lonżowanie-problem

hej wszystkim! Mam pewien problem z moim koniem. Otóż ja jestem drobna i podczas pracy na lonży koń po prostu mnie nie czuje! Ciąga mnie po całym terenie i przewraca :icon_redface😀odam że nawet lonżowanie na wędzidle nic nie daje(koń jest bardzo silny w pysku), a hali nie mam, proszę o pomoc, co jeszcze mogę zrobić?PS musze go lonżować bo ma zbyt dużo energii 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] dublowanie watkow- watki o lonzowaniu istnieja.
wątek zamknięty
A może wyznaczysz mu tor po którym ma biegać? Wykładasz wstążkę w kolorze marchewkowym i może wtedy koń zakuma i będzie chętniej po kole chodził?
wątek zamknięty
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
03 lutego 2012 19:56
aronka, a próbowałaś mu pelham do pyska wsadzić? co cię będzie cham ciągał.


p.s. kiedy kończą się ferie?
wątek zamknięty
Zależy które województwo.

Aronka, skoro się nie nadajesz do opieki treningowej nad koniem, to odpuść.
wątek zamknięty
ej co to za tekst? czy tylko mutanty jeżdżą konno? mam sprzedać konia bo jestem mała?

śmieszne
wątek zamknięty
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
03 lutego 2012 20:07
1. użyj wyszukiwarki - są wątki i o lonżowaniu i o początkach pracy z koniem,są wątki dla żółtodziobów...
2.zwróc się do kogoś doświadczonego,kto na żywo pokaże Ci,jak prawidłowo pracować z koniem.
3.może spróbuj sobie wygrodzić symboliczny lonżownik? beczki plus drągi i gotowe.
4.jeżeli wszystko powyższe nie pomoże,idź do kącika dla naturalsów.
wątek zamknięty
dzięki bardzo ,spróbuję ogrodzić kawałek mam nadzieję że pomoże😉
wątek zamknięty
Kup kantarek sznurkowy. Wiem że nieraz pomagało to z takimi końmi. Koń koleżanki notorycznie uciekał z nią podczas pracy na lonży, odkąd założyła mu kantarek nie zdażyło się to ani razu. Dodam, że ona również nieduża, a koń wielki.
Zmiana wędzidła na mocniejsze NIC tu nie da! Za to kantarek sznurkowy może pomóc. Chodzi o inny sposób nacisku - wezły znajdują się w miejscach styków nerwowych, a jak ustaliłyśmy koń Cię po prostu nie czuje - zapewniam że teraz się to zmieni. Radzę spróbować, bo powinno pomóc rozwiązać Twój problem, a inwestycja naprawdę niewielka 😉 I nie zrobisz tym koniowi krzywdy.
Oczywiście odgrodzenie kawałka terenu też może pomóc, ale nie uważam żeby było to skuteczne - teraz przestanie Cię ciągać, ale kiedyś nie będziesz miała dostępu do ogrodzonego terenu i historia się powtórzy. Za to na halterku koń nauczy się szacunku do osoby po drugiej stronie lonży 😉
wątek zamknięty
rzeczywiście, ucisk "w miejscu styków nerwowych" nie zrobi konikowi żadnej krzywdy  🏇
wątek zamknięty
Ucisk pojawia się tylko w momencie gdy koń chce ciągać dziewczynę po całym terenie i ją przewracać : Ciąga mnie po całym terenie i przewraca

Koń poczuje ucisk i będzie chodził normalnie. Nie jest to też mocny ucisk! Kantarek sznurkowy nie należy do brutalnych sprzętów
wątek zamknięty
rtk, nie czpiaj się, przecież naturalsowe patenty są w zgodzie z naturą konia, nie moga mu krzywdy zrobić, nawet w rękach laika  🏇
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.