DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

cataleya- na cene padu składaja  sie rózne rzeczy- mozna kupić alkantrę za 16zł a także za ponad 60zł za metr, poza tym to co jest w srodku nie jest bez znaczenia- sa tacy co robia najtaniej i dają tam tylko gąbke 1 centymetrową -a inni daja gąbke i owatę- przez co czaprak jest puchaty , niektórzy tylko obszywaja inni pikuja od spodu , no i jakość wykonania nie jest bez znaczenia- Jak ktoś jest dobry w tym co robi to powinien sie cenić no i rzecz nastepna jak ktoś ma firme to też inaczej musi wziąć za czaprak bo ma wieksze koszty i musi różne rzeczy opłacić -a jak ktoś robi na czarno to wiadomo że wszystko idzie dla niego-
Jakość mozna też ocenić po dłuzszym czasie użkowania i po kilkunastu praniach .
Lepsza jakość -wyzsza cena-,nigdy nie odwrotnie
Ja właśnie zfiniszowałam z tym 🙂
Moja druga ever derka i czaprak z takim czymś :P. Taki dziwaczny komplecik ozdób.
ZORILLA  ale swietnie wyglada w tym czapraku,super,strasznie mi sie podoba
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 października 2012 11:36
Zorilla, swietne, tylko pas przedni bedzie chyba troszke malawy, o 5 cm doslownie? Zreszta okaze sie, jak bedzie maly to sie w ruchu popruje i sam o tym powie 🙂.
To jest dla konia do dużo mneijszej szyjce i klacie. Ten model jest wyjątkowo duży w przodzie 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 października 2012 16:38
No, czyli jasne jak slonce 😉.
Zorilla-- mnie sie bardzo podoba jedno i drugie -- fajne kolorki--
Pochwale sie swoimi nausznikami  😉
super nauszniczki, ja mam jeden prototyp ale czekam na swoje nauszniki, żeby rozmiar sprawdzić i robić dalej 🙂 Moje wstawię nie wcześniej niż po 10 (niestety) ale wstawię na pewno 🙂 A w międzyczasie robienia nauszników dziergam na szydełku szalik  :P
zelka2303 dzięki 🙂
czekam aż dodasz zdjęcie swoich  😉, ja dodam jeszcze foto na właścicielce niebieskich nauszniczków  😀
Jestem za granicą na jeżdzieckim zadupiu, więc nie mam możliwości iść do sklepu i kupić, żeby mieć rozmiar ale niedługo mama wyśle mi z PL moje nauszniczki i będę mogła dziergać. Swoją drogą na niemieckim forum wynalazłam przepiękne nauszniki DIY, zakochałam się w nich i tu moje pytanie do tych znających się na dzierganiu jak zrobić wykończenie, które jest na zdjęciu?!  jakieś pomysły?
zelka2303,
jak chces zmoge ci pomierzyć, tylko napisz co, albo daj rysunek najlepiej to wstawie na niego wymiary ...no albo z neta sciagne
horse_art Dzięki Ci wielkie, na forum już pisałam kilka razy, jednak nikt nie odpisał...

Teoretycznie takie wymiary byly by mi potrzebne, gdybyś miała czas, chęć, za tydzień, dwa, i oczywiście rozmiar COB 🙂
I wrzucam jeszcze jedno zdjęcie  DIY w wersji na ścianę, jeszcze niedokończony ale kiedyś skończę 🙂
In.   tęczowy kucyk <3
23 października 2012 15:38
zelka2303, wg mnie to jest tak - 1 oczko ścisłe, *6-8 słupków w trzecie oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w trzecie oczko łańcuszka*, powtórz od *
a na sam koniec całość wykończyć rzędem półsłupków
zelka2303,
chyba nei zauważylam ;/
ale ojej cob...niewiem czy mamy w brzozkach cob (bo jakieś mamy bo dostalismy :*, kiedyś były...ale wiadomo co się z nimi stało 🙁 , ide popatrzeć) ale u siebei mam cob (z kopletz malym czaprakiem i derką 135...wiec chyba cob) - ale dopiero w weekend dotre. napisz mi pw przypominające w piatek wieczorem bo ja sklerotyk jestem ;/
horse_art żaden problem, dzięki Ci wielkie.

