Pensjonaty we Wrocławiu

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
12 listopada 2012 14:20
Rosalia Kasia mi opowiadała o problemach nie tyle żołądkowych co kościec i stawy.

Subaru Jak to juz nie ma Pana B. w Samotworze 🤔
Skad ja moge ta Centke kojarzyc bo ja tez ją znam? 👀 tylko nie wiem skąd i na pewno nie w stakim stanie... czy ona nie stała kiedys u Jarząbka?
Łaciata   Forever in my heart ♥
12 listopada 2012 14:21
Zairka - Tak stała u Jarząbka 🙂  Ja ją też właśnie poznałam jeżdżąc u niego :P
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
12 listopada 2012 14:23
no wlasnie a czyj to był koń? Ja ją pamietam 5/10 ale ten pyś jest charakterystyczny.
Łaciata   Forever in my heart ♥
12 listopada 2012 14:25
Zairka - ja ją tak samo z tamtych czasów pamiętam 5/10 ,ale jak kupiłam swoją to szperając w necie dowiedziałam się, że to siostry. Ona była bądź jest własnością Pana Bogdana Mazurka (chyba - zaraz sprawdzę i poprawie).
Łaciata, Centka dalej jest własnością jednej i tej samej osoby, o której możesz sobie poczytać parę postów wyżej w związku z reaktywacją Samotworu
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
12 listopada 2012 14:28
No to ładnie, kojarze kolesia ale chyba wtedy ne był jeszcze takim hardocrem bo kon wygladał normalnie 😲
subaru2009, już chyba z tydzień kobyła jest u nas, choć ja nie miałam czasu iść do stajni drugiej na dole gdzie stoi bo mam 2 swoje konie i tam nie zachodzę jak tak zimno 🙂 więc może coś zmyślam, wiem tylko z opowieści ( głupio to brzmi bo stajnia dolna jest 80 metrów od górnej  :wysmiewa🙂, ale jakoś mam problemy z moją kobyłą i najbardziej interesuje mnie temat czy moja 5 letnia kobyłka będzie już tylko na matkę czy uda się coś wykombinować ...
Srokata ponoć zdrowa, zadbana, grzeczna, właścicielki zadowolone- tyle wiem.
Popatrzę osobiście w weekend, bo w tygodniu to ja tylko mam czas na swoje, a właścicielki chyba tylko w weekendy jeżdżą.
Zairka, z mokrego tez mozesz kojarzyc 😉
okazuje sie, ze kobyla szla w 9 miesiacu zrebnosci pielgrzymke 😎 a potem powila pieknego NNa..
Łaciata   Forever in my heart ♥
12 listopada 2012 14:35
Zairka - Nie wyglądała tak, fakt. Ale to był właśnie moment chyba gdy ją on kupił z tych samych rąk co ja mam swoją, a oni dbali o konie(dbali, bo już nie mają koni). On zawsze był hard ! ;]
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
12 listopada 2012 14:55
No to pieknie! Naprawde kojarze konia 5/10 i kojarze ze byla jakiegos faceta.... ale skad ja kojarze co i jak to nie mam pojecia, moze i całe szczescie 😁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
12 listopada 2012 14:57

Subaru Jak to juz nie ma Pana B. w Samotworze 🤔



coś musiałam w locie źle przeczytać, bo w S. jest , przepraszam, nagmatwałam  :kwiatek:

Perlica super wieści  😅 😅 mam nadzieję, ze uda mi się ją odwiedzić i Ciebie też poznać 😀 jak na 5latkę i matkę .. to co się stało O.o musi być dobrze, bo to młode jeszcze ...
o rany, te fotki - SZOK!
To znaczy z jednej strony szok, a drugiej przecież to samo widziałam na własne oczy z kobyłą o której pisałam - przyjechała do gałowa okrągła i zadowolna 4-latka, po 3 miesiącach wyglądała jak te na fotce - wrak. Żal tych koni, mam nadzieję że więcej osób z sekty pana B przejrzy na oczy. Niestety ciężko im przemówić do rozsądku a własnych oczu i własnego osądu jakby nie mieli... Bo nie są to źli ludzie (poza B.) tylko ślepi i ufni 🙁
Zairka, z mokrego tez mozesz kojarzyc 😉
okazuje sie, ze kobyla szla w 9 miesiacu zrebnosci pielgrzymke 😎 a potem powila pieknego NNa..


Jeśli chodzi o Centkę, to ona ma rodowód i była kryta ogierem śląskim z licencją (od pana Śmichury), więc źrebak nie jest NN. Niestety, jak ją (Centkę) ostatnio widziałam, wyglądała dużo gorzej, niż na wstawianych tu zdjęciach. Cały czas jest własnością pana Bogdana G., (nie Mazurka), a została kupiona z Cerekwicy pod Trzebnicą (katija pewnie kojarzy pana Krzysztofa i Dzidkę 😉) - mieli kilka srokatych koni.

esef podobno jedna pani z sekty jest gorsza od pana Bogdana w swoich poczynaniach (ta o najdłuższym stażu).
esef podobno jedna pani z sekty jest gorsza od pana Bogdana w swoich poczynaniach (ta o najdłuższym stażu).


o najdłużym stażu i największej hm..., najszerszych biodrach? 😀
Nie chciałam być aż tak dosłowna 😉
Czepiacie się, przeicież jeździła wysokie konkursy ujeżdżeniowe  😂

A tak do tematu. W sierpniu tego roku byłam w Gałowie i przyznam się jawnie- zrobiłam zdjęcia koniom "rajdowców", niektóre były w jeszcze bardziej opłakanym stanie niż kiedy wynosiłam się ze stajni 🙁
Zdjęcia z całym opisem sprawy wysłałam do TOZ-u, miała być wysłana inspekcja weterynaryjna, jednak sprawa jakby ucichła, bo niestety mamy listopad i nic się nie dzieje... Smutne to ale prawdziwe...
[quote author=katija link=topic=170.msg1581967#msg1581967 date=1352730657]
Zairka, z mokrego tez mozesz kojarzyc 😉
okazuje sie, ze kobyla szla w 9 miesiacu zrebnosci pielgrzymke 😎 a potem powila pieknego NNa..


