popręg

Hej  😉 Czy ktoś z Was posiada może Kentaura Geneva i zmierzyłby mi pare długości?  :kwiatek:
Mam pytanie, na które wyszukiwarka ani google nie potrafiły mi odpowiedzieć 😉
Gdzie (czy) dostanę popręg ujeżdżeniowy, najchętniej neoprenowy, żelowy itp., który miałby kółko do zapięcia patentów na środku i sprzączki nie na wierzchu?
Wyszukują mi się same skórzane za 200 i więcej zł, a chodzi o taki w wersji bardziej ekonomicznej- powiedzmy do 120zł.
zduśka a taki zwykły sznurkowy próbowałaś, folblutka koleżanki obcierała się od wszystkich super, hiper i w ogóle, a w sznurkowym nigdy się nie obtarła
Pytanie do posiadaczy popręgów mattes:

czy ujeżdżeniowe mają gumy? Jeżeli tak, to z jednej czy 2 stron? I są to porządne gumy, jak np. prestige, czy takie mocno rozciągliwe? Czy te popręgi są dobrej jakości i warte swojej ceny?
Muszę Cię zmartwić, bo popręgi Mattesa nie mają gum. Możesz kupić normalny popręg z gumami i dokupić rękaw mattesa..
a mnie się wydaje, że możesz zamówić Mattesa z gumami
mtl   I M Equestrian
10 listopada 2012 10:41
Muszę Cię zmartwić, bo popręgi Mattesa nie mają gum. Możesz kupić normalny popręg z gumami i dokupić rękaw mattesa..

Wszystkie popręgi Mattesa mają gumy z obu stron.
Popręgi dr mają te gumy ukryte i są one bardzo mocne.
Dlatego na pierwszy rzut oka wydaje sie że są bez gum.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 listopada 2012 20:50
Wszystkie popręgi Mattesa mają gumy z obu stron.
Popręgi dr mają te gumy ukryte i są one bardzo mocne.
Dlatego na pierwszy rzut oka wydaje sie że są bez gum.

Dorcysia prawdę mowi. Jak przyszedł mój, to byłam pewna, że coś nie tak, bo tych gum nie widziałam. Ale są, są bardzo mocne, a przez to sprawne i długowieczne.

Czy te popręgi są dobrej jakości i warte swojej ceny?

Jakość jest fenomenalna. Prany regularnie (w tym z błota) i dalej w super stanie. A dokładając do tego fakt, ze koń mi się nie obciera (ale już to kiedyś pisałam, że mój koń obciera się od wszystkiego co nie jest Mattesem), to dla mnie jest absolutnie bezcenny 🙂
Dorcysia - tyle czasu użytkuje z przekonaniem, że on jest bez gum...  😁
dzięki za opinie dziewczyny! :kwiatek:
Słuchajcie, pytam mądrzejszych z czystej ciekawości: jaki jest powód zastosowania popręgu pokazanego na tym filmie:

ujeżdżeniowego, z takim "mini fartuchem" ?

Zastosowanie fartucha w skokach do mnie przemawia, tak w ujeżdżeniu ciężko mi to sobie wyobrazić 🙂
croopie jak widzę nawet komentarze pod filmikiem wskazują że nikt nie wie czemu akurat popręg z fartuchem i czemu przystuły są skrzyżowane...
xxagaxx, faktycznie, nie czytałam komentarzy 🙂
A spotkał się ktoś z takimi popręgami w ogóle ?
Ja chyba nawet w sklepach nie widziałam... 🙂
croopie, krótkie popręgi z fartuchem produkuje np. HBC, tyle, że ich przeznaczone są raczej do jednotybinkowych skokówek ich produkcji. http://hbcontact.eu/galeria-zdjec/nasze-realizacje-osprzet/

A w tym przypadku pewnie jego zadaniem jest większa stabilizacja siodła.
Sisisa, ale to ciągle do skokówki, a ja pytam o ujeżdżeniowe 🙂
croopie, no właśnie jak piszę, pewnie chodzi o stabilizację siodła.
croopie, daw-mag robi takie popręgi do ujeżdżeniówki klik
kittajka ale to jest po prostu taki profilowany. Na filmie kobita miała zdecydowanie z pełnym fartuchem.
tutaj są takie popręgi kilku firm.
czy użytkownik takiego popręgu

http://animalia.pl/produkt,9766,547,horze-popreg-ujezdzeniowy-marble.html

mógłby odnieść się do jego jakości, wyglądu, użytkowania.. :kwiatek:
Słuchajcie mam dość durne pytanie, gdzie ten popręg ma przód, a gdzie tył? To wybrzuszenie ma być skierowane w stronę zadu, czy głowy?

duży brzuch do przodu (wcięcia zostawiają miejsce na łokcie)  😉
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
12 grudnia 2012 22:49
croopie, rychło w czas, ale może komuś się taka informacja przyda:
popręgi z fartuchem do siodeł ujeżdżeniowych zakładamy przy koniach zapoprężających się już od samego zerknięcia na popręg 😉

Puma dziękuję. Tak też mi się wydawało ale ktoś mi powiedział, że odwrotnie- tym brzuszkiem w stronę zadu i trochę zgłupiałam. Teraz już nie założę go na odwrót 🙂
ktoś bardzo mądry  🙄 dlaczego osoby bez pojęcia doradzają?  🤔
Zawsze są ludzie, którzy wszystko wiedzą najlepiej. Dobrze, że już jestem pewna jak go ubrać, to już mi nikt fachowo nie doradzi na odwrót  😎
A ma ktos może popręg asymetryczny, tego typu : http://www.okser.pl/busse-popreg-ujezdzeniowy-curved-p-10290.html
Faktycznie zapobiega przesuwaniu sie siodła np na łopatki?
ash   Sukces jest koloru blond....
18 grudnia 2012 12:48
a ja mam problem!
w sobotę dostane swoje siodło 😉 ale nie mam pojęcia jaki popręg do niego kupić. Chodzi mi o długość.
Jak miałam siodło Wintec Contourblock to miałam popręg 65cm i jeszcze miałam zapasu.
A teraz nie mam pojęcia jaka długość?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się