Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Chyba się nadaje tutaj, bo mam pytanie strikte do Krakusów


Czy aktualnie ktoś w Małopolsce trzyma konie na ściółce lnianej?
Potrzebuję odkupić jeden worek, trzymam na tych swoje szynszyle  :kwiatek:


Tak, jestem u Szarych i jestem baaaardzo zadowolona z tej stajni, po prostu 100% profesjonalizmu 😉
Ale stałam wcześniej prawie 5 lat w Santosie, więc też dobrze znam tę stajnię. Jak coś to śmiało pytaj  :kwiatek:
Jakie są stajnie w Niepołomicach lub okolicach?
W Niepołomicach na pewno ta z halą na Targowej, Pana Czajki i KJ Olimpia? Coś jeszcze? A w pobliżu?
Może mi ktoś coś o tych stajniach powiedzieć? Trzyma ktoś konia?
Krakusi temat już trochę razy wałkowany, ale wyszukiwarka nie wypluwa nic konkretnego.  Gdzie robicie zaświadczenia od lekarza sportowego?
Nie ukrywam, że cena im taniej, tym lepiej i czas są bardzo ważne.
Bo owszem z funduszu sobie zrobić mogę, ale terminy są na za dwa miesiące najbliższy...  😵
Cariotka   płomienna pasja
02 kwietnia 2012 13:30
Kj Olimpia teraz stoją w stajni z halą, więc pensjonatu z Tego co mi wiadomo już nie prowadzą.
Kolebko, u nas jeden koń stoi na ściółce lnianej ECOFlax i stoją też konie w Facimiechu.
[quote author=Kamila_jamal link=topic=196.msg1356787#msg1356787 date=1333227005]
I w horse tarde  w hucie, maja najlepsze ceny  tej paszy w Krakowie. Przynajmniej sprawdzałam dwa miesiace temu to tak było🙂
http://www.horse-trade.pl/
[/quote]

no to ja kupuję taniej
Epikea gdzie, gdzie  👀 ?

Dziękuję za wszelkie info zwiazane ze ściółką - będę kontaktowała się z fabapi jakoś w okolicach zawodów, bo i będę wtedy w roli widza 🙂   :kwiatek:

Czy jest ktoś zainteresowany wizytą p.Blanki Wysockiej? Jeśli uzbiera się kilka osób, to w najbliższym czasie będzie mogła przyjechać do Krakowa - miała być już, ale wykruszyli się jacyś ludzie, a mimo wszystko bardziej opłaca się jej dojechać do większej liczby osób 🙂
żaczkowa   gone with the wind
02 kwietnia 2012 19:24
Alaska, ja robiłam i wielbię przychodnię prywatną ul. Joselewicza - co prawda ceny wizyt 50, 80 lub 120 zł (zależy od wykonywanych badań), ale w sytuacjach awaryjnych dzwonię rano i jestem umówiona na popołudnie. 🙂
Teraz przerzuciłam się na al. Pokoju z racji oszczędności (darmowo), ale dzwoniłam miesiąc przed terminem, poza tym chyba zrezygnuję z pobierania krwi tam, bo pielęgniarka mi się wkłuwała 5 razy... 😵  przerażające były starsze panie na poczekalni mówiące "dziecko, mi przechlastała całe ręce" :/
O, da sie w ogóle za darmo!!!??? Gdzie, gdzie podajcie namiary, mam jeszcze miesiąc ważne badania, więc może zdążę się gdzieś umówić indziej, niż na Berka 🙂 Własnie, Epikea, podziel się tą tajemną informacją 🙂
żaczkowa
a można wiedzieć czym są uwarunkowane te ceny i co one dokładnie zawierają? Może być na PW, żeby tu nie zaśmiecać 😉

Dziunka


Dać się da z funduszu, ale trzeba sobie poczekać z miesiąc albo dwa, więc to opcja dla wytrwałych. 😉  Chociaż nie wiem czy wiek nie ma znaczenia, bo pani w rejestracji pytała ile mam lat, gdy pytałam właśnie czy w ogóle możliwe jest zrobienie tego z nfz.
Ach, no to faktycznie chyba mi nie przysługuje wersja darmowa ze względu na wiek 🙁 Alaska, ceny zależą od tego, czy robisz badania pierwszy raz (wtedy musisz zrobić komplet, z EKG itp. itd.), czy kolejny po pół roku (tylko podbicie nowego świstka, czy po roku. Badania krwi zawsze musisz zrobić we własnym zakresie, czyli np. ja w mojej rodzinnej przychodni musiałam poprzednim razem sobie za nie zapłacić.
No tak po raz pierwszy. To przychodząc tam pierwszy raz i robiąc te badania ( okulista,laryngolog, ekg i sam sportowy od świstka) to ile wtedy zapłacę za taka przyjemność? I to wszytko wtedy tam na miejscu robią?
Musiałabyś dopytać jak to z tą wersją darmową, ja sie nie znam, bo z lekarzami i nfz to mam na szczęście mało do czynienia ,a w zasadzie wcale i niech tak pozostanie.
wydaje mi się, że darmowa jest do 21 roku zycia ale pewna nie jestem
Mnie przypadkiem mama rejestrowała jakoś tydzień temu na.... 21 maja 🙂
I chyba rzeczywiście do 21 jest za darmo.
Ja chodzę na wisłe 40zł wizyta, EKG wyś. 50zł (ale nie wiem czy to nie dziecięce ceny).
No to tak czy inaczej się nie kwalifikuję do dzieci już 🙁.

