Ogłowia

sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 października 2012 22:41
skwarunio bomba w tym brązie  😍 tak naprawdę wszystkie wyglądają super 😉
Na Skwarym podoba mi się najbardziej. 😉
PE- co to za firma ? mam na ogłowiu i nie wiem  😵
Dziewczyny ... Pomocy... 🙇 . Potrzebuje nachrapnik meksykańcki w kolorze havana stubbena , czy jak kto woli ,red brown equipe ( taki wiśniowy brąz) ,w ludzkiej cenie, i ze srebrnymi sprzączkami . Jak by ktoś , gdzieś widział ,  proszę o info  :kwiatek:
Jak wypada rozmiarówka KenTaura? I generalnie jakie macie opinie na temat ogłowii tej firmy?
Gillian   four letter word
02 listopada 2012 10:52
darolga, mam ogłowie, które kupiłam 6 lat temu. Jest niezniszczalne, skóra fantastyczne, miękka i elastyczna, nic się nie rwie. Rozmiarówka chyba normalna raczej 🙂
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
04 listopada 2012 21:21
Dziewczyny potrzebuje pomocy! Zastanawiam się nad kupnem ogłowia - mam dwa typy.
1. http://allegro.pl/super-oglowie-rorkowe-full-i2752902349.html
Ale nie wiem jak wypada rozmiarowo. Mój koń ma raczej małą głowę i nie wiem czy się nie utopi. Ma ktoś z was takie ogłowie i mógłby mi je pomierzyć?
2. http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Kon/Oglowia/Nachr-Angielski/Oglowie-HrM-Hansbo.html
Jak wypadają rozmiarowo ogłowia firmy hansbo? Dla małego fulla cob czy full?
Lawa   bardzo szybko....
04 listopada 2012 22:23
Dziewczyny potrzebuje pomocy! Zastanawiam się nad kupnem ogłowia - mam dwa typy.
1. http://allegro.pl/super-oglowie-rorkowe-full-i2752902349.html
Ale nie wiem jak wypada rozmiarowo. Mój koń ma raczej małą głowę i nie wiem czy się nie utopi. Ma ktoś z was takie ogłowie i mógłby mi je pomierzyć?
2. http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Kon/Oglowia/Nachr-Angielski/Oglowie-HrM-Hansbo.html
Jak wypadają rozmiarowo ogłowia firmy hansbo? Dla małego fulla cob czy full?
niestety nie mam, ale kaz sobie podac minimalne i maksymalne obwody z mozliwoscia zapiecia i sama zmierz glowe konia - to najczesciej sie sprawdza, kupujac na odleglosc. Standardy COB, FULL itp. sa niestety czesto bardzo rozne.
Och nawet się nie zastanawiaj i bierz to drugie 🙂 Bardzo ładne 🙂 Ja kiedyś byłam chora na ogłowia rurkowe, ale teraz w pracy mam styczność z rurkowym munsztukiem, który mnie szybko z rurek wyleczył. Potwornie niewygodna regulacja a i do czyszczenia marne...
darolga   L'amore è cieco
05 listopada 2012 12:41
Gillian - dzięki  :kwiatek: Mam różnorodne produkty KenTaura i wszystkie zabiły mnie jakością, ale ogłowia jeszcze nie miałam, dlatego wolałam się upewnić. W takim razie zamawiam, widać, że firma trzyma fason. Z rozmiarem się jeszcze waham, ale najwyżej będę wymieniać. Korab ma małego fulla/dużego coba i trafić u niego z ogłowiem to trochę rosyjska ruletka.
Używa ktoś ogłowia Dy'on? Jak wychodzi rozmiarówka?


Odkopuje,  moim zdaniem rozmiarówka dziwna, w  moim the Difference część potyliczna (roz. pony) jest na kuce która zawsze nosi kombinacje pony i shetland sporawa. Za to nachrapnik ledwo sie dopina na dorobione dziurki.  Moje oglowie bylo też bardzo sztywne jako nowe, w porównaniu do innych przerabianych przez nas marek. Przez to dziwnie się układało. No i jak dla mnie skóra jest kiepskiej jakości w porównaniu do ceny.

A, przypomniało mi się moja koleżanka na kuca ma full mimo, że kuca zwykle chodzi w cob. A dla dużego konia nie mogła już znaleść
Dziewczyny, potrzebuję ogłowie w kolorze rudym. Jakoś nie mogę zdzierżyć jazdy w czarnym ogłowiu, rudym siodle i gniadym koniu. Coś niezbyt drogiego.
tajnaa, o jaki odcień Ci chodzi? Taki jak ten wstawiony wyżej przez figaro2046, czy bardziej koniak? I do jakiej kwoty szukasz?
Taki kolor.

