Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Witam 🙂

Czy ktoś zna może jakąś firmę która produkuje kaski w duzych rozmiarac? Poszukuje czegoś w rozmiarze 64 do 66 i rosadnej cenie, tak do 300 zł ( nieorozsądną, do 600 zł też jakoś przełknę, powyżej odpada z marszu).

Do tej pory mojemu mężowi udało się kupić toczek, który pasuje na jego głowę, ale ochrona to żadna. Znaleźlismy też kask regulowany do 64 cm ale okazał się za mały i nie wygodny.
kurcze, pogubiłam się w tych wszystkich kaskach, które mi się podobały i były przecenione 😉 wracając do tego kasku KLIK - jak jest z rozmiarówką? ktoś już pisał, ale chyba nie o to mi chodziło. jedyny dostępny rozmiar to 56, ja noszę 54 i jest to faktyczny obwód głowy. nada się, czy nie ma szans?
Rozmiarówka kończy im się na 60-tce, co jest wg mnie dziwne, skoro mają o dwa numery zaniżoną numerację...
z wypowiedzi Moon wnioskuję, że jest dla mnie szansa, ale może jeszcze ktoś się wypowie? najlepiej ktoś, kto może zmierzyć sobie głowę i porównać z rozmiarem kasku 🙂 będę baaaardzo wdzięczna 🙂🙂
ChingisChan   Always a step ahead! :)
13 lutego 2012 19:46
Co powiecie o tym GPA? 🙂

Ten, który chcę kupić ma rozmiar 54 a mój obwód głowy wynosi 53, będzie ok?
Jeździłam w wygodniejszych, ale fajny jest. Mi się podoba z wyglądu 🙂
Nie sądzę, żeby był dobry. Ja noszę normalnie 55, GPA mam 55 i mi spada na oczy 😉
corralline

Mogę Ci polecić tę kamizelkę:

http://www.bluepony.co.uk/products/Adults-Racesafe-RS-2010-Body-Protector-(was-2000)-1891
Jeśli chcesz to mogę wrzucić fotkę "na koniu".

Ja się zawsze wściekam jak mnie coś uwiera, obciera, jest niewygodne albo ogranicza ruchy. Kamizelka ładnie się dopasowuje dzięki kosteczkom, na bokach jest sznurowana, więc można też sobie wszystko wyregulować. W komplecie ma elastyczne "gatki", które mają trzymać kamizelkę, gdyby ew ściągała się do góry. Ja na początku używałam, ale później odczepiłam, bo nie było potrzeby. No i najważniejsze: jest bardzo, bardzo lekka. Czasem się zapomina, że się coś na sobie ma 😉 Dodatkowo jest estetyczna i dobrze się czyści.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
14 lutego 2012 13:00
Frania a to może zależeć od modelu?
Agi chętnie zobaczę, jeżeli to nie problem  :kwiatek:
ChingisChan   Always a step ahead! :)
14 lutego 2012 20:06
Chyba kupię ten kask. Tylko potrzebuję waszego ostatniego zdania, warto?
np. teraz jak mierzyłam głowę to mi wyszły 54cm -.- 
Czy ktoś miał okazję dotknąć kasku Casco Spirit Crystals? (z kryształkami Swarovskiego) Co to za materiał zewnętrzny, którym pokryty jest kask? Zamsz czy coś bardziej śliskiego?

oraz

Jak jest z rozmiarówką tego kasku? zawyżona, zaniżona, akuratna?

czy ktoś coś wie??  👀
Dotykałam i przymierzałam ten Spirit : )

Materiał zamszowaty,  kask wygląda bardzo porządnie . Bardzo wygodny i zgrabny , mniej wodogłowia niz w przypadku innych modeli CASCO , a rozmiarówka
standardowa . 
Ja jestem na ten model  kasku  zaczajona , ale bez tych kryształków, jakis mniej zdobny model ( bardzo fajny jest czarno-brązowy ) . Jak tylko szelest usłyszę , ten kask jest mój : )
Dziękuję za odpowiedź 🙂

Mi ten czarno-brązowy też się bardzo podoba, ale akurat mam okazję zakupić w atrakcyjnej cenie ten z kryształkami i się zastanawiam 😉

A jak ten kask siedzi na głowie? płytko czy okala też tył głowy? 
Jeszcze co do rozmiarówki 'M' jest do 58, a 'L' od 58 i teraz nie wiem który powinnam wziąć bo mam głowę właśnie 58... i znając życie w 'L' będę wyglądać jak z wodogłowiem, ale z drugiej strony boję się, że w 'M' się nie zmieszczę... no i problem.
A te kryształki nie wyglądają tandetnie?

