DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

wstawiałam na starej v. ale jeśli mam okazję jeszcze raz się pochwalić...
Bell sliczna ta dereczka🙂

a ja pzrez weekend uszylam podkladki pod owijki🙂 nareszcie🙂
i dokonczylam zolte owijki i kupilam polar na zielone owijki🙂
CeraŁ   dużo dużo zmian..
13 stycznia 2009 19:17
Bell  świetna derka.. jak Ci sie udaje coś takiego perfekcyjnego zrobić?  🤔
z mojego pierwszego styku z maszyną wyszła derka ... 😁 nie wyszła jakoś super ekstra idealnie dobrze ale przynajmniej przydatna ;P Na fotach chyba nie widać ale jeszcze ma przyszytego kwiatka na zadniej części no i napis KCJ 🙂
a tu foty :
(wyszła mi troszkę za duża ;/, szczególnie przód, ale teraz już przynajmniej wiem co i jak 🙂😉


Tu widać przód - tylko na szybko w siodlarni skracałam bo wisiała na koniu  🙂
Dziś zabrałam się za robienie derki, mam już zalążki czyli wycięty materiał  😁
ALe jak patrze na te wasze to mi isę odechciewa kończyć bo wiem że nie będzie nawet w 1/4 tak fajna, ładna, profesjonalnie wyglądająca itp  🙁
CeraŁ   dużo dużo zmian..
13 stycznia 2009 20:36
no co ty Chess ja tak tez myslałam, ale byłam ambitna i teraz jestem dumna z mojej derki xd. bo nikt takiej nie ma haha xd
Hehe  😉, no dobra. Ocenię ją dopiero jak skończę. Dzięki  🙂
Teraz kombinuję jak ją "ozdobić"
Poszukam naszywek jakichś ładnych, a jak nic nie znajdę to z ciemniejszego polaru wytnę jakiegoś konia czy coś i naszyję z tyłu  😁
kcj 90  dziękowac 😉 z pomocą mamy jakoś wyszło, ale jestem zadowolona z efektu, szkoda tylko że polar taki cieniutki bo  jakiś koców...
Chess nie nastawiaj się tak, jak pomyślisz, że będzie to najlepsza derka jaką na oczy widziałaś to tak będzie. w razie czego, służę radą.
Efekt wczorajszo-dzisiejszej zabawy materiałem, igłą i nitką


Normalnie "to" nie jest takie krzywe (zdjęcie jakieś lewe  🤔wirek🙂 i wygląda prawie jak koń  😁
Jeśli mi palce nie odpadną to z drugiej strony bęzie nazwa stajni  👀
Jak tylko dopadnę konia to robię przymiarkę żeby rzepy jakoś logicznie przyszyć
kujka   new better life mode: on
14 stycznia 2009 23:53
dziewczyny a ile Was wynosi koszt takiej derki wlasnorecznie zrobionej (koszt wszystkich materialow)?
Dziewczyny! Sliczne te derki!!!
kujka zależy jakie materiały przeciętnie 40-50zł (jak są dobre a nie kocyk z jyska:P )
ja mam kocyki z ikei i cienkie są, ale nadają się 😉
najdrożej wyszłaby mnie ta taśma którą obszywałam, ale pojechałam do hurtowni i było o wiele taniej niż w malutkiej, osiedlowej pasmanterii.
Hehe, to z czego ja robie to właśnie ikeowski kocyk. Szczerze mówiąc nie chcę wydawać zbyt dużo kasy na "wersję próbną". A tak, nawet jak nic z tego nie wyjdzie to będzie mi żal tylko zmarnowanego czasu  😁
CeraŁ   dużo dużo zmian..
15 stycznia 2009 15:20
Mnie zakup polara i takiej taśmy w sklepie z tkaninami wyszło jakoś ok 45 zł 🙂
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
15 stycznia 2009 19:46
Bell-derka klasa 👍
Ja tez lubie sobie stworzyc czasami cos sama-niestety maszyna zepsuta i dziergam recznie 🤔-polarowe podkladki pod owijki, derki, obszywam stare czapraki, przerabiam stare derki, ochraniacze, a wczoraj stworzylam 2 naczolki 🙂

