Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

W Laskoniku da się żyć - na pastwisko wypuszczam o 5.00 ubrane w maski i popsikane, ok. 10.00-11.00 sprowadzam na zacieniony padok przy stajni, gdzie stoją do 17.00, potem znowu idą na pastwisko i zostają tam do 22.00. Niedługo pójdą na kwatery z dostępem do drzew, więc znowu będą się pasły cały dzień.
Co do jeżdżenia - ja jeździłam dzisiaj o 8.00 i było... znośnie, bo ujeżdżalnia w cieniu, ale po 45 min nam preparat na muchy odparował i trzeba było wiać 🤔
Na szczęście od 18.00 nasza część góry jest już w cieniu, więc wtedy można jeździć bez problemu.

Przy okazji pytanie - gdzie w Krakowie dostanę tanie derki siatkowe? Może komuś rzuciło się w oczy coś poza Amigo? Najbardziej chciałabym jasne w kolorze :kwiatek:
W dzień upał , a wieczorem i w nocy burze...można kociokwiku dostać. Żywcem nie bedzie kiedy w tym tygodniu kiedy konia wygonić za próg...


Tak poza nawiasem to ładnie wieczorem pioruny sadziły! U mnie walneło w parku tak, że sie ziemia zatrzęsła normalnie 😲
estena   Wariat nad wariaty.
05 lipca 2012 15:05
Czy ktoś może wie cokolwiek więcej na temat rajdów w Klikowej 3-5.08 ? -> http://www.facebook.com/photo.php?fbid=402971966407486&set=a.234327049938646.50487.227364060634945&type=1&relevant_count=1
Będę wdzięczna o jakieś bliższe info  :kwiatek:
[s]Jest jakiś rymarz w Krakowie, który wypcha mi siodło? Na Obozowej odpada - urlop[/s]
edit: znalazłam rymarza na ul.podedworze
Czy dopcha to nie wiem, ale rymarz w Zabierzowie się zajmuje końskim sprzętem również.  http://sandlar.pl/o-nas.html
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć cokolwiek na temat KJK Mustang? Interesuje mnie najbardziej pensjonat i coś na temat obecnego trenera. Może jest ktoś kto trzyma tam konia? Strona internetowa wygląda zachęcająco dlatego jestem ciekawa.  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
kassik, Mustanga na pensjonat nie polecam - za taką cenę znajdziesz stajnie o lepszym standardzie i bez problemów z padokowaniem koni. Najlepiej pojechać i na żywo zobaczyć, także prowadzone jazdy, bo w końcu każdem pasuje co innego 😉
a nie wiesz jaka jest cena w mustangu? możesz polecić coś niedaleko od krakowa? :kwiatek:
kassik, ostatnia wersja, jaką słyszałam to 950 zł 🤔wirek: ale najlepiej zadzwoń i zapytaj.
Tutaj masz listę stajni w okolicach Krakowa (do 20 km od centrum, ustawienia wyszukiwania możesz sobie dowolnie modyfikować): [url=http://re-volta.pl/stajnie/szukaj/mapa:%2850.064191736659104,%2019.92919921875%29/odleglosc:20]katalog stajni[/url]

Trudno cokolwiek polecać nie wiedząc, czego szukasz - całodniowych pastwisk i kameralnej atmosfery, czy może raczej sportstajni z halą i innymi bajerami. No i do jakiej kwoty 😉
Dzwoniłam i w mustangu 1050 zł .
Szukam czegoś na pewno z dobrym dojazdem bo niestety samochodu nie mam. Zależy mi aby koń wychodził na padok (nie musi być padokowany długo ale tak ze 2 h przynajmniej)  Fajnie by było gdyby stajnia miała hale ale oczywiście nie to stoi na pierwszym miejscu. Obecnie płace za pensjonat 750 zł wiec tak gdzies do 900zł myślę . Sama sobie konia nie opłacam więc to zalezy do jakiej kwoty zgodzą sie płacic moi rodzice🙂 No i oczywiście aby nie oszukiwali na karmieniach bo w jednaje takiej stajni juz byłam i nie chcę przezywać tego po raz drugi.

Moze wiesz coś na temat Botoji? albo ktos tam może trzyma konia?
Cariotka   płomienna pasja
07 lipca 2012 09:41
kassik a z której strony Krakowa? Michałowice co prawda drożej niż 900 zł ale opłaca się🙂
Ja mieszkam na wprost miasteczka studenckiego AGH . Wiem że do zabierzowia mialabym dobry dojazd i do botoji ale o tych stajniach nic nie wiem.
A ile w michałowicach?
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
07 lipca 2012 09:47
kassik, ja trzymam konia w Botoi.  Dojazd MPK albo autobusami, konie codziennie na pastwiskach, hala. Tylko chyba juz jest full, ale w sprawie miejsc trzeba dzwonić do właściciela.

edit; nie autobusami a busami 🙂
Dzwoniłam do właściciela i powiedział ze na październik powinno coś być. A jak Ci się tam podoba? mogłabyś mi coś dokłądniej napisac np na pw?  🙂
Dava   kiss kiss bang bang
07 lipca 2012 11:19
Dzwoniłam i w mustangu 1050 zł .


