Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Wie ktoś coś o stajni koło Murowanej Gośliny (konkretniej Zielone Wzgórza) staje tam szynobus na trasie POZNAŃ - WĄGROWIEC. Jest ogromne pastwisko i non stop 4 konie stoją na nim ...Ładnie tam mają, ktoś coś wie?
Hmm. Koło Zielonych Wzgórz to tylko Raduszyn mi przychodzi na myśl... Ale to chyba nie to 😎
Jak ktoś jechał pociągiem to powinien widzieć. Ogromne pastwisko i domek ze stajnią gdzieś w oddali.
Serena   .been there, done that, messed around.
21 sierpnia 2012 14:03
amazonka1993  tam niestety nie mają pensjonatu. Byłam tam jakiś czas temu i ten pan na razie nie prowadzi stajni. Poza tym jak szukałam w tym gospodarstwie tego pana to wszystko było pootwierane jak szeroko i nikogo nie było. Dopiero za którymś razem udało się go złapać. Bałabym się postawić tam konia, chociaż pastwisko jest piękne.
Serena  Dzięki za info. Kurdę szkoda, bo konie tam mają jak w bajce. a jak wyglądają boksy? Zostawić stajnię tak na samopas no to, rzeczywiście trochę nie tak...
Serena   .been there, done that, messed around.
22 sierpnia 2012 12:18
boksów nie widziałam, na środku gospodarstwa jest lonżownik w całkiem dobrym stanie, bo ogólnie to trochę ruina jest. Podobno te konie nie są jego, tylko jakiegoś innego rolnika. Z tego co jeszcze pamiętam to chce się starac o jakieś dofinansowanie, żeby to wyremontowac i dopiero potem myśli o otworzeniu pensjonatu.
amazonka1993  jeśli Ci zależy na pastwisku to w koński raju w Starkówcu  Piątkowskim są bardzo duże pastwiska moje konie są tam na wakacjach i jestem bardzo zadowolona
ciach
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
Proponuje przeczytać regulamin.
To ogłoszenie i zaraz bedzie pozamiatane.
Łaciata   Forever in my heart ♥
26 sierpnia 2012 12:25
Witam!

Wiem, że to nie ten wątek, ale już bark mi sił..

Szukam konia Timur -  Kwidzyn


Szukam bardzo ważnego da mnie konia..  proszę o pomoc  zemdlal

Imię: Timur (znany także jako Kwidzny.. chyba, że teraz jeszcze inaczej...)

    Wiek: 1999r.
    Rasa: SP
    Płeć: Wałach
    Mama: Talma
    Ojciec: Rubin
    Maść: gniady
    Opis: duży ok 170, dwie skarpetki na tylnych nogach, gwiazdka na głowie.
    Miał bardzo dużo sarkoidów na ciele.

Z tego co wiem urodził się w Kwidzynie. Poznałam go w Nowęcinie u Pana Darka Gieryka. Został sprzedany do Koła. (to informacje takie w skrócie).

Jest to moja pierwsza końska miłość i tak będzie do końca! Błagam was o pomoc.. bardzo długo go już szukam.
Dodaje zdjęcia niestety trochę stare.

Chciałabym chociaż wiedzieć czy żyje i czy ma się dobrze.

Hmm...

Jestem z Wrocławia, nie będę przeszukiwała całego waszego wątku z pensjonatami, bo mogłabym coś nawet przeoczyć.Zrozumcie.

Więc mam pytanie do was. Są jakieś pensjonaty czy coś w Kole ??
Może macie jakiś znajomych tam. To nawet ktoś koło domu mógłby go mieć 🙁
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji, post pod postem
Nam parę dni temu zamontowali solarium 😅
I obyło się bez podwyżki pensjonatu 😎
zkonmiprzezzycie   Jeździec klasy Grand Prrrr...:)
05 września 2012 18:04
Jestem tam rok i nie narzekam  😉
Łaciata w Kole nie znam żadnego pensjonatu, za to wiem, że prężnie działa ten jeden główny handlarz.
edit. pomyłka
Łaciata   Forever in my heart ♥
06 września 2012 20:46
Być. - właśnie coś słyszałam, że on też był u Handlarza.  Hmm... masz jakiś znajomych w tej miejscowości co by tam podeszli i zobaczyli czy jest taki koń ? Bądź numer do tego handlarza zadzwoniłabym może by coś kojarzył jeszcze. Bo ja nie wiem na 100% czy on w ogóle żyje 🙁
Mogę zdobyć jedynie adres, a tak ze znajomych to oni się końmi nie interesują, on po prostu tak prężnie działa, więc nie podjadą niestety.
nekti   Pająk stajenny..
06 września 2012 21:01
Kojarzycie może jakieś pensjonaty w okolicach Poznania*, najchętniej od wschodniej strony, które przyjmują odsadki (6-7 miesięcy) na odchów?

