakości.
Do skoków polecam veredusy, ale tanie nie są...
florcia9, Czy możesz coś więcej powiedzieć na temat tego jakie to są dobre ochraniacze, jakie to są złe ochraniacze i dlaczego te dobre koniecznie muszą być w wysokiej cenie? Nie upieram się przy niczym i nie chcę za chwilę wyrzucić jakiegoś tekstu typu "a ja mam ochraniacze za 30 zł i są one lepsze od veredusów!" 😉 tylko pytam, bo już sama nie wiem.
ale za veredusy płaci się za firmę....
może ktoś ma jakieś do odsprzedania albo po prostu powiedział/a by mi firmę lub gdzie można kupić jakieś polecane przez Was. bo są tańsze i dobre ochraniacze.
oczywiście wiem że nie kupie dobrych ochraniaczy za 15 zł, ale nie chce też wybulić 800 na takie które nie są milion razy lepsze niż inne (prawdopodobnie tańsze).
No nie wiem czy tak do końca. Mój kon wszelkie inne ochraniacze wrecz morduje. Veredusy sie trzymaja dzielnie.
Akurat veredusy to są faktycznie pancerne ochraniacze i naprawdę godne polecenia. Tylko, że aż 1100 zł za komplet nówek w życiu bym nie dała (komplet nowych carbon geli tyle idzie).

halucynkaa, a ile możesz przeznaczyć na ochraniacze? 😉
aralimbo   ...marzenia są po to, żeby je spełniać...
24 stycznia 2012 15:29
komplet carbon geli veredusa nie kosztuje 1100 zł tylko 770   🙄
chyba że chodzi ci o X-Pro, ale ich tyły są straszne  🤔  jak zbroja jakaś  😫
Sankaritarina W sumie to zależy. Wydaję mi się że za przody i tyły około 400 jeśli trochę wybłagam mamę 😉 a co? masz może jakieś??? 😀
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
24 stycznia 2012 17:59
florcia9, Czy możesz coś więcej powiedzieć na temat tego jakie to są dobre ochraniacze, jakie to są złe ochraniacze i dlaczego te dobre koniecznie muszą być w wysokiej cenie? Nie upieram się przy niczym i nie chcę za chwilę wyrzucić jakiegoś tekstu typu "a ja mam ochraniacze za 30 zł i są one lepsze od veredusów!" 😉 tylko pytam, bo już sama nie wiem.


Dobre ochraniacze to ochraniacze które spełniają kilka podstawowych wymogów, takich jak:
-wytrzymałość
-wygoda konia
-pochłanianie energii związanej z uderzeniem kopyta o ziemię
-pochłanianie energii związanej z uderzeniem nogą konia w jakiś przedmiot
-utrzymywanie odpowiedniej ciepłoty nogi
-odprowadzanie potu
-łatwość czyszczenia
-estetyka (to już pojęcie względne)
i wiele, wiele innych rzeczy na których znają się firmy produkujące ochraniacze, a nie przeciętny "maluczki"...

I prawda jest taka, że te wszystkie "tanie" ochraniacze nie są w stanie spełnić tych wymogów, gdyż materiały które potrzebne są do skonstruowania ochraniaczy, które będą spełniać te warunki są drogie, tak więc i ochraniacze są drogie. Żadna mała firma nie podejmie się produkcji ochraniaczy za 1000zł gdyż rynek tego nie przyjmie - nowa firma/stara z kiepską renomą - klienci nie zaryzykują... Tak więc i za markę trzeba sporo zapłacić.


Ja osobiście wolę zapłacić za ochraniacze grubą kasę i mieć powiedzmy 2 pary wypasionych - niezniszczalnych i mieć pewność, że spełniają swoją funkcję. Niż mieć ochraniacze do każdego czapraczka w innym kolorze, ale za to wszystkie marnej jakości.

Dlaczego veredusy?? Dziewczyny już napisały. Ogólnie rzecz biorąc - spełniają wymogi podane wyżej.



Sankaritarina W sumie to zależy. Wydaję mi się że za przody i tyły około 400 jeśli trochę wybłagam mamę 😉 a co? masz może jakieś??? 😀


Myśle, że to najlepsze co możesz w tej cenie znaleźć:
http://equishop.pl/zobacz,176,kat,72,veredus-back-light-tyl
http://equishop.pl/zobacz,175,kat,72,veredus-pro-light-przod
Chciałam się zapytać  o ochraniacze Gera.Chodzi mi oto z jakiego są kraju i jak je oceniacie?
Bo znajoma i chciała bym kupić ,ale się waham.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się