Kask tandetnie na pewno nie wygląda , no ale kryształki są dla amatorów...

Siedzi na głowie naprawdę superfajnie , głęboko , co do rozmiaru to dla mnie M była idealna ... a nie masz możliwości przymierzenia gdziekolwiek jakiegos innego modelu Casco ?
No właśnie nie bardzo spełni to swoje zadanie. Problem w tym, że każdy model Casco ma nieco inną rozmiarówkę nie mówiąc o tym, że każdy inaczej siedzi na głowie
Agi chętnie zobaczę, jeżeli to nie problem  :kwiatek:


Nie mam problemu. Jutro postaram się zrobić fotki.
Na razie stare zdjęcie z zawodów. Nie bardzo widać całość, ale widać, że ładnie się dopasowuje (np. na plecach i z przodu przy ramionach).
ChingisChan   Always a step ahead! :)
20 lutego 2012 19:34
Doszedł do mnie dzisiaj mój GPA Textium. Jakiś taki dziwny jest 😁, mam nadzieję, że go trochę "rozjeżdżę" 🙂.









kupiłam w końcu Villa Horse. wygląda trochę jak garnek, ale za to nie zjeżdża mi na oczy, więc jest ok 😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
24 lutego 2012 20:35
Textium po pierwszej jeździe już nigdzie nie uwiera, jest super 😀. Jak pielęgnujecie swoje GPA? Myjecie normalnie w misce czy jakoś inaczej?
Ten model co mam ma taki pas i boję się go zamoczyć (przez wywietrzniki może się zalać). Ktoś wie z jakiego to jest tworzywa?
edit: dodaję zdjęcie paska 🙂
nie miałaś karteczki ze sposobem czyszczenia? miska to chyba kiepski pomysł, lepiej gąbką z delikatnym mydłem.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
24 lutego 2012 20:39
Mam. Jedyne co tam zrozumiałam, że można przecierać gąbką a co ze środkiem?
szare mydło 🤣 ja tam swój Jabu czyściłam zwykłym mydłem, jakie akurat było w łazience i było ok. tylko zawsze zmywałam je na mokro. no i nie zostawiaj go mokrego na kaloryferze 😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
24 lutego 2012 20:47
Pewnie 🙂. Dzięki za rady! :kwiatek:
Przejrzałam wątek, ale w zasadzie nie znalazłam żadnych konkretów.

Potrzebuję porządnej, lekkiej, dopasowującej się do ciała, z dużą regulacją kamizelki głównie na skoki. Przewiewną, co by się w takiej nie ugotować latem.
Jak na razie znalazłam dwie fajne

http://www.horsehouse.pl/Katalog/Jezdziec/Kamizelki-ochronne/Kamizelka-ochronna-RaceSafe-dorosli.html (cena :zemdlal🙂
http://www.siodlarnia.com/index.php?page=produkt_info&produkt_id=81

Może mi ktoś coś powiedzieć o tej drugiej? Albo polecić inną, dobrą, w cenie PONIŻEJ 1000 zł?
Tristia jezdziłam w tej kamizelce co wstawiłaś stronę wcześniej.Bardzo wygodna,ale zdarzyło mi się podczas schodzenia z konia zapomnieć odpiąć ją i było buch 😂
missk - oprócz żółwia w każdej się ugotujesz latem. Ale jeśli żółwia nie chcesz, to kupuj segmentową. Porządną robi np start.
Ta co wrzucała Agi wygląda (moim zdaniem) najlepiej ze wszystkich pod względem dopasowania się do ciała (spójrz na to zdjęcie w skoku)
missk horze  😉
Mimo tego, że odradzałyście (:rozga🙂 kupiłam żółwika  😜 Dzisiaj odebrałam z poczty i jest meeeeeega  😍 Firmy deemeed. Wygląda super porządnie. Udało mi się idealnie trafić z rozmiarek więc wogóle szał  😅 W poniedziałek planuję skoki testowe 😉
Czyli mówisz że żółwik fajny?
Bo ja sie zastanawiam co kupić. Miam kamizelke która musze zmienić bo robi się za mała,
tylko nie wiem czy kupować druga kamizelkę czy żółwika...
Nuna, ja zawsze jeździłam w kamizelkach i mówiąc szczerze koszmarnie się w nich męczyłam, było mi niewygodnie, psuły mi postawę, usztywniały mnie i blokowały. Dodatkowo upały, zresztą skoro jeździsz w kamizelce to sama wiesz 😉 Baaaardzo długo zastanawiałam się nad żółwiem. Pierwszy raz na pomysł kupienia żółwika wpadłam jakieś 4 lata temu. I te cztery lata wachałam się, czy to na pewno dobry pomysł.
Wątpliwości miałam ponieważ żółw nie chroni "przodu". Jednakże w moich oczach wielkim minusem kamizelek jest fakt, że bardzo często przy upadku łamią one obojczyki.
Ponieważ jednak potrzebuję ochrony kręgosłupa (skaczę), po długich rozważaniach uznałam, że żółwik będzie dla mnie lepszy. Nie będę się męczyć a kręgosłup będzie bezpieczny. A jazda w żółwiku na pewno jest bezpieczniejsza od jazdy bez kamizelki 😉 (a muszę się przyznać, że mając kamizelkę bardzo niechętnie ją zakładałam - co za tym idzie nie jeździłam w niej we wszystkich sytuacjach w których powinnam była - kamizelka miała być na skoki a bardzo często skakałam bez niej)

