Siodło skokowe

Gallien siedzisko a tybinka to dwie kompletnir różne rzeczy. Pan Ci powinien doradzić siodło z przedłużaną tybinką.
Bo można ważyć 80 kg i mieć 160 pare cm, a może ważyć 70 i mieć 180 cm. Tyłek tyłkiem, a długość nóg to długość nóg.
Dramka ile masz wzrostu i jaki rozmiar siodła Prestige Meredith? Zanoszę się z kupnem, ale jestem właśnie długonożna (170 cm wzrostu). Byłam już w Eqioshopie na przymiarkach, i mi Pan doradził '17. W tej chwili mam '17 Golden Star i kolano mi wystaje poza poduszkę kolanową przy normalnej długości strzemion skokowych. Nie chcę czuć w kolejnym siodle tego dyskomfortu. Mamy jeszcze mierzyć konia i ostatecznie podjąć decyzję co do rozmiarów. Chcę aby to był trafny wybór dla mnie i konia.

Ja mam 175 siodlo rozmiar 17 z tybinką wydłużoną na max. Ale teraz nie wiem czy nie wzięłabym 18, chociaż tyłek mi w niej latał.
podal, ze korzysta z jego uslug. co nie oznacza, ze jezdzi w siodle hbc, a np mogl miec naprawiane siodlo innej firmy przez hbc.

Ok, rzeczywiście, może ten wpis świadczyć tylko o usłudze dopasowania siodła : "Jeśli ktoś potrzebuje otrzymać informacje co do fachowości HB Contact odsyłam do...", źle odczytałam przekaz    😉
no tak skrzyczek, ludwik, lemanski i jeszcze paru innych to rekreacja i jezdza po jednym koniku raz w tygodniu ....
tak się składa, że dwa z pośród trzech nazwisk które podałaś, prywatnie kupowały zupełnie inne siodła...a na zawodach jeżdżą w tych a nie innych, bo takie dostali "w zakładzie pracy"...i jeszcze paru innych pewnie też 😉
Gallien 164cm 17"

Cedryk Twój zgrabny tyłek w 18"?  🤔 No way

kasiek Na pewno są wyjątki..wiem że Mazurowska jeździ w siodłach Meredith, ale ma 2 i w obydwu wymieniała tybinki.
Wojtku znam tych panów osobiscie i nie raz z nimi rozmawiałam.
To że kupowali "inne siodła" to nie znaczy że dla siebie.
I nie mów ze tak klasowi zawodnicy jeżdza na byle "gównie" za przeproszeniem bo takie kupił im "zakład pracy"
no popatrz...nie dosc, ze znamy sie Kasiu osobiscie, to jeszcze mamy w Polsce wspolnych znajomych...
I nikt tu nie twierdzi, ze jezdza na "byle gownie", ale ze ich prywatne wybory nie koniecznie sie pokrywaja ze sluzbowym wizerunkiem.
Mnie zawodowcy pytają o cwd, devoucoux, antares..
no tak Wojtku ty wiesz wszystko zawsze najlepiej...
no sama widzisz...za to Ty się dopiero uczysz. :kwiatek:
ha ha ha ha czlowiek uczy sie przez cale zycie i glupi umiera
z tym że są tacy, co umierają głupsi.
ja np staram się cały czas być w miarę na bieżąco, z tym co się dzieje we współczesnym sporcie i wolę rady dzisiejszych mistrzów, niż historyczne reminiscencje dawnych tylko uczestników 😉
ja jeżdżę w HBC od roku, jest wszystko ok - co więcej, gdy je dostałam - był tył do skorygowania (akurat na początku bardzo długo się czekało na siodło) od razu na drugi dzień  odeslałam, po 2 dniach miałam skorygowane siodło - NIE JEŹDZIŁAM w siodle nie skorygowanym, dodatkowo - ZAWSZE mam przecież możliwość korekty, jednak na razie nie mam takiej potrzeby.
Koń ma plecy bdb, sprawdzane na codzień przeze mnie np. przy czyszczeniu, przez veta, i vet Kasia Żukiewicz także u nas na wizytach była i jest w porządku.

Rozumiem także,  że jednym nie odpowiada to siodło i koniec, że źle leży czy coś i chce sprzedać - to jego sprawa, to siodło jest naprawdę blisko konia, cc i nie każdemu to odpowiada, fajnie, że  Bogdan wychodzi na przeciw klientowi właśnie dlatego, że je zawsze skoryguje.

