Ochraniacze

czy wiecie może, gdzie można doszyć neopren do ochraniacza?  👀
Klami JA swoich czasów miałam sporo do czynienia z tymi >
Bardzo fajnie wykonane, i na sporej nodze leżały dobrze (koń - wielkolud KWPN)  😉
Potrzebuje ochraniaczy ujeżdżeniowych w rozmiarze XL o ile ten rozmiar będzie pasował na nogę 36cm obwód w najszerszym miejscu. Nie mogę nic znaleźć  🙁 Najchętniej chciałabym Veredusy, ale pewnie nie mam co liczyć? W jakie firmy próbować "uderzyć"? Mam już powoli dość kupowania z nadzieją, że może będą dobre, a później prób sprzedawania.

mam ten sam problem co Ty z ochraniaczami na mojego konia. Jedyne jakie do tej pory znalazłam to stare dobre pro lighty veredusa. Znalazłam też gdzieś (nie pamietam jaka to firma) ochraniacze wyglądające tak samo jak pro lighty a za dużo mniejszą cenę.
mój mieści się jeszcze w neopranowe firmy Horze w rozmiarze XL
Bardzo potrzebuje waszej pomocy!  🙂
Mam zamiar kupić ochraniacze neoprenowe ujeżdżeniowe tak do 300 zł, nie bardzo wiem, które będą najlepsze, nigdy nie miała neoprenów
1. KENTAUR Ochraniacze neoprenowe Velcro
2.KENTAUR Ochraniacze ujeżdżeniowe
3.FAIR PLAY Ochraniacze Pirouette
4.HORZE Ochraniacze treningowe
Bardzo proszę o pomoc  🙇
ja mogę polecić Kentaury-koleżanka ma i dobrze chronią na pewno, są wytrzymałe i cena fajna🙂
A ja takei których tu nie masz czyli Veredusy Piaffe 😉
Piaffe są super, ale komplet nie będzie kosztował do 300zł.

Ja mam komplet, który jest niezniszczalny. Mam go już 1,5 roku przeżył chyba wszystko- łącznie z walką mojego konia w z karuzelą 🙂. Po umyciu wyglądają prawie jak nówki. Zdecydowanie lepsze od poprzednich veredusów na rzepy!
no niestety veredusy koło 1000 zł by mnie kosztowały  😕
rtk o jakich ochraniaczach mówisz o tych veredusach ?
o tych:
no oglądałam je ale niestety nie na moje fundusze ale są super  😀
są super,ale to trochę przesada jednak z ceną Veredusów
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
03 lutego 2012 14:19
Już po raz enty powtarzam, że veredusy są warte swojej ceny. Za jakość się płaci, za markę niestety też.
Co sądzicie o ochraniaczach Fair Play Pirouette do jazdy w teren?
leluu KenTaur

rtk mozesz mnie prosze oswiecic w sprawie tych ochraniaczy? Bo podobno pewien model veredusow obciera i teraz nie wiem czy to te Evo czy Revo?  🤔 Pytam Ciebie jako uzytkowniczke jednych z nich.
Katja, ani Evo ani Revo nie obcierają jeśli są czyste 😉
domyslam sie, ze czyste i dopasowane ochraniacze nie obcieraja  😉 , ale nie raz od roznych osob slyszalam, ze jeden z tych modeli jest felerny, ale nie pamietam wlasnie ktory.
Katja, pierwszy raz słyszę a trochę tych ochraniaczy - i evo i Revo w moim otoczeniu było...
Moje mi nie obtarły ani razu konia.
Słyszałam opinię, że revo się obkręcają na nodze, ale pewnie to sprawa dopasowania.
rtk, odwrotnie 🙂 Evo się obkręcają na niektórych nogach. Revo to ich ulepszenie, bo mają gumy, dzięki którym jeszcze lepiej przylegają 🙂 Jeśli któryś miał być felerny, to Evo. 🙂
koleżanka kupiła revo i jej się kręcą🙂
rtk, a to ciekawe 🙂 Ale masz rację, dużo zależy od dopasowania 🙂
leluu, posiadam Kentaury velcro, są bardzo fajne, mocne rzepy, gruby neopren. Jeszcze tylko nie opatentowałam ich zakładania, bo mi z nóg konia zjeżdżają 😉
a ja mam pytanie-ktoś wie gdzie można dokupić rzep do ochraniacza Veredus ale magnetika?
Niewiem czy w dobrym miejscu pisze ale mam rozwiązanie mojego odwiecznego problemu więc się podziele.
Jeżeli macie problem z czyszczeniem rzepów w ochraniaczach bo ciagle tam sie przyklejają jakieś niepotrzebne rzeczy
to poradze żeby uzywac do czyszczenia takiej drucianej szczotki do czesania psa. Super wyciaga wszystkie niepotrzebne rzeczy z rzepów
nie niszcząc samych rzepów, kilka sekund i rzep wygląda jak nowy. Niewiem czy szczotka ma jakąś nazwe, chodzi mi o taką z metalowymi zagietymi igłami bez plastikowych kuleczek na końcach igieł. Jak by ktos nie wiedział o jaką chodzi to poszukam zdjęcia.
nie poleciłby ktoś jakiś ochraniaczy na szetlanda? bo nie mogę znaleźć :/
DaliaSoto, ta szczotka to pudlówka (jako posiadaczka pudla i pudlówki wiem co mówię 😉 ) - wygląda tak:


Fajny pomysł, spróbuję.
wilczyk,
http://www.hidalgo.pl/products/71/p/453
http://www.hidalgo.pl/products/71/p/454
http://www.hidalgo.pl/products/71/p/1084

edit: Zastanawiam się, które ochraniacze są lepsze do skoków skorupy (klik) czy pełne (klik) ? Te pełne chyba lepiej trzymają ścięgna? Czy źle myślę?
zdjęcia podglądowe, nie chodzi mi o te konkretnie
To ochraniacze na tylną pęcine trzymają jakieś ścięgna? Te drugie lepsze i tak.
Gillian   four letter word
04 lutego 2012 23:33
nie wierzę w teorię o trzymaniu ścięgien przez kawałek szmaty 🙂

miałam okazję zakładac ochraniacze Acavallo Vittoria z żelem - bardzo ciekawe, wyglądają na dośc pancerne ale nie przekonał mnie system zapięcia. Może ktoś używa takich dłużej i wypowie się o żywotności? bo podobają mi się, jak uruchomię konia w marcu to muszę mu coś kupic porządnego.
Mowa o tych: KLIKU-KLIK
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się