Jeśli jednak kiedykolwiek w przyszłości miała bym jeździć cross, na pewno kupię kamizelkę 😉 (segmentową, bo jest o niebo lepszym zabezpieczeniem od "tradycyjnej"😉
Także jeśli nie jeździsz crossu, ani nie wyprawiasz jakiś totalnie dziwnych rzeczy na koniu, to polecam żółwia. Jeszcze nie jeździłam w moim, ale po przymierzeniu wiem, że jest to o niebo wygodniejsze wyjście 😉 Nie blokuje moich ruchów, nie przeszkadza przy poruszaniu się. No i dodatkowo na pewno nie grzeje tak jak kamizelka latem 😉 Praktycznie nie czuje się go na sobie (jeśli nie ściśnie się pasa za mocno ;p)

Hahah, przypomniałam sobie jeszcze jedno. Może to głupie, ale bardzo mnie rozbawiło  😂 Mianowicie żółwik (przez ten pas pod biustem) wizualnie wyszczupla oraz powiększa i podnosi biust  🤣 Panowie, strzeżcie się, nadchodzę w żółwiku  😁
No to chyba zdecyduję się na żółwika, bo wakacje to koszmar w kamizelce i rzeczywiście- tak jak piszesz
kamizelka pogarsza moją postawę i tym samym dosiad.
Tylko powstaje pytanie jakiej firmy? Jaki model?
Musi byc jak najzgrabniejszy bo jestem drobną osobą i inaczej będę dziwnie wyglądać.  😉
Jakieś polecane?
Nuna ja kupiłam takiego: http://nartysnowboard.pl/p/28/193/pas-nerkowo-grzbietowy-typu-zolw-deemeed-odziez-ochronna-odziez-narciarska-narciarstwo.html
Po długich poszukiwaniach ten wydał mi się najlepszy. Nie zrażaj się że jest na stronie z nartami itd, bo jako pierwsze zastosowanie jest wymienione jeździectwo. Generalnie jak szukałam, bardzo niewiele żółwików (nawet tych w sklepach jeździeckich ❗ ) "oficjalnie" nadaje się do jazdy konnej - nie mają atestów  ❗ Ten ma. I w dodatku jest bardzo zgrabny - w rzeczywistości wygląda o dużo lepiej. Bardzo fajnie dopasowuje się do sylwetki.
Generalnie ten typ żółwików jest najlepszy, za względu na to, że zbudowany jest z ruchomych części.
Tego samego typu jest ten: http://allegro.pl/ochraniacz-na-kregoslup-zolwik-i2181066703.html ale ma głupi rozmiar - ja przy wzroście 170 wzięłam żółwia 50cm.

W takim: http://www.masterjang.pl/?106,pl_4250020923773-kamzielka-zolwik-usg# wygląda się koszmarnie, wiem z obserwacji koleżanek  😉 Także jeśli zależy Ci na zgrabnym modelu, ten odpada. Poza tym nie wydaje mi się żeby coś, co jest zrobione z jednego kawałka plastiku mogło dobrze chronić.

O takim: http://www.okser.pl/ochraniacz-kregoslupa-dla-doroslych-back-pro-p-529.html słyszałam same negatywne opinie. Nie dość że pogrubia, to jeszcze po każdym upadku MUSISZ wymienić go na nowy - te przezroczyste części tak amortyzują, że nie wiesz czy nie pękł. W kamizelkach takich jak ten deemeed jeżeli jest uszkodzony to to widać, jeśli wygląda normalnie (tzn. nie jest np pęknięty) to znaczy że wszystko jest ok.
Na temat tego modelu rozmawiałam nawet w sklepie jeździeckim i babka powiedziała że kiedyś sprzedawała, ale klienci byli mega niezadowoleni i żebym nie kupowała (a sama zaoferowała się że jeżeli będzie mi zależeć, to ona może go sprowadzić)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się