Dopasowanie siodła

No dobra, rozumiem.
Faktycznie tak patrze ze taka rozklepana poduszka moze nam optycznie zawezic kanal.
ale wydaje mi sie, ze jak sie ja porzadnie dopcha i ulozy -> vide rymarz, to powinno poprawic sytuacje.
gorzej jak caly kanal jest za waski, to po ptokach.
Gillian   four letter word
28 grudnia 2012 13:13
no u mnie nie ma co dopychać, bo siodło leży wręcz idealnie. A kanał wąski. I zagwozdka :/
no ale cos sie dzieje poza tym z plecami? widac jakies objawy tej waskosci?
No, jak panele za blisko kręgosłupa, to nie do końca idealnie jednak. M. Soroko na warsztatach zwracała na to uwagę jako na ważną rzecz.
Gillian   four letter word
28 grudnia 2012 13:20
nic kompletnie, plecy dobre, koń luźny. Ale już kobyła, która także chodzi w tym siodle ma bolesność w grzbiecie i chyba już wiem skąd :/
szczerze mówiąc tyle lat się pierdzielę z siodłami i nikt mi nigdy nie powiedział nic o kanale... Fajnie, fajnie.
no dobra, to teraz dorzuce do ognia😉 a jak siodlo ma szeroki kanal to automatycznie szeroki twist?  😀iabeł: czy nie?😉
Gilian, dla mnie też to było jedno z największych odkryć warsztatów z dopasowania siodeł 😉 Później obejrzałam wszystkie w stajni i niestety tylko w marę nowy Wintec miał kanał równej szerokości.
Gillian   four letter word
28 grudnia 2012 13:26
no to ja już nie wiem co robić... 🙁 chyba się jednak trzeba szarpnąć na siodło na miarę, bladzia mać :/
Happiowa   córka grabarza
28 grudnia 2012 13:53
Voltopiry, pomożecie? Ja już nie wiem, na mojego konia żadne siodło nie pasuje, albo każdy mówi co innego 😵 Znalazłam takie, wydaje mi się, podkreślam: wydaje!, że leży całkiem nieźle, ale w jednym miejscu za bardzo przylega (3 zdjęcie). Wiem, że na zdjęciu to ciężko ocenić, ale może uda nam się coś ustalić? Niestety, mam zdjęcia bez popręgu 🙄
Według mnie jest za wąskie i leci do tyłu
Dzwoniłam do rymarza ze służewca w sprawie poszerzenia siodła i zaproponował mi, że może je wysłać gdzieś (gdzie niestety nie zapamiętałam  😡 ) na wstawienie łęku z regulowaną szerokością. Czyli mogła bym sobie sama je rozszerzać i zwężać. Brzmi chyba nieźle...  👀 Zetknęłyście się z czymś takim? Warto?
Otóż jestem w kiepskiej sytuacji. Próbuje spasować siodło na konia zimnokrwistego.
  Kręgosłup ma wklęsły i płaski kłąb, że prawie go nie widać. Mam siodło Norton z możliwością wymiany łęku, łęk jest teraz 'Ex-large" numer 6. Nie wiem jak na cale, ale szerokości ma 26 cm, mierzyłam centymetrem. Siodło z podpiętym popręgiem (jak i bez) leży bardzo źle, tylni łęk podnosi się o dobre 5-10 cm. Do tego siodło 'zjeżdża' na boki, po prostu się obsuwa. Jak siedzę, i przenoszę ciężar na np prawe strzemię, całe siodło zjeżdża na prawą stronę. Powiedzcie, co mam robić. (nie mam możliwości testowania zbyt wielu siodeł)          Według mnie, trzeba szerszy łęk, lecz nie wiem, skąd taki wziąć 🙁
Siodło jest za wąskie  🙁
A wiecie, gdzie można dostać łęki większe niż 34?  Może jakaś firma robi na zamówienie..?
Gillian   four letter word
28 grudnia 2012 16:15
ola110395, wszystkie Twoje zdjęcia są za duże!
Za duże? Zmniejszyłam je o 60%. Jeśli się je wyświetli, to są faktycznie duże, ale u mnie przeglądarka wyświetla małe, tak jakby miniatury.  Następnym razem pomniejsze o 90%
Gillian   four letter word
28 grudnia 2012 16:21
najlepiej wrzuć do galerii i wklej kod, wtedy będą odpowiedniego rozmiaru 🙂 bo za te co masz teraz należy się ostrzeżenie 🙂
ola110395, Wintec Wide, a z tanich siodeł to Young Rider, są baardzo szerokie.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
28 grudnia 2012 16:25
Dziewczyny, macie kogoś kto ew do mnie przyjedzie zobaczy jak leży mój wintec, powie gdzie dopchać co zmienić i ew to zrobi? No i portfela nie urwie 😀
Gillian-bardzo prosiłabym o instrukcję, jak to zrobić :P Bo ja świeżo zarejestrowana i spec komputerowy też ze mnie żaden 🙂
faith, niekoniecznie. Terlica może mieć szeroki kanał, a silnie zwężać się w górę dając wąski twist.
o! i to jest ciekawa informacja, dzieki Halo  :kwiatek:
Co do łęków, to wie może ktoś jakie są rozmiary w calach/stopniach fioletowych łęków Wintec?
http://pasi-konik.pl/pl,product,10776406,wintec,lek,wymienny,szeroki.html
ola110395 sama wcześniej szukałam tego typu informacji ale nic konkretnego nie znalazłam... jednak biorąc pod uwagę, że biały łęk wg producenta to rozmiar 33-34' i to, że podstawowe łęki /te kolorowe/ różnią się rozmiarowo o około 1'