ten grubszy jest dla mojego rudziszona, a cienszy dostala fuksja forumowej Zupy, bo dla Zwiastuna za delikatny jest
milusia pokaż zdjęcia na koniu 😉 a z czego zrobiłaś te pętelki(czarne, do założenia)?
dempsey   fiat voluntas Tua
16 stycznia 2009 13:24
ktoś spotkał się kiedyś z taka szeroką gumą która nadawałaby się do zrobienia owijek polarowo-elastycznych? znalazłam na allegro 4,5 cm ale to trzeba by było łączyć...
tak 🙂 Jest taka hurtownia w Alei Krakowskiej [wawa] taki duży szklany budynek z żółtym napisem, gdzie maja wszystko- gumkę największą jaką widziałam to chyba 15cm  👀
dempsey   fiat voluntas Tua
16 stycznia 2009 18:53
o dziękuję bardzo! wybieram sie w te okolice to poszukam
Jutro jadę na przymiarkę żeby w końcu zapięcie do derki przyszyć  😁
Jak na razie efekt dwudniowej zabawy z igłą i nitką - zamiast nazwy stajni
milusia pokaż zdjęcia na koniu 😉 a z czego zrobiłaś te pętelki(czarne, do założenia)?

podpinam się do pytania, bo własnie kombinuję z czego by tu te pentelki zrobić, mam brylanty - tylko mocowania brak.  Myślę nad przystosowaniem fragmentów starego, cienkiego szerokiego paska  🤔
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
17 stycznia 2009 09:47
Wena mnie naszła, więc postanowiłam spróbować "przeprosić się z igłą i nitką" i stworzyć coś dla Darnicy. Chodzi mi o narazie prostą sprawę. Potrzebuję info na temat owijek i podkładów, a dokładnie:
- jaki polar?
- jaka długość i szerokość
- jaka długość rzepa?
Podkładki:
- jaki materiał?
- jakie wymiary?
Bedę bardzo wdzięczna za pomoc :kwiatek:
deborah   koń by się uśmiał...
17 stycznia 2009 10:19
An_kara,  MOŻNA WYKORZYSTAĆ DO TEGO JAKIŚ STARY NIEUŻYWANY SKOŚNIK OD OGŁOWIA. NADAJE SIĘ IDEALNIE
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
17 stycznia 2009 13:20
dragonnia, 
owijki
- polar najlepiej jakies nie gruby ale tez nie za cienki bo bedzie sie strasznie ciagnal
- dlugosc najlepiej zmierzyc jakies owijki polarowe ze sklepu lub zobaczyc w sklepach internetowyc przewaznie sa podane dlugosci owijek
- szerokosc jak kto lubi najlpiej miedzy 12 a 15cm
- rzep ok 15cm
Dragonnia, ja jak pierwszy raz szyłam owijki to wzorowałam się na "kupnych", radzę Ci to samo  😉
U mnie wyszło tak  😁

MILUSIA Mogłabyś podać długość tego łańcuszka czy robiłaś "na oko"? 🙂
A i koniecznie zdjęcia na modelu musisz wstawić bo wspaniałe są  🍴
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
17 stycznia 2009 15:46
SOlina i Chess dzięki. W poniedziałek zakupię polarek i będę działać. Pochwalę się dziełem jak stworzę.

Jeszcze poproszę o wymiary i co najważniejsze - materiał na podkładki.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
17 stycznia 2009 18:31
ja sama robię coś na wzór nauszników ale bez uszu 🤣. Niestety nie mam fot. Ale jak zrobię to wstawię 😎
to coś budową przypominające to:
____________
  \/\/\/\/\/
    \/\/\/\/
    \/\/\/
      \/\/
      \/
Ale z każdego takiego łączenia zwisają frędzelki i było robione z myślą o ochronie przed muchami 🤣
.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
17 stycznia 2009 20:07
a wiec zdjecia na modelu ktory nie chcial wspolpracowac-na zywo jakos lepiej to wyglada 🙄




ten drobniejszy naczolek postaram sie wstawic po niedzieli, jak kolezanka przyjedzie do swojej Fuksji

pentelki uszylam z zamszu ze starych butow-z cholewki, ale nast razem poszukam jakiejs licowanej skory, to bedzie lepiej wygladac.Co do szycia tego ze skosnika to ja nie dalabym rady moja zwykla igla, zamsz jest cienszy i latwo sie go przbijalo.
Dlugosc?Nie wiem ile cm.Ja przykladalam do zwiastunowego skorzanego i zrobilam ciutke dluzszy, zeby opadal
Musze sie wybrac do miasta na poszukiwanie jakichs fajnych lancuszkow i moze jeszcze cos stworze-w koncu cwiczenie czyni mistrzem 😉
No i tak sie zastanawiam gdzie mozna dostac takie specjalne igly do szycia skory i nici?W zwyklej pasmanterii?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się