Zakład Treningowy dla ogierow 2012r

[quote author=galopada_ link=topic=87977.msg1383685#msg1383685 date=1335369782]
ja jestem bardzo ciekawa poziomu tegorocznej stawki ogierów, ktore pojadą na kwalifikacje do Bogusławic. Czy bedzie lepsza, czy gorsza od ubiegłorocznej  👀
[/quote]

Dokładnie ja też jestem bardzo ciekawa!
Myśle że mogą być lepsze ale będzie ich mniej, tym bardziej że takie wieści do mnie dochodzą?

A druga rzecz jestem ciekawa czy będą tak ostro odwalać konie na Ļłycie jak w zeszłym roku bo np moim zdaniem przyjeli ładne trupy a troche brzydsze dobre konie użytkowo konie odrzucili.

Np ja bym zamieniła  tego karego po sandro Hit na tego konia po vandame bo duże lepiej się ruszał i skakał!
No właśnie !
Mój sie w zeszłym roku nie dostał i ja nie mam pretensji do komisji bo mój koń dostał amby i wogle niechcial sie zaprezentować przed komisja!

co d całej stawki to ja tez mam takie zdanie ze były przyjęte konie które wogle nie powinny sie dosta a np odrzucili bardz do re konie. Nie wiem dlaczego , ale jes to bardzo ciekawe . .?

Ale z racji tego ze ciekawość to pierwszy stopień do piekła wole nie wiedzieć !


To bardzo stara metoda rodem z psich ringów (czytaj  ,,wystaw"😉, czyli dobiera się taką stawkę osobników, by wygrał nie ten najlepszy. Obserwowałam coś takiego, kiedyś na psiej wystawie. Jak się spytałam znajomego hodowcę co się dzieje?, to mi wytłumaczył, że startuje pies sponsora wystawy, który nie jest najlepszy, a musi wygrać.  🤔wirek: odrzucili wtedy najlepsze psy, a zostawili chłam, oczywiście pies córki sponsora wygrał. Żeby nie było ,ja wtedy nie wystawiałam.
[quote author=galopada_ link=topic=87977.msg1382925#msg1382925 date=1335298487]
bhdemeter jakich ekscesach?  👀
[/quote]

Przeczytaj artykuł hodowcy, z marcowego ŚK, tam jest wszystko ładnie opisane.

edytuj posty
titina nie kupuje KP i ŚK od kilku lat więc niestety nie przeczytam. Możesz powiedzieć o co mniej więcej chodzi? Co do twojej wypowiedzi na temat dobierania stawki ,,żeby nie wygrał ten najlepszy" - nie zgodzę się. Fakt - na pewno kilka koni niesłusznie zostało przyjętych, a na ich miejscach powinny być inne ogiery. Sędziowie to tylko ludzie, mogą się pomylić w ocenach. Szczególnie, że niektóre ogiery w takiej nowej sytuacji mogą nie pokazać się najlepiej, żeby nie powiedzieć - zle. Każdy ogier ma chwilę na pokazanie się i nie zawsze pokaże się z dobrej strony. Byłam przy rozmowie pewnego sędziego na temat oceniania koni na championatach. Przyznał, że widzą konie, które mają ocenić przez krótki czas, w stresującej dla nich (koni) sytuacji i jakby mieli je ocenić na spokojnie to oceny wyglądałyby (czasami!) całkiem inaczej. Szczególnie jeśli chodzi o stęp, czy nogi ( bo zdenerwowane i nie do końca przygotowane konie nie potrafią często ustać w jednym miejscu zeby dokładnie zobaczyć nogi, a w stępie często idą sztywne, caplują i nie pokazują swoich możliwości w 100%).
Generalnie idę  ostrej selekcji w ZT to ja popieram , ale ja bym inna taktykę przyjęła niż komisja w zeszłym roku! 1. Przyjęła bym większa ilośc koni np 25 z 60 a nie 13 z 60 . I dopiero by, je selekcjonowala płytowy bardziej na podstawie przydatności ! Ale nie po takim krótkim czasie !

I wtedy wyniki mom zdaniem były by bardziej wiarygodne !

I ja nie wiem dokonać jak to jest z indeksem ale od zawsze było tak ze wszystkie konie zdawało a powinno być tak ze np połowa nie zda! Ale ja sie nie wypowiadam tak do końca bo nie wiem jak sie wylicza ten indeks. 🤔

