siodło ujeżdżeniowe

Fantazja a jaki to Luc Childeric? DAC?
pantofel, nawet nie wiem, zaraz sprawdzę
edit
mam: Luc Childeric Buffle 2DAC
sei   . let's grow old together & die at the same time .
16 listopada 2012 21:01
Fantazja, jak tam u was stoi rynek wtórny siodeł Luc Childeric? jestem ich wielką fanką, ale używki dostać nawet na ebayu to jak ślepej kurze ziarno  🙄
kurde, czaiłam się kiedyś na tą ujeżdżeniówkę  😍 ale odkąd jeździłam w Devoucoux nie chce nic innego, szkoda że te wszystkie francuskie siodła mają takie zaporowe ceny :-/
Fantazja ono Ci też leci na tył. A strzemiona, tak jak mówisz, przy każdym siodle trzeba sobie regulować od nowa.
jeździł może ktoś z was lub ma prestig'a D1 ? chciałabym się dowiedzieć jak się w nim jeździ bo zastanawiam  się nad lub jednym z kentaurów 😀 z góry dzięki za odp 😀

http://allegro.pl/siodlo-ujezdzeniowe-prestige-d1-i2748200963.html
jeździł może ktoś z was lub ma prestig'a D1 ? chciałabym się dowiedzieć jak się w nim jeździ bo zastanawiam  się nad lub jednym z kentaurów 😀 z góry dzięki za odp 😀

http://allegro.pl/siodlo-ujezdzeniowe-prestige-d1-i2748200963.html

odradzam zakupy u tego "Pana" niesłowny krętacz... Siodło wysyłał mi kiedyś 4 tyg, miał problem ze zrobieniem zdjęcia i podaniem wymiarów, chciał żebym zapłaciła mu z góry za przysłowiowego kota w worku bez wcześniejszych zdjęć i wymiarów, okazało się, że siodła ma gdzieś niewiadomo gdzie w testach chociaż uparcie twierdził że ciągle zapomina zrobić zdjęć albo że jest na wyjeździe i żeby czekać. Ten prestige którego podlinkowałaś ma obcięte(?)/przebite(?) numery, w każdym razie numer siodła jest nieczytelny i nie sposób sprawdzić czy siodło nie jest kradzione... Nie daj się naciągnąć! I nie trać czasu...
To siodło z ogłoszenia ma wycięte tybinki tak, żeby nie dało się odczytać numerów. Nie polecam mocno - z jakiegoś powodu to zrobiono. Wydaje mi się także, że nie jest to siodło z polskiej dystrybucji - może dlatego Pan się czuje dość bezpiecznie...
ooo no właśnie epk, wycięte tybinki, masz rację. Już dość dawno pytałam o to siodło i szczegóły mi umknęły...
tz. akurat dałam ten link tak orientacyjnie żebyście wiedzieli o które chodzi 😀 jedna rzecz mnie zdziwiła , że tu kosztuje 5000 a normalnie 13000 także na pewno bym nie kupowała na allegro tylko w prestigu 😀 i dzięki wielkie za ostrzeżenia 😀
A można spytać gdzie widzicie te wycięte tybinki? Przecież tam jest jedno zdjęcie i to chyba z internetu? 👀
btw jak by ktoś był zainteresowany jan na prawde siodło wygląda tu macie link do całej prezentacji
rybka   Różowe okulary..
17 listopada 2012 09:01
pantofelek i epk zgadzam się z Wami w 100%, jakiś czas temu szukałam szerokiego siodła, ponieważ pan posiadał Amerigo w super stanie ( przy okazji siodło zmienia cenę na Allegro w ostatnich 3 miesiącach od 4000 do 6000 i znów do 4000) jak wynikało z opisu i zdjęć, poprosiłam o podanie nr, aby u dystrybutora na Polskę dokładnie sprawdzić rozstawy, legalność i ewentualną możliwość modyfikacji siodła. Kontakt z Panem był bardzo trudny, oczywiście nr nie otrzymałam, Pan twierdził, że siodło jest na próbie i teraz nie może mi ich wysłać, później jak znów się pojawiła na allegro Pan nie odbierał lub twierdził, że jest na wyjeździe. Odradzam tego sprzedawcę, z moich odczuć mocno coś nie gra z tym sprzedawcą.
Widzialam to siodlo na zywo. Po o u stronach ma symetrycznie wyciete luczki zeby wygladalo mniej podejrzanie.
Ja przez telefon zotałam poinformowana że nie może mi podać całego numeru bo został wycięty właśnie, wcześniej brakowało mi słów żeby to wyrazić 😀
Na żywo nie dane było mi go zobaczyć bo nie chciałam ładować w ciemno wtedy jeszcze 7tys :-/ no i zdjęć oryginału też nie dostałam... Odradzam wszystkim!!


