Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

breakawayy, z tego co ja się orientuje to ich tam jest trochę, a podobnież cała rodzina "końska"
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 listopada 2012 20:19
breakawayy, mówiłam notarialnej, że jeśli będę to ją znajdę 😉 ale no niestety. trochę późno dostałam info, że mam prasówkę i już były inne plany na weekend. to na co narzekali wszyscy chyba fotografowie - światło. także pewnie i tak bym ze swoim sprzętem nie poszalała  🙄
Pokazy były różnorodne - damskie siodło, kuce, ziemniak, zaprzęgi, natural... .


To, ze byly roznorodne, nie oznacza, ze nie byly nudne i malo ekscytujace. Jakbym chciala sobie poogladac konie poruszajace sie w trzech podstawowych chodach (patrz pokaz: damskie siodlo, arab, zimnokrwisty) to byl zostala u siebie w stajni.
Akurat pokaz zimnokrwistego dla mnie był ciekawy, potraktowany z dużym dystansem, dla mnie sporo pozytywnej energii 😉. Arab luzem bardzo mi się podobał, w końcu to co dobre mamy w Polsce warto pokazywać 😉. Damskie siodło trochę przydługo, ale suknie jak dla mnie robiły wrażenie 😉. No ale to jest akurat ocena bardzo subiektywna, każdego z nas, także nie ma sensu się kłócić. Dla mnie bardzo na '+' po prostu  :kwiatek:

sei echh to szkoda.... a światło faktycznie kiepskie... dlatego z moim aparatkiem nie poszalałam niestety 😉
kermit   Horses horses everywhere ..
27 listopada 2012 20:40
breakawayy, mówiłam notarialnej, że jeśli będę to ją znajdę 😉 ale no niestety. trochę późno dostałam info, że mam prasówkę i już były inne plany na weekend. to na co narzekali wszyscy chyba fotografowie - światło. także pewnie i tak bym ze swoim sprzętem nie poszalała  🙄


Czyli jakie wyciągnąć wnioski na przyszły rok ? Lepsze światło dla fotomaniaków.
Tyle ich było, że momentami miałam wrażenie, że głośniej klikają aparaty niż spadają drągi  🤣

Ale dobrze, że to napisałaś sei bo myślałam, że tylko ja jestem dupa fotograf a tu trochę mam usprawiedliwienia. W zeszłym roku lepsze mi zdjęcia wyszły w Arenie.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 listopada 2012 20:43
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.472065742844266.120714.100001225326296&type=1

Trochę zdjęć z pokazów. Niestety z skoków nic nie wyszło, bo światło było do kitu. Ale jakby włączyli białe, boczne to by było w sam raz, bo na pokazach oświetlenie było jak najbardziej w porządku. Szczerze mówiąc jestem w ciężkim szoku, że cokolwiek wyszło moim aparatem 😁
Ktoś się wybiera do Gajewnik 15-16.12? ;D Ja właśnie dowiedziałam się że jestem piąta w rankingu N, a startowałam tylko w jednych zawodach  😅 Jak to taka głupota potrafi poprawić człowiekowi humor ;D spodziewałam się że będę gdzieś na końcu, biorąc pod uwagę że nie było mnie na pierwszych eliminacjach a tu taka miła niespodzianka ;D
Coś mi się zdaje, że nie wielu chętnych jest na zawody w Bogusławicach.
Chyba nie tylko do mnie dzwoniono z zaproszeniem na zawody ?
w Bogusławicach jest problem z rozprężeniem i jeszcze pensjonat w średnich warunkach... ja sobie nie wyobrażam myć się w tej łazience przy minusowych temperaturach, a jeszcze za tydzień Gajewniki, więc chyba jak ludzie mają do wyboru jechać tu lub tu, to wybiorą Gajewniki w większości przypadków.
Jadąc dzis Andrzeja Struga widziałam jakis sklep jeździecki  dwa konie 👀  nowo otwarty?Ktos coś wie?
dwakonie.pl już jakiś czas jest, tylko coś chyba mało się reklamuje
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
08 grudnia 2012 09:38
Strona internetowa nie zacheca do dokonania zakupu... A najbardziej irytuje mnie brak marek przy linkach do poszczegolnych produktow...  Ogolnie maly wybor, jak dla mnie...
Ciekawe jak sklep stacjonarny?? Ma ktos jakies info??
Szkoda, że w Bogusłwicach odwołali zawody - miałam być z dwoma końmi... 😕
grunt, że Gajewniki będą🙂😉)
Tylko taka róznica, ze do Bogusławic mam 30km a do Gajewnik 70km...a przy tej pogodze jeszcze ...to trochę się obawiam "ślizgać" z dwoma końmi...


