strzyżenie / golenie koni

domiwa, mam dokąłdnie taką rószofffą  😍  😍
[url=http://germapol.istore.pl/pl/product/browse?productName=limited+edition]http://germapol.istore.pl/pl/product/browse?productName=limited+edition[/url]

Mam od zeszłego sezonu dopiero. Spokojnei daje radę. Golę konia ostrzem na 6mm.

edit: skrócony link, bo się rozjechało
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
25 września 2012 14:43
Nie wiem czy dobry wątek ale spróbuje :-)
Jako że będziemy teraz golic na zimę - właścicielka w końcu się zdecydowała potrzebuje od Was info co to tego w ile derek się zaopatrzyć i z jakim wypełnieniem na jakie temperatury. Aktualnie mamy trochę polarowek i padokowke z polarem.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 września 2012 14:54
Jakaś zimówka by się przydała jeszcze.
Ja mam 300g i mój golony całą zimę w niej spędził.
Na kilka nocy dostał jeszcze polar pod spód, ale to jak było ponad - 20
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 września 2012 19:43
Głupia pogoda, owszem, mi już koń w połowie odrósł, po 1,5 tyg. :/ ale chodzi non stop - padok i stajnia na noc w ripstopie na polarze, nie jest pod nią spocony nawet w dzień, jak ciepło, ale na jeździe trochę się poci. Ciekawe, że tak szybko rośnie futro, bo jak zimą ogoliłam go w styczniu to do wiosny już wytrzymał, przez pierwszy miesiac praktycznie nie odrastał w ogóle.


Z tego co zauważyłam, jak się ogoli konia gdy zaczał już zmieniać siersć to trzeba go golić co chwilę. Jak się przeczeka czas linienia, to spokój na długo.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
25 września 2012 19:59
bandos, escada wlasnie w granicach 500-600 zl. a ta wasza taka wlasnie mala , drobna. Tamta byla ogromna do tych i chyba wielu forumowiczow ja kupilo.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
25 września 2012 23:25
Hej mam pytanie ogoliłam Błyskawice w pólderke na grzbiecie (ma zostawione włosy na grzbiecie ,zadzie i dalej częściowo na udzie nogi nie golone ,głowa też . Reszta golona ) .
Zapakowałam w derkę bawełnianą i jest niby ciepła u nas temperatury ok18- 20 C i ma być cieplej . Nie wiem czy w teren powinnam zakładać jej pólderke polarową czy może wystarczy że ma futro na wierzchu na wzór pólderki ?
w zeszłym roku goliłam na 3 mm, z racji takiej posiadanej maszynki,
ale widzę, że piszecie też o o golniu na 6mm - lepiej? wtedy jakąś nasadkę się kupuje, taK?
a da się konia równo ogolić? hehe, nie plącze się włos, że robia się wzorki? pytam, bo doświadczenia w tym brak  😉
normiss, moja maszynka ma ostrze na 6mm, bez nasadek, goli równo. Koń wygląda jakby miał krótką sierść. Robiły się wzorki jak pomyliłam ostrza i zapięłam w maszynkę ostrze do kręconej sierści (takie było gratis).
no to my ogoleni ;D

wzorek, z któreg jestem mega dumna  👀

nie wyszło mi troche z tą słabizną, ale golę tak po raz pierwszy, następnym razem będzie lepiej 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
30 września 2012 21:14
Ja w zeszłym roku tak ogoliłam karego i wiem, że w tym roku polecę po całości. Pocił mi się na szyi i grzbiecie 🙄
Zobacze jak bedzie, najwyzej dogole, tu problemu nie ma😉



Słuchajcie, gdzie dać do ostrzenia noże Moster Avalon - je się w ogóle ostrzy, czy trzeba nowe kupować?  :kwiatek:


ponawiam pytanie  :kwiatek:
Dziewczyny jakie polecacie maszynki w przystepnych cenach?
Dziewczyny jakie polecacie maszynki w przystepnych cenach?
Dziewczyny jakie polecacie maszynki w przystepnych cenach?
Hej mam pytanie dotyczące golenia. Mam Kucyka który mega się poci , po 10 minutach kłusa jest mokry czy jest sens go golić na zimę ? 🙂
Dziewczyny jakie polecacie maszynki w przystepnych cenach?


Zalezy, jaka to przystepna cena wg Ciebie 😉
Angeel Tak do 1200 zł. Czy znalazłoby się coś dobrego?
Ja kupilam Ningbo 3004 za 550zl i radzi sobie dobrze 😉
Angeel A gdzie mogłabym ją kupic?
Ja kupowalam na sewing.pl . Oni coprawda juz nie maja jej w ofercie, ale mozesz u nich znalezc dobre maszynki 😉
Angeel Dzieuje Ci bardzo.
Ktoś kiedyś podawał namiar na punkt, gdzie można naostrzyć noże do maszynki. Nie jestem pewna, ale chyba była to psia strona i można było do nich wysłać ostrza. Kojarzycie ten adres?
D+A, przewijała się tu ul. Książęca w Wawie. O to chodzi?
Nie. Książęca jest w Wawie i sama tam ostrzyłam, ale podobno była podwyżka, więc szukam tańszej alternatywy. Pamiętam, że mieli stronę www i chyba głównie ostrzyli psie ostrza.
germapol świadczy usługi ostrzenia, acz ostrzenie ostrzy clip on jest ogólnie nie opłacalne.
nie opłacalne? dlaczego?
tanie noże czy drogie ostrzenie?  🤔

kurcze, maszynka nowa, ogoliła 2,5 konia w medium trace clip i padł nóż  🙄
miałam na szczęście na wymianę, ale też ogolił juz 1,5 konia, więc boję sie zaczynać robotę  🙄

Przyznam bez bicia, że 3 konie do dnia golenia (styczeń? luty?) stały w stajni otwartej typu biegalnia, były meeeeega zafutrzone, a przez to nie dały się idealnie wyczyścić
i podejrzewam dlatego tak szybko noze padły. Teraz chcę golić "stajenne" wypucowane koniki  🙄
nie opłacalne? dlaczego?
tanie noże czy drogie ostrzenie?  🤔

kurcze, maszynka nowa, ogoliła 2,5 konia w medium trace clip i padł nóż  🙄
miałam na szczęście na wymianę, ale też ogolił juz 1,5 konia, więc boję sie zaczynać robotę  🙄

Przyznam bez bicia, że 3 konie do dnia golenia (styczeń? luty?) stały w stajni otwartej typu biegalnia, były meeeeega zafutrzone, a przez to nie dały się idealnie wyczyścić
i podejrzewam dlatego tak szybko noze padły. Teraz chcę golić "stajenne" wypucowane koniki  🙄


Ja swoja ogolilam 3 razy swojego konia (czyli czystego  😁 ) i jednego meeega ofutrzonego, brudnego, posklejanego i miejscami mokrego... A noze dalej zyja. Wiec nie wiem od czego to zalezy - od jakosci?
Ja mam Lister Legend i ostrza tej samej firmy. Maszynka nie jest tania, raczej z górnej półki ale na jednych ostrzach ogoliłam już 10 koni i dalej tnie jak szalona a mam jeszcze 3 inne komplety.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
03 października 2012 19:57
W większości maszynek ostrza trzeba ostrzyć po ok 10 goleniach. My mieliśmy takie stare ostrza to wystarczało na jedno golenie i poszły do śmieci. Teraz zakupiliśmy ostrza heningera i spokojnie ogoliłam 12 koni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się