Jeśli chodzi o Centkę, to ona ma rodowód i była kryta ogierem śląskim z licencją (od pana Śmichury), więc źrebak nie jest NN. Niestety, jak ją (Centkę) ostatnio widziałam, wyglądała dużo gorzej, niż na wstawianych tu zdjęciach. Cały czas jest własnością pana Bogdana G., (nie Mazurka), a została kupiona z Cerekwicy pod Trzebnicą (katija pewnie kojarzy pana Krzysztofa i Dzidkę 😉) - mieli kilka srokatych koni.

esef podobno jedna pani z sekty jest gorsza od pana Bogdana w swoich poczynaniach (ta o najdłuższym stażu).
[/quote]

No, to pewnie jakaś bardzo wstydliwa sprawa, bo w obu przypadkach (w bazie koni) widnieją tylko matki 👀
espana, centka ma pochodzenie tylko po matce z ksiega wstepna. po ojcu nie ma. wiec zrebaczek, tez pochodzenia nie ma:
http://www.bazakoni.pl/horse_145172.html
http://www.bazakoni.pl/horse_176858.html
katija pewnie kojarzy pana Krzysztofa i Dzidkę 😉

dzide, dzide 😉
A zwracam honor, pan Bogdan się szczycił, że kobyła jest po Gordonie, więc przyjęłam to za pewnik.

(oj te hubertusy z Dzidą ;p)
Espana, ja miałam informację od samego Pana B, że Centka jest po Garsonie, ale widać, co rozmówca to inny ojciec kobyły  😉

Zajrzałam na bazakoni - niesamowite, Centka chodziła bez wytoku i potrafiła mieć głowę bliżej ziemi niż chmur, do tego ta głowa nie jest aż tak wielka jak cały czas mam w pamięci...

Sprawdziłam w bazie koni pzhk, Centka ma wpisanego też ojca - Garson, ale brak wpisu do ksiąg. Całka jeszcze jest nieobecna, więc możliwe, że nawet jeszcze jej nie zgłosił...
zgłosi przed przyszłoroczną pielgrzymką, no bo chyba już pójdzie w siodle na pielgrzymkę, nie? 😀
Rosalia może i po Garsonie, wiedziałam, że na G 😉
Łaciata   Forever in my heart ♥
14 listopada 2012 19:06
Po Garsonie na pewno 🙂
Przepraszam, że przerywam taką miłą rozmowę  😉 ale ktoś kilka stron temu szukał miejsca w pensjonacie na zachodzie Wrocławia, a w Warzynie będą aktualnie bodajże 2 wolne miejsca!
Łaciata   Forever in my heart ♥
14 listopada 2012 23:56
Tak w Warzynie się zwalniają 2 miejsca.  Polecam stajnię! 🙂
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
17 listopada 2012 17:16
Ma ktoś może jakieś informacje/opinie (zasłyszane z godnych zaufania źródeł, z własnego doświadczenia) na temat 2 stajni:
1. Pasaż ("na mokrym"😉
2. Smolec
Planuję odwiedzić te dwa miejsca i zobaczyć dokładnie, ale rozeznać się dodatkowo nie szkodzi. Ogólnie mieszkam po zachodniej stronie Wrocławia (Stabłowice) i szukam stajni tak w promieniu 10km najlepiej (koszt tak 500-700zł miesięcznie za pensjonat), ew 20km ale żeby się nie telepać przez miasto w drugą stronę - co prawda samochód mam, ale chodzi o czas 🙂
Dziękuję z góry za odpowiedź 🙂
a Warzyna właśnie od Ciebie to fajny dojazd ?, Smolec jest 800 zł
Masz fajny dojazd ze Stabłowic (stadion) A8 do WKS-u - 650 zł.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
17 listopada 2012 18:05
Warzyna to jest to w Księgienicach - dobrze myślę? Póki co się rozeznaję, chcę poodwiedzać kilka miejsc i wtedy dopiero zapadnie decyzja - dojazd + sytuacja w stajni. Kobyłę planuję dopiero czerwiec-lipiec przenosić z przyczyn wyższych (chyba, że coś się nagle zmieni to wcześniej).
W samych Księgienicach kojarzę tylko stajnię Horda, której wolałabym uniknąć z przyczyn stricto prywatnych.

O WKS'ie zapomniałam - a sprawdzi się, dziękuję 🙂 Tak patrze na mapie w katalogu stajni i w sumie sporo jest stajni - tylko chodzi mi bardziej o sytuację na miejscu - jakieś problemy w danych miejscach notorycznie czy raczej bez zarzutów itp. Bo tego nie sprawdzę ani na mapie, ani jak tam przyjadę te parę razy zobaczyć co i jak przed decyzją.
Warzyna chyba koło Księginic, super atmosfera, łąki, ludzie super, konie mają bdb - 600 zł
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się