To jest ogłowie hansbo bonidos, ale już ich nie produkują.
Tak do 150 zł. To ogłowie tak czy siak używane będzie sporadycznie.
Livia   ...z innego świata
07 listopada 2012 17:34
Nie bardzo wiedziałam gdzie się udać z tym pytaniem, ale - gdzie mogę kupić nachrapnik, który ma z dwóch stron regulację? (czyli nie taki z zapięciem tylko po jednej stronie). Jest to w ogóle możliwe?  :kwiatek:
suwi, to ogłowie jest zjawiskowe, jeśli szukasz kostki.
[img]https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTiu9D4liLa74noLcftLJgUUCJVGBUQm2HMhdlUn4kUlVLi303o[/img]
Na żywo piękne.

Prestige dla mnie przeokropny niestety, a stubbeny to dla mnie stylistyczne topory mimo dobrej jakości 😉

quantanamera, na rudym sam szał 🙂
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
07 listopada 2012 19:13
Livia kurcze z podgardlem regulowanym po obu stronach to się spotkałam ale nachrapnik,chyba ciężko będzie🙂 A wujka google pytałaś?
Livia a nie mogą ci zrobić na zamówienie? Np. Daw-Mag?
Jeden z hooksów hanowerskich ma taką regulację.
Mój Equipe też ma podwójną. Ale nie widziałam ich sprzedawanych oddzielnie.
darolga   L'amore è cieco
07 listopada 2012 19:55
Livia - miałam kiedyś starego USG, też miał podwójną regulację, niestety skóra jakością nie grzeszyła.
Equipe ma podwójna regulację. Z tym, że nie w każdym modelu.
Nachrapniki jak najbardziej sprzedają oddzielnie.
Klami widziałam tylko kilka sztuk, i to same te "udziwnione", czyli można sobie zamówić po prostu jaki sie chce?
Z tego co widziałąm po ich katalogach to właściwie większość nachrapników jakie mają w ogłowiach mozna tez zamówić oddzielnie.
Z tym, że chyba nie wszystkie są zapinane z dwóch stron. Trzeba doczytać / dopytać co do konkretnego modelu pewnie.
Livia   ...z innego świata
08 listopada 2012 10:21
ircia, pytałam, ale nic za bardzo nie wyskoczyło, same nachrapniki z pojedynczą regulacją...

Burza, xxagaxx, darolga, Klami, dziękuję, posprawdzam sobie Daw-Maga, Hooksa i Equipe :kwiatek:
Przyszło do mnie zamówione Busse Comfort. Tak się cieszyłam. Ogłowie piękne, pomimo, że naczółek nie w moim stylu. Ten nachrapnik  😍 Ale i tak najbardziej urzekła mnie genialna część potyliczna. I co ? I zmierzyłam nachrapnik do innego ogłowia, które miałam akurat w domu. Nie dopnie się na moim koniu  👿 Dzisiaj muszę odesłać  😕
A może znacie jakieś fajne ogłowie z miękką potylicą i szerokim nachrapnikiem, tylko może z klasycznym naczółkiem bez błyskotek, bo szukam i szukam i nic ?

A może miał ktoś to : http://www.febro.pl/product-pol-8-Czarne-oglowie-HV-Polo.html
Ja mam z tej firmy napierśnik z kompletu od tego ogłowia, jest fajny, zastanawiam się tylko czy ta część potyliczna nie za szeroka  🙄
misia997 jakbyś troche poszukała tu w wątku o tych ogłowiach, to byś wiedziała ze busse ma krótkie nachrapniki i przed kupnem warto zapytać o jego długość w danym ogłowiu 😉
palemka czytałam o nachrapnikach w tym wątku i pytałam Panią ze sklepu o wymiary przed zakupem. Wydawał się ok na ostatnią lub przedostatnią dziurkę. Tylko nie wiedziałam, że jest aż taki mega gruby i to dodatkowo znacznie zmniejszyło jego obwód.
Mało tego od dłuższego czasu zanim cokolwiek końskiego kupię to "konsultuję" z re-voltą  😉
Jakiej jakości są ogłowia Start? Mielonka?
misia997 a nie dasz rady spróbować założyć na konia? Bo jak ja dostałam swojego bussa, to tez się podłamałam, że nijak nie zapnę. Ale jak założyłam na łeb, wyregulowałam paski policzkowe, to zapięłam ledwie na ostatnia dziurkę. Po kilku razach zapinałam spokojnie już na przedostatnią 😀 Więc może nie odsyłaj a spróbuj przymierzyć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się