mixy hc/oo, kn/oo i inne

furmanka   zawsze pod górkę...
04 lipca 2012 12:51
zuza , napisałam Ci na pw o Wirusie
zuza, Ooo, daj jakieś zdjęcie Warona, kiedy będziesz miała!
Mieszka u mnie jego syn. 🙂
zuza   mój nałóg
04 lipca 2012 16:48
Do końca lipca powinnam mieć 🙂
A jak się syn nazywa?
edit

to jest bardzo stare zdj.Warona,zresztą już chyba gdzieś wrzucałam tylko dawno
zdj.coś z 1994/5 r więc młodziak jeszcze na nim.
On mix więc do wątku jak najbardziej pasuje
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 lipca 2012 17:02
zuza, zły link.
zuza   mój nałóg
04 lipca 2012 17:25
dobra,to zmieniłam na zdjęcie bo z linkiem nie potrafiłam sobie poradzić  😡
[quote author=Być. link=topic=504.msg1451443#msg1451443 date=1341400199]
Bardzo fajnie macie mix'y.
Ze względu na mieszankę mojej, mogę jedynie powiedzieć, że cechy poszczególnych ras mieszają się na tyle, iż nie mogę ich odróżnić. Śmiało mogę powiedzieć, że jak na mieszankę oo to jest za masywna, nie ma szlachetnego pyska, ale jeżeli chodzi o jego rozmiar to ma mniejszy niż standardowy cob. Z wlkp/trakena na pewno poszła we wzrost i niejako masę. Jeżeli chodzi o specyfikę to bardzo szybko się uczy, jest tak bystra, tak pojętna, że to niestety u niej i problem. A wierna jak pies czterech pancernych.

W przyszłości chciałabym ją pokryć, ale w tym momencie nie wiem czym.
[/quote]

Dasz rade wstawic fotki swojego miksa? Te ostatnie niewyraznie i pod slonce niestety.
Może ktoś słyszał o klaczy PEGI od Pomona po Hors? Może ktoś ma jakieś zdjęcia? Stoi/stała gdzieś w Wielkopolsce.
Pokażcie swoje rumaki w lipcowym wydaniu. Czekam na zdjęcia  🙂
Odświeżam.
Whisky w lipcowym wydaniu.
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lipca 2012 11:02
Yeah, w końcu widać konia. A Wichra jeszcze masz, czy sprzedaliście? Jak się Twoja Whisky sprawuje? Swą drogą, po czym ona jest?

Pozostając w temacie Sosnowego, Całusek też się pokazuje razem z kumplem Dinem:



Wicher jest i ma się dobrze. Jeżeli będzie się dobrze sprawować t o pozostanie z nami.
Swoją drogą Wicher także jest mixem. Ojciec jest pogrubiony, matka 3/4 hc.
Whisky jest świetnym koniem. Niezwykle spokojna, lubi nasze wyjazdy w teren.Jak widzi, że szykuję się na jazdę, to rży. Staram się z nią jeździć codziennie.
Klacz jest po Jasmonie hc od Wichury. A  ojciec matki to Wabigon hc.
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lipca 2012 11:21
Tatuś to Cis przypadkiem?

Ach, to z moim nie ma nic wspólnego, tak się zastanawiałam, czy może tatusia nie mają tego samego.
Tak, to Cis.
Swoją drogą tatuś został już sprzedany chyba gdzieś w góry.
zuza   mój nałóg
15 lipca 2012 10:04
Obiecany Waron.
Z wczoraj,25-cio latek

