konie fryzyjskie

Bzdet bzdetem, ale tu chodzi o efektowny final.
A efekt jest cudny.


Takie konie cyrkowe. Tylko mniej przemocy sadze.

Znam bardziej efektowne finały 😀
A czemu to często właśnie fryzy występują w takich widowiskach , bo nastawienie pozytywne na człowieka jest bardzo widoczne w tej rasie 💘 . Ja się bawię w takie zabawy z moim konie , może nie mistrzostwo świata / bo to jest mistrzostwo świata /, a ze konia można tez zjeść i w kiełbasie , to czemu i nie wykorzystać jego możliwości  i w taki sposób  .
Suszku  konie gabarytowo 😍 , bardzo mnie się podobają , to mój fryzi typ .
Jeden z nich nie jest fryzem.
A czemu to często właśnie fryzy występują w takich widowiskach ,
Bo łatwo łapią - długo pamiętają, i w pracy nie mają problemów z koncentracją na "prowadzącym".
Mam w dalekich planach zakupić 2,5- 3 latka fryza .
Ale ,aby były plany trzeba je poznać z dobrych i złych stron .
Czy fryzy są agresywne ,mają problemy typu dominacja itp .
Mam w tym momencie xxoo i niestety to żywe adhd
ADHD ma mój koń jak na fryza. Zapraszam obejrzeć poznać. Koń akurat w tym wieku.

Dominacja nie problem, chyba że nie jesteś dość konsekwentna. Agresji brak totalny... u żadnego przedstawiciela tej rasy jeszcze nie spotkałam się z tym.

Co do np kopyt mój koń ma najlepsze w całej stajni (tak twierdzi pani kowal), twarde duże i ładne, bez żadnych problemów i nie łapie żadnych paskustw od innych koni.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
08 marca 2012 17:47
Jesli ktos szuka konia cieszacego sie w miare dobrym zdrowiem , niewatpliwie pieknego przyjaciela z ktorym bedzie sie wybierac w samotne tereny, to ja z calego serca polecam fryza . To sa doskonale konie do przelamywania swoich obaw i ucza jak sie bawic jazda konna , ja na Liderze jezdzilam sama na galopy do lasu i nie przyszlo mi do glowy, ze moge sobie z nim nie poradzic , a zamienilam go na andaluza na ktorym sie boje galopowac na hali jesli jestem sama 🙂 . Fryza tego ciezszego typu nie polecam dla ludzi chcacych sie wyzywac sportowo bo tym koniom jest ciezko i mocne treningi moga sie zle odbic na ich zdrowiu , ale lekki typ zrobi wszystko . Jedna podstawowa zasada to sprawdzac czy osobnik nie jest do pchania bo fryz ktorego trzeba pchac to tylko dla Pudziana sie nadaje , ale spokojnie nie wszystkie takie sa 🙂 . Czekajcie na zrebaki od Wareka bo to beda cuda 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
08 marca 2012 17:50
Do nas przyszły 3 nowe sztuki 😅 Bardzo lekkie i dość żwawe jak na fryzy. Fajne stworzonka.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
08 marca 2012 18:03
ash a Kaska wsiada na nie? Opowiedz cos wiecej o tych koniach , czy w trening , czy kupione , mlode , stare itd?
Ircia   Olsztyn Różnowo
08 marca 2012 18:10
ash pokaz jeśli to nie problem  😍
animalia
Może zacznijmy od tego , dlaczego pytasz o agresję !  Zdrowy koń bez przyczyny nie jest  agresywny , czy jest fryzem czy nie fryzem . Masz wiele  wypowiedzi w wątku osób , które maja , miały , lub jeżdżą fryzy , mimo tego pytasz o  agresję i charakter . 
Będzie prościej jak określisz , czego oczekujesz po tym koniu , dlaczego myślisz o zakupie w takim wieku / będzie wymagał mnóstwa pracy / i czy szukasz  fryza czy namiastki fryza ,  czy znasz trochę rasę ,  te informacje pozwolą na odpowiedz  w bardziej precyzyjnym kierunku  .
Czekajcie na zrebaki od Wareka bo to beda cuda 🙂
A skąd ten komplement? Jedno cudo już mam, a nawet dwa. Trzecie w treningu i mimo początkowego "pchania" rozruszało się konisko i progresuje całkiem fajnie.

KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
09 marca 2012 10:45
Wawrek bo Ty masz przepiekne kobylki i domyslam sie ze masz zamiar swoje stadko powiekszyc , a z uwagi na to ze troche sie natym znasz to krzywdy swoim dziewczynkom nie zrobisz  😉
Oh, ah... jestem cały w skowronkach :kwiatek:
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
09 marca 2012 10:51
Kochany ja tu prawde pisze , ale ciesze sie ze sprawilam Ci przyjemnosc. Swoja droga wstaw troche wiosennych dziewczynek 🙂
Jak mi się napatoczy ktoś z aparatem i pstryknie coś wyjściowego to obiecuję.
Wawrek bo Ty masz przepiekne kobylki i domyslam sie ze masz zamiar swoje stadko powiekszyc , a z uwagi na to ze troche sie natym znasz to krzywdy swoim dziewczynkom nie zrobisz  😉