czy ktoś może mi wytłumaczyć po co ta pani krzyżuje przystuły do popręgu?
Epikea, tłumaczy to tym, żeby równomiernie działał, równomiernie rozkładał nacisk na całej "tej szerszej" części.
Też o tym słyszałam.
epk, dzięki za wyjaśnienie :kwiatek: dobrze, że napisałyście, bo ktoś nieświadomy mógłby się naciąć.
croopie al to ma sens tylko przy popręgu z takim mini fartuchem?
Epikea- my w titanie mamy mocowanie przystuł skrajnie rozkładające ciężar więc nie musimy się chyba tym przejmować 😉 No, chyba, że wyjmujesz przednie przystuły z tego tunelika w poduszce.
kasia na ba wiadomo, że nasz Titan jest najlepszy  😎
sei, oj ciężko, przez rok widziałam tylko jedną używkę, która poszła migiem
kasiakliczkowska, właśnie mamy ten problem że wszystkie siodła lecą na tył, potrzebuję siodła, które będzie miało te poduchy tylne duże/wypełnione porządnie, widziałam  że Titan ma

jeździłam drugi raz w LucChilderic, wydłużyłam strzemiona i.... nadal mnie zakleszcza, więc odpada
Epikea, moim zdaniem tak, bo tylko wtedy ten "mini fartuch" przenosi te obciążenia. Ale powodu zastosowania takiego "fartucha" szczerze nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Jednak to chyba nie ten wątek. 🙂
Fantazja- Titan ma, że hoho 😉
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak jeździ się w siodle ujeżdżeniowym waldhausen star? Rozważam kupno i chciałabym znać Wasze opinie 🙂
kasiakliczkowska, szkoda, że tu gdzie jestem nie są dostępne te siodła, a bez jazdy próbnej w ciemno nie kupię
chyba będę szukała Kieffera US
jeszcze w tym tygodniu pojeżdżę w Kiefferze, żeby podjąć ostateczną decyzję
nie no pewnie, na konia trzeba wrzucić, czy pasuje i samemu tyłek wsadzić. Moje jest na mnie trochę za duże, mimo, że to 16,5 [kilka zdjęć w 'Młode Konie'] ale grunt, że na koniu fajnie leży (akurat na tamtych zdj testowałam, czy nie lepiej będzie z małą podkładką pod przód, ale zdecydowanie lepiej bez niczego)
Fantazja, a jakbyś miała porównać bloczki w Kieffer US i Luc Childeric (ten, który wstawiłaś), to LC ma większe? bo na zdjęciach wyglądają podobnie, a mówisz, że LC bardziej blokuje nogę. Pytam, bo też będę testować Kieffer US, ale nie wiem czy te bloczki nie są dla mnie za duże..
Fantazja, a nie myślałaś o tym, żeby jak już znajdziesz siodło, które Ci b przypasuje i ma dobrą szerokość łęku ale mimo to leci na tył [pisałaś, że większość siodeł zachowuje się na Twoim koniu w ten sposób] to wsadzić sobie żelik podnoszący tył albo podkładkę rakietę? Równowaga byłaby zachowana, a Ty miałabyś większy wybór siodeł.
kasiakliczkowska, zaraz zajrzę tam, mam podkładkę Mattesa Correction System, z futrem i drugą bez, używam teraz tą bez futra z podniesieniem tyłu (ma włożone 2 wkładki), na obu zdjęciach jest ta właśnie wkładka
szoszonka, oba siodła mają duże, ale LC ma większe, Kieffer ma trochę wysunięte "do przodu", może dlatego nie blokuje, tak jak Prestige Otimax mi pasuje, ma duże bloczki ale są w takim miejscu że wszystko jest ok
nie wiem jak to wytłumaczyć
może to też kwestia tego, że mam długie nogi, może kolano wypada w złym miejscu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się