Tylko dziwi mnie (czytając wczoraj kilka wątków) powstały szum także przez osoby, które nigdy nie jeździły w siodle HBC, nie korzystały z usług Bogdana i zajmują się plotkami i zasłyszanymi informacjami w tym temacie. .. 🙄

Dla mnie bez sensu to spieranie się, ktoś, kto wie czego chce i tak zamówi czy  odda siodło do korekty do Bogdana, każdy robi co chce
maxowa zgdzam się z tobą... Mnie tylko trochę zastanawia sposób w jaki niektórzy wypowiadają się o Bogdanie i Honoracie. Może siodło nie pasować, może coś nie leżeć, konia mogą zacząć boleć plecy, komuś może się źle siedzieć. Naprawdę wszystko rozumiem, i nie uważam że nie ma na świecie nic lepszego niż HBC.
Tylko dla mnie po kilkunastu już rozmowach z B. i H. kreuje mi się obraz bardzo miłych, serdecznych i profesjonalnych ludzi. A ja raczej nie byłam klientką z klapkami na oczach. Miałam swoje uwagi, problemy. I nigdy w życiu nikt nie zachowywał się w stosunku do mnie chamsko czy niegrzecznie. A ja tak czytam w różnych wątkach o HBC i mam wrażenie że chyba złość na to ze siodło nie spełniło czyjś oczekiwań została przelana na B. i H.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
01 maja 2012 09:52
czekajac na siodleko HBC tak dlugi okres czasu koni przeciez moze sie zmienic pod wplywem treningu, jego braku czy np przytyc🙂 kazde siodlo moze zrobic krzywde koniowi jezdzeli zle lezy wiec nie robcie niewiadomo jakich scen bo to jest po prostu zalosne 🙄
margaritka też racja. Ale ja tam uważam że żaden produkt nie jest idealny i fajnie że pojawiają się jakieś słowa krytyki. Tylko że mam wrażenie ze bardziej krytykuje się ludzi niż produkt. Wtedy odzywa się kilka osób broniących honoru i zamiast rzeczowej dyskusji pojawiają się jakieś dziwne przepychanki słowne.
czekajac na siodleko HBC tak dlugi okres czasu koni przeciez moze sie zmienic pod wplywem treningu, jego braku czy np przytyc🙂 kazde siodlo moze zrobic krzywde koniowi jezdzeli zle lezy wiec nie robcie niewiadomo jakich scen bo to jest po prostu zalosne 🙄


Dokładnie! Inaczej koń wygląda zimą jak nic nie robi, inaczej jak jest wdrażany do sezonu, inaczej w sezonie.
ja tak jeszcze o prestige. Być może jestem zbyt wielkim maluczkim, żeby w ogóle wymawiać słowo "prestige" 😉 ale z obserwacji moich wynika, że one naprawdę usadzają fotelowo... a to tylko dlatego, że mają mocno ścięte zadnie poduszki, które powodują, że to siodło (razem z tą cudowną terlicą i "opadnięciem" pod wpływem ciepła konia) leci w tył, środek ciężkości wypada za mocno z tyłu i jak się człowiek zapomni, to postawa fotelowa "wyskakuje jak królik z kapelusza", bo tak jest wygodniej. Na większości koniach. Żeby prestige leżało dobrze, trzeba by zafundować sobie dodatkowe dopchanie zadnich poduch.
Słuszna obserwacja 😉 Ja sobie gluta obcięłam na kształt rakiety i jest ok
Ja dzisiaj po treningu kobyły sprawdziłam plecy, jest wszystko dobrze, zaczyna poprawiać się na grzbiecie.
Ostatnio jedna z pensjonariuszek zapytała się czy może wsiąść w moje siodło, wsiadła na konia o podobnej budowie, siodło leżało dobrze.
Po jeździe powiedziała, że nigdy jej się tak dobrze nie jeździło w żadnym siodle, że wreszcie może dobrze czuć konia pod sobą. Koń chętniej skakał. Dodam tylko, ze dziewczyna jeździ rekreacyjnie, skacze też raczej dla przyjemności niż zawodowo.
Po jeździe w moim HBC stwierdziła, że będzie polować na jakąś używkę, bo roku oczekiwania to nie wytrzyma  😁

xxagaxx, Twoje siodło jest przepiękne! Dla młodej jak będę kupować to chyba w takim kolorze właśnie 🙂

Ja ogólnie nie mogę się doczekać jak zacznę w nim coś skakać konkretniej.