Moze wiesz coś na temat Botoji? albo ktos tam może trzyma konia?


Ile??? Chyba ktoś sobie jaja robi  🤣 Za podobną cenę masz jakieś milion razy lepsze warunki (Szarzy, Facimiech) a za dużo niższą lepszą opiekę (Paszkówka np.)

Botoja?
Jeszcze ktoś tam chce stać?  😤
Jak dla mnie pakowanie się do stajni w ktorej już raz spaliły się konie (przez jawne zaniedbanie) a reszta jest w stanie lekko zaniedbanym (sama widziałam) to hmm...
Odważna jesteś.
W Mustangu jest sporo rekreacji, pojeździć zimą na hali w normalnych godzinach graniczy z cudem. Plus to na pewno lokalizacja. Ale gdybym szukała stajni w tej cenie, to wybrałam pewnie Facimiech. Warunki o niebo lepsze.
nie mówię że wstawię konia do Botoji 🙂 jeszcze nei wiem gdzie🙂 mam całe wakacje na znalezienie stajni ale im wczesniej tym lepiej🙂 dzisiaj chyba zobaczę botoję jeśli mi czas pozwoli na to gdyż wracam do domu .. Dziekuje wam za informację :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: mam nadzieję ze cos znajde co mi będzie odpowiadało, niestety dojazd jest wazny bo nie mam samochodu i przez to dużo stajni po prostu "odpada" 🙁
kassik, z halą są jeszcze Niepołomice - dojazd busami i mpk 😉 Dalej Proszówki - 650 zł pensjonat - dojazd busami i  Bodzanów - bodajże 800 zł jak z dojazdem nie wiem 😉
estena   Wariat nad wariaty.
07 lipca 2012 14:11
bardziej polecałabym Targowisko niż Niepołomice - również łatwy dojazd busem i kilka kroków od przystanku jest stajnia, a cena za pensjo mniej więcej taka sama 😉
Kassik, dobry dojazd (i blisko) masz jeszcze do Rząski, ale tam nie ma hali.
dziekuję wam bardzo!  :kwiatek: :kwiatek: 💘

macie moze jakies linki do stron tych stajni? szukam i cięzko mi znaleźć  - byłąbym wdzięczna🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
07 lipca 2012 16:06
Kassik tu masz zebrane wszystkie stajnie podkrakowskie http://www.stajniekrk.darmowefora.pl/index.php?www  🙂
nie wiecie ile pensjonat w niepołomicach? na stronie nic nie ma...
Dojazd do Niepołomic może i jest, busy jeżdżą, ale z centrum Krakowa to już będzie solidna wycieczka, jeśli chodzi o czas, dojeżdżałam tam kilka razy do stajni busami i trochę to zajmowało 😉

Wszystko zależy, z której strony Krakowa się jedzie. Z halami i wypuszczaniem Niepołomice, Michałowice (dojazd busy z dworca co 10 min), Facimiech(też busy), Targowisko (ma plac zewnętrzny?), Santos też z dobrym dojazdem busami, ale stajnie dużo starsze niż powyższe, więc warunki nieporównywalne i padoczki małe i piaszczyste; Proszówki(trochę dalej,tez dotrzeć się da busami), Diagram w Radziszowie, trochę dalej od Krakowa Fabrex - Stanisław Dolny(padoki,karuzela), Marszowice (daleko).

Coś jeszcze?

W Niepołomicach ktoś pisał ostatnio, że 1000, ale zmieniali zarządzającego stajnią, więc może to być nieaktualne.
W Fabrexie są już padoki?
Niepołomice 950 - przynajmniej tak było z miesiąc temu 😉 I Bolęcin też z halą i puszczaniem i busy z dworca są 😉
w OJK Santos w Zabierzowie 990 boks dwie hale dwie okdkryte ujeżdżalnie kryty lonżownik padokowane konie 3-4 h dziennie padoki trawiaste- trzeba samemu wypuszczaća ale na padoki normalne obsługa wypuszcza. Dojazd z Bronowic Małych autobusami 238 i 248 i busami ( Galeria Krk)
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
07 lipca 2012 21:40
gejbi a czy  teraz w Santosie jakieś wyprowadzki były? Obiło mi się o uszy coś, ze się trochę ludzi przenosi. prawda to?
Dava   kiss kiss bang bang
07 lipca 2012 21:43
Ci co mieli się wyprowadzić to chyba już zrobili (przynajmniej do nas 😉))
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
07 lipca 2012 21:47
Dava, te przeprowadzki były teraz na dniach...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się