Ale nie ukrywam, mam sentyment większy do Gajewnik i zawsze miło wspominam tam zawody  💃
Witam serdecznie,
zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o doradzenie gdzie ma się udać na naukę osoba, która nigdy nie miała  styczności z końmi i chciałaby się nauczyć od podstaw jazdy konnej? Jestem osobą dorosłą i poszukuję miejsca w Łodzi lub w okolicach- nawet w Kutnie gdzie profesjonalnie nauczą mnie podstaw jazdy konnej. Naukę chcę rozpocząć w grudniu lub styczniu. Atmosfera w stajni nie jest dla mnie najważniejsza- liczy się dobry instruktor, który będzie miał dla mnie chwile czasu oraz taki, który nie uczy na raz 15 osób. Proszę o pomoc bo ośrodków w Łodzi i w okolicach jest wiele a Wy macie na pewno większe doświadczenie ode mnie🙂

Pozdrawiam serdecznie
Jeżeli nie zależy ci na hali to zapraszam do Róży koło Pabianic. Fajna atmosfera i właścicielka z podejściem do ludzi. Jeżeli jesteś zainteresowana to tel na PW ci wyślę.
jak juz zaczynać , to z hala
Ze względu na niskie temperatury wolałabym jednak ośrodek gdzie jest hala. Z tego co zauważyłam takich ośrodków jest niewiele w Łodzi i okolicach. Wiem również, że każdy z nich ma wady i zalety. Jednak muszę coś wybrać🙂... proszę doradźcie🙂 Bo akurat w tym temacie jestem zielona🙁
albo Zbyszko albo Gajewniki 🙂
Czy wiecie czemu w ten weekend były odwołane zawody w bKJ?
pewnie za mało chętnych... norma
Jeśli chodzi o bogusławice, to na oficjalnej stronie stada była informacja o małej liczbie zgłoszeń i zapraszali na parkur otwarty 🙂
stajnia Grotniki jeśli chodzi o naukę😉
Aaa...!!! Grotniki ;D Moje pierwsze trzy lata jazdy ;D Haha, tam się to wszystko zaczęło <3
to zapraszamy w odwiedziny 😉  stajnia otwarta na ludzi 😉 a trochę się o niej zapomina ze względu na to że taka schowana w lesie😉
no i  mamy nowy  piękny parkur dzięki Andrzejowi
Kochani, a ja mam takie nietypowe pytanie do Was. W niedzielę wybieram się do Roma Arabians (Jeżów), w sobotę mam pociąg do Łodzi i muszę jakoś przenocować. Czy miałby ktoś wolny pokoik, łóżko i chciałby przygarnąć Kajulę na przenocowanie?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 grudnia 2012 15:25
Kajula, A coś się w jeżowie odbywa?
Kajula, A coś się w jeżowie odbywa?

Jadę oglądać konia i ew. wpłacić zaliczkę 🙂
Hej, dziękuję Wam bardzo za namiary na ośrodki nauki jazdy. Przyznam, że jak sama szukałam czegoś w internecie nie natrafiłam na stajnie w Grotnikach. Z tego co znalazłam w internecie- to naprawdę ciekawe miejsce🙂 dużo miejsca, piękne konie, dobrzy instruktorzy, nie ma tłoku itd- jutro będę do nich dzwonić a w pt wybieram się na wizję🙂 mam nadzieje, że opinie okażą się prawdziwe.. Trzymajcie się ciepluchno w te zimowe dni. pozdrawiam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się