Zależałoby mi na:
- jak największej ilości czasu spędzanego na dworze (pastwisko w sezonie, padoki zimą) - ideałem byłaby stajnia półotwarta  😀iabeł:
- towarzystwie rówieśników (odsadka, nie moich  😉)
- sensownym podejściu prowadzących pensjonat (żadnego: "trenowania źrebaka" pod moją nieobecność, popijających stajennych którzy "wiedza lepiej" i innych tym podobnych "atrakcji"😉
- rozsądnej cenie 😉
- w miarę dobrym dojeździe pociągiem (w promieniu 5-7 km od najbliższej stacji PKP)

Z przyczyn oczywistych nie interesuje mnie:
- hala
- komplet przeszkód
oraz inne zbędne dla odsadka wynalazki.

Powoli kończą mi się pomysły  🤔

*biorę pod uwagę okolice Poznania w promieniu ok 30km od granic miasta (od wschodniej strony 50km)
Hej, może będę się powtarzać, ale nie chce mi się szukać wątku o stajni w Swadzimiu.
Stoi tak ktoś, jaka cena, czy są laki, boksy wywalane codziennie i ogólnie socjal i atmosfera w stajni..?
wiadomo coś może czy w "Rancho" na Beskidzkiej przyjmują konie w pensjonat i jak tam jest? Albo czy jest jakaś stajnia w okolicach piątkowa? Słyszałam że na Hubach Moraskich jest kilka ale znalazłam informacje w sumie o jednej a tam w hotel nie przyjmują... pomoże ktoś? 🙂
amazonka ,  w Swadzimiu było coś koło 750 zł , a teraz według najnowszych, ale nie potwierdzonych plotek, cena ma iść mocno w górę wraz ze zmiana zarządu. Socjal kiepski, w boksach nie wiem, dwa place do jazdy, padoczki malutkie, hala, z tyłu ponoć jakieś łąki są, ale czy wciąz tam są to nie wiem, bo ostatnio jak byłam w tej stajni to nie patrzyłam.  Konie głównie w stajni stoją,  nie zdarzyło mi się ich widzieć po południu na dworze. Rano kilka stało kolo placu z przodu.
Ecik Ja przez 2 lata trzymałam konia na hubach moraskich za Uniwerkiem Adama Mickiewicza ( wydz. chemii- ten nowy), i byłam mega zadowolona, postawili jakąś prowizoryczną halę, warunki kiepskie, ale konie cały dzień stoją na padokach i jedzenie super🙂 Cena to ok 550zł o ile wiem...

whisperer13 Dzięki za info. Kurde kiepsko teraz z pensjonatami w tej części Poznania...:/
wiadomo coś może czy w "Rancho" na Beskidzkiej przyjmują konie w pensjonat i jak tam jest? Albo czy jest jakaś stajnia w okolicach piątkowa? Słyszałam że na Hubach Moraskich jest kilka ale znalazłam informacje w sumie o jednej a tam w hotel nie przyjmują... pomoże ktoś? 🙂


napisałam Ci PW
Ja od półtora miesiąca stoję w nowej stajni w Puszczykowie, na terenie Klasztoru.
Obecnie 4 boksy gotowe-zajęte, ale stajnia na 8 koni w budowie.
Konie karmione 3 razy dziennie, od ok 8ej do 15ej są na łące.
Duży plac trawiasty z kompletem przeszkód i mały przy stajni, przez nas zwany "kucykowym"  😉
Miejsce naprawdę godne polecenia, choc trzeba się spieszyc bo mimo, że stajnia w budowie już miejsca są rezerwowane  😀

Do tej pory stałam w Ogieniowe, za Mosiną. Obecnie są duże zmiany na lepsze, choc ja i tak wcześniej narzekac nie mogłam.
Duże boksy, ogromny plac z kompletem przeszkód. Odpas 3 razy dziennie. Mają byc podobno łąki.

Natomiast ze stajni blisko Poznania nie polecam Babek.
Babki w sumie nie są typowym hotelem. Ja nigdy osobiście nie słyszałam, by on kogoś szukał czy ktoś o niego pytał, a koni ma całkiem sporo. Poza tym, wizualnie już widać, że oprócz płotu w stanie skrajnej rozpaczy i stajni z zewnątrz jako takiej, no warunki nie będą idealne.
Ja od 3 miesięcy stoję w "Końskim Raju" w Starkrówcu Piątkowski i jestem bardzo zadowolona moje konie odżyły tam stoją na pastwisku boksy codziennie dościelane konie dostają dużo sianka  🙂
Kojarzycie może jak wygląda (o ile jeszcze istnieje) pensjonat w Rabowicach? Jakie tam są teraz warunki i ceny? Przejeżdżałam wczoraj przez tą miejscowość i nic co wyglądałoby jak stajnia nie rzuciło mi się w oczy..
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 września 2012 09:47
Bo pensjonatu z drogi nie widac zupelnie. Uderzaj do Teli, ona tam stala, nie wiem czy dalej stoi.
Czy ktoś z Jerzykowa kojarzy gniadą klacz arabską ze źrebakiem, które przyjechały w 2009/2010 roku?
http://stajnia-baja.strefa.pl/album/album.html
Agunia- masz może jakieś zdjęcia stajni i otoczenia? Zarówno w Puszczykowie jak i Ogieniowie.
I jak z ceną za boksy?
Laguna- ja mam sporo z Ogieniowa, tylko że w tym momencie tam trwają remonty i jak to będzie wyglądać np za 3 miesiące nie mam pojęcia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się