Alaska, niestety, ta najwyższa stawka, która podała żaczkowa. Ale z tego co pamiętam, robili mi owszem, ekg, z badaniami krwi musiałam przyjść (włącznie z cukrem), ale o wzrok tylko spytali, o laryngologu nie było w ogóle mowy... Od innych specjalistów nie było nic potrzebne generalnie.
ee no to chociaż tyle, jeszcze za 120 jest jakoś do przeżycia, a w tej przychodni gdzie byłam się dowiadywać o sportowego z nfz komplet tego wszytkiego nazwany pakietem kosztował 250 zł więc różnica znaczna w cenie, ale myślę, że także w obsłudze i szybkości 😉
kolebka była dosłownie w zeszłym miesiącu w Krk do 3 koni 😉
Pacia wiem wiem, ale wiadomo - im więcej osób, tym mniejsze koszta dojazdu 🙂
Jeśli nie uda się znaleźć, to wtedy pomyślimy czy brać ją na pewno czy może kogoś z miejscowych.

koniec  🚫
Boże, tyle za głupie badania? My na sorze robimy wszystkim standartowo ekg, cukier, krew i ciśnienie... :P Z tym, że niestety zdrowych nie przyjmujemy 😀
Carunia a z kolei nawet chory nie dostanie świstka: zdolny do uprawiania jeździectwa  😁
Kończąc temat wizyty Blanki:

Dr Blanka Wysocka będzie w Krakowie we wtorek (10.04), jeśli ktoś zainteresowany, to proszę się kontaktować z panią doktor. Przyjeżdża do nas - KJK Szary.

Termin zmieniony (z 6 na 10)
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
03 kwietnia 2012 20:23
A ja na początku marca tez się umawiałam i Pani zaopwiedziała wizytę na 31 maja!  👿
Zroilla, jak Ci w takim razie wyszło wcześńiej ode mnie :p, trzeba mieć farta!

[kb]olebka[/b], a kto to ta Pani bo pierwsze słyszę  😁
A ja własnie wracam z Facimiecha i powiem  👍, naprawdę duuużo się, oczywiście in plus zmieniło od października. Ośrodek będzie imponujący, jak wszystko zostanie ukończone. Aż się nie mogę doczekać zawodów 21.04 😀
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
03 kwietnia 2012 23:04
poszukuje do współpracy pracowite osoby, które w zamian za jazdę chciałyby stworzyć grupę do obsługi technicznej parkuru na Towarzyskim Pucharze w Swoszowicach, oraz zawodach regionalnych odbywających się w tym samym terminie. W zamian za dwa dni pomocy przy parkurze jest jedna jazda w grupie, za 3 dni, jedna jazda indywidualna. Jazdy odbywają się w Stajni Na Zielonej, w Konarach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt do instruktorki  Dominika Knapik - 505898392, mail koniexx@interia.pl, gg 564 38 64,
Czy ktoś może mi polecić jakiegoś instruktora/trenera od "ujeżdzenia", ambitna rekreacja ? 🙂
Pomocy! Szukam dwóch koni, ktore na pewno stoją w okolicach Krakowa. Kilkukrotnie pisałam o tym w wątku poszukiwany/poszukiwana ale bez odzewu.

Chodzi o siwą klacz Drima ( po Bajt). Startowała troche w skokach, pozniej sprzedana do jakiejś dziewczyny, ale ona z powodów zdrowotnych musiała ją sprzedac i ( o ile to prawda) sprzedała ją swojemu znajomemu.

Drugi z koni to jej syn - siwy D'Iago C  👀 ( obecnie 5 letni).

Słyszał ktos moze o tych koniach?  👀 🙇
galopada na PW napisałam. Wiem o jedym z koni i jest mu bardzo dobrze.
Dziewczyny, kupuję Besterleya w składach paszowych niedaleko swojego domu, ale oczywiście nazwy miejscowości znowu nie pamiętam.
Mają tam coś jeszcze fajnego? Nie bądź taka tajemnicza 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się