Puśliska

no nie strasz 😲
mam juz chyba z pol roku Diany i nic im nie jest, wygladaja jak nowki🙂
palemka, no bardzo się zdziwiłam, może to kwestia brązu, ogólnie mam wrażenie, że brązowe wykończenie powierzchni (naturalnej skóry nie licząc) jest "słabsze" niemal w każdym sprzęcie. Czarne puśliska, mimo matowości, wydają się jakieś "tłustsze" a brązowe - "chuda" farba. A "chuda" farba znaczy - mniej elastyczna. A gdy szukałam używek puślisk (firm różnorakich) to czarnych było sporo w dobrym stanie, a brązowe trudno było znaleźć.
No nic - teraz kłopotu nie będzie, bo (wbrew upodobaniom) sprzęt "zmienił się" na czarny.
Ja przy hubercie miałam bardzo fajne brązowe pusliska, kupione za 50zł w Pasi-koniku w Warszawie, prawdopodobnie firma waldhausen 🤔
O! jak ładnie dobrany kolor!
[quote author=Obiś link=topic=730.msg1409000#msg1409000 date=1337707954]
Te puśliska są zapinane jak ujeżdżeniowe?
http://www.tundra.pl/catalog/product_info.php/cPath/51_92/products_id/785?osCsid=kefa79kqk5irkdb35mt2ekdbt1
Czy te niby wszechstronne 70 będą ok do wszechstronnego siodła, gdy mam 167cm? czy lepiej kupić ujeżdżeniowe 60?
[/quote]

Ja mam te 70tki przy wszechstronnym siodle, mając 175 wzrostu zapinam mniej więcej w połowie dziurek, a bałam się, że będą za krótkie  😂
To zobaczymy, jak będzie u mnie bo zamówiłam  😁
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 czerwca 2012 14:21
Czy ujeżdżeniowe puśliska Prestige mają różne rozmiary czy jeden uniwersalny?
Szukam nowych puślisk, które nie będą obcierać siodła i będą bez klamry (tak jak te Prestiga) i przy moim wzroście 167cm i niezbyt długich nogach ta "osłonka"  nie będzie wypadać na tybince.
Mają jeden rozmiar. Mam 160 i dorabiałam dwie dziurki. Ta osłonka jest o kant rozbić. Rozwala się po paru razach.
[quote author=Obiś link=topic=730.msg1409000#msg1409000 date=1337707954]
Te puśliska są zapinane jak ujeżdżeniowe?
http://www.tundra.pl/catalog/product_info.php/cPath/51_92/products_id/785?osCsid=kefa79kqk5irkdb35mt2ekdbt1
Czy te niby wszechstronne 70 będą ok do wszechstronnego siodła, gdy mam 167cm? czy lepiej kupić ujeżdżeniowe 60?


Ja mam te 70tki przy wszechstronnym siodle, mając 175 wzrostu zapinam mniej więcej w połowie dziurek, a bałam się, że będą za krótkie  😂
[/quote]

A mając 172 cm i ujeżdżeniowego freemaxa 70cm ujezdzeniowe bedzie ok? czy generalnie wszechstronne wystarczy?
Euphorycznie, dla mnie przy takich wymiarach było ok 🙂
Czyli ujeżdżeniowe 70ki? Noo, wreszcie poznałam odpowiedź na nurtujące mnie od pół roku pytanie o rozmiary puslisk ujeżdżeniowych i ich stosunek do wzrostu.  Dziękować.  🏇
Mam ujeżdżeniowego Freemaxa, mam 170 cm wzrostu i puśliska 70 cm i jest ok 😎.
ankers  :kwiatek: No to śmigam poszukać 70tek w takim razie. ^^ A, że tak zrobię mały i szybki  🚫 a popręg? Sympatex, skóra?
Miałam taki: http://dobry-kon.pl/opis/1628655/york-popreg-ujezdzeniowy-soft.html i byłam zadowolona jak na taką cenę (kiedyś był 20 zł tańszy), ale sprzączki po jakimś czasie rdzewieją.
Już znikam z tym off topem 😉
Szukam miękkich puślisk co jak najmniej zaingerują w syntetyczne siodło.
Widzę, że chwalicie sobie puśliska Diana. Czy można w nich "w razie co" bez problemu dorobić dziurki? czy mają w środku jakąś taśmę?
Myślicie że 145cm na mój wzrost 165cm będzie w porządku?
[quote author=Arroch link=topic=730.msg1418363#msg1418363 date=1338660036]
[quote author=Obiś link=topic=730.msg1409000#msg1409000 date=1337707954]
Te puśliska są zapinane jak ujeżdżeniowe?
http://www.tundra.pl/catalog/product_info.php/cPath/51_92/products_id/785?osCsid=kefa79kqk5irkdb35mt2ekdbt1
Czy te niby wszechstronne 70 będą ok do wszechstronnego siodła, gdy mam 167cm? czy lepiej kupić ujeżdżeniowe 60?