In. Ja jestem z tych samouków, i muszę mieć rozrysowane bo szydelkuje od miesiąca te proste ściegi 🙂 Ale mimo wszystko dziękuję dziś w międzyczasie dziergania szala spróbuje co z tego wyjdzie 🙂
te moje to chyba będą COB
aaa!!! znalazłam "owijki dla leniwych" w wersji sklepowej !
no prawie takie jak chciałam
http://allegro.pl/ochraniacze-neoprenowe-horze-granat-cob-i2716214252.html

tylko moje wyobrażenie to proste górą i bez widocznych rzepów. no i z polaru - żeby tanio i wiele kolorów 🙂
tylko tak mierzylam, że jednak ten polar musi być na coś sztywnego przyszyty - bo inaczej by trzeba bylo b. mocno zapinać, żeby się nie zsuwało - w praktyce niemożliwe raczej ;/
sa cienkie neopreny do kupienia? (tak żeby zwyklą maszyną szyć?)
In.   tęczowy kucyk <3
23 października 2012 20:53
zelka2303, ja szydełkuję dokładnie od 6 września tego roku :P i też samouk :P

może to trochę pomoże
[i]In.[/i]  Rozumiem, dzięki ale jak masz zrobiony lancuszek, dalej na nim robisz oczko ścisłe, jak opuścić dwa oczka? bo tu utknęłam. robię na łańcuszku oczko ścisłe i dalej nie mam pojęcia jak opuścić 2 i przejść do 3. (ja noob)
In.   tęczowy kucyk <3
23 października 2012 21:41
po prostu je opuszczasz 😉 nawijasz nitkę na szydełko i zamiast wbić w następne oczko, wbijasz w trzecie i robisz słupek


tylko do 1:17, później już jest tylko rząd półsłupków do końca
sorry za jakość, ale to co najważniejsze widać  😡
ash   Sukces jest koloru blond....
24 października 2012 07:55
Wczoraj dotarł do mnie najpiękniejszy na świecie pad od Deb! Bardzo dziękuję!
W sobotę zrobię zdjęcia i się pochwalę!
deborah   koń by się uśmiał...
24 października 2012 09:37
ash, cała przyjemność po mojej stronie 🙂 niech się dobrze nosi
http://allegro.pl/pianka-tapicerska-gabka-t25-40x40x3cm-krzesla-lawk-i2706243529.html czy taka gabka nada sie na podkladke pod siodlo? ma ktos moze wymiary?
In. dzieki ci wielkie, jestes moim swzydelkowym miestrzem. juz kumam :P dziękuję


I dopisuje 🙂 Zrobiłam pierwszy projekcik nauszniczków, co prawda jeszcze muszę kupić i wszyć ładną lamóweczkę i uszy doszyć ale wstawiam to co mam do tej pory. I oczywiście szaliczek 🙂
In.   tęczowy kucyk <3
24 października 2012 18:48
zelka2303, cieszę się, że mogłam pomóc 🙂

Btw, sama dziergam teraz podobny szalik, też szary 😉 (dla TŻ, dla siebie zrobiłam brązowy http://ravel.me/inciaa/pss 😉 )
(chociaż z szaliczkami to raczej na towarzyskie do DIY powinnyśmy się przenieść, a nie tu :P)
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
25 października 2012 18:33
Kobiety,
Czy na stronach wątku znajdę "przepis" na PODWÓJNĄ LONŻĘ HAND MADE - bo płacenie 150pln za dwa kawałki sznurka jakoś mnie nie bawi i mam wrażenie że samemu to można zrobić taniej; poszukam jeśli jest szansa, że któraś z Was o tym pisała.
z góry dziękuję
KikaA co w tym trudnego? 😉 Jak sama napisałaś kawałek sznurka. Ja także zamierzam takową robić. Kupię sznurek ok.18m, karabińczyki, które doczepię do liny i gotowe 🙂
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
25 października 2012 21:05
no widzisz nie do końca - część jest ze sznurka a część z taśmy takiej klasycznej jak to lonża - sznurek lekki łatwo przewodzi sygnał ale taśma łatwiejsza do trzymania/bezpieczniejsza, więc połączenie tych dwóch materiałów jest idelane ale nie wiem jak to jest mocowane razem - nie znam nikogo kto ma taką lonżę żeby się przyjrzeć z bliska a na zdjęciach to albo jest zwinięta albo na koniu i kurka nic nie widzę🙂
Cały strój po skończeniu wygląda tak 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się