Ano zna , bo mu się chciało dobrze znać i warto było  🏇
Oj tam... stoję na przedgórzu Kilimandżaro dopiero 😉
fanelia   Never give up
09 marca 2012 16:45
Wawrek - o, powiększasz rodzinkę? 🙂 Napisz cos więcej! (chyba, że przeoczyłam gdzieś wcześniej?)  :kwiatek: Ja się poważnie zastanawiam nad powiększeniem stadka, ale się boję, bo totalnie nie mam w kwestii rozrodu doświadczenia... a z drugiej strony mam zdecydowanego kupca na źrebaka konkretnie od mojej klaczy i to ma być dodatkowo koń do terapii, więc cel szczytny i to mnie motywuje do zdobycia wiedzy. Mimo wszystko się mocno niepokoję. Czas zacząć wertować forum w poszukiwaniu informacji o zaźrebianiu 🙂 Może nie taki diabeł straszny...? Chyba mam skłonność do tworzenia czarnych scenariuszy  🍴 🙁
Hi hi  😅 , ale ruszyłaś temat , Wawrek się ucieszy  🏇
fanelia - z tym koniem do terapii to naprawdę może być bardzo różnie i myślę, że oferowanie/kupowanie nienarodzonego jeszcze konia w takim celu to czysta loteria i spore ryzyko. Nie każdy fryz to misiek (znam taką jedną Cześkę 😀iabeł🙂!
Jeśli chodzi o rozród to ZAWSZE zaciągam języka w tej kwestii u dużo bardziej mądrych w tej delikatnej materii niż ja, co i Tobie polecam.

Widek07 - nie prowokuj 🤬
fanelia   Never give up
09 marca 2012 20:08
Wawrek - nie chodzi o hipoterapię w tradycyjnym rozumieniu, tylko ma być to zwierzak służący dziewczynce, która z powodu choroby MUSI mieć ruch i to dużo ruchu! To normalna, fajna dziewczyna, z tym że musi mieć dużo aktywności i zajęcia, dodatkowo przy koniach czuje się lepiej. W siodle i przy obrządku radzi sobie super mimo młodego wieku z bardzo różnymi końmi, ogólnie ma bardzo dobre podejście do zwierząt. W moim koniu się zakochała i zależy jej konkretnie na potomku mojej klaczy i chowaniu źrebaka od małego.
A czy mógłbyś mi podać mądre i kompetentne osoby, do których mogę się zgłosić w kwestiach zaźrebienia albo dowiedzenia się czegoś więcej? 🙂 może być na PW, czas zacząć dokształcanie 🙂
Wawrek  to ja daję dziewczynkę  😅 i jeszcze raz konika   🏇. a rezygnuje z  😡

fanelia
A tak  spytam  ,   czy to o przyszłe fryzie dziecko chodzi  !!!! 
fanelia   Never give up
10 marca 2012 06:38
Tak, chodzi o małe fryziątko. Na razie trochę przerażają mnie te wszystkie kwestie - nie wiem, czy jechać z klaczą do polskiego ogiera, czy zamawiać nasienie zza granicy, jak zamawiać to muszę jechać do kliniki na inseminację, bo u mnie nie ma warunków raczej, do tego nie ma blisko odpowiedniego weta ze specjalnością rozród... Jeszcze kwestia dopasowania ogiera do klaczy (co prawda źrebak ma nie być do dalszej hodowli, ale też wrodzona "porządność" nakazuje mi nie wybierać pierwszego lepszego tatusia, tylko mądrze dobrać potomkowi przodka). Aaaa, już nie mówię o tym, że kompletnie przerażają mnie sprawy papierkowe, ale jak się chce pomóc, to trzeba się przemóc i działać 😉
Wawrek bardzo rzetelnie odpowiedział na twoje pierwsze pytania  /  czym bardzo  pozytywnie mnie zaskoczył / , prawdę mówiąc ten szczytny cel  💡,  by  zaźrebić  klacz  , jak dla mnie jest  trochę  🤔wirek:  , zapala  się światełko 🤔 ze to jakaś ściema  , ale trudno ocenić czy traktujesz to poważnie .
Biorąc pod uwagę  podstawową wiedzę o koniach  i analizując  wszystkie za i przeciw , to wychodzi   ze  możesz  , możesz ! / co wcale nie musi być prawdą / popełnić straszny błąd  
Chyba  ze  ten  szczytny cel jest dla Ciebie priorytetem i nie są ważne konsekwencje  ,  koszty  nie grają   żadnej roli !!!!  i  w przypadku jak klacz urodzi / bo przecież zdarzają  się komplikacje i może być tak ze klacz padnie lub źrebię / ,   okaże  się ze  po upływie paru lat ten maluch  ,   nijak nie przypomina twojego konia  i jego osobowości zupełnie nie pozwala  by  zajęło się nim dziecko ,   czy  nie byłoby lepiej i taniej  poszukać wśród  dorosłych ukształtowanych koni .
!  Chyba ze  chcesz mieć źrebię od swojej klaczy  i to  jest inna bajka .
my sie pokazemy, aby watek nie przepadl znow:



Ja znam kolesia , ale się zmienia 😍
Poproszę   przedstawić gada 😅 ,   a widze że jest 🏇!
wrzucam nowe (dzisiejsze) zdj naszych młodziaków 🙂
Widek: dziekowac, dziekowac :kwiatek:

wiec przedstawiam:
ogier Aliger Equus Negrus

Matka po Jurjen
ojciec Haitse

W kwietniu konczy 4 lata i wtedy tez zostanie zajezdzany 🙂
ależ macie przecudne te zwierzaczki!

czy mogę mieć hodowlano-fryzyjsko-laickie pytanie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się