Ja mam te 70tki przy wszechstronnym siodle, mając 175 wzrostu zapinam mniej więcej w połowie dziurek, a bałam się, że będą za krótkie  😂
[/quote]

A mając 172 cm i ujeżdżeniowego freemaxa 70cm ujezdzeniowe bedzie ok? czy generalnie wszechstronne wystarczy?
[/quote]

Będzie ok 🙂

Uwielbiam te puśliska za to, że jak są schowane pod tybinką to mi się sprzączka nie wbija w udo  😍 miałam w poprzednim skórzanym siodle puśliska  schowane, też skórzane, ale takie najzwyklejsze i jak się skóra ugniotła to doprowadzała mnie ta sprzączka do szału :/
A jak te Wintekowe wypadają jeśli chodzi o miękkość? rysują siodło czy są względnie ok?
Trudno mi powiedzieć, bo mam schowane pod tybinką, ale od środka nie niszczą 🙂
Sea, diany maja tasme wszyta. do sytnetyka wez pusliska winteca.
A jak te Wintekowe wypadają jeśli chodzi o miękkość? rysują siodło czy są względnie ok?


Używam wintecowych od pół roku i nie mogę im nic zarzucić. Nie rysują mi siodeł, nie wyciągają się na pewno, są dostępne w przeróżnych rozmiarach i rodzajach. Na dzień dzisiejszy pozaopatrywałam się w wintecowe puśliska do każdego z 3 aktualnie używanych przeze mnie siodeł.
Sea, diany maja tasme wszyta. do sytnetyka wez pusliska winteca.


oooo, mam je, a nie wiedziałam 😂 , ale to chyba dobra sprawa.
czeggra1, mnie interesują ujeżdżeniowe, przy czym nie do syntetyka a skórzanego siodła.
Kochani, a jakie oprócz tych winteca możecie mi polecić do syntetyka?
Jakieś miękkie, nie obcierające z możliwością dorobienia dziurek? No i w cenie tak do ok 150zł  🙂
a  jak sie maja wintec do daw maga? lepsze gorsze?mam dm i niestety rysuja mi siodło niemiłosiernie;/
czeggra1, mnie interesują ujeżdżeniowe, przy czym nie do syntetyka a skórzanego siodła.

Jeździłam przez ostatnie pół roku w skórzanej ujeżdżeniówce z puśliskami ujezdzeniowymi Winteca i nie było się do czego przyczepić, a i siodło nie ucierpialo 😉 . Obecnie mam również takie puśliska przy dwóch skórzanych skokówkach i też zdają egzamin 🙂. Dla mnie wintecowe puśliska to był strzał w dziesiątkę.
Pamiętam jak roku temu rozmyślałam czy wybrać puśliska Tekny czy Winteca i jakoś tak wybrałam firmę bardziej popularną. Czy ktoś z Was może użytkował puśliska Tekna? Siodła słyszałam ponoć całkiem przyzwoite i trwałe.
Przy wzroście 165cm i dość krótkich nogach puśliska ujeżdżeniowe dawmaga 65 będą ok?
Bates ma bardzo podobne puśliska do Wintcowych - jak się sprawdzają? miękkie, twarde? bardzo niszczą skórę siodła?

Jakoś nie mam przekonania by używać do skórzanego siodła syntetycznych puślisk, bo jakoś mam wrażenie że siodło tego nie wytrzyma.
Cobrinha, ja je mam i z czystym sumieniem mogę polecić. Są bardzo wytrzymałe - mam już coś koło roku, dzięki taśmie w środku nic się z nimi nie dzieje, regulacja bardzo łatwa, skóra mięciutka ale wytrzymała - nadal wyglądają jak praktycznie nowe. Ja w ogóle jestem fanką batesa ( siodło, puśliska i nawet smar do siodeł mam batesowy ).

Tu moje:



ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 lipca 2012 11:36
Przy wzroście 165cm i dość krótkich nogach puśliska ujeżdżeniowe dawmaga 65 będą ok?

Hmm, wydaje się, że mogą być ok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się