DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

pszczolka90 - szacun mi by się tyle nie chciało ;p ale dużo musiałaś tego polaru zużyć.
Fallada99   Back to the game!
18 lutego 2013 09:32
Hej dziewczynyy🙂 zabieram sie za derke ^^ jak tylko wymiary wezme🙂 Nie wiecie może w jaki sposóbzrobic pas pod brzuchem i te z przody? w sensie jak go przyszyc i z czego zrobic😀
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
18 lutego 2013 10:31
Enara, ja robiłam, ale trochę w innym składzie 😉
Pytanko - czy tkanina Panama jest z pokryciem PU czy PVC? Wszędzie szukam info, a nawet hurtownia nie jest w stanie mi odpowiedzieć:/
nie wiem czy ona nie ma przypadkiem jeszcze innego pokrycia.
Zamów próbki.
Kamilaa-kupiłam wtedy 3 takie polary, dwa poszły na derkę,bo były dosyć ciękie, potem owijki, resztkami obszyłam kantar i w ogóle tak tego zostało,że jeszcze starczyło na małe co nie co 😀  Cieszę się,że podoba się 🙂
Powiedzcie mi proszę czy taka maszyna jak singer 4423 da sobie radę z cięzszymi materiałami w końskim DIY? może ktoś ma i może się wypowiedzieć
Singery są podobno bardzo mocne, stoi taka sobie u mojej babci (muszę ją zabrać) i podobno nawet skórzane buty przeszyje, więc raczej sobie poradzi z gąbką i taśmą parcianą 😉
Hej 🙂
Zainspirowana Waszymi pracami postanowiłam spróbować swoich sił.
Pierwsze za co się zabrałam to podkładka korekcyjna. Z efektu nie jestem do końca zadowolona, śpieszyłam się, nie mogłam się doczekać końcowego efektu... no i brak czarnych nici.....



może obszyje ją jeszcze raz, albo jak zdobęde futro to nim podszyje...

Idąc za ciosem, uszyłam padzik.... dokupiłam czarną nitkę, inny materiał na lamówkę i wyszło o niebo lepiej 🙂



Jedno i drugie pod siodłem:


materiał to stara pojedyncza zasłona kupiona w szmateksie za grosze 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
18 lutego 2013 18:10
marlena82, super padzik!
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 lutego 2013 20:33
MonioRek, przeboskie :-) .
marlena82, pad wyszedł super. Podoba mi się kolorystyka.
marlena82, uhuhu...padzik pierwsza klasa! podkładka również.... i bardzo fajny krój, pikowanie - no i materiał -wzór! (bo te paski to nadruk tkaniny co?)
pszczolka90,  -moja koleżanka ma taki rower, jakby miała konia - na bank by ci ten komplet zabrała 😉)) a czaprak też szyłyście od podstaw czy tylko obszywałyście?

MonioRek, - super! i właśnie dałaś mi pomysł na prezenty mających konie, a nie zbierających sprzętu (szczególnie"pod kolor" ) 🙂😉)
A ja mam pytanie, ma ktoś wzór jak zrobić nauszniki na szydełku (chodzi o tą część "czapeczki"😉? Jakim ściegiem, jak te wszystkie rządki, dziury na materiałowe uszy itd.? Taki cały schemacik 😉 Mógłby ktoś wrzucić, jakby się ktoś orientował? Albo chociaż jakim ściegiem to robić? Proszę bardzo  :kwiatek:
Bo szukałam tego dużo, i nigdzie nie ma tego jakoś jasno opisanego.. 🙁 jestem początkująca w temacie szydełka, znalazłam coś takiego: http://stajniatrot.pl/texts/mondre/krojszyc.html ale jakoś nie bardzo rozumiem 🙁(

marlena82 wielki 👍 wyszło świetnie, i ten czapraczek, z tymi paskami, super! 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 lutego 2013 21:02
marlena82, ooo, przegapilam padzik, piekny! Alez by mi pasowal ...
horse_art, paski na padzie to nadruk...poszłam na łatwizne 😉
BASZNIA, ,agatat, , nagana, Moon, cieszę się, ze padzik się podoba... nic tak nie motywuje do działania jak miłe słowa 🙂
marlena82, fajowy fajowy... normalnie kolejny powód żeby się przemóc i do ciuch-budy iść 😀
i fajny ten wzór na prawde...chyba sobie też takie chce coś ... moze tylko granatowe +czerwone i białe paski?
sie waham - ne moge zdecydować miedzy bordo, granatem, beżami...  😵


a! i mam derke z lidla szkockiego. "champion" hehe - przerobie na trenigówke 🙂😉))
horse_art, paski na padzie to nadruk...poszłam na łatwizne 😉
BASZNIA, ,agatat, , nagana, Moon, cieszę się, ze padzik się podoba... nic tak nie motywuje do działania jak miłe słowa 🙂


*oups, padzik, a ja z czaprakiem wyjechałam, pardon 😀
Fallada99   Back to the game!
18 lutego 2013 21:35
Znając wymiary zabieram sie za dereczke:3 Dziękuje wszystkim kobitkom które męczyłam^^ Mam uroczy fioletowy kocyk, pasy neoprenowe na przód i góme pod brzuchor^^ brakuje tylko lamówki ^^
takie " ^^ " cos oznacza, czy to zamiast kropki?
[quote author=horse_art link=topic=88.msg1692521#msg1692521 date=1361223542]
takie " ^^ " cos oznacza, czy to zamiast kropki?

