siodło ujeżdżeniowe

Cześć,
Poszukuję swojej pierwszej ujeżdżeniowki.
Jeździłam w Erre Adeline mojej koleżanki i chciałam kupić takie samo, niestety okazało się za ciasne, kanał dużo węższy, a wymiary teoretycznie maja wybite takie same .0246974398934E+34;.
Zastanawiam się również nad prestige roma dressage lub top dressage. Jeżeli chodzi o siodła używane to nie widzę żadnej reguły odnośnie wymiarów szerokości kanału między panelami... Sadlefitter zalecił bardzo szeroki kanał 8-9cm, mowil że nowsze modele Prestiga takie mają, ale jakoś trudno mi takie znaleźć (mówię tu o siodłach 2-5 letnich).
Poszukuję siodła dla dość rozbudowanego konia i wysokiego jeźdźca z długimi nogami 😅

Mother_of_wolves, ja ostatnio widuję same szerokie kanały. Obczaj w x horse w siodłach używanych mają kilka ciekawych modeli i przy każdym nr seryjny i szerokość kanału jest podana 😉
Czy ktoś testował siodła Prestige Monza lub Venus Style K?
To chyba coś nowego i w nawet przyjemnej cenie.

Przechodzę szukanie nowego siodła na konia z prostymi plecami i nie jest lekko.. z używek mało co, a znowu kupować nowe za xxx monet trochę mi się odechciewa jak po dwóch latach mój nowiutki Prestige przestał pasować zupełnie 😭
Zakochałam się w Equipe Viktorii, ale używek nie ma ani jednej.. a nowe nie na moją kieszeń aktualnie
dairoxroxi, łączę się w bólu jeśli chodzi o siodło na proste plecy. Nic tylko siąść i płakać.
W czwartek będziemy mierzyć Equipe, dam Ci znać jak one na proste plecy leżą.
Mnie się na proste plecy zaskakująco dobrze sprawdziło ujezdzeniowe Bruno. Szerokie z przodu i ładnie przylegało po całości
dairoxroxi, - Venus to akurat jeden z starszych modeli, ale ono raczej nie jest na proste plecy. Chyba, że zakładasz nowe i uszycie na takie. Venuski zawsze wypadały tak 0,5 rozmiaru mniejsze niż pozostałe prestige, K to chyba symbol, że monoflap (były jedno i dwutybinkowe venuski), a style, że jakaś odświeżona wersja. Siodełko na pewno warte uwagi, ale te proste plecy mogą wykluczyć. Lata temu mierzyłam na swojego, tragicznie nie leżało, ale wybitnie dobrze to też nie.
keirashara, Prestige rozważam tylko w kwestii oddania mojego w rozliczeniu wtedy także nowe by szło. Wygląda trochę inaczej niż te Venus które kojarzę dlatego pytam 😀
Fokusowa, z Sebastianem jesteśmy na łączach, przywiózł nam Erre i Equipe, niestety z używek nic nie pasowało na plecy mojej.

Problem mamy taki że w stój leży totalnie inaczej niż w ruchu. Erre klepało tyłem i koń odmówił galopu, Equipe zjeżdżało nam na szyje jak się koń mocno skrócił.
W ogóle na zdjęciach dwie wersje Viktorii i zupełnie inne odczucia. Stara wersja dla mnie 10/10 wygody.
Jeszcze myślę nad olimpia, kiedyś miałam była okej.
IMG_5029.jpeg IMG_5029.jpeg
Zdjęcia wszystkie się nie dodały..
IMG_5335.jpeg IMG_5335.jpeg
IMG_5334.jpeg IMG_5334.jpeg
IMG_4837.jpeg IMG_4837.jpeg
dairoxroxi, mierzyliśmy dziś Equipe i leżały najlepiej tylną częścią paneli ze wszystkiego co do tej pory mierzyłam. Z przodu nam nie pasuje, ale tył dolegał bardzo fajnie.
Fokusowa, 🌷 czyli dobrze przeczuwałam, że to na Equipe będzie trzeba polować. Czy w ogóle w nowych equipach funkcjonuje wolna łopatka?
dairoxroxi, Przy walkach z dopasowaniem Equipa na mojego pączkowatego konia, x-horse wymienilo mi panel w Olympi na panel z wolną łopatką, który wtedy był nowością, więc zakładam że już można u nich taki zamówić. Btw. mam je na sprzedaż na tym panelu, bo ostatecznie nie udało się go dopasować.
Madeliefje, wysłałam Ci pv 🌷
dairoxroxi, mierzyliśmy dziś Equipe i leżały najlepiej tylną częścią paneli ze wszystkiego co do tej pory mierzyłam. Z przodu nam nie pasuje, ale tył dolegał bardzo fajnie.
Fokusowa, Serio? O kurczę! Nie podejrzewałabym Equipe o jakieś bardzo płaskie panele 🙂 Będziesz próbować z tym siodłem?
Sankaritarina, raczej nie, ten przód musiałabym samodzielnie przerabiać.
Fokusowa, Nic tylko musiałabyś zostać saddle fitterem :P Takim prywatnym dla własnego konia.
Sankaritarina,
Fokusowa, Serio? O kurczę! Nie podejrzewałabym Equipe o jakieś bardzo płaskie panele 🙂

Sankaritarina,
Na zdjęciu nowe Equipe Viktoria znajomej. Ma bardzo proste panele jak na moje 😀
IMG_5426.jpeg IMG_5426.jpeg
Sankaritarina, nie no, nie przerabiałabym sama, że własnymi rękami, ale we własnym zakresie, bo takiej modyfikacji, która jest potrzebna, nie da się zamówić u producenta.
Ale generalnie tak. Trzeba być samemu kowalem, wetem, saddlefitterem i wszystkim innym..
Fokusowa, Amen
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się