- biały, rozmiar 33-34 cali
- czerwony, rozmiar 32 cali
- niebieski, rozmiar 31 cali
- czarny, rozmiar 30 cali
- zielony, rozmiar 29 cali
- żółty, rozmiar 27-28 cali


obstawiała bym, że fioletowe to kolejno:
2xw(jasny róż) 35
3xw(róż) 36
4xw(fiolet) 37

jednak są to wielkości orientacyjne - gdybym wiedziała w jaki sposób zmierzyć łęk by sprawdzić te rozmiary w calach to mogła bym to zrobić na łęku 2xw bo taki leży u mnie w szafce (mam również 3xw jednak jest on aktualnie założony i wolała bym go nie wyjmować)
Dziękuję Ci bardzo any. Ja nie także nie mam pojęcia, skąd taka rozmiarówka. Myślę, że w moim przypadku 37 wystarczy, aczkolwiek kiedyś spotkałam się z łękiem w rozmiarze 40! 'o'
any, ale te wymiary łęków chyba są w cm 😉 w calach podawany jest rozmiar siedziska.
Dziękuję Ci bardzo any. Ja nie także nie mam pojęcia, skąd taka rozmiarówka. Myślę, że w moim przypadku 37 wystarczy, aczkolwiek kiedyś spotkałam się z łękiem w rozmiarze 40! 'o'


rozmiar rozmiarowi nie równy - to tak jak z ubraniami, tabela rozmiarów pomiędzy firmami może się nieznacznie różnić mimo takich samych oznaczeń 🙂 tak samo podane przeze mnie liczby mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości i mogło by się okazać, że najszerszy łęk ma nie 37 a np 38cali 🙂 swoją drogą skoro nie było problemem dla firmy oznaczenie podstawowych łęków rozmiarówką 'liczbową' to czemu nie podali wartości dla łęków do siodeł 'wide'...? oglądałam również opakowanie w którym otrzymałam wymienny łęk, ale brak na nim jakichkolwiek innych oznaczeń poza kolorami i symbolami typu *xw
tutaj jeszcze znalezione wymiary, ale tylko do podstawowych łęków:
Extra Wide: 25.3cm or 10 inches - White
Wide: 24.5cm or 9.6 inches - Red
Medium/Wide: 23.8 cm or 9.4 inches - Blue
Medium: 22.8cm or 8.6 inches - Black
Medium/Narrow: 21.8 cm or 8.6 inches - Green
Narrow: 21 cm or 8.3 inches - Yellow

jasno różowy(2xw) jeśli dobrze pamiętam 27cm mierząc odległość między końcami ramion /od ich wewnętrznych krawędzi/

anai zajrzyj tu: http://pasi-konik.pl/pl,product,398676,wintec,lek,wymienny,do,siodel.html stąd kopiowałam fragment dotyczący rozmiarów podstawowych łęków - nie wnikam w jaki sposób były one określane
any, nieźle pomieszane, w pasikonku podają np. łęk biały 33-34cale, a w tym drugim cytowanym przez Ciebie fragmencie ten sam łęk ma 23,5cm, czyli 10 cali. Nic nie rozumiem, ktoś potrafi to wytłumaczyć?
Według mnie tej rozmiarówki w calach i stopniach nie da się logicznie wytłumaczyć i przełożyć na cm. Myślę, że producenci ustalili takie a nie inne rozmiary, aby przeciętny uzdolniony Kowalski nie dorobił sobie samodzielnie łęku w domu.
any, nieźle pomieszane, w pasikonku podają np. łęk biały 33-34cale, a w tym drugim cytowanym przez Ciebie fragmencie ten sam łęk ma 23,5cm, czyli 10 cali. Nic nie rozumiem, ktoś potrafi to wytłumaczyć?


pomieszane i dla mnie bo nie wiem w jaki sposób są obliczane te wymiary podane w pasikoniku, jednak są to wartości podane przez producenta, te z drugiego fragmentu są to wymiary w cm oraz calach mówiące jaka jest odległość między końcami ramion danego łęku
jednak weź pod uwagę, że wartości ze strony pasi-konika pozwalają poniekąd porównać rozstaw łęku z siodłami innych firm /jest to tak jakby najczęściej spotykany system oznaczeń łęków/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się