A co do ekscesow to np: bardzo fajnego siwego konia wywalili bo podobno miał szczupaczy zgryz! Czyli ktoś musiał mu zajrzeć do pyska itp! Tylko bardzo ciekawe dlaczego mojemu koniowi nikt. Nie zajrzał do pyska ?
A dwa to jeśli na przeglądzie wet było wiadome ze ma szczupaczy zgryz to czemu był pokazywany pod siodlem i w skokach luzem, powinni odrazu powiedzieć wywolamy konia. W moim odczuciu to wyglądało tak jak by sie lawinowego szczupaczym zgryzienia którego wogle podobno nie było.
Jeśli można to niech ktoś wstawi ten artykuł z SK , bo wtedy będzie jasność !
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wielokrotny brak edycji postow
Mam taki schemat szczepień:
bazowe:
09.2009
10.2009
Edit: Faktycznie spojrzałam nie tam gdzie potrzeba i zasiałam zamęt, przepraszam  😡
jest nie prawidłowy, do zakładu z takimi szczepieniam konia ci nie przyjmą?
A co za konia masz na ten zakład?
Po bazowym szczepieniu trzeba szczepić co 6 miesięcy . Ogiery na ZT
bhdemeter
Dziękuję za odpowiedź 🙂 W tamtym roku byliśmy na krajowym Czempionacie i wet powiedział, że to wzorcowy sposób szczepienia. Dla mnie to totalny idiotyzm no cóż  🤔wirek:
A o koniu isałam wyżej - angloarab z linii żeńskiej Askara, po Halogen (Vis Versa x Europejczyk oo).
armara, nie wiem jak z Zakładem, ale dla licencji ogierów jest zapis o szczepieniach co 1/2 roku. Trafiłam na to, gdy sprawdzałam zapis sczepień mojego konia i warunki licencji na półkrew. Bo myślałam, że póki nie startuje, to zrobię rok przerwy. Przeczytałam ten zapis i na wszelki wypadek jednak zaszczepiłam co 1/2, żeby była ciągłość co 1/2 roku. Co z tym zrobić? Hmm... może niedokładnie sprawdziłaś  👀 a twój wet jest lepiej poinformowany o terminach, w których szczepił  😎
halo
Pilnuję sczepień bardzo skrupulatnie, bo szczepi nam wet nie-koński. Pytanie co z tym zrobić ?
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
26 kwietnia 2012 07:18
Ja nigdzie nie dotarłam do informacji, że na ZT koń musi mieć szczepienia co pół roku- musi na zawody, ale na ZT musi mieć jedynie aktualne szczepienie i tyle.
edit: faktycznie jest taki zapis, przepraszam  :kwiatek:
ja myśle że armara już ma wszystkie szczepienia ok ,poprostu żle przeczytała🙂

to zobacz sobie tego konika! 🙂
https://plus.google.com/117098074093307035319/posts?hl=pl

To jest filmik z praselekcij w związku bydgoskim. Ciekawe co za rodowód ma ten koń?

ale za to płyta to 50% na 50% przynajmniej po zdjęciachhttps://picasaweb.google.com/kpzhk.bydgoszcz/JARUzYNPRESELEKCJAOGIEROW12042012?authuser=0&feat=directlink#5731914544913759170
I jeszcze foty z SK Walewice
http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=457.0

Poziom już powoli zaczyna się kształtować!

edytuj posty bo dorobisz sie moderowanej  😤
nie przeczytała źle, na stronie jest napisane:
Obowiązuje następujący schemat szczepień:
szczepienia bazowe:
pierwsze szczepienie – w dniu rozpoczęcia szczepień
drugie szczepienie – nie wcześniej niż 21. dnia i nie później niż 92. dnia od pierwszego szczepienia
szczepienie przypominające:
co 6 miesięcy od ostatniego szczepienia (dopuszczalny jest 21-dniowy okres przekroczenia terminu);
żadne szczepienie przypominające nie może się odbyć później niż 7 dni przed przybyciem na kwalifikację.

co jest kompletnie bez sensu
bhdemeter wygląda jak po Landorze i chyba to ten : http://www.bazakoni.pl/horse_153001.html
Z tego co widać to mój favoryt bo odbija się super. O ile go na płycie nie wywalą za nogi🙂 Bo na zdjęciach nie wygląda to dobrze.
bhdemeter
Te zdjęcia z forum młp, są sprzed 3 lat 😉
wiadomo ile jest miejsc z tym roku?  👀
Miejsc to pewnie jest z 30 ale ile koni przyjmą to tylko szanowna komisja będzie wiedzieć. To zależy od stawki?
Jakie piękne zdjęcia z preselkcji ! Wyniki też mozna gdzieś w sieci znaleźć ?
Ale numer, ogierek mojej hodowli, też się załapał na preselekcję. Tylko  mu pierwszą literę imienia, przekręcili  😉
Ciekawa jestem, czy przeszedł dalej ?
Ale numer, ogierek mojej hodowli, też się załapał na preselekcję. Tylko  mu pierwszą literę imienia, przekręcili  😉

który, który. Fajne te konie na zdjęciach  😍
Kary, ale widzę, że się dorobił niezłej blizny. :/
Będę kibicować Acapulco - mam kobyłkę po tym samym ojcu co on  😅 😅 i oczywiście za wszystkie re-voltowe też kciuki trzymam  😅
a ten korleone to co to za jeden ?
777 tez mi sie rzucił w oczy. troche mi się nogi nie podobają ale poza tym całkiem ciekawy  👀
Jakiś cichociemny, nie ma go w bazie
777 też po Landorze.
Korleone, utytułowany wystawowo, rodowód ponizej:
http://www.bazakoni.pl/horse_170002.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się