Ooo, dzięki, dzięki 🙂 Świetnie wygląda 😀
Co tu tak cicho ?
Aby przerwać milczenie wstawiam sierpniowe zdjęcie Whisky z moim bratem , który na chwilę wsiadł na jej grzbiet.
Prawda, trochę cicho.
Świeżych zdjęć mojej siwej nie mam, ale za to cieszę się, że już puściła długie włosie na zimę. Biorąc pod uwagę tamten rok, w tym się strasznie pospieszyła.
Whisky już przypomina mamuta. Gubi sierść na potęgę.
Co prawda mamutem nie jest, ale jeszcze trochę i nim będzie. Zdecydowanie poprawiła mi tym humor, bo w tamtym roku naprawdę nie chciała mi zarosnąć. Końcówka jesieni, a ona dopiero zaczęła... Już myślałam, że będę musiała ją derkować.
To może my się pokażemy, nie wiem czy nas nie wygonicie.  :kwiatek:
Nugat, obecnie prawie 3,5 latek 😉
Matka rudy kn, ojciec kuc prymitywny, sporo kuców felińskich w rodzinie, arabokoników i gdzieś daleko oo 😉
A za co wywalić?  😀
bardzo ładnie się prezentuje? Więcej zdjęć, poprosimy.
Co do zdjęcia z galopu, wiem, że jazda bez kasku nie jest ani bezpieczna, ani odpowiedzialna, i nie jest powodem do dumy, także proszę nie bić, bo nie oto piszemy w tym wątku 😉
Ostatnie zdjęcie z końcówki terenu, już w domu. 😉 Z kolegą młp.
Nugat jest świetny w terenach. Jak na 3,5 latka chodzi dobrze pod siodłem, znajomy jest zdania, że lepiej niż Parys, który może śmiało robić za konia profesora. Konik raczej do przodu, delikatny na pomoce. Mam go od małego, urodził się u mnie. I mam nadzieję, że będę w stanie zapewnić mu dobry dom aż do końca życia.  🙂
Jestem posiadaczka klaczy huculskiej, zastanawiam sie nad pokryciem czymś hmm innym 🙂 widziałam huc/oo huc/mlp huc/wlkp ..
Chętnie zobaczyłabym inne mieszkanki, zeby móc porownac i mam nadzieje wybrac coś.. nie chce pochopnie byleby pokryc :/
emptyline   Big Milk Straciatella
22 września 2012 20:01
Kinia, a przepraszam, co chcesz uzyskać? Bo tak trochę bez składu bez ładu.

Całusek




Jestem posiadaczka klaczy huculskiej, zastanawiam sie nad pokryciem czymś hmm innym 🙂 widziałam huc/oo huc/mlp huc/wlkp ..
Chętnie zobaczyłabym inne mieszkanki, zeby móc porownac i mam nadzieje wybrac coś.. nie chce pochopnie byleby pokryc :/


Ja bym jednak hucuła pokryła hucułem i tyle.  😉

emptyline
jak zwykle śliczne zdjęcia. A koń dawno już skradł mi serce, uwielbiam jego maść.
Daniella_283 ładnie śmigacie. Koń też nie wygląda na małego. Ile ma w kłębie?
Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy mixów. Do tej pory nie chwaliłam się swoim grubaskiem, ponieważ z racji jego pochodzenia nie było gdzie  😉

Przedstawiam szanownym koleżankom i kolegom

Komes po domowemu Komcio

m: Koniczyna - konik polski
0: Eltor - małopolak  po Leandro - holsztyn

wzrost 160, więc jak na kuca (opis w paszporcie) nie mało.
Oaza spokoju, ale potrafi kombinować.
ulla, łoł, aż do 160 urósł? nieźle. Masz jeszcze jakieś zdjęcia? Pochwal się 🙂

Być., ja bym kryła właśnie albo hucułem albo arabem. 🙂 Niczym innym bym nie kryła. Można arabem, a przyjemne rzeczy potrafią wyjść.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 września 2012 11:49
takie parę pokoleń temu oo, dziesiąta woda po kisielu:



Sankaritarina znajoma pracowała z mieszanką hucuła i araba, opowiadała, że konik charakter miał, ale był bardzo wytrwały. W sumie bardzo go lubiła i często chwaliła. Zatem taki mix też nie zgorszy, o ile z koniem da się dogadać.
miałam okazję jeździć na takim mixie (oraz na mixie oo/k-n) i jestem wielką fanką takich koników. 🙂 Wyższe niż hucuły i k-n, trochę "żywsze", nie kombinujące aż tak mocno, wszechstronne, a zarazem tak samo ekonomiczne. No bomba 🙂
Moja wprawdzie jest oo/kuc feliński i w rodowodzie jej matki też musi być sporo tego oo, bo mała jest duuużo bardziej arabska niż felińska, ale i tak ją uwielbiam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się