A co do siodeł prestige to też mi się wydaje, że usadzają fotelowo. Miałam 3 i w każdym łydka mi leciała do przodu, musiałam się naprawdę skupiać aby ją trzymać tam gdzie trzeba.

Dramka, a nie myślałaś, żeby dopchać po prostu tył? Może poduszki z tyłu się ubiły i dlatego ciutkę Ci leci siodło.
tylko jak masz lateks a nie ma wełny w poduszce to sobie nie dopchasz 🙂
tylko jak masz lateks a nie ma wełny w poduszce to sobie nie dopchasz 🙂


no właśnie..poza tym nie chce już truć Bogdanowi i bawić się w wysyłanie.

aniaagre Plecy dobrze sprawdzić na drugi dzień po treningu.  😉
no to ja trochę o HBC napiszę 😉

Skakałam już 3 razy w tym siodle i przyznam że jestem mile zaskoczona, że taki leszcz skokowy jak ja radzi sobie w tym siodle 😁
Siedzi mi się bardzo fajnie, na skoku jest tak jak być powinno.
Zawsze byłam przekonana że żeby się fajnie w skoku "Siedziało" to muszą być duże klocki.
A tu niespodzianka (mam monoflapa model Wrotki) siedzi mi się idealnie, nigdzie się nie rzucam na skokach, nie lata mi łydka nigdzie, nie siedzę jak na kiblu-jak miałam to w zwyczaju w moim poprzednim siodle.
Dlatego bardzo szczerze polecam siodła HBC, nawet jak ktoś nie jest super hiper skoczkiem, a dopiero zaczyna 😀
Czy ktoś z Was jeździł w siodle Kentaur Olimpic?
Zawsze byłam przekonana że żeby się fajnie w skoku "Siedziało" to muszą być duże klocki.
A tu niespodzianka (mam monoflapa model Wrotki) siedzi mi się idealnie, nigdzie się nie rzucam na skokach, nie lata mi łydka nigdzie, nie siedzę jak na kiblu-jak miałam to w zwyczaju w moim poprzednim siodle.
jaka niespodzianka? blisko rok temu przecież Ci pisałem!
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 maja 2012 22:37
[quote author=margaritka link=topic=1249.msg1388540#msg1388540 date=1335862321]
czekajac na siodleko HBC tak dlugi okres czasu koni przeciez moze sie zmienic pod wplywem treningu, jego braku czy np przytyc🙂 kazde siodlo moze zrobic krzywde koniowi jezdzeli zle lezy wiec nie robcie niewiadomo jakich scen bo to jest po prostu zalosne 🙄


Dokładnie! Inaczej koń wygląda zimą jak nic nie robi, inaczej jak jest wdrażany do sezonu, inaczej w sezonie.
[/quote]
Dziewczyny, ja cały czas jestem w kolejce (termin realizacji luty 2012) i Bogdan mi mówił, że miary się pobiera na ok. miesiąc przed wykonaniem, więc tak znacznej różnicy nie będzie.
Dokładnie, pomiary są pobierane miesiąc-półtorej przed terminem realizacji. Inaczej to nie ma sensu. Bo przecież koń cały czas nabiera masy albo chudnie. Mój w ciągu głupich 3 miesięcy zrobić się 2 razy taki jak wcześniej. Jeśli pomiary byłyby robione np. pół roku wcześniej to zamiast siodła na wymiar mielibyśmy katastrofę.


Obiecane moje HBC. Kolor to ciemny brąz, bardzo ciemny. Taki jak antic brown z schockemohle. Ale jest przepiękny. A pod siodłem pad Caball, kolor purpura  😍
wrotki, dla mnie niespodzianka 😉
A może mi ktoś coś powiedzieć o siodłach Pessoa? Jak z jakością skóry i czy ta wymiana łęków jest naprawdę tak prosta oraz efektywna na jaką wygląda?
Orientuje się ktoś ile kosztuje nowe siodło Devocoux, zastanawiam się jak dużo musiała bym dołożyć? Co można kupić w Polsce do 10 tysięcy z możliwością dopasowania do konia?  😉
Jeżeli celujesz w tą półkę cenową to może AMERIGO  😎

http://www.ihaha.pl/index.php?cPath=178&osCsid=091165fa8bc3b85bc20bff0e3dbf0e4b

Nirv Myślisz że jak wydasz na siodło 10 tys to będzie dobre 🤣

Cee Zadzwoń do przedstawiciela 😉

http://www.ihaha.pl/product_info.php?products_id=771
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się