[/quote]

z tego co się orientuje to emotka oznaczająca takie oczy, no, taka zadowolona minka ^^ 😉

edit: błąd rzeczowy
Fallada99   Back to the game!
18 lutego 2013 21:51
to taka zadowola minka małego koreanczyka, jak to wyjasnił mój 8 letni kuzyn mojej mamie😀 Teraz mam serio wielkie pytanie- ILE mniej wiec cm ma miec wyciecie na szyje w derce?! Bo w sumie na tym poziomie utknełam! Seriooo wazne^^
to taka zadowola minka małego koreanczyka, jak to wyjasnił mój 8 letni kuzyn mojej mamie😀 Teraz mam serio wielkie pytanie- ILE mniej wiec cm ma miec wyciecie na szyje w derce?! Bo w sumie na tym poziomie utknełam! Seriooo wazne^^


a tą derke szyjesz taką sporą, czy raczej małą? 😀 bo mogłabym Ci zmierzyć moją, mam bodajże 155cm 🙂 tylko musiałabym ją gdzieś poszukać  👀 jak Ci rozmiar odpowiada 🙂
Fallada99   Back to the game!
18 lutego 2013 21:57
ja robie 145 ale najwyrzej odejme te 10 centów, więc jesli byłabnys tak dobraaa  🙇 🙇 🙇 🙇
Dokopałam się do dery i zmierzyłam, i okazało się że mam w domu tylko taką na giganta, 165, więc będziesz musiała troszke więcej odjąć 🙂 ale mniej więcej, do tych pasów na klacie mam 75 centów jak jest złożona na pół, czyli w sumie masz 150 🙂 jak sobie odejmiesz z 15-20 cm, myślę że będzie ok 🙂
Fallada99   Back to the game!
18 lutego 2013 22:08
ok to tne... raz sie zyje ^^ tne na 55 cm a co mi tam😀 trzymajcie kciuki moze wrzuce dzisiaj zdjeci, na koniu dopiero w srode
ja tam bym przyłożyła do "kupnej" , pasującej derki...ciachnąc za dużo łatwo...
no i samemu robi się po to żeby było idealnie  a nie "raz sie zyje" będziesz miala krzywulca i co? nie lepeij poczekac, pojechac do stajni i wziąc wymiary?

agatat, dzieki za wytłumaczenie 😉
a mały koreańczyk faktycznie - obrazowo 🙂
troche irytujące, ale rozumiem - znak czasów, te sprawy...
Fallada99   Back to the game!
18 lutego 2013 22:27
mierzyłam, wyszło mi ok 60 cm jak mierzyłam na stajni ale bałam sie ze cos pokiełbasiłam i źle pomierzyłam... zwłaszcza ze znalazłam na necie zdjecie hucuła w derce z wymiarami a tam pisało ze 85cm d;latego wole cie upewnic. Derka idealna nie będzie bo nie mam jako takich zdolnosci manualnych ale tyłek nie bedize marznoł😀
Losieczka, uszycie derki polarowej jest bardzo proste szyje sie wedlug tabeli
ROZMIAR długość grzbietu długość dołu szerokość derki wysokość konia
95cm 145cm 146-158 146-158
105cm 155cm 72cm 115cm-125cm
115cm 165cm 80cm 125cm-135cm
125cm 175cm 85cm 135cm-145cm
135cm 185cm 90cm 145cm-155cm
145cm 195cm 95cm 155cm-165cm
155cm 205cm 98cm 165cm-175cm
165cm 215cm 100cm pow.175cm
odejmuje sie dlugosc dolu derki od gory i masz zostawione na klate konia co do gory wycietej na szyje najlepiej wziac od orginalnej derki wiekszosc derek ma mniej wiecej taki sam rozmiar na szyje. mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi 😉


Jeszcze przeszukując stare posty znalazłam taką tabelę 🙂

horse_art-ochh chciałabym mieć taki rower 😀 Dziękuję za miłe słowa a co do czapraka to nie, jest to czaprak z amigo,tylko jak widać lekko zmęczony,w miejscu popregu przetarł mi się i w mamie odezwał się projektant 😀 Muszę jeszcze tego czarnego misia jakoś uzupełnić bo